فرق بینی طبیعی و نیمه فانتزی چیست؟ تصاویر متنوع + جدول مقایسه

بدون دسته بندی

در این مقاله تفاوت‌های کلیدی عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی را به‌طور کامل همراه با مزایا و معایب و جدول مقایسه برای شما بررسی کرده‌ایم.

Example Image
راهنمای مطالعه 8

عمل بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی؟! تفاوت یا فرق بینی طبیعی و نیمه فانتزی چیست؟ سؤالاتی این چنینی همیشه در لحظات حساس عمل، در ذهن همه زیباجویان به‌وجود می‌آیند! انتخاب سبک بینی، مهم‌ترین تصمیمی است که باید قبل از عمل بگیرید؛ انتخاب بین سبک طبیعی با قوس ملایم و زاویه کم با لب، در مقابل مدل نیمه فانتزی با قوس و زاویه بیشتر، سخت است! در این مقاله با بررسی تفاوت‌های کلیدی بینی طبیعی و نیمه فانتزی و مزایا و معایب هر سبک، به شما در انتخاب نهایی کمک می‌کنیم.

جدول مقایسه فرق بینی طبیعی و نیمه فانتزی

انتخاب سبک مناسب، نه‌تنها روی هزینه عمل بینی در ایران، بلکه بر رضایت نهایی شما از نتیجه جراحی نیز تأثیر می‌گذارد. ازاین‌رو در جدول زیر به‌صورت جامع تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی را برایتان آورده‌ایم تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید:

ویژگی‌های سبک عمل بینی طبیعیعمل بینی نیمه فانتزی
زاویه نوک بینیبین 90 تا 95 درجه نسبت به لب بالا            حدود 100 تا 105 درجه نسبت به لب بالا          
قوس بینیبدون قوس یا با قوس بسیار ملایمقوس بیشتر و مشخص‌تر
اندازه کلی بینیحفظ تناسب طبیعی اندازه بینی با سایر اجزای صورت       بینی کوچک‌تر و فانتزی‌تر
اندازه نوک بینینوک بینی گردتر و طبیعی‌تر                      نوک بینی تیزتر و برجسته‌تر                     
زمان بهبودیمعمولاً کوتاه‌تر به‌دلیل تغییرات کمترطولانی‌تر به‌دلیل تغییرات ساختاری بیشتر
هزینهبه‌دلیل تغییرات کمتر، هزینه پایین‌تر است.به‌دلیل تغییرات بیشتر، هزینه افزایش میابد.

در ادامه تمامی این تفاوت‌ها را به‌صورت دقیق و جزئی برایتان توضیح می‌دهیم.

تفاوت‌های عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی چیست؟

در سبک عمل بینی طبیعی طول، قوس و سوراخ‌های بینی تقریباً مشابه حالت اولیه خود و زاویه بین لب و بینی بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است. درحالی‌که در سبک نیمه فانتزی، بینی قوس بیشتری دارد، طول و سوراخ‌های آن کوچک‌تر می‌شوند و زاویه بین لب و بینی به 100 تا 105 درجه می‌رسد. همچنین عمل بینی طبیعی عوارض و دوره نقاهت کمتری نسبت به عمل بینی نیمه فانتزی دارد.

فرق بینی عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی
تفاوت بینی عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی

فرق عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی در زاویه نوک بینی

 در جراحی بینی طبیعی، زاویه بین نوک بینی و لب بالا حدود 90 تا 95 درجه است، اما در عمل بینی نیمه فانتزی، این زاویه بیشتر می‌شود و به 100 تا 105 درجه می‌رسد. زاویه کمتر در سبک طبیعی، علاوه‌بر حفظ ظاهری نچرال، به هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت نیز کمک می‌کند. در مقابل، زاویه بینی بیشتر در سبک نیمه فانتزی، جذابیت خاصی به چهره شما از نمای نیم‌رخ می‌دهد.

