جراح بيني گوشتي در شيراز

جراح بيني گوشتي در شيراز

افرادی که بینی گوشتی دارند میبایست در انتخاب دکتر دقت بیشتری کنند شاید خیلی ها بگویند که بینی گوشتی نتیجه دلخواه را نمیدهد ، اما ما این حرف را به هیچ عنوان تایید نمیکنیم ، اگر دکتری که از تکنیک مناسب برای بینی های گوشتی در جراحی خود استفاده میکند بهره مند شوید ؛ حتی گاها از بینی استخوانی هم نتیجه بهتر میگیرید ، تیم ما سال هاست که با تمامی جراحان بینی در شیراز همکاری دارد و میداند که چه دکتری چه نوع بینی را بهتر میتواند عمل کند و آن را به شما عزیزان معرفی نماید
در ادامه این مقاله اطلاعاتی را مبنی بر ساختار و نحوه جراحی بینی گوشتی به شما عزیزان ارائه میدهیم

جراح بيني گوشتي در شيراز

آناتومی بینی گوشتی به شکلی است که پزشک میبایست زمان بیشتری را برای جراحی صرف کند. بینی گوشتی دارای یک تیغه بسیار نازک است. غضروف میانی این نوع بینی بسیار ضعیف است و در مقابل پوست بینی گوشتی بسیار ضخیم است. چربی زیر پوستی این نوع بینی بسیار پر حجم است. با توجه به گفته ها می توان نتیجه گرفت تیغه نازک میان این بینی تحمل نگهداری از پوست ضخیم بینی را ندارد. اکثر بینی های گوشتی نوکی به سمت پایین دارند. پزشک برای اصلاح این وضعیت باید تلاش بسیار زیادی کند. همچنین بیمار نیز برای رسیدن به نتیجه مورد نظرخود باید کمی صبر داشته باشد. در صورتی که صاحب بینی گوشتی هستید پیشنهاد می کنم ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

نحوه جراحی بینی گوشتی

در گذشته نه چندان دور پزشکان برای جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی در شیراز یک متد به شمار می بردند. آنها تیغه بینی را تراش داده و به فرم ایده آل می رساندند. سپس به پره ها و پوست اضافه بینی را جمع می کردند. این روش در بینی استخوانی به درستی جواب می داد و بیمار از نتیجه عمل خود راضی بود. اما افرادی که بینی گوشتی داشتند طولی نمی کشید که دچار مشکلاتی اعم از افتادن نوک بینی و یا تغییر فرم بینی می شدند. دلیل این امر از بین رفتن توانایی غضروف بینی در نگه داشتن نوک بینی بود. همانطور که قبلا نیز اشاره شد بینی گوشتی پوستی سنگین دارد. همین موضوع ضرورت داشتن غضروف و تیغه ای مستحکم را اثبات می کند. حال پزشکان دقیقا برعکس موضوع گفته شده غضروف بینی را ضعیف می نمودند. همین امر باعث می شد که صاحبان بینی گوشتی رضایتی از جراحی بینی خود نداشتند.
اما امروزه نه تنها غضروف بینی گوشتی در زمان جراحی تراش داده نمی شود بلکه به صورت اصولی تقویت نیز می شود. پزشک از دیگر قسمت های بدن و یا دیگر قسمت های بینی به نوک بینی گوشتی، غضروف پیوند می دهد. تقویت نوک بینی این امکان را به پزشک می دهد که نوک بینی را تا جایی که امکان دارد به سمت بالا هدایت کند. چالش بعدی که پزشکان جراح بینی در زمان جراح بيني گوشتي در شيراز با آن روبرو هستند فرم دادن به پوست بینی است. همانطور که قبلا گفته شد پوست بینی گوشتی سنگین بوده و حاوی مقدار زیادی چربی است.  پزشک باید مقداری از چربی پوست بینی را بردارد. برداشتن چربی های اضافه به صورت قرینه از هر دو طرف بینی چالشی است که پزشک با آن روبرو است. اگر پزشک نتواند از عهده این چالش بر بیاید نتیجه جراحی داشتن بینی غیر قرینه است.

نحوه جراحی بینی گوشتی

آیا بینی گوشتی را می توان به هر فرمی جراحی نمود؟

جواب این سوال بستگی به نوع گوشتی بودن بینی شما دارد. دارندگان بینی گوشتی بسیار شدید باید انتظار خود را از جراحی بینی کم کنند. آنها نمی توانند صاحب بینی فوق العاده کوچک با نوک بسیار بالا باشند بلکه ذهنیت خود را از جراحی ، میبایست بهتر شدن بینی و یک بینی جمع و جور تر از قبل بگیرند. دلیل این مسئله کاملا علمی است و به تخصص  مهارت پزشک مربوط نمی شود. حتی بهترین جراحان زیبایی بینی نیز نمی توانند روی یکی بینی گوشتی شدید، جراحی بینی فانتزی موفق انجام دهند. در ادامه به صورت علمی در این باره صحبت خواهیم کرد.
خصوصیات یک بینی فانتزی و یا به اصطلاح عروسکی چیست؟ این بینی تیغه ای بسیار باریک دارد. قوس تیغه میانی تقریبا زیاد است و نوک بینی با زاویه بین 90 تا 110 درجه رو به بالا می باشد. شاید بتوان با تراش داده غضروف بینی تیغه ای باریک ایجاد نمود اما در زمان جمع کردن پوست بینی گوشتی تیغه خوش فرم آن کاملا محو می شود. برداشتن چربی های پوست نیز اندازه ای مشخص دارد. در ضمن بد نیست بدانید که بینی گوشتی شدید بعد از مدتی دوباره شروع به ساخت چربی در خود خواهد نمود. از طرفی اگر تیغه بینی گوشتی شدید را بیش از اندازه ضعیف نمایید، دیگر قادر نیست نوک بینی را با زاویه 90 درجه در بالا نگه دارد. پوست قسمت نوک بینی نیز سنگین و حاوی چربی زیادی است. به همین دلیل پزشک برای بالا آوردن نوک بینی حتی تا زوایای زیر 90 درجه نیز مجبور به تقویت نوک بینی گوشتی است. با توجه به گفته ها می توان نتیجه گرفت داشتن بینی طبیعی بهترین انتخاب و گزینه پیش روی افرادی است که بینی گوشتی شدید دارند.

اما افرادی که بینی گوشتی متوسط یا کم دارند، با فرستادن عکس بینی برای ما از چگونگی فرم بعد از عمل و فرم کنونی بینی خود مطلع شوند ؛ چرا که در بعضی از این نوع بینی ها سبک های نیمه فانتزی قابل اجراست اما در انواعی دیگر قابل اجرا نیست .

 

نکاتی که قبل از جراحی بینی گوشتی باید رعایت نمایید

جراحی بینی گوشتی نسبت به دیگر عمل های زیبایی دشواری بیشتری دارد. در ادامه قصد داریم مهمترین نکاتی که باید به آنها دقت کنید را به صورت خلاصه و تیتروار به شما یادآوری نماییم.

به روزمه پزشک و مواردی که تا کنون جراحی نموده است دقت داشته باشید. در رزومه پزشک به دنبال موارد شبیه به خود باشید. نتیجه عمل جراحی افرادی که بینی گوشتی دارند را بررسی کنید. پزشکی که تجربه چندین جراحی بینی گوشتی را داشته باشد می تواند از پس این کار دشوار بر بیاید.

نکاتی که قبل از جراحی بینی گوشتی باید رعایت نمایید

توجه به ایجاد تناسب بین اعضای صورت

افرادی که بینی گوشتی دارند اصولا دیگر اعضای صورت آنها مانند چشم ها، لب ها  و فاصله بین لب و بینی آنها نیز بیشتر از دیگر افراد است. از طرفی مهمترین ملاک زیبایی متناسب بودن اعضای صورت با هم است. با در کنار هم گذاشتن این دو موضوع می توان نتیجه گرفت داشتن بینی بسیار کوچک نمی تواند با صورت این افراد همخوانی داشته باشد. پس در صورتی که تصمیم دارید جراحی بینی داشته باشید مهمترین ملاک را زیباتر شدن چهره خود قرار دهید و فقط به فکر داشتن بینی قلمی نباشید.

نکاتی که بعد از جراحی بینی گوشتی باید رعایت نمایید

توصیه می شود با رعایت چند نکته کلیدی و ساده نتایج مطلوب تری از جراحی بینی گوشتی به دست آورید و عوارض آن را کاهش دهید.

بلافاصله بعد از مرخص شدن از بیمارستان از کمپرس آب سرد و یا یخ استفاده نمایید. استفاده کمپرس از بروز کبودی های بعد از جراحی پیشگیری می کند. در ضمن تورم صورت و بینی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. البته باید دقت نمایید به هیچ عنوان سنگینی کمپرس را روی بینی خود نیاندازید. چرا که پوست بینی شما فوق العاده فرم پذیر است و ممکن است دچار مشکل شوید.

سر خود را هنگام خوابیدن بالا نگه دارید. بالا نگه داشتن سر از بروز کبودی پیشگیری می کند. در ضمن به دلیل ایجاد تغییرات در بینی با بالا نگه داشتن سر و استفاده از تعداد بیشتری بالشت می توانید خواب راحت تری داشته باشید.

سعی کنید روی پشت بخوابید. به پهلو خوابیدن ممکن است روی فرم بینی شما تاثیر بدی داشته باشد. توجه داشته باشید در جراحی بینی گوشتی پزشک به ناچار باید از میزان چربی پوست کم کند. این مسئله پوست بینی را حساس می نماید. پس بهتر است در ماه های اولیه جراحی بینی به هیچ عنوان به بینی فشار نیاورید.

روزهای اول بعد از جراحی رژیم غذایی نرمی را در دستور قرار دهید. غذاهایی که نیاز به جویدن بیش از اندازه دارند ممکن است شما را اذیت نماید.

از فین کردن و تخلیه مخاط دهان و بینی خود جدا پرهیز کنید.

بهتر است در روزهای اول از پوشیدن لباس های با یقه های تنگ پرهیز کنید. لباس های دکمه دار و پیراهن گزینه های بهتری برای این دوران هستند.

درد داشتن، کبودی، تورم، گلو درد و احساس بی حسی تا سه هفته بعد از جراحی بینی طبیعی به نظر می رسد. پس بابت این مسائل نگران نباشید و اگر بیشتر از سه هفته با این مسائل درگیر بودید می توانید با مراجعه به پزشک مسائل را بررسی نمایید.

بعد از دو هفته از جراحی بینی گوشتی می توانید پیاده روی آرام را شروع نمایید. از آنجایی که جراحی بینی گوشتی پیچیدگی بیشتری دارد بیمار باید بیشتر از دیگران استراحت نماید.

نکاتی که بعد از جراحی بینی گوشتی باید رعایت نمایید

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

شایعه برگشت پذیر بودن جراحی بینی گوشتی باعث نگرانی افرادی می شود که تصمیم به جراحی بینی دارند. این موضوع شاید در زمان هایی که جراحی به روش سنتی انجام می شد صحت داشت. دلیل این امر این بود که جراح به اشتباه به جای تقویت تیغه بینی آن را تراش می داد و ضعیف تر می نمود. از این رو تیغه نمی توانست نوک بینی را بالا نگه دارد. بعد از مدت کمی بیمار شاهد پایین آمدن نوک بینی بود. اما امروزه چنین مسائلی اتفاق نخواهد افتاد. با پیشرفت روش ها و متدهای جراحی پزشکان به دانش کافی برای جراحی بینی گوشتی دست یافته اند. امروزه می توان ادعا داشت جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر نخواهد بود. اما این مسئله شروطی نیز دارد. اگر صاحب بینی گوشتی شدید هستید باید به این موضوع واقف باشید که شما نباید بینی فانتزی را برای جراحی انتخاب نمایید. در صورتی که چنین تصمیمی دارید باید به شما بگوییم که بعد از مدتی بینی شما فرم مورد نظر خود را از دست خواهد داد.جراح بيني گوشتي در شيراز

جراحی بینی گوشتی در چه سنی انجام می شود؟

اصولا پزشکان برای جراحی بینی افرادی با سن بالای 18 سال را در نظر می گیرند. بلوغ جسمی و فکری هر فرد در 18 سالگی انجام می شود. به همین دلیل بهترین زمان برای جراحی بعد از 18 سالگی است. متاسفانه بینی گوشتی تا آخر عمر رشد می نماید. این رشد در بعضی افراد کندتر و در بعضی به سرعت انجام می شود. پوست انسان این قابلیت را دارد که خود را ترمیم نماید و به همین دلیل افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام می دهند پس از مدتی پوست آنها شروع به ترمیم نموده و ضخیم می شود. این موضوع می تواند یکی از مزایای بینی گوشتی باشد. به موضوع از این زاویه نگاه کنید که اگر تیغه بینی بیمار به درستی جراحی نشده باشد، پوست ضخیم بینی، تیغه را پوشش می دهد. به عبارتی ایرادات بینی توسط پوست پوشانده می شود. اما هین مسئله نکته نفی بیشتر جراحی های بینی گوشتی است و باعث می شود نتایج جراحی خود را بعد از 2 سال نشان دهد. یعنی تا پوست بینی با شرایط جدید وفق پیدا کند بیشتر از یک سال زمان نیاز است. ممکن است پزشک در طول درمان تزریق کورتون را نیز توصیه نماید. این تزریقات به فرم گرفتن بینی کمک می کند و روند درمان را تسریع می نماید. البته بهتر است تا قبل از 40 سالگی جراحی بینی گوشتی را انجام دهید. بعد از این سن اعضای بدن شروع به تحلیل می نماید و نتایج مناسبی از جراحی زیبایی به دست نمی آید.