مطالب آموزشی عمل زیبایی

همه چیز دررابطه با دوره نقاهت عمل بینی | ترفند های رفع سریع دوره نقاهت+مدت زمان دقیق نقاهت

نمونه عمل بینی دکتر مسیح طالع

بیشتر کسانی که برای دریافت مشاوره به دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، می‌پرسند: «دوران نقاهت عمل بینی چقدر طول می‌کشد؟! عوارض این دوره چیست؟» بگذارید بگویم، عوارض دوران نقاهت بینی قابل‌پیش‌بینی و کنترل است.

حتماً شما هم متوجه عوارضی مانند کبودی صورت در زیباجویانی که به‌تازگی عمل کرده‌اند، شده‌اید. دوران نقاهت هر عارضه متفاوت است. دوستی داشتم که حدود دو ماه پیش عمل رینوپلاستی انجام داده بود، او حدود 2 هفته بعد، هیچ کبودی روی صورت‌اش نداشت!

یکی از نکات مهم برای کاهش عوارض و گذر آسان دوران نقاهت بعد از عمل بینی، انتخاب یک پزشک خوب، انجام عمل در مراکز معتبر و توجه به نکات و مراقبت‌های بعد از عمل است. با این کار دوره بهبود رینوپلاستی از دوره نقاهت عمل پولیپ بینی هم کمتر می‌شود!! اگر در شهر تهران قصد عمل بینی دارید پیشنهاد میکنم مقاله اختصاصی بهترین جراح بینی در تهران را از دست ندهید.

نمونه کار عمل بینی دکتر مسیح طالع

اگر از طرف تیم دکی‌یاب به انجام عمل زیبایی بینی کنید، ما در دوران نقاهت تا چند ماه پاسخ‌گوی سؤالات‌تان هستیم و از شما پشتیبانی می‌کنیم. دیگر لازم نیست زیبایی بینی‌ خود را فدای هزینه‌های کمتر کنید، اقساطی کردن هزینه عمل بینی در شیراز یکی از سورپرایز‌های تیم دکی‌یاب است! ( این را میتوانید به اطرافیانتان که هنوز عمل بینی انجام نداده اند بگویید و شگفت زده شان کنید)

در این مقاله ما به‌طور کامل موارد زیر را بررسی می‌کنیم:

   

   • بررسی کامل دوره نقاهت جراحی بینی

   • آشنایی با مراقبت‌های این دوران

   • پاسخ‌گویی به سؤالات رایج شما درباره رویدادهای دوران نقاهت

  نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

  برویم بدون معطلی به موارد بالا بپردازیم:

  دوران نقاهت عمل بینی چگونه می‌گذرد؟

  همه زیباجویان باید با جزئیات روند بهبودی بینی‌شان در دوره ی نقاهت عمل بینی آشنا باشند. تیم دکی‌یاب با تجربه چندین‌ساله در زمینه جراحی بینی در شیراز می‌داند دقیقاً در هر مرحله از جدول زمان‌بندی بهبودی، باید چه انتظاراتی داشته باشید.

  شما می‌توانید بلافاصله پس از جراحی بینی به خانه بروید. کبودی و تورم صورت‌تان هر روز کاهش می‌یابد. به‌یاد داشته باشید، به‌دلیل نازکی پوست، تورم روی پل و قسمت‌های بالایی بینی سریع‌تر از بین می‌رود.

  کاهش تورم نوک بینی شما احتمالاً کمی بیشتر طول می‌کشد، همان‌طور که می‌دانید ضخامت پوست این ناحیه بیشتر است. اگر بینی شما دچار انحراف باشد، کبودی و ورم بینی شما دیرتر از بین می‌رود.

  نمونه کار جراحی بینی دکتر سید محمد کاظم رشته احمدی

  نگران نباشید، حداکثر در طول 3 تا 4 هفته از این عارضه‌ها خلاص می‌شوید. یکی از دوستانم که به‌تازگی عمل کرده بود می‌گفت: «طی 9 تا 10 روز بعد از جراحی، ظاهر بینی من بسیار بهبود یافته بود، اما نه به‌خوبی یک هفته یا 10 روز بعد!»

  فرایند اولیه بهبودی جراحی بینی مانند هر عمل دیگری در بدن است. اما وقتی می‌گوییم بعد از یک سال بینی خود را بسنجید، منظورمان بد بودن ظاهر بینی‌تان در ماه‌های اول نیست!

  درواقع بینی شما از همان هفته دوم ظاهری فوق‌العاده میابد اما باگذشت زمان روز‌به‌روز بهتر و ظریف‌تر می‌شود. به‌طورکلی روند دوران نقاهت عمل بینی به‌صورت زیر است:

  24 ساعت ابتدایی در زمان نقاهت بعد از عمل بینی

  در طول 24 ساعت اول پس از عمل، ممکن است احساس خواب‌آلودگی داشته باشید. این موضوع از عوارض داروهای بیهوشی است! فراموش نکنید که نباید پس از دریافت داروهای بیهوشی رانندگی کنید.

  در 24 ساعت اول بعد از عمل باید در خانه بمانید، هیچ کاری نکنید و فقط استراحت کنید. مراقبت زودهنگام از بینی پس از جراحی، کلید تسریع زمان بهبودی است. باید از کمپرس‌های آب سرد برای کاهش ورم و کبودی استفاده کنید.

  شب اول، باید کاملاً صاف بخوابید، از دو تا سه بالشت استفاده کنید تا خون بینی‌تان کاملاً تخلیه شود و ورم و کبودی کاهش یابد.

  48 ساعت بعدی در دوران نقاهت بعد از عمل بینی

  ممکن است تا دو روز پس از عمل، همچنان احساس خستگی کنید، بنابراین بهتر است یک فرد معتمد برای کمک در انجام کارها در کنارتان باشد. باید در روز دوم تنبلی را کنار گذاشته و شروع به راه‌رفتن کنید.

  نمونه کار جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

  روز پنجم در زمان بهبودی رینوپلاستی

  پنج‌روز پس از عمل، شما می‌توانید به محل کار و زندگی روزمره خود بازگردید. تنها استثنا در این قسمت مخصوص افرادی با شغل‌های سنگین است. اگر شغل شما به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد، باید تا ده روز پس از عمل خود صبر کنید.

  از دوهفته بعد از عمل جراحی بینی

  هر بدن با سرعت متفاوتی بهبود می‌یابد، اما به‌طورکلی شما نیازی به مرخصی از کار بیشتر از دوهفته ندارید. بین سه تا چهار هفته پس از عمل شما می‌توانید فعالیت‌های قلبی عروقی با شدت متوسط (مانند دو آرام) را شروع کنید.

  بااین‌حال، غضروف و استخوان‌های بینی شما هنوز به‌طور کامل مقاوم نیستند؛ بنابراین  باید از ورزش‌های مقاومتی سنگین با شدت زیاد اجتناب کنید.

  همچنین بخوانید: عمل بینی استخوانی

  نمونه تصویر عمل بینی دکتر داریوش ساریخانی

  شش هفته پس از عمل رینوپلاستی

  شش هفته بعد از عمل، غضروف‌ها و استخوان‌های بینی شما به‌طور کامل مقاوم می‌شوند. حالا شما می‌توانید به‌طور کامل ورزش کنید و به زندگی روزمره خود بازگردید.

  حالا که با روند بهبود در دوره نقاهت آشنا شدید، در ادامه به‌سراغ مراقبت‌های مخصوص این دوره می‌رویم.

  مراقبت‌های دوره نقاهت عمل بینی چیست؟

  پیروی از نکات مهم زیر در طول دوره نقاهت به تسهیل بهبودی شما کمک می‌کند:

  به دستورالعمل‌های پزشک خود توجه کنید

  شما می‌توانید تمام مقالات آنلاین درباره روند بهبودی در دوران نقاهت جراحی بینی را بخوانید اما توصیه‌های پزشک‌تان در هیچ‌کدام از آن‌ها نوشته نشده است. جراح شما بهتر از هرکسی از شرایط بینی‌تان مطلع است، بنابراین باید به توصیه‌های او دقت کنید.

  البته شما علاوه‌بر پزشک، یک همراه خوب دیگر نیز دارید: تیم دکی‌یاب! اگر از طرف ما اقدام به انجام این عمل کنید، مشاوران و متخصصان دکی‌یاب در تمام طول دوره نقاهت از شما پشتیبانی می‌کنند و به سؤالات‌تان پاسخ می‌دهند.

  مراقب عوارض جانبی خاص باشید

  بلافاصله پس از عمل، عوارضی مانند قرمزی یا کبودی خفیف زیر چشم به‌وجود می‌آید.  این پیامد باید در دوهفته اول فروکش کند. در صورت ادامه این شرایط، باید با جراح بینی خود مشورت کنید.

  در روزهای ابتدایی ممکن است کمی احساس درد داشته باشید، اما این نیز باید در هفته‌های بعدی کاهش یابد. اگر احساس درد شدید غیرقابل‌تحمل داشتید، باید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر به پزشک خود دسترسی پیدا نکردید، به‌سرعت با مشاوران دکی‌یاب تماس بگیرید.

  سر خود را بالا نگه دارید

  در روزهای ابتدایی باید تا جای ممکن سر خود را بالا و در حالت عمودی نگه دارید. این کار باعث تسهیل جریان خون و تسریع بهبود بینی شما در دوران نقاهت عمل بینی می‌شود.

  فراموش نکنید همان‌طور که گفتیم، باید موقع خواب سر خود را بالا نگه دارید و از گذاشتن بینی‌تان روی بالشت خودداری کنید. این کار باعث جابه‌جایی غضروف بینی‌تان می‌شود.

  استفاده از کمپرس سرد در دوره نقاهت بعد از عمل بینی

  در روزهای اول پس از جراحی، باید یک کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی روی صورت خود بگذارید. مراقب باشید که کمپرس سرد را مستقیماً به بینی خود فشار ندهید، این کار باعث جابه‌جایی بینی‌تان می‌شود. فقط آن را روی گونه‌های خود بگذارید.

  یک رژیم غذایی سالم را حفظ کنید

  همان‌طور که همه می‌دانیم، حفظ یک رژیم غذایی سالم برای بهبود سریع در دوره ی نقاهت عمل بینی مهم است. استفاده از غذاهای مغذی غنی از ویتامین C، ویتامین D، پروتئین، کلسیم و دارای خواص ضدالتهابی برای کمک به کاهش تورم و تسریع روند بهبودی مفید هستند.

  از بادکردن بینی‌تان خودداری کنید

  این موضوع بسیار واضح اما پراهمیت است. تا شش هفته اول دوران بهبودی، اصلاً بینی خود را باد نکنید. می‌دانم که به‌دلیل انسداد مجرای بینی، احساس گرفتگی زیادی را تجربه می‌کنید. به‌جای بادکردن بینی، با مشورت پزشک خود از اسپری‌های مخصوص بازکردن بینی استفاده کنید.

  استفاده از عینک در دوران نقاهت عمل بینی ممنوع!

  عینک آفتابی، عینک مطالعه، عینک طبی یا هر چیزی که در زمان بهبودی بینی شما را تحت‌فشار قرار دهد، می‌تواند باعث کبودی، تورم یا حتی فرورفتگی و تغییر شکل بینی شما شود.

  زمان مجاز استفاده مجدد از عینک را می‌توانید از پزشک جراح خود بپرسید. راستی اگر سؤالی در ذهن داشتید، مشاوران ما تا چندین ماه در دوران نقاهت شما را پشتیبانی می‌کنند.

  نمونه عکس جراحی بینی دکتر داریوش ساریخانی

  از آفتاب دور باشید

  محافظت از پوست در برابر آفتاب همیشه ضروری است، اما این کار بعد از عمل بینی اهمیت دوچندانی دارد. نه‌تنها بینی شما هفته‌ها و ماه‌های بعد از عمل بیشتر مستعد آفتاب‌سوختگی است، بلکه آفتاب بیش از حد نیز می‌تواند باعث تیرگی جای زخم و افزایش تورم شود.

  در دوران نقاهت عمل بینی سیگار نکشید

  چه قبل و چه بعد از جراحی، نباید سیگار بکشید و تا جای ممکن از دود نیز دور باشید! نیکوتین موجود در سیگار، جریان خون را محدود و درنتیجه روند بهبودی را کند می‌کند.

  علاوه‌بر موارد مهم بالا، تعدادی نکات مراقبتی مهم نیز در دوران بهبودی وجود دارد.

  نمونه عمل دماغ دکتر حمید رضا کاظمی

  سایر نکات مراقبتی مهم دوره نقاهت عمل بینی

  تمامی مواردی که در بالا گفتیم، اهمیت زیادی دارند. علاوه‌بر آن‌ها، رعایت نکات زیر نیز روند بهبودی شما را تسریع می‌بخشند:

    

    1. به‌آرامی مسواک بزنید تا به بینی شما فشاری وارد نشود.

    1. دست‌کاری لب بالا به هر دلیلی ممنوع است!

    1. تا دوهفته از مکالمات طولانی زیاد با تلفن یا اطرافیان خودداری کنید.

    1. حتماً از لباس‌های دکمه‌دار استفاده کنید تا هنگام تعویض لباس فشاری به صورت و بینی‌تان وارد نشود.

    1. بهتر است تا یک هفته موهای خود را نشورد. اگر مجبور به این کار شدید، حتماً از یک فرد دیگر کمک بگیرید.

    1. برای جلوگیری از بروز یبوست حتماً از میوه و سبزی استفاده کنید.

    1. هنگام عطسه از دهان خود برای کاهش فشار روی بینی استفاده کنید.

    1. تا چند هفته به مهمانی یا مکان‌های شلوغ مانند مترو یا پاساژ نروید. این کار احتمال ضربه غیرعمدی به بینی شما را کاهش می‌دