بهترین فرم عمل بینی برای انواع صورت + مشاوره رایگان!

بدون دسته بندی

در این مقاله انواع فرم صورت و نوع عمل بینی مناسب آن‌ها را به‌علاوه جدول مقایسه برایتان بررسی کرده‌ایم.

Example Image
راهنمای مطالعه 8

چگونه می‌توان مناسب‌ترین شکل بینی را باتوجه‌به فرم صورت تعیین کرد؟! به طور کلی هدف رینوپلاستی، طراحی یک بینی جذاب و متناسب با سایر اجزای صورت است. ویژگی‌های صورت هر فرد با دیگری فرق می‌کند؛ برخی چهره مستطیلی و برخی دیگر قلبی دارند! از این رو تغییر فرم بینی در رینوپلاستی، برای همه یکسان نیست. در انتخاب فرم بینی، باید زاویه‌های صورت و تناسب نهایی بینی با آن‌ها را در نظر بگیرید.

قصد جراحی بینی دارید ولی فرم صورت خود را نمی‌شناسید؟! برای تصمیم‌گیری نهایی بین سبک‌های طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی سردرگم شده‌اید؟! مشاوران و کارشناسان متخصص دکی یاب آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

کافی است از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره‌ای رایگان بهره‌مند شوید. ما با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه جراحی‌های زیبایی، مناسب‌ترین سبک بینی باتوجه‌به فرم صورتتان را به شما می‌گوییم و پزشکان متخصص همین سبک را نیز معرفی می‌کنیم. در ادامه مطلب به بررسی انواع فرم صورت و نوع عمل بینی مناسب آن‌ها می‌پردازیم.

صورت دایره‌ای: مناسب‌ترین سبک عمل بینی صورت گرد چیست؟

در صورت‌های دایره‌ای، خط فک گرد است و عرض و ارتفاع صورت تقریباً برابر هستند؛ در واقع قسمت بالا (پیشانی) و پایین (چانه و فک) اندازه‌ای مشابه دارند. در این فرم صورت، زاویه‌های تیز وجود ندارد. از این رو برای ایجاد تعادل و هماهنگی در عمل بینی صورت تپل، دماغ باید دارای قوس ملایم و نوک کمی گرد باشد؛ در واقع عمل دماغ نیمه فانتزی بهترین سبک جراحی برای چهره‌های دایره‌ای است.

مناسب‌ترین سبک عمل بینی برای صورت گرد

صورت مربعی: بهترین سبک جراحی بینی برای صورت مربعی

در چهره‌های مربعی، عرض و طول صورت تقریباً برابر هستند، اما تفاوت این سبک چهره‌ها با صورت‌های دایره‌ای، وجود زاویه‌های تیز و مشخص به ویژه در چانه و خط فک است. بینی‌هایی بدون قوس (با خطوط صاف) با زاویه‌های تیز (زیر بینی و لب) و قد کوتاه به چهره‌های مربعی جذابیتی خاص می‌بخشند.

یک دکتر جراح بینی متخصص و با سابقه با در نظر گرفتن تمامی این نکته‌ها، یک بینی جذاب برای چهره‌های مربع طراحی می‌کند. متخصصان ما در دکی یاب با ارائه خدمات مشاوره رایگان، یک پزشک مناسب به شما معرفی و بهترین سبک بینی را باتوجه‌به فرم چهره‌تان به شما می‌گویند.

بهترین سبک جراحی بینی برای صورت مربعی

صورت قلبی: خاص‌ترین فرم بینی برای صورت قلبی

در چهره‌های قلبی شکل، بزرگ‌ترین و پهن‌ترین بخش، استخوان گونه و تیز‌ترین و باریک‌ترین بخش چانه است؛ درواقع صورت به تدریج به سمت چانه باریک می‌شود. بهترین سبک برای این چهره‌ها، عمل بینی عروسکی با اندازه‌ کوچک و قوس‌دار است.

اگر بینی در صورت قلبی بزرگ باشد، باعث پهن‌تر به‌نظر رسیدن بخش میانی چهره می‌شود؛ هیچ‌کس همچون چیزی را نمی‌خواهد! پزشک حین عمل باتوجه‌به اندازه استخوان گونه‌ها، یک بینی کوچک با قوس جذاب برای صورت‌های قلبی طراحی می‌کند.

فرم بینی مناسب برای صورت قلبی

صورت بیضی: کدام سبک بینی، صورت بیضی را جذاب‌تر می‌کند؟

در صورت‌های بیضی، طول صورت کمی بیشتر از عرض آن، خط فک گرد و بدون زاویه تیز است و بخش میانی صورت، کمی بزرگ‌تر از چانه و پیشانی به نظر می‌رسد. به عنوان ایده‌آل‌ترین نوع چهره، انواع زیبایی بینی جذابیت صورت‌های بیضی را چند برابر می‌کنند. فقط یک نکته را فراموش نکنید، خطوط تیز و زاویه‌دار مناسب چهره‌های بیضی نیستند، بینی شما باید قوسی ملایم و نوکی تقریباً گرد داشته باشد.