قوس بینی در کدام سبک بیشتر است، عمل بینی طبیعی یا نیمه فانتزی؟

در سبک عمل طبیعی، بینی معمولاً قوس ندارد یا قوس آن بسیار ملایم است؛ اما در مدل نیمه فانتزی، بینی قوس بیشتر و مشخص‌تری دارد. هدف جراح از اجرای سبک طبیعی، بهبود عملکرد در کنار طراحی یک بینی نچرال است، ازاین‌رو، نباید انتظار قوس زیاد در این روش عمل بینی را داشته باشید. در مقابل اگر می‌خواهید بینی‌تان قوس قابل‌توجهی داشته باشد، باید سبک نیمه ‌فانتزی را انتخاب کنید.

قوس بینی در عمل نیمه فانتزی
قوس بینی در عمل طبیعی

 اندازه بینی در عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی

در رینوپلاستی به سبک طبیعی، اندازه کلی بینی براساس سایر اجزای صورت تنظیم می‌شود؛ بدون آنکه بیش از حد کوچک و غیرطبیعی شود. در مقابل، در سبک نیمه فانتزی، اندازه بینی کوچک‌تر از حالت طبیعی می‌شود. در واقع هدف یک دکتر خوب برای عمل بینی در سبک طبیعی، حفظ اندازه اصلی بینی است، درحالی‌که پزشک متخصص سبک نیمه فانتزی، سعی می‌کند اندازه بینی‌تان را به استانداردهای زیبایی جهانی نزدیک کند!

اندازه نوک دماغ در بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی؟

در سبک طبیعی، نوک بینی گرد و نچرال است؛ درحالی‌که در جراحی بینی نیمه فانتزی، نوک دماغ معمولاً تیز و برجسته می‌شود. از‌آنجایی‌که نوک بینی در حالت طبیعی گرد است؛ پزشک برای جلوگیری از ایجاد حالتی مصنوعی، نوک بینی را به‌صورت گرد طراحی می‌کند. اما سبک فانتزی با نوک تیز و برجسته، به‌دنبال ایجاد تغییراتی چشمگیر در صورت است.

حال که با همه تفاوت‌های اصلی بینی طبیعی و نیمه فانتزی آشنا شده‌اید، باید بدانید که انتخاب بین این دو سبک به ویژگی‎های چهره و نوع بینی شما نیز بستگی دارد؛ برای مثال اگر بینی گوشتی دارید، سبک طبیعی مناسب شماست. اما نگران نباشید، متخصصان ما در دکی یاب در انتخاب سبک مناسب به شما کمک می‌کنند، کافی است همین الان عکسی از بینی خود برای ما بفرستید و از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

مشاوران ما در دکی یاب با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه زیبایی، بهترین و مناسب‌ترین سبک بینی را به شما می‌گویند و با یکی از بهترین پزشکان برایتان نوبت ویزیت فوری می‌گیرند. در نهایت برای گرفتن تصمیم نهایی در بخش بعدی به مزایا و معایب عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی می‌پردازیم.

مزایای عمل بینی طبیعی چیست؟

مزایای عمل بینی طبیعی شامل موارد زیر می‌شود:

 • ظاهر طبیعی: از مزایای عمل بینی طبیعی، حفظ ظاهر نچرال با ایجاد تغییرات کم است.
 • کاهش ریسک عوارض جانبی: از‌آنجایی‌که استخوان‌ها و بافت‌های بینی، دچار تغییرات کمتری می‌شوند، ریسک عوارض جانبی ناخواسته مانند خونریزی، عفونت و مشکلات تنفسی به‌طور قابل‌توجهی کاهش میابد.
 • امکان انجام عمل ترمیمی: باتوجه‌به تغییرات ساختاری کمتر، انجام عمل‌های ترمیمی روی بینی‌هایی به سبک طبیعی آسان‌تر است.
 • رضایت نهایی بیشتر: رضایت نهایی زیباجویان نسبت به ظاهر طبیعی بینی در این سبک، بیشتر است.

اما این سبک نیز، چند عیب کوچک دارد!

