جراحی ترمیم بینی در شیراز

 ترميم بيني در شيراز

شیراز به عنوان یکی از شهرهای بسیار بزرگ و پیشرفته در زمینه انواع جراحی های زیبایی پیشگام است. جراحی ترمیم بینی در شیراز یکی از متداولترین جراحی هایی است که توسط پزشکان ماهر و خبره این شهر انجام می گیرد. اما چرا افراد نیاز به جراحی بینی پیدا می کنند. اکثر افرادی که برای جراحی ترمیم بینی در شیراز مراجعه می کنند، در اولین جراحی خود نتوانسته اند به نتیجه مورد نظر خود دست یابند. این اتفاق در صورتی رخ می دهد که بیمار بینی خود را نزد پزشک ماهر انجام نداده باشد و یا اینکه بعد از انجام عمل از چهره خود راضی نباشد. این نارضایتی همیشه از ظاهر بینی نخواهد بود بلکه ممکن است جراحی به شکلی انجام شده باشد که بیمار را دچار مشکلات تنفسی نموده باشد. از این رو جراحی ترمیم بینی بسیار حساس تر از جراحی زیبایی بینی است. در این جراحی دست پزشک چندان باز نیست و کار زیادی از دست وی بر نمی آید.

 

جراحی ترمیم بینی در شیراز

 

دلیل دیگری که بیماران برای انجام جراحی بینی در شیراز مراجعه می کنند وجود مشکلات کوچک در بینی است. برای مثال بیمار از فرم بینی خود راضی است فقط در قسمت پره ها احساس خوبی ندارد. اصولا مشکلات بینی که امکان جراحی سرپایی را دارند در محدوده جراحی های ترمیم بینی قرار می گیرد.

 دلایل نیاز به جراحی ترمیم بینی

فردی که تصمیم دارد بینی خود را جراحی زیبایی نماید بعد از گذراندن جلسات مشاوره برای مدل بینی خود به نتیجه می رسد. بسیار پیش می آید پزشک دقیقا به آنچه بیمار از پزشک خواسته عمل نموده است اما بعد از جراحی بیمار از نتیجه رضایت کامل ندارد. بعد از گذشت مدتی مشخص، بیمار عدم رضایت خود را احساس کرده و برای ترمیم مجدد بینی خود نزد پزشک مراجعه می کند. این احساس رضایت مسئله ای است که توسط پزشک واکاوی می شود. اگر واقعا بینی با صورت بیمار همخوانی نداشته باشد می توان با انجام جراحی ترمیم بینی، ایرادات را برطرف نمود. اما اگر توقعات نا بجای بیمار در او احساس نارضایتی ایجاد نمود بهتر است از انجام چنین عملی خودداری نمود.

مورد دیگری که بیماران را برای انجام عمل بینی در شیراز تشویق می کند وجود مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی است. این مشکلات اغلب در اثر ناکارآمد بودن جراحی انحراف بینی اتفاق می افتد. اما در مواردی نیز ممکن است کوچک کردن بیش از اندازه بینی، اندام داخلی بینی دچار مشکل شده و تنفس را با اختلال مواجه می کند. در صورتی که جراحی انحراف و یا پولیپ بینی به درستی در جراحی اول برطرف نشده باشد، پزشک می تواند در جراحی ترمیم بینی این مشکلات را به صورت اصولی برطرف نماید. اما در صورتی که در اثر کوچک شدن بینی اندام داخلی دچار مشکل شده باشد، ممکن است پزشک بتواند با جراحی ترمیم بینی آن را برطرف نماید و ممکن است این امکان وجود نداشته باشد. به صورت کلی در کوچک کردن بینی باید استانداردها و همچنین شرایط اندام داخل بینی مورد بررسی قرار گیرد.

دلایلی همچون برطرف کردن مشکلات سطحی بینی نیز در رده جراحی ترمیم بینی قرار می گیرد. برای مثال می توان به بالا بردن سطحی نوک بینی، کوچک کردن قسمت کوچکی از غضروف بینی، کوچک کردن پره های بینی، بالا بردن قسمت میانی پره های بینی و … همگی به صورت سرپایی انجام می شود و جزء جراحی ترمیم بینی به شمار می آیند.

 دلایل نیاز به جراحی ترمیم بینی

 

چه زمانی می توان جراحی ترمیم بینی را انجام داد

زمان بهبودی کامل بینی بعد از جراحی توسط پزشک معالج تشخیص داده می شود. بینی های استخوانی به دلیل فرم آناتومی که دارند بهبودی سریعتری دارند. این نوع بینی بعد از چند ماه به صورت کامل فرم اصلی خود را نشان می دهند. بیمار در چند ماه اول کاملا متوجه اشکالات و ایرادات بینی خود خواهد شد. از این رو در صورتی که از جراحی بینی خود به هر دلیل رضایت نداشت می تواند با مراجعه به پزشک برای ترمیم آنها اقدام نماید. اگر مشکلات سطحی در بینی وجود داشت پزشک می تواند با بررسی شرایط بدنی جراحی ترمیمی را هر چه زودتر انجام دهد. البته توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد که انجام دو جراحی در فاصله کوتاه مدت می تواند برای سلامتی فرد مضر باشد. از این رو اگر بیمار قدرت تحمل دو جراحی را نداشته باشد جراحی به سال بعد موکول خواهد شد.

شرایط برای جراحی بینی گوشتی در شیراز کاملا متفاوت است. بینی گوشتی ممکن است برای تکمیل درمان حدود دو سال زمان نیاز داشته باشد. افرادی که بینی آنها گوشتی است کمتر دچار مشکلاتی اعم از کج بودن غضروف بینی و یا تیغه بینی شوند اما در عوض قرینه نبودن پوست بینی بیشترین مشکلی است که برای این افراد به وجود می آید. دلیل این امر ضخیم بودن پوست بین در این افراد است. این افراد در طول دوران نقاهت طولانی مدت خود چندین مرتبه آمپول کورتون تزریق می نمایند. این افراد باید تا بهبودی کامل بینی خود صبر نمایند و برای انجام جراحی ترمیم بینی عجله نداشته باشند.

اهمیت انتخاب پزشک جراح بینی

در زمان جراحی رینوپلاستی و یا جراحی زیبایی بینی پزشک نقش بسیار مهمی بازی می کند. این پزشک است که با توجه به دانش قبلی می داند چه نوع بینی برای صورت بیمار مناسب است و بهترین روش جراحی برای از بین بردن مشکلات بینی کدام است. با اینکه تخصص پزشک در زمینه جراحی بینی اهمیت زیادی دارد؛ اما پزشک جراحی زیبایی باید بتواند بیمار را قانع نماید. در بین افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند هستند افرادی که در تصمیم خود اصرار دارند. این افراد به دلیل تبعیت از مد روز تصمیم به جراحی بینی گرفته اند. در این جا است که پزشک جراح بینی می تواند با استدلال خود جراحی بینی را به سمت درستی هدایت نماید.

اهمیت انتخاب پزشک جراح بینی

 

شما به عنوان فردی که تصمیم دارید بینی خود را جراحی نمایید باید به دنبال پزشکانی باشید که در زمینه جراحی بینی تجربه کافی داشته باشند. در صورتی که توقع به جا از جراحی بینی داشته باشید پزشک باید بتواند بدون آسیب زدن به اندام های داخلی بینی، آن را خوش فرم نموده و وضعیت تنفس شما را بهبود بخشد. توصیه می شود به رزومه کاری پزشک دقت کافی داشته باشید. شرایط بدن خود را در نظر گرفته و به دنبال بهترین جراحان زیبایی بینی باشید.

مشکلاتی که بعد از جراحی بینی به وجود می آید

 • بسته شدن مسیرهای گردش هوا
 • مشکلاتی که در غضروف بینی به وجود می آید اعم از افتادگی غضروف، از بین نرفتن قوز بینی و … طبیعی نبودن ظاهر بینی فرد برای مثال کوچک شدن بیش از اندازه بینی و یا مناسب نبودن فرم بینی با چهره بیمار
 • افتادگی دریچه خارجی و داخلی بینی
 • عدم تقارن در بینی بعد از جراحی
 • کاهش و یا افزایش بی رویه و یا کم ارتفاع خلفی بینی (ارتفاع پل و یا برآمدگی بینی)
 • فرم دادن ناقص به بینی
 • کوچک شدن بیش‌ از اندازه نوک بینی
 • باریک شدن بیش از اندازه نوک بینی
 • به وجود آمدن جای اسکار و یا بخیه به ‌صورت داخلی و یا خارجی

در صورتی که یکی از این مشکلات و یا تعدادی از آنها در بینی شما بعد از گذراندن دوران نقاهت احساس شد می توانید با انجام جراحی ترمیم بینی به میزان مشخصی این مشکلات را رفع نمایید. البته در جراحی ترمیم بینی نیز باید واقع گرا باشید. پزشک امکان معجزه ندارد. او می تواند تا حدی که علم پزشکی به او اجازه می دهد مشکلات بینی را رفع نماید.

مشکلاتی که بعد از جراحی بینی به وجود می آید

 

مشکلاتی که در جراحی ترمیم بینی رفع می شوند

همانطور که می دانید جراحی ترمیم بینی جراحی ثانویه ای است که با هدف زیبا شدن بینی و یا اصلاح تنفس انجام می شود. این جراحی حساس تر از جراحی بینی اولیه یا رینوپلاستی می باشد. بیمار بعد از انجام جراحی زیبایی بینی ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره می شود. پیشنهاد می شود اگر جراحی بینی شما اصولی انجام شده است و فقط به دلیل اینکه آن را نمی پسندید تصمیم دارید جراحی ترمیمی انجام دهید از این تصمیم منصرف شوید. اما اگر مشکلاتی از جمله موارد زیر مواجه شدید می توانید با جراحی ترمیم بینی آنها را رفع نمایید.

