انواع عمل بینی: آشنایی با 3 مدل و 3 تکنیک روز دنیا!

امروزه انجام انواع عمل بینی در ایران افزایش چشم‌گیری دارد. روزانه بسیاری از افراد با مراجعه به مطب‌های جراحی بینی می‌پرسند: «بهترین فرم بینی برای من کدام است؟!» حقیقتاً چه سؤال خوبی! آشنایی با انواع مدل بینی برای عمل یکی از مهم‌ترین نکات قبل از اقدام به جراحی است.

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا سالانه نزدیک به 220 هزار عمل زیبایی بینی انجام می‌شود، این عمل رایج‌ترین عمل جراحی پلاستیک صورت در دنیاست. اگر در انتخاب فرم دلخواه‌تان تردید دارید، در همه مطب‌های زیبایی و در سایت دکی‌یاب تعداد زیادی عکس انواع عمل بینی وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را مشاهده و براساس سلیقه شخصی و صلح دید پزشک‌تان یکی را انتخاب کنید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر مهدی ده بزرگی

فراموش نکنید بلوغ فیزیکی و بلوغ روانی دو شرط مهم و اساسی برای انجام عمل بینی است. توجه کنید که جراحی باید بعد از رشد کامل بینی انجام شود نه قبل از آن! شاید شما به بلوغ فیزیکی کامل رسیده باشید اما رشد اجزایی مانند بینی هنوز ادامه داشته باشد.

بلوغ روانی شرط بعدی برای انجام عمل بینی است. برخی افراد به‌دلیل سن کم، تصمیم‌های عجولانه می‌گیرند و بلافاصله از آن‌ها پشیمان می‌شوند. چنین فردی باید پس از رسیدن به حد معینی از اعتماد‌به‌نفس به انجام عمل بینی فکر کند.

در ادامه این مقاله شما را با انواع مدل عمل بینی آشنا می‌کنیم. اما در ابتدا به‌سراغ معنای جراحی بینی برویم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

عمل بینی چیست؟

عمل بینی در اصطلاح تخصصی به رینوپلاستی (Rhinoplasty) معروف است و شامل هرگونه عمل بینی درجهت اصلاح فرم، کاهش سایز، برداشتن قوز و درمان مشکلات تنفسی می‌شود. 

به‌طورکلی افراد باهدف ایجاد بینی زیباتر متناسب با ویژگی‌های صورت رینوپلاستی را انجام می‌دهند. در مواردی که شما به‌دلیل انحراف تیغه بینی یا موارد مشابه دچار مشکل تنفسی شوید، پزشک شما علاوه‌بر جراحی زیبایی به رفع مشکل تنفسی شما نیز توجه می‌کند.

اسکلت بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده؛ یعنی حدود یک‌سوم قسمت بالایی آن، استخوان و یک‌سوم پایینی آن غضروف و تمامی این اسکلت با یک لایه پوست پوشیده شده است. به دیواره غضروفی‌استخوانی که باعث تقسیم حفره بینی به دو قسمت جدا می‌شود سپتوم می‌گویند. نوع بینی باتوجه‌به اسکلت و پوست روی آن مشخص می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

آشنایی با انواع مدل بینی برای عمل

ازآنجایی‌که اسکلت غضروفی‌استخوانی با پوست پوشیده شده است، نوع ارتباط بین پوست و اسکلت زیرین تعیین‌کننده نوع بینی شما خواهد بود. وقتی پوست نازک‌تر و غضروف و استخوان بزرگ‌تر باشند، بینی شما استخوانی است. وقتی پوست ضخیم و گوشتی و غضروف بینی ضعیف و نازک باشد، بینی گوشتی به‌وجود می‌آید.

انواع مختلف بینی بین این دو حد قرار می‌گیرند و هنگام معاینه پزشک مشخص می‌شوند. در جراحی زیبایی بینی، آناتومی و ضخامت پوست به‌هیچ‌وجه قابل تغییر نیست. اگر ضخامت پوست در این عمل به اشتباه دستخوش تغییرات زیادی شود، ممکن است اسکار‌های شدید (زخم عمیق) به‌وجود آید. در ادامه به‌سراغ معرفی کامل این دو مدل بینی برای عمل می‌رویم:

بینی گوشتی: نکات مهم درباره رینوپلاستی بینی گوشتی

 ابتدا باید بینی گوشتی را بشناسید. بینی‌هایی با پوست ضخیم، غدد چربی فراوان و منافذ باز پوست را، بینی گوشتی می‌گوییم. بینی گوشتی معمولاً غضروف ضعیفی دارد و قسمت عمده بینی را پوست، گوشت و چربی زیر آن تشکیل داده است. بینی گوشتی معمولاً نوکی پایین و پره‎هایی باز و ضخیم دارد.

درگذشته برای اصلاح این نوع بینی در جراحی زیبایی قسمت‌هایی از غضروف را جدا می‌کردند. نتیجه این‌گونه عمل‌ها به‌دلیل تشکیل یک فضای خالی زیر بینی، فرورفتگی و ایجاد زخم روی پوست بود. بیشتر کسانی که بینی گوشتی دارند، به اشتباه تصور می‎کنند که برداشتن پوست باعث کاهش سایز بینی آن‌ها می‌شود و بنابراین مفید است! اما امروزه هیچ دکتری این کار را انجام و پیشنهاد نمی‌دهد.

بنا به توصیه بهترین پزشکان جراحی دنیا، برای عمل زیبایی بینی‌های گوشتی استفاده از غضروف برای تقویت نوک بینی بهترین تأثیر را دارد. جراحی باز بهترین روش برای رینوپلاستی بیماران با پوست ضخیم است (در ادامه جراحی باز و بسته را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.) در جراحی بسته به‌دلیل این‌که نوک بینی به‌طور واضح دیده نمی‌شود و دسترسی به آن محدود است برای بینی گوشتی مناسب نیست.

یکی از سؤالات رایج زیباجویانی با بینی گوشتی این است: «آیا بینی‌های گوشتی به حالت قبل از عمل برمی‌گردند؟!» نگران نباشید! در صورت انجام عملی بی‌نقص با یک دکتر حرفه‌ای، بعد از گذشت شش ماه حالت بینی ثابت می‌شود و شکل نهایی دیگر تغییر عمده‌ای نمی‌کند.  

خب تا اینجا به‌طور کامل با بینی گوشتی آشنا شدید. در ادامه به‌سراغ مدل بعدی یعنی بینی استخوانی می‌رویم.

آشنایی با مشخصات و ویژگی‌ها بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی دارای برجستگی روی پل بینی هستند. بیشتر این‌گونه بینی‌ها ظاهری منحنی و قوزدار دارند. میزان این برجستگی در افراد مختلف متفاوت است و در همه زیباجویان دارای بینی استخوانی یکسان نیست، بنابراین روش جراحی این‌گونه بینی‌ها نیز متفاوت است و براساس معیارهای خاصی مشخص می‌شود.

افراد دارای بینی قوزدار به اندازه کسانی که بینی گوشتی دارند، از مشکلات زیبایی رنج می‌برند. مشکل قوز بینی عمدتاً به‌دلیل مسائل ژنتیکی، ارثی و همچنین رشد بیش از حد استخوان و غضروف بینی به‌وجود می‌آید. گاهی اوقات ضربه شدید به بینی در سنین جوانی باعث رشد بیش از حد استخوان بینی و بروز ظاهر قوزدار آن می‌شود.

برجستگی قوز در بینی‌های استخوانی ممکن است منجر به اختلال در تقارن صورت شود که در نمای جانبی بیشتر قابل‌مشاهده است. علی‌رغم بینی‌های گوشتی که با مشکلات پوستی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، مشکل اصلی بینی‌های استخوانی مربوط به استخوان و غضروف آن است.

هدف انجام عمل زیبایی بینی استخوانی، رفع قوز و ایجاد یک قوس زیبا روی بینی است. اگر بینی استخوانی دارید، یک نتیجه عالی از عمل جراحی در انتظار شماست! عکس بینی خود را برای ما در سایت دکی‌یاب بفرستید و از مشاوران ما مشورت بگیرید.

خب تا اینجا با انواع مدل بینی برای عمل آشنا شدید. در ادامه به سراغ انواع مدل عمل بینی می‌رویم. اگر قصد انجام رینوپلاستی را دارید، قسمت بعد را به‌دقت مطالعه کنید.