سبک جراحی بینی مناسب برای صورت بیضی

صورت‌های مستطیلی: آشنایی با بهترین عمل بینی صورت کشیده

در این نوع صورت، ارتفاع چهره به طور قابل توجهی بیشتر از عرض آن است. برعکس صورت‌های بیضی، در چهره‌های کشیده استخوان گونه پهن نیست؛ اگر صورت را به سه قسمت بالایی، میانی و پایینی تقسیم کنید، هر سه بخش به یک میزان کشیده و بلند هستند. اگر صورت مستطیلی کشیده دارید، بهترین سبک، عمل طبیعی بینی است. باید قد بینی را هماهنگ با طول صورت خود تنظیم کنید؛ بینی‌های کوتاه، تناسبی با این شکل صورت ندارند.

 بهترین عمل بینی صورت مستطیلی

صورت الماسی: بهترین فرم بینی برای صورت‌های زاویه‌دار

در صورت‌های الماسی، استخوان گونه پهن‌ترین و برجسته‌ترین بخش صورت است و پیشانی و فک بسیار باریک هستند. از این رو، بینی‌هایی با نوک برجسته و گرد، قوس ملایم و اندازه کلی کوچک، تعادل بسیار زیبایی به صورت‌های الماسی شکل می‌دهند. نوک بینی گرد، توجه افراد را به‌جای چانه و پیشانی باریک، به سمت گونه‌ها (که زیباترین بخش در صورت‌های الماسی هستند) جلب می‌کند.

البته باتوجه‌به پهن بودن بخش میانی صورت، بینی‌هایی با اندازه بزرگ، این بخش را بزرگ‌تر از حد معمول نشان می‌دهند. یک پزشک جراح خوب، تمامی این نکته‌ها را هنگام جراحی در نظر می‌گیرد. برای انتخاب یک جراح مناسب، کارشناسان ما در دکی یاب، با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه زیبایی، به شما کمک می‌کنند؛ همین حالا از راه‌های ارتباطی موجود در سایت برای دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.   

چه فرم بینی مناسب صورت الماسی است؟

جدول مقایسه بهترین فرم عمل بینی برای انواع صورت

در جدول زیر به‌صورت خلاصه ویژگی‌های هر سبک چهره و بینی مناسب آن را برایتان آورده‌ایم:

نوع صورتمشخصات صورتسبک مناسب بینی
گرد                   خط فک گرد، عرض و ارتفاع صورت تقریباً برابرسبک نیمه فانتزی با قوس ملایم و نوک گرد
مربعی               عرض و طول صورت برابر، زاویه‌های تیز در چانه و خط فکبینی با خطوط صاف، زاویه‌دار و تیز، قد کوتاه
قلبی                  بزرگ‌ترین بخش استخوان گونه، تیز‌ترین بخش چانهبینی عروسکی کوچک و قوس‌دار
بیضی                طول صورت بیشتر از عرض، خط فک گردانواع مدل‌های بینی
مستطیلی             ارتفاع چهره قابل توجهی بیشتر از عرضفرم طبیعی با تنظیم قد بینی با طول صورت
الماسی               پهن‌ترین بخش استخوان گونه، باریک‌ترین بخش پیشانی و فکنوک برجسته و گرد، قوس ملایم، اندازه کلی کوچک

انتخاب بهترین سبک عمل بینی با مشاوره رایگان در دکی یاب

هدف اصلی از رینوپلاستی، تنظیم فرم نهایی بینی با ویژگی‌های صورت شما برای افزایش تناسب و زیبایی است. در این مقاله بهترین سبک عمل بینی برای هر فرم صورت را بررسی کردیم. در نهایت اگر هنوز قادر به شناخت فرم چهره‌تان نیستید، کارشناسان متخصص و باتجربه دکی یاب آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان هستند.

در طول این مشاوره رایگان، ما نوع بینی شما (گوشتی یا استخوانی) را مشخص می‌کنیم؛ سپس باتوجه‌به فرم چهره (دایره‌ای، مربع و...) مناسب‌ترین سبک جراحی بینی را به شما می‌گوییم و از بهترین پزشک در این سبک برایتان نوبت ویزیت فوری می‌گیریم! بنابراین همین الان برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان دکی یاب تماس بگیرید.

تیم کارشناسی دکی یاب سئو

متن باکس نویسنده