 • بسته شدن مسیر تنفس

بینی مهمترین مسیر تنفسی انسان به شمار می آید. هوا از طریق پره های بینی وارد ریه انسان می شود. در صورتی که تیغه بینی بیش از اندازه باریک شود و پره های بینی بیش از اندازه جمع شوند ممکن است شما بینی بسیار کوچک و فانتزی داشته باشید اما به احتمال زیاد در فرایند تنفس شما مشکل ایجاد خواهد شد. در صورتی که چنین مشکلی بعد از جراحی برای شما به وجود آمد می توانید با جراحی ترمیم بینی به مقدار ناچیزی آن را برطرف نمایید.

 • به جا ماندن اسکار روی پوست بینی

در صورتی که بعد از جراحی اسکار یا جای بخیه روی پوست بینی شما به جا مانده باشد باید برای رفع آن از جراحی ترمیم بینی استفاده نمایید. ترمیم چنین مشکلی نیاز به مهارت بسیار زیاد جراح زیبایی دارد.

مشکلاتی که در جراحی ترمیم بینی رفع می شوند

 

 • عدم خونرسانی مناسب

در افرادی که بیماری دیابت دارند و یا بعد از جراحی بینی تورم بسیار زیادی را تجربه نموده اند ممکن است خونرسانی به زخم ها با مشکل مواجه شود. در ضمن انجام جراحی بینی متعدد که ظرافت کافی در آن رعایت نشده باعث عدم خونرسانی به سلول های می شود. انتخاب پزشک متبحر و رعایت مراقبت های بعد از جراحی از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری می کند.

 • ایجاد مشکل در گرافت های پیوند داده شده

یکی از روش های رفع مشکل در بینی پیوند گرافت به آن است. گرافت در واقع غضروفی است که از قسمتی از بدن فرد بیمار گرفته شده و به بینی او پیوند داده می شود. این کار در بینی های گوشتی و برای استحکام بخشیدن به تیغه میانی بینی انجام می شود. در صورتی که در پیوند این غضروف مهارت کافی به کار نرفته باشد بعد از مدتی شاهد افتادگی در قسمت های مختلف بینی خواهید بود. این مشکل نیز در جراحی ترمیم بینی رفع خواهد شد.

 • عدم تقارن در بینی

ایجاد تقارن در بینی نیاز به مهارت بسیار زیادی دارد. پزشک تمام تلاش خود را می کند تا در زمان تراش تیغه و یا برداشتن چربی های پوست تقارن را رعایت کند. اما در صورتی که این مهم محقق نشد در جراحی ترمیم بینی پزشکان سعی می کنند با رعایت اصول هر دو طرف بینی را متقارن نمایند.

مشکلاتی که در جراحی ترمیم بینی رفع می شوند

 

اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیم بینی

 • از مهمترین اقداماتی که برای جراحی ترمیم بینی در شیراز باید انجام دهید انتخاب پزشک است. پزشکی که برای ترمیم بینی انتخاب می کنید باید مهارت بیشتری در انجام جراحی بینی داشته باشد. چرا که در جراحی اولیه نه تنها مشکلات بینی شما رفع نشده بلکه مشکلات جدیدی نیز به آن اضافه شده است. پس تخصص پزشک در رفع این مشکلات اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • در مرحله بعدی باید بدانید که تمام عکسبرداری هایی که در جراحی اولیه داشته اید باید تکرار شود.
 • در صورتی که دچار مشکلات تنفسی شده باشید پزشک عکسبرداری های دقیق تری درخواست می کند تا ایراد کار کاملا مشخص شود.
 • پرونده جراحی اولیه خود را به صورت کامل در اختیار پزشک جدید خود قرار دهید تا از روند رفع مشکلات باخبر شود.
 • اگر جراحی سرپایی باشد نیاز به آزمایشات خاصی نیست؛ اما اگر برای جراحی نیاز به بیهوشی و بستری باشد باید آزمایشاتی که در جراحی اولیه بینی انجام داده اید تکرار شود.
 • قبل از جراحی داروهای مصرفی خود را با پزشک هماهنگ نمایید.
 • دقیقا مانند جراحی اولیه بینی از آوردن جواهرات آلات و وسایل زینتی به بیمارستان خودداری نمایید.
 • روز قبل دوش بگیرید. چرا که ممکن است تا چند روز بعد از جراحی نتوانید حمام کنید.

این جراحی دقیقا مانند جراحی اولیه حساسیت های خو را دارد. پس آن را جدی گرفته و سعی کنید به پزشک کمک کنید جراحی ترمیم بینی شما را به درستی انجام دهد.

اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیم بینی

 

کلام آخر

از آنجایی که پزشکان بسیار قابلی در شیراز مشغول به فعالیت هستند، جراحی ترمیم بینی در شیراز به بهترین شکل خود انجام می شود. پزشکان این شهر تمام تلاش خود را می کنند تا ایرادات جراحی اولیه را برطرف نمایند. مشکلاتی که باعث می شد فرد اعتماد به نفس خود را از دست دهد و یا نتواند به راحتی نفس بکشد.