معایب عمل بینی طبیعی چیست؟

در کنار مزایای قابل‌توجه سبک طبیعی، این مدل دو عیب کوچک نیز دارد:

 • برطرف‌نشدن همه نواقص بینی: در عمل بینی طبیعی، اولویت جراح حفظ ساختار طبیعی و تناسب ظاهری بینی با سایر اجزای صورت است؛ بنابراین گاهی همه نواقص بینی به‌طور کامل برطرف نمی‌شوند.
 • مناسب نبودن برای همه: این سبک بینی، مناسب همه نیست؛ برای مثال اگر بینی بزرگ یا خیلی پهن دارید و به‌دنبال تغییراتی چشمگیر هستید، باید به‌فکر سایر سبک‌های جراحی باشید!
معایب عمل بینی طبیعی

باتوجه‌به این دو مورد، مزیت‌های این سبک همچنان آن را به بهترین گزینه بین طبیعی‌پسندان تبدیل می‌کند. در ادامه برای اینکه بدانید بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی به بررسی مزایا و معایب بینی نیمه فانتزی می‌پردازیم.

مزایای عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

نمی‌دانید کدام سبک را بین عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی انتخاب کنید؟! دانستن مزایای عمل بینی فانتزی به شما کمک می‌کنند:

 • امکان ایجاد تغییرات بیشتر: در این سبک جراحی، دست پزشک برای ایجاد تغییرات بیشتر در بینی باز است؛ بنابراین در عمل بینی نیمه فانتزی، امکان رفع همه نواقص در کنار طراحی یک بینی زیبا وجود دارد.
 • ظرافت بیشتر: در این سبک، بینی با داشتن قوس ملایم و اندازه‌ای کوچک‌تر، ظرافت بیشتری از سبک طبیعی دارد.

همانند تمامی روش‌های جراحی، سبک نیمه فانتزی نیز چند عیب کوچک دارد!

معایب عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

درنهایت با دانستن معایب سبک نیمه فانتزی، انتخاب نهایی بین دو مدل عمل بینی طبیعی یا نیمه فانتزی آسان‌تر می‌شود:

 • حالت مصنوعی: باوجوداینکه، نتیجه نهایی سبک نیمه فانتزی، چشمگیر و جذاب است؛ اما این تغییرات گاهی منجر به ظاهری غیرطبیعی و مصنوعی می‌شوند.
 • ریسک بروز عوارض جانبی: از‌آنجایی‌که در عمل نیمه فانتزی برای کوچک کردن بینی، ساختار و استخوان‌ها دستخوش تغییرات بیشتری می‌شوند، ریسک عوارض جانبی مانند خونریزی، عفونت و مشکلات تنفسی نیز افزایش میابد.
 • امکان عدم رضایت نهایی: برخی افراد به‌دلیل ظاهر غیرطبیعی، بعد از عمل بینی‌شان را دوست ندارند!
 • کاهش امکان انجام عمل ترمیمی: در این سبک جراحی، ساختار بینی خیلی تغییر می‌کند، بنابراین انجام عمل ترمیمی روی آن سخت‌تر است.
معایب عمل بینی نیمه فانتزی

در نهایت بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی؟

در این مقاله به بررسی تفاوت بینی طبیعی و نیمه فانتزی پرداختیم. بینی طبیعی بدون قوس یا با قوس ملایم، با زاویه حدود 90 تا 95 درجه نسبت به لب، متناسب با سلیقه نچرال‌پسندان است. درحالی‌که، جراحی نیمه فانتزی برای ایجاد تغییرات چشمگیر، قوس بیشتر و زاویه‌ای بین 100 تا 105 درجه نسبت به لب دارد. انتخاب بین این دو سبک بستگی به ترجیح شخصی و ویژگی‌های صورت شما دارد.

برای انتخاب نهایی بین این دو مدل، متخصصان دکی یاب به‌صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند. مشاوران متخصص دکی یاب با تجربه و دانش کافی، به شما در انتخاب بهترین سبک و دکتر مناسب کمک می‌کنند؛ درنهایت ما برایتان نوبت ویزیت فوری نیز می‌گیریم! برای استفاده از این خدمات، همین الان از راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

تیم کارشناسی دکی یاب سئو

متن باکس نویسنده

مطالب مرتبط

چگونه فرم بینی خود را بدانیم و تشخیص دهیم مناسب ترین سبک عمل برای ما چیست؟ بهترین جراح بینی در اصفهان برای هر فرم بینی کیست؟
اطلاعات بیشتر
چه کسانی به هیچ وجه نباید بینی خود را فانتزی عمل کنند؟ پاسخ همۀ سوالاتی که در مورد عمل بینی فانتزی عروسکی دارید + نوبت فوری از بهترین جراح بینی عروسکی
اطلاعات بیشتر