انواع عمل بینی: کدام یک از انواع مدل عمل بینی مناسب شماست؟

اولین سؤالی که جراح پس از ورود شما به مطب برای مشاوره می‌پرسد، درباره اسم انواع عمل بینی موردعلاقه شماست! آیا چیزی درباره این موضوع می‌دانید؟ چند فرم عمل بینی امروزه در حال انجام است؟! خب اگر نمی‌دانید اشکالی ندارد، در ادامه به معرفی این مدل‌ها می‌پردازیم:

فرم بینی طبیعی: یکی از محبوب‌ترین انواع جراحی بینی

رینوپلاستی طبیعی بر حفظ غضروف، استخوان و بافت نرم بینی در موقعیت طبیعی و ایجاد یک بینی نرمال و بی‌عیب‌ونقص تمرکز دارد. بعد از انجام رینوپلاستی طبیعی همه با دیدن شما می‌پرسند: «بینی‌ات را عمل کرده‌ای؟!»  این جراحی باعث ایجاد یک بینی طبیعی کاملاً متناسب با صورت شما می‌شود.

یکی از بهترین جراحان بینی طبیعی در آمریکا، دکتر ریچارد زومالان (Richard zoumalan) می‌گوید: «از دلایل نارضایتی نهایی زیباجویان از عمل بینی سه مورد بیشتر از سایرین تکرار می‌شود: برداشتن بیش از حد غضروف و استخوان، قراردادن غضروف‌های نوک در یک موقعیت غیرطبیعی، استفاده از غضروف‌های نوک قابل‌مشاهده. برای رفع این سه مشکل عمل رینوپلاستی طبیعی بهترین گزینه است.» می‌دانید چرا؟!

 • جراح در رینوپلاستی طبیعی به غضروف بینی در یک موقعیت آناتومیک طبیعی شکل می‌دهد.
 • برای حفظ تقارن سوراخ بینی از غضروف کمتری استفاده می‌شود.
 • از گرافت‌های نوک بینی بسیار کم استفاده می‌شود.
 • نوک بینی به‌طور غیرطبیعی به سمت بالا حالت داده نمی‌شود.
 • یک قوس مناسب با فرم صورت برای شما ایجاد و از عروسکی شدن بیش از حد بینی جلوگیری می‌شود
نمونه کار جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی (2)

فرم بینی طبیعی مناسب همه افراد با انواع بینی‌ها (گوشتی و استخوانی) است. بسیاری از آقایان به‌دلیل شکل نهایی طبیعی این مدل رینوپلاستی، آن را انتخاب می‌کنند.

فرم فانتزی: یکی از جذاب‌ترین انواع عمل بینی

اگر می‌خواهید پس از اتمام دوره بهبودی عمل بینی، تغییر بسیار زیاد و قابل‌توجهی کنید، رینوپلاستی به فرم فانتزی مناسب شماست. در این مدل رینوپلاستی اندازه کلی بینی تا جای ممکن کوچک می‌شود. بینی شما پس از عمل:

 • دارای یک قوس شدید از نیم‌رخ می‌شود.
 • انحنای زیادی در بینی به‌وجود می‌آید.
 • ارتفاع نوک بینی از لب‌ها زیاد می‌شود و بینی حالت سربالایی پیدا می‌کند.
 • باعث باریک شدن تیغه بینی از روبه‌رو می‌شود.
 • در بالای پره‌ خطی به‌اصطلاح کریز ایجاد می‌شود.

اگر بینی شما دارای بافت قوی و مستحکم و همچنین پوست بینی‌تان نیز نازک است، رینوپلاستی فانتزی نتیجه‌ای عالی برایتان به ارمغان می‌آورد. درواقع مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل بینی فانتزی، زیباجویانی با بینی‌های استخوانی هستند.

راهنمای انجام جراحی بینی اقساطی در شیراز

همان‌طور که گفتیم، نتیجه رینوپلاستی فانتزی بینی فوق‌العاده ظریف است، بنابراین اگر اعضای صورت شما کوچک است و صورتی استخوانی دارید، این مدل رینوپلاستی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر بینی بزرگ و گوشتی دارید، نتیجه خوبی از عمل رینوپلاستی فانتزی نمی‌گیرید.

هرگز پزشک جراح خود را برای انجام این عمل تحت‌فشار نگذرید. پزشک شما بهترین مدل عمل بینی را برایتان انجام می‌دهد که با اجزا و فرم صورت شما متناسب باشد. اگر پزشک به شما انجام عمل بینی طبیعی را پیشنهاد داد، به او اعتماد کنید.

تبدیل بینی شما به یک فرم فانتزی کوچک، کاری سخت و چالش‌برانگیز است. بنابراین در انتخاب پزشک جراح‌تان دقت کنید. از انجام رینوپلاستی فانتزی زیر نظر افراد غیرمتخصص در انجام این‌گونه عمل‌ها جدا خودداری کنید.

پزشک در مرحله اول فرم و ساختار اسکلت بینی شما را بررسی می‌کند. پس از انجام معاینه‌های اولیه جراح متخصص‌تان میزان کوچکی بینی را به شما می‌گوید. اگر اصرار به کاهش سایز بینی بیشتر از حد استاندار پزشک‌تان کنید، باید عواقب آن (مانند اختلالات تنفسی) را برعهده بگیرید. 

هنگام عمل رینوپلاستی فانتزی، تمرکز جراح متخصص شما روی نوک بینی است. نوک بینی به علت وجود قوس شدید، به سمت بالا می‌رود و از لب فاصله پیدا می‌کند. در عمل بینی فانتزی نسبت به سایر فرم‌ها نوک بینی سربالایی‌تر است.

یک نکته مهم را دوباره یادآوری می‌کنم: در انجام این عمل به پیشنهاد پزشک‌تان توجه و به متناسب‌سازی اندازه بینی در با سایر اجزا نیز توجه کنید. اگر می‌خواهید با تعدادی پزشک متخصص مشورت کنید، عکس بینی خودتان را برای مشاوران ما بفرستید.

نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسین مرادیان

خب تا اینجا با دو مدل بینی فانتزی و طبیعی آشنا شدید. در ادامه به‌سراغ مدل بعدی، یکی از پرطرفدارترین انواع عمل بینی در ایران می‌رویم: رینوپلاستی نیمه فانتزی.

فرم نیمه فانتزی: یکی از پرطرفدارترین انواع عمل بینی در ایران

از بینی‌های طبیعی خوشتان نمی‌آید؟! دوست دارید بعد از عمل تغییرات زیادی کنید؟! به فرم فانتزی نیز علاقه‌ای ندارید؟! پس چاره چیست؟! چاره انجام عمل به فرم نیمه فانتزی است! به ترکیب فرم فانتزی و طبیعی، رینوپلاستی نیمه فانتزی می‌گویند.

انجام عمل رینوپلاستی نیمه فانتزی امروزه بین زیباجویان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مدل جراحی مناسب صورت‌های ظریف و استخوانی است و روی بینی‌های استخوانی نتیجه بهتری می‌دهد. البته رینوپلاسی نیمه فانتزی روی بینی‌های گوشتی نیز با صلاح دید پزشک جراح شما انجام می‌شود.

در این مدل عمل زیبایی، بینی به اندازه فرم فانتزی کوچک نمی‌شود. نوک بینی فاصله مناسب‌تری نسبت به لب‌ها دارد و قوس تیغه بینی نیز شدید و غیرطبیعی نیست. درواقع بینی نیمه فانتزی ترکیبی از ویژگی‌های فرم فانتزی و طبیعی است.

این فرم عمل معمولاً مشکلات تنفسی به‌وجود نمی‌آورد. در رینوپلاستی نیمه فانتزی، رعایت تناسب اجزای صورت بسیار مهم است، بنابراین این فرم موردتوجه همه زیباجویان (هم آقایان و هم بانوان) قرار گرفته است. برای دریافت مشاوره تخصصی عکسی کامل از بینی خودتان را برای مشاوران ما ارسال کنید.

خب تا اینجا با انواع مدل عمل بینی آشنا شدید. آموختید که بینی شما باتوجه‌به آناتومی‌اش به فرم‌های طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی قابل عمل است.

برای انجام تمامی این عمل‌ها پزشک جراح از تکنیک‌های خاصی استفاده می‌کند. در ادامه به‌سراغ بررسی کامل این تکنیک‌ها می‌رویم.

آشنایی با تکنیک‌های انواع مدل عمل بینی

تمامی فرم‌های عمل بینی با استفاده از سه روش کلی انجام می‌شود:

 1. رینوپلاستی باز
 2. رینوپلاستی بسته
 3. رینوپلاستی با لیزر
نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسن دستغیب

دکتر شما باتوجه‌به شرایط بینی شما و فرم دلخواه‌تان از یکی از این سه تکنیک استفاده می‌کند. در ادامه این سه روش را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم، بنابراین اگر قصد انجام عمل بینی را دارید، به سمت بعدی بادقت توجه کنید.

تکنیک باز: از پرکاربردترین انواع عمل بینی

رینوپلاستی باز یک عمل قدرتمند و تخصصی بینی برای زیباجویان نیازمند به تغییرات زیاد است. این عمل برای بیمارانی که نیاز شدید به کاهش سایز بینی‌شان دارند انجام می‌شود. در رینوپلاستی باز، پزشک جراح برشی بین حفره‌های بینی ایجاد می‌کند و پوست بینی را به سمت بالا می‌کشد. در این مرحله حفره بینی کاملاً قابل مشاهد است.

پزشک تغییرات لازم را انجام می‌دهد و سپس پوست بینی را بخیه می‌کند. پس از اتمام بخیه، بینی شما با استفاده از آتل و چسب در جای خودش محکم می‌شود. این نوع عمل دید بسیار خوبی به پزشک جراح شما می‌دهد و دست او را برای اعمال تغییرات لازم روی تیغه و غضروف بینی باز می‌گذارد.

نمونه عمل جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی

این عمل تحت بیهوشی کامل زیباجو انجام می‌شود. پس از اتمام رینوپلاستی باز، به‌دلیل برداشته شدن پوست بینی، شما به مدت دو تا سه هفته عوارضی مانند تورم و کبودی زیادی را تجربه می‌کنید. در طول یک ماه پس از انجام رینوپلاستی باز، باید فعالیت‌ها و رژیم غذایی خودتان را محدود و از ورزش‌های سنگین و غذاهای چرب دوری کنید.

با انجام عمل رینوپلاستی باز مشکلات زیر برایتان به‌طور کامل رفع می‌شود:

 1. شکل بینی: در جراحی بینی باز، تمامی ایرادات ظاهری بینی شما به‌طور کامل رفع می‌شود.
 2. سایز بینی: در رینوپلاستی باز می‌توان به‌راحتی بافت‌های نرم بینی را برای کاهش سایز بینی و تناسب آن با سایر اجزای صورت اصلاح کرد.
 3. زاویه بینی: برای زیباجویانی با بینی کج جراحی باز بهترین روش ممکن است.
 4. برآمدگی بینی: قوز بینی و سایر مشکلات مربوط به برآمدگی تیغه بینی را می‌توان با روش جراحی بینی باز اصلاح کرد.
 5. مشکلات تنفسی زیبایی: شکل بینی نقش مهمی در نحوه عبور هوا از سیستم تنفسی دارد. رینوپلاستی باز می‌تواند ساختار بینی را تغییر دهد تا جریان هوا راحت‌تر عبور کند.
نمونه عمل دماغ دکتر حمید رضا کاظمی

استفاده از روش باز برای عمل زیبایی بینی، مزایا و معایبی نیز دارد.

مزایای تکنیک باز برای انجام انواع عمل بینی

 از مزایای این تکنیک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • زمان عمل کوتاه‌تر: ازآنجایی‌که دید ساختارهای داخلی با جراحی بینی باز بهبود می‌یابد، پزشک جراح شما می‌تواند در مدت‌زمان کمتری فرم بینی شما را اصلاح و عمل‌تان را به پایان برساند.
 • عدم آسیب به بافت‌های بینی: در رینوپلاستی باز، به‌دلیل باز شدن بینی، بافت‌های داخلی آسیبی نمی‌بینند و غضروف‌ها به‌اندازه کافی تراش می‌خورند.
 • دید کافی پزشک شکل‌دهی را بهبود می‌بخشد: امکان مشاهده بهتر بافت‌ها به جراح شما کنترل دقیق‌تری بر شکل‌دهی آن‌ها می‌دهد.

حالا که با مزایای این روش آشنا شدید به‌سراغ معایب آن می‌رویم.

