عمل بینی در شیراز

عمل بيني

جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی در شیراز نیز مانند دیگر شهرهای ایران پرطرفدار است. به صورت کلی داشتن بینی بزرگ در ژنتیک ما ایرانیان وجود دارد و همین امر باعث شده است که کوچکتر کردن بینی جزء جراحی های زیبایی پر طرفدار در ایران باشد. عمل بینی در شیراز که شهر بزرگ و پیشرفته ای است تحت نظر پزشکان حاذق و کار بلد و در بیمارستان های بسیار معتبر و با امکانات روز دنیا انجام می شود. شاید هدف اولیه از انجام عمل بینی زیبایی باشد اما گاه برطرف کردن مشکلات تنفسی این جراحی را الزامی می نماید. عمل بینی نیز مانند دیگر جراحی های زیبایی نیازمند انجام تحقیقات جهت یافتن پزشک مناسب است. پزشک جراح بینی باید توانایی این را داشته باشد که بینی شما را مطابق با فرم صورتتان جراحی نموده و هم ایرادات آن را برطرف نمایند.

عمل بینی در شیراز

 

انواع بینی در جراحی زیبایی بینی

به صورت کلی سه فرم بینی وجود دارد. انواع بینی بر اساس آناتومی بینی تعیین می شود. هر کدام از انواع بینی به شکل مجزایی جراحی می شود و دوران درمان آنها با هم متفاوت می باشد.

 • بینی استخوانی

این نوع بینی که با نام بینی عقابی بیشتر در ایران معروف است دارای تیغه ای مستحکم و با ارتفاع زیاد است. پوست این بینی نازک است و روی بینی را با کمترین چربی پوشش داده است. بینی استخوانی اکثرا دارای میزان مختصر و یا بسیار زیادی انحراف است. قوز روی بینی به دلیل ارتفاع بسیار زیاد این بینی ایجاد می شود. بد نیست بدانید که این نوع بینی برای انجام عمل جراحی زیبایی بسیار مناسب بوده و نتیجه آن املا مشخص خواهد بود. بینی استخوانی ممکن است دارای پولیپ نیز باشد. جراحی که تصمیم دارد بینی استخوانی را جراحی نماید در زمان جراحی زیبایی باید ساختار داخلی بینی را بدون اینکه به تنفس بیمار خدشه وارد کند اصلاح نموده و بینی را مطابق با صورت و چهره بیمار تنظیم نماید.

انواع بینی در جراحی زیبایی بینی

 

 • بینی گوشتی

آناتومی بینی گوشتی اما کاملا متفاوت است. این بینی دارای تیغه ای کوچک است که توسط پوستی ضخیم احاطه شده است. با اینکه تیغه این بینی کوچک است اما بزرگی این نوع بینی به دلیل ساختار ضخیم پوست بینی است. پزشکان برای اصلاح فرم بینی به ناچار باید تیغه و غضروف بینی گوشتی را تقویت کنند به همین منظور از غضروف های قسمت های مختلف بدن کمک گرفته و به غضروف بینی گوشتی پیوند می دهند. در ادامه پزشک باید مقداری از چربی زیر پوست بکاهد. این کار باید با دقت بسیار زیادی انجام شود تا قرینگی بینی حفظ شده و به اعصاب و رگ های زیر پوستی نیز آسیب وارد نشود.

 • بینی ترکیبی ( گوشتی و استخوانی)

این نوع بینی ترکیبی از هر دو بینی است و در جراحی این نوع بینی پزشکان تصمیم می گیرند که به چه نحوی عمل جراحی بینی را انجام دهند نیاز به پیوند غضروف در عکسبرداری قبل از عمل بینی مشخص می شود.

تکنیک های مختلف عمل بینی

عمل جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. عمل جراحی باز برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند به کار می رود. چرا که در این نوع جراحی تیغه بینی کاملا مشخص است و پزشک به راحتی می تواند روی کار خود تسلط داشته باشد. در این جراحی پوست بینی تا جایی که امکان دارد از روی تیغه بینی جدا می شود. برای تراش دادن تیغه بینی بهترین کار انجام عمل جراحی بینی باز است. تنها ایرادی که در این نوع جراحی وجود دارد امکان به جای ماندن اسکار است که در صورت بروز چنین مشکلی پزشکان می توانند مورد را برطرف نمایند.

