جراح بيني استخواني در شيراز

بهترین جراح بيني استخواني در شيراز

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، بهترین کیس برای جراحی بینی میباشند ، میشه گفت اکثر کسایی رو با دیدن بینیشون دلتون ضعف میره بینی استخوانی داشتند . تیم ما همیشه مدعی این بوده که اگه بینی گوشتی و سخت دارین با کمک تیم ما بعد عمل همه با دیدن بینیتون حسرت داشتن بینی شما رو بخورن ؛ حالا اگه بینیتون استخوانی و راحت هم باشه که باید بگم قراره بعد عمل دل همه رو آب کنین 😁
نکته مهم در افرادی که بینی استخوانی دارند سبک مدنظرشون بعد عمل هست . به طور معمول هر سبک و هر مدلی روی بینی استخوانی قابل اجرا هست . بنابراین به طور مثال اگر شما به سبک نیمه فانتزی علاقه مند باشین . جراحی را که در این سبک تبحر بیشتری دارد به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد که بینیتون بعد عمل همونی بشه که میخاید ☺️
البته در این مورد استثنائاتی هم هست . مثلا افرادی که بینی استخوانی دارند اما فاصله بین لب و بینیشون زیاد هست سبک فانتزی رو به اون ها پیشنهاد نخواهیم کرد ، چونکه سبک فانتزی نوک بینی را سربالایی میکند که در اینصورت فاصله بین لب و بینیتون رو خیلی زیاد میکنه که خوشگل نمیشید .

جراح بيني استخواني در شيراز

در ادامه بیشتر شمارو با بینی های استخوانی آشنا خواهیم کرد .

جراح بيني استخواني در شيراز نسبت به دیگر انواع بینی آسانتر است. جراحی بینی استخوانی به دلیل آناتومی بینی به راحتی انجام می شود و نتایج کاملا ملموسی نیز بعد از جراحی دیده می شود. استخوان غضروف مستحکم و همچنین لایه نازک پوست، این جراحی را در زمره جراحی های آسان زیبایی بینی قرار داده است. جراحی بینی استخوانی در شیراز توسط پزشکان بسیار زیادی انجام می شود. شیراز به دلیل وسعت زیاد و جمعیت زیادی که دارد نیازمند وجود تعداد زیادی پزشک متخصص جراحی و زیبایی است. به صورت کلی در ایران عمل جراحی زیبایی بینی طرفدار زیادی دارد و دلیل آن را می توان در ژنتیک ما ایرانیان جستجو کرد. به صورت ژنتیکی ایرانیان دارای بینی بزرگی هستند. به همین دلیل ایرانیان به کوچک کردن بینی بیشتر از دیگر کشورها اهمیت می دهند. این موضوع در کشورهای دیگر به شکل دیگری وجود دارد برای مثال در کشورهای جنوب شرق آسیا به جراحی بزرگ کردن بینی علاقه نشان می دهند. جراحی بینی استخوانی در شیراز نیز طرفداران خاص خود را دارد. در صورتی که تصمیم دارید بینی استخوانی خود را در شیراز جراحی نمایید ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید.

آناتومی بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای استخوان میانی بسیار قدرتمندی است. این استخوان بسیار بزرگ بوده و در بیشتر مواقع دارای قوز و یا پل بینی می باشد. از این رو به این نوع بینی بینی عقابی و یا قوزدار نیز گفته می شود. البته قوز بینی گاه به دلیل پایین بودن بیش از اندازه استخوان در قسمت میانی چشم ها است. بررسی این موضوع توسط پزشک و به کمک عکسبرداری پیشرفته انجام می شود. متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی بینی گاه با تراشیدن استخوان میانی بینی این قوز را برطرف می نماید و گاه با پیوند استخوان در قسمت میانی چشم ها این قوز را نا پدید می نمایند. بینی استخوانی اکثرا پره های بزرگ و با فاصله ای دارد که یکی از مهمترین چالش های پیش روی پزشک برای جراح بینی هستند. افرادی که بینی استخوانی دارند بیشتر دچار بیماری هایی نظیر انحراف بینی می شوند. استخوان مستحکم بینی آنها در بیشتر مواقع انحرافی هر چند مختصر دارد که در طول عمل باید اصلاح شود.

اهداف جراحی بینی استخوانی

اصولا آنچه از نظر بیمار زیبا به نظر می رسد با آنچه پزشک برای زیبا نمودن بیمار خود در نظر دارد، تفاوت بسیار زیادی دارد. زیبایی در علم تعریف بسیار پیچیده ای دارد. زیبایی در علم در متناسب بودن اجزا صورت تعریف می شود. به این معنی که اگر فردی صورتی درشت داشت، چشمان او بزرگ بودند و فاصله بین لب و بینی او زیاد بود نمی تواند بینی فانتزی داشته باشد. او با جراحی بینی فانتزی نه تنها زیبا نخواهد شد بلکه تناسب اعضا صورت او نیز بهم خواهد خورد. پوست بینی استخوانی نازک است و اکثرا چربی زیادی در آن دیده نمی شود. از این رو بعد از جراحی و اصلاح استخوان میانی بینی در کمترین زمان ممکن ترمیم انجام شده و نتایج جراحی مشاهده می شود. اصولا افرادی که بینی استخوانی دارند انتظار دارند بعد از جراحی قوز بینی آنها برداشته شود. قوز بینی در بیشتر مواقع به کمک تراشیده شدن استخوان میانی و اصلاح فرورفتگی بین چشم ها اصلاح می شود. در حین جراحی باید انحراف تیغه بینی نیز اصلاح شود. جمع شدن پره های بینی و همچنین کوپک کردن آنها نیز در بیشتر مواقع در دستور کار پزشک قرار دارد. اما مهمترین نکته بالا بردن نوک بینی است. خوشبختانه بینی استخوانی این امکان را به شما می دهد که زاویه نوک بینی خود را انتخاب نمایید. استخوان مستحکم بینی استخوانی می تواند نوک بینی شما را به همان میزان که در نظر دارید بالا نگه دارد.اهداف جراحی بینی استخوانی

مزایا و معایب جراحی بینی استخوانی

همانطور که تا اینجا گفته شد جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی در شیراز راحت تر انجام می شود. همانطور که قبلا نیز اشاره شد بینی استخوانی، غضروف میانی بسیار قدرتمندی دارد و پوست بینی به قدری نازک است در کمترین زمان ممکن با استخوان تناسب پیدا کرده و نتیجه جراحی مشخص می شود. صاحبان بینی استخوانی بعد از جراحی بینی استخوانی در شیراز نیاز چندانی به چسب زدن و تزریق کورتون نخواهند داشت. چرا که پوست بینی آنها نازک است و پزشک نیازی برای برداشتن چربی پوست نمی بیند. همین امر جراحی زیبایی بینی این افراد را آسانتر می نماید. زیرا پزشک برای قرینه کردن پوست دو طرف بینی وقت زیادی نمی گذارد.  تنها عیب بینی استخوانی این است که به دلیل نازک بودن پوست بینی کوچک ترین تغییرات پدیدار میشوند و با تراش دادن استخوان بینی پستی و ناهمواری های بینی ممکن است پدیدار شود ، بنابراین جراح در این موضوع میبایست دقت بیشتری را به خرج دهد
یکی از مزایای بینی استخوانی امکان بالا بردن نوک بینی است. بینی استخوانی این امکان را به پزشک می دهد که نوک بینی را حتی تا زاویه 110 درجه بالا ببرد.

آیا بینی استخوانی را می توان به هر فرمی جراحی نمود؟

خوشبختانه افراد با بینی استخوانی می توانند فرم بینی خود را انتخاب نمایند. آناتومی بینی استخوانی به شکلی است که جراح  می تواند به هر فرمی که مد نظر اوست بینی را جراحی نماید. در این میان باید به دو نکته توجه داشت. خواسته بیمار و آنچه برای او مناسب است. یک جراح با وجدان بین این دو موضوع هماهنگی ایجاد خواهد نمود. جراحان زیبایی متدهایی را می دانند که طبق آنها می توان اجزا صورت را در تناسب با هم قرار داد. برای یک مثال ساده می تواند گفت ارتفاع بینی باید مضربی از طول بینی باشد. و یا فاصله بین لب و بینی تعیین کننده میزان بالا آمدن نوک بینی خواهد بود. با رعایت این نکات طلایی و کلیدی، پزشک جراح بینی می تواند بینی شما را در هر فرم مورد نظر شما جراحی نماید.

آیا بینی استخوانی را می توان به هر فرمی جراحی نمود؟

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی زیبایی بینی استخوانی باید نکاتی هر چند ساده را رعایت نمایید تا جراحی موفق و کم دردسری را پشت سر بگذارید.

قبل از جراحی پرونده پزشکی خود را نزد پزشک ببرید. پزشک شما باید از تمامی بیماری های شما و داروهایی که مصرف می کنید آگاه باشد.

مصرف داروهای خود را با پزشک هماهنگ نمایید. مخصوصا اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید و بیماری زمینه ای دارید.

آنچه از پزشک و نتیجه عمل انتظار دارید با پزشک در میان بگذارید. اگر انتظارات شما منطقی باشد حتما پزشک به آنها عمل خواهد نمود و در غیر اینصورت سعی در قانع کردن شما می نماید.

توصیه ها پزشک را انجام دهید تا عملی کم درد و بدون دردسر داشته باشید.