معایب تکنیک باز برای انجام انواع عمل بینی

از معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندن جای زخم: این مورد یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های جراحی بینی باز است. به‌دلیل برش کلوملا (بافت بین دو حفره بینی) امکان ایجاد اسکار وجود دارد. بااین‌حال، ازآنجایی‌که این زخم فقط هنگام بالا بودن سر زیباجو از زیر بینی قابل‌مشاهده است، بسیاری از پزشکان و زیباجویان آن را مشکلی جدی نمی‌دانند. استفاده از بخیه‌های ریز و مناسب  و کرم‌های ترمیم‌کننده از ماندن جای این زخم جلوگیری می‌کنند.
 • بروز تورم و کبودی صورت: به‌دلیل برداشته شدن پوست روی بینی، زیباجو تا چند هفته درگیر مشکلاتی مانند تورم و کبودی صورت است.

مزایای روش باز برای انجام عمل رینوپلاستی آن‌قدر زیاد است که پزشک‌های ماهر استفاده از آن را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. حالا که با رینوپلاستی باز آشنا شدید، به‌سراغ تکنیک بعدی یعنی بسته برویم.

تکنیک بسته: از کم عوارض‌ترین انواع عملی بینی

رینوپلاستی بسته (که به آن رینوپلاستی داخلی بینی نیز گفته می‌شود) با ایجاد تمام برش‌های لازم به‌صورت کاملاً پنهان در داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود. پزشک جراح تحت بیهوشی کامل، این عمل را از راه ایجاد سوراخ‌های جداگانه در هر دو سوراخ بینی انجام می‌دهد.

رینوپلاسی بسته به‌دلیل عدم ایجاد هیچ‌گونه برش خارجی، کم‌تهاجمی‌تر محسوب می‌شود، پس از اتمام عمل هیچ جای زخم بیرونی باقی نمی‌ماند و تورم صورت و بینی زیباجو نیز کمتر است.

ازآنجایی‌که در رینوپلاستی بسته پزشک دید کمتری به داخل بینی دارد، بنابراین به اندازه روش باز اجازه اعمال تغییرات گسترده را نمی‌دهد. زیباجویانی که به پیوند غضروف کمتر و کار بیشتری روی نواحی بالایی بینی (برخلاف نوک بینی) نیاز دارند، برای انجام این عمل ایده‌آل هستند.

اگر قصد انجام عمل بینی برای دومین بار را دارید، رینوپلاستی بسته روشی نامناسب برای شماست. آیا سایر مزایا و معایب این‌گونه عمل بینی را می‌دانید؟

مزایای روش بسته برای انجام انواع عمل بینی

زیباجویان به‌دلایل مختلف از جراحی بینی بسته استقبال می‌کنند:

 • ایجاد برش‌های داخلی پنهان: از مهم‌ترین مزایای این روش، ایجاد برش داخلی بینی است، بنابراین خطر بروز اسکار وجود ندارد.  
 • زمان جراحی کوتاه‌تر: در جراحی باز، نیمی از زمان عمل برای ایجاد برش‌های خارجی، و بستن آن برش‌ها صرف می‌شود، بنابراین زمان عمل بسته کوتاه‌تر از باز است.
 • تورم کمتر: به‌طورکلی، ازآنجایی‌که بافت داخلی بینی در رینوپلاستی بسته دستخوش تغییرات زیادی نمی‌شود، بیماران پس از جراحی بینی بسته ورم کمتری را تجربه می‌کنند.
 • زمان بهبودی سریع‌تر: در رینوپلاستی بسته دوره نقاهت زیباجو بسیار کمتر است.
نمونه جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی

خب حالا که متوجه مزایای روش بسته شدید، به‌سراغ معایب آن می‌رویم:

معایب تکنیک بسته برای انجام انواع عمل بینی

براساس آمارهای به‌دست‌آمده از زیباجویانی که تحت عمل بسته قرار گرفته‌اند، حدود 98 درصد از نتایج راضی بودند. تنها عیب این روش، نداشتن دید کافی پزشک روی بینی شماست. در انجام این عمل به انتخاب یک دکتر جراح خوب توجه کنید.

تا اینجا شما را با دو تکنیک برای انجام انواع جراحی بینی آشنا کردیم. اما اگر شما هم به‌دنبال رینوپلاستی بوده باشید، حتماً برای یک‌بار نام لیزر را شنیده‌اید. به‌نظر شما انجام عمل رینوپلاستی با لیزر ممکن است؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

نمونه عکس جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

آیا استفاده از لیزر روشی مناسب برای انجام انواع عمل بینی است؟

اوایل سال 2021 در آمریکا روی 50 زیباجو تحقیقاتی درباره انجام عمل بینی با لیزر انجام شد. این زیبا جویان دو گروه هستند: گروه اول زیباجویانی برای جراحی بینی کلاسیک (روش بسته و باز) و گروه دوم برای جراحی بینی با کمک لیزر.