تکنیک های مختلف عمل بینی

 

نوع دیگر عمل بینی، جراحی بینی بسته است. در این جراحی پزشک از طریق برش داخل بینی به قسمت های مورد نظر خود را مورد اصلاح قرار می دهد. در این نوع جراحی به هیچ عنوان محل بخیه به جای نمی ماند. اما از آنجایی که پزشک تسلط کافی به محل جراحی ندارد برای جراحی های پیشرفته و سخت بینی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

اهداف اصلی عمل بینی

همانطور که گفته شد عمل بینی در شیراز فقط برای زیبایی انجام نمی شود. از مهمترین اهداف عمل بینی در شیراز استفاده از متخصصین این شهر برای درمان مشکلات ساختاری بینی است. بینی شاهراه تنفس هر انسانی است. کوچکترین مشکل در تنفس عوارض بسیار بدی در زندگی فرد دارد. نداشتن خواب راحت به دلیل مشکل در تنفس، خر و پف کردن، آسیب رسیدن به دندان ها و به صورت کلی نداشتن زندگی عادی از مضرات مشکلات تنفسی به شمار می آید. از مهمترین مشکلاتی که در عمل بینی در شیراز رفع می شود می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • انحراف بینی

داشتن انحراف در بینی شایع ترین مشکلی است که افراد را برای انجام عمل بینی ترغیب می کند. در این افراد تیغه میانی بینی چار انحراف است. این انحراف در بعضی افراد به میزانی است که آنها نمی توانند از یک طرف بینی تنفس داشته باشند. همین امر باعث می شود از دهان نفس بکشند. این مشکل در بیشتر مواقع تاثیری در زیبایی بینی ندارد. البته اگر بینی فرد استخوانی باشد شاید بتوان با دقت نمودن در صورت فرد بتوان انحراف بینی را تشخیص داد. در زمان عمل بینی پزشک در زمان فرم دادن به تیغه بینی سعی می کند این انحراف را برطرف نماید.

اهداف اصلی عمل بینی

 

 • پولیپ بینی

از دیگر مشکلاتی که فرد را برای عمل بینی متقاعد می کند وجود پولیپ در بینی است. پولیپ بینی قطعه گوشت اضافی است که در بینی رشد می کند. بسته به مکانی که این پولیپ قرار دارد ممکن است جراحی بینی را با چالش مواجه کند. برداشتن این پولیپ در زیبایی بینی هیچ تاثیری ندارد اما افرادی که چنین مشکلی دارند با عوارض آن دست و پنجه نرم می کنند. آبریزش بینی، عدم تنفس راحت و خر و پف از رایج ترین این عوارض هستند.

 • کوچک کردن بینی

جراحی بینی بیشتر با هدف کوچک شدن بینی انجام می شود. در این رابطه پزشک سعی می کند تیغه بینی استخوانی را فرم داده و باریک نماید. این مسئله در بینی های گوشتی روی پوست بینی انجام می شود. پزشک غضروف بینی را تقویت می کند و با کم کردن حجم چربی پوست بینی آن را فرم داده و کوچک می کند. در این میان باید انحرافات موجود در تیغه نیز رفع شده و همچنین به متقارن شدن بینی نیز کمک کند.

 • تغییر زاویه بین لب و بینی

افتادگی نوک بینی از دیگر مشکلاتی است که در بینی افراد وجود دارد. پزشک در بینی های استخوانی به راحتی می تواند نوک بینی را حتی تا زاویه 110 درجه بالا ببرد. اما در بینی های گوشتی وضعیت به شکل دیگری است و این امکان وجود ندارد. از آنجایی که غضروف بینی گوشتی بسیار ضعیف است حتی بعد از تقویت نیز نمی توانند بیشتر از 90 درجه را تحمل کند. از این رو در صورتی که کاندید عمل جراحی عروسکی هستید باید فرم بینی خود را در نظر بگیرد و به توصیه پزشک عمل نمایید.

اهداف اصلی عمل بینی

 

 • کوچک کردن سوراخ بینی

بزرگ بودن سوراخ بینی و یا فاصله داشتن پره های بینی از جمله مشکلات رایج در بینی ایرانیان است. پزشکان جراحی زیبایی برای فرم دادن به بینی سعی می نمایند تا آنجایی که امکان دارد این سوراخ ها را کوچک نمایند. این تغییر اندازه باید به شکلی باشد که در تنفس بیمار مشکلی ایجاد ننماید.

اقداماتی که قبل از جراحی بینی باید انجام می شود

جراحی بینی بسیار حساس است. انجام عمل بینی در طول عمر شاید یک بار اتفاق بی افتد. پس باید خود را انجام چنین جراحی با اهمیتی آماده نمایید. مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • انتخاب پزشک

در صورتی که تصمیم دارید بینی خود را جراحی زیبایی نمایید در مرحله اول باید پزشک قابل اعتماد و متبحر برای جراحی خود انتخاب نمایید. اهمیت انتخاب پزشک در جراحی بینی بسیار زیاد است. جراحی زیبایی بینی در میزان اعتماد به نفس فرد نقش بسیار مهمی ایفا می کند. در صورتی که بینی در تناسب با دیکر اعضا جراحی شود زیبایی و جذابیت فوق العاده ای به صورت فرد می بخشد. این در حالی است که با کوچکترین اشتباه ممکن است چهره شما با آنچه تصور داشتید متفاوت باشد. پس از اینکه توانستید پزشک مورد اعتماد خود را انتخاب نمایید نوبت به بررسی وضعیت بینی و وضعیت جسمانی شما می رسد.

اقداماتی که قبل از جراحی بینی باید انجام می شود

 

 • انجام عکسبرداری

بعد از مراجعه به پزشک اولین اقدام انجام عکسبرداری از بینی است. پزشک ممکن است نیاز به عکسبرداری پیشرفته داشته باشد. بعد از تهیه این تصاویر وضعیت بینی شما اعم از انحراف، وضعیت تیغه، نوع بینی و مشکلاتی ساختاری بینی مشخص خواهد شد.