دو هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات را محدود و در بهترین حالت ترک کنید. مصرف دخانیات روند بهبود جراحی بینی شما را کمی کند می کند.

مشروبات الکی نیز با رقیق کردن خون شما احتمال خونریزی بعد از جراحی را افزایش می دهد. پس بهتر است حداقل ۳ روز قبل عمل مصرف نشود.

از یک هفته قبل از مصرف خود سرانه آسپرین، انواع مسکن و داروهای آرم بخش سعی کنید پرهیز نمایید.

روز قبل از جراحی استحمام نمایید. ممکن است چند روز بعد از جراحی نتوانید دوش بگیرید.

شب قبل از غذا خوردن امتناع نمایید. جراحی با شکم خالی بهتر است و بعد از جراحی حالت تهوع نخواهید داشت.

در روز جراحی با خود زیور آلات به همراه نداشته باشید. تمام زیور آلات شما اعم از گوشواره، ساعت انگشتر و … قبل از ورود به اتاق عمل از شما گرفته می شود.

روز جراحی به هیچ عنوان آرایش نکنید. تمیز بودن صورت شما کمک بزرگی به جراح می نماید.

بهتر است یک تا نیم ساعت زودتر از موعد در بیمارستان حاضر شوید.

اقایون بهتر است ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند.

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی زیبایی بینی

توصیه های مهم برای بعد از جراحی بینی

بینی شما از نوع استخوانی است. این خبر بسیار خوبی برای شما خواهد بود. بعد از جراحی بینی استخوانی تورم بسیار کمی را تجربه می کنید. کبودی های دور چشم شما هم کم خواهد بود. شما به زودی می توانید تشخیص دهید که بینی شما چه فرمی دارد و در طول مدتها تغییر چندانی در آن رخ نخواهد داد. اما با رعایت چند نکته ساده می توانید دوران نقاهت راحت تری را نیز پشت سر بگذارید.

کمپرس یخ مانند آبی روی آتش تورم بد از جراحی عمل می کند. اما دقت کنید این کار خود اصولی دارد که باید به دقت رعایت نمایید. به هیچ عنوان سنگینی کمپرس را روی بینی تازه عمل شده خود نیاندازید. به صورت مرتب بعد از چند دقیقه قرار دادن کمپرس یخ روی بینی برای بیشتر از 20 دقیقه آن را بردارید. سرد شدن بیش از اندازه بینی ممکن است جریان خون را در بینی کاهش داده و روند درمان را به تعویق بیاندازد.

در زمان خوابیدن سر خود را کمی بالاتر بگیرید تا به راحتی بخوابید.

حتما برای دورانی که در خانه هستید داروهایی به شما تجویز می شود. همه آنها را سر موعد مقرر مصرف نمایید تا هم درد کمتری احساس کنید و هم از عفونت نمودن زخم های بینی پیشگیری نمایید.

سعی کنید تا بعد از 2 هفته از جراحی از دخانیات و نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید.

بهتر است یک هفته بعد از جراحی کمتر صحبت کنید و ترجیحا نخندید. بینی شما باید فرم اصلی خود را در این زمان بیابد و پرهیز از خندیدن و صحبت کردن به این قضیه کمک بزرگی خواهد نمود.

تا زمانی که روی بینی خود بانداژ و یا گچ دارید از خیس شدن آنها جلوگیری نمایید.

تا چند ماه بعد از جراحی بهتر است از شنا کردن و رفتن به سونا و جکوزی پرهیز کنید.

فعالیت معمولی خود را می توانید بعد از یک هفته استراحت آغاز نمایید. اما اگر کار فیزیکی انجام می دهید بهتر است تا دو هفته به خود استراحت بدهید.

توصیه می شود تا دو ماه بعد از جراحی از انواع عینک دودی و طبی استفاده ننمایید.

توصیه های مهم برای بعد از جراحی بینی

هزینه جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی علاوه بر اینکه فرم مناسبی ندارد در بیشتر مواقع در ساختار اصلی خود نیز مشکلاتی اعم از انحراف و پولیپ دارد. در محاسبه هزینه جراحی بینی استخوانی بیماری های جانبی همگی تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرد اما قسمت زیبایی آن باید به صورت آزاد و بدون پوشش بیمه درمانی جراحی شود. جراح بيني استخواني در شيراز در هر فرد متفاوت است. هر فرد بسته به میزان مشکلاتی که در بینی خود احساس می کند باید هزینه های متفاوتی پرداخت نماید. اما شهر شیراز به واسطه پزشکان با وجدان و ماهری که دارد سالیانه میزبان تعداد زیادی از بیمارانی است که برای جراحی از استان های مجاور به این شهر سفر می کنند. هزینه عمل بینی در شیراز  طبق استانداردها و بسیار منصفانه محاسبه خواهد شد.