 نتایج این تحقیقات نشان داد که تغییر شکل کرورای جانبی بینی در 12 درصد از افراد تحت جراحی کلاسیک بعد از 12 ماه کاملاً مشهود بود، درحالی‌که این درصد در افراد تحت درمان با لیزر عدد صفر گزارش شد! میزان رضایت بیماران تحت عمل لیزر در مقایسه با رینوپلاستی استاندارد بیشتر بود.

نمونه کار جراحی بینی دکتر سید محمد کاظم رشته احمدی

اما انجام این عمل در حال حاضر در فاز تحقیقاتی خودش به سر می‌برد. امروزه انجام عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر فقط یک تیتر تبلیغاتی در ایران محسوب می‌شود. شاید در چندین سال آینده شاهد پیشرفت علم  انجام عمل رینوپلاستی با لیزر باشیم اما در حال حاضر فقط به‌دنبال یک دکتر خوب برای انجام انواع جراحی بینی‌تان با روش‌های کلاسیک باشید!

خب حالا وقت پاسخ به یکی از مهم‌ترین سؤالات شما می‌رسد: «هزینه عمل بینی چقدر است؟»

هزینه انجام عمل بینی چقدر است؟

هزینه انواع مدل عمل بینی باتوجه‌به موارد زیر محاسبه می‌شود:

 • حق‌الزحمه پزشک شما
 • هزینه‌های بیمارستان
 • هزینه‌های آزمایش‌های قبل و بعد از عمل
 • خرید دارو
عمل بینی دکتر حمید رضا کاظمی در شیراز

مهم‌ترین و عمده‌ترین بخش این لیست، مربوط به حق‌الزحمه پزشک شماست. در شیراز چندین دکتر خوب مانند آقای ساریخانی، آقای پوستچی، آقای آصفی و آقای دستغیب روزانه در حال انجام انواع عمل جراحی بینی هستند. می‌توانید برای دریافت قیمت دقیق با آن‌ها مشورت کنید یا با ارسال عکس بینی‌تان به ما، از مشاوران دکی‌یاب کمک بگیرید.

آنچه تاکنون درباره انواع مدل عمل بینی آموختید

مطمئنم حالا بعد از مطالعه این مقاله دید بهتری نسب به انواع فرم عمل بینی دارید. باید نکته‌ای را همیشه به‌خاطر بسپارید. برای رینوپلاستی با چندین دکتر متخصص مشورت کنید. در انتخاب فرم بینی‌تان عجله نداشته باشید و سلبریتی موردعلاقه‌تان را به‌عنوان مرجع بینی معرفی نکنید!

اگر بینی خودتان را به شکل فانتزی عمل کنید، انجام جراحی‌های ترمیمی سخت و در برخی موارد غیرممکن خواهد بود. اما تبدیل یک بینی طبیعی به فرم فانتزی با جراحی ترمیمی بسیار آسان است. نکته مهم بعدی انتخاب یک دکتر متخصص است.

مهارت پزشک شما روی نتیجه نهایی عمل‌تان تأثیر زیادی دارد. بینی شما یکی از تأثیرگذارترین اجزای صورت روی زیبایی شماست. انجام رینوپلاستی تحت‌نظر پزشک غیرمتخصص گاهی باعث بروز مشکلات ظاهری، تنفسی زیاد و دیگر عوارض عمل بینی برای شما می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر دکی‌یاب در خدمت شماست. می‌توانید با ارسال تصویری کامل از تمامی جهت‌ها از بینی خودتان، از مشاوران ما مشوت بگیرید. به‌نظر شما محبوب‌ترین تکنیک انجام عمل بینی کدام است؟ کدام یک از فر‌م‌های بینی موردپسند شماست؟

اگر تجربه‌ای در زمینه جراحی بینی دارید، با ما به اشتراک بگذارید. نظرات و پیشنهادهای خود را برای ما ارسال کنید. فراموش نکنید این مقاله مفید را برای تمامی دوستان و آشنایان‌تان نیز ارسال و آن‌ها را با اسم انواع عمل بینی آشنا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.