 • بررسی سلامت جسمانی

وضعیت جسمانی بیمار در اولویت بعدی است. جسم شما باید آمادگی کامل برای عمل بینی را داشته باشد. ازمایشات تجویز شده پزشک را انجام دهید تا میزان سلامت بدن شما مشخص شود. اصولا با هماهنگی های لازمی که با پزشک معالج شما انجام می شود جراحی بینی بدون هیچ عوارض و خطری انجام خواهد شد. پس بهتر است سابقه بیماری خود را از پزشک مخفی ننمایید. در صورتی که قوای جسمانی شما برای جراحی آماده نباشد با تجویز ویتامین های مورد نیاز بدنتان، آمادگی آن افزایش خواهد یافت.

 • انتخاب فرم بینی

اما مهترین قسمت انتخاب فرم بینی است. اصولا پزشکان جراحی پلاستیک بینی در قدم اول با توجه به دانش خود تصمیم دارند بینی شما را مطابق با صورت شما طراحی نمایند. این موضوع شاید مورد پسند همه نباشد و آنها اصرار داشته باشند که شبیه به بازیگر و یا سلبیریتی خاصی شوند. اما اینکه شرایط بینی به پزشک این اجازه را بدهد و یا اینکه این فرم بینی برای صورت فرد مناسب است در تخصص پزشک است. پیشنهاد می شود به پزشک اعتماد کنید.

اقداماتی که قبل از جراحی بینی باید انجام می شود

 

 • عدم مصرف دخانیات

متاسفانه یکی از مواردی که عمل بینی را با اختلال مواجه می کند مصرف سیگار است. مصرف دخانیات باعث می شود که خون رسانی به محل جراحی با اختلال مواجه شود. همین امر باعث می شود که روند بهبود زخم ها با کندی پیش برود. پس بهتر است حداقل دو هفته قبل از انجام عمل بینی مصرف سیگار را قطع نموده و تا دو هفته بعد از جراحی نیز به تاخیر بیاندازید.

اقدامات لازم روز قبل از عمل بینی

شب قبل از جراحی بینی باید اقداماتی انجام دهید که برای انجام جراحی آماده باشید. از مهمترین فعالیت هایی که باید انجام دهید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سعی کنید 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید. نخوردن غذا در این زمان کمک می کند سبک به اتاق جراحی بروید و بعد از جراحی حالت تهوع نداشته باشید.
 • حتما دوش بگیرید. ممکن است تا چند روز بعد از جراحی نتوانید حمام کنید.
 • سعی کنید به اندازه کافی بخوابید.
 • اگر استرس و اضطراب زیادی دارید حتما با مشورت پزشک از آرامبخش استفاده نمایید. البته از مصرف خودسرانه انواع آرامبخش خودداری نمایید.
 • روز جراحی به هیچ عنوان آرایش ننمایید. لاک ناخن خود را پاک کنید.
 • آقایون ریش خود را بتراشند.
 • داروهای جانبی خود را طبق تجویز پزشک مصرف نمایید.
 • تمام مدارک پزشکی و مایحتاج خود را از شب قبل آماده نمایید.

اقدامات لازم روز قبل از عمل بینی

مراقبت های ضروری بعد از عمل بینی

جراحی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی است. بینی ساختار بسیار پیچیده ای دارد و پزشک باید آن را به شکلی جراحی نماید که علاوه بر زیبایی و تقارن، امکان نفس کشیدن بیمار نیز بهتر شود. از این رو بعد از اینکه پزشک به وظیفه خود عمل کرد، نوبت به شما می رسد که بتوانید از بینی جراحی شده خود مراقبت نمایید تا نتیجه عمل بینی مطابق با خواسته شما باشد. مهمترین وظایف شما بعد از جراحی مواردی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • برای کاهش تورم و خونمردگی از کمپرس یخ استفاده نمایید. این کار را به صورت دوره ای انجام دهید. سرد شدن بیش از اندازه بینی خونرسانی در این ناحیه و روند بهبود را کند می کند.
 • سر خود را بالاتر از حالت طبیعی قرار دهید. به عبارتی در زمان خواب از دو بالشت استفاده نمایید.
 • رژیم غذایی نرمی انتخاب کنید تا نیاز به جویدن نداشته باشید.
 • سعی کنید در روزهای اول بعد از جراحی کمتر حرف بزنید. لبخند نزنید، سرفه نکنید و با دهان باز عطسه کنید.

کلام آخر

با توجه به وجود پزشکان بسیار مجرب در زمینه جراحی پلاستیک بینی در شیراز، انجام عمل بینی در شیراز به ساکنین استان های مجاور نیز توصیه می شود. در این شهر زیبا امکانات و تجهیزات به روز و مدرن تدارک دیده شده است تا جراحی ها با جدیدترین متدها و روش های روز دنیا انجام شود. به نظر شما بهترین جراح بینی در شیراز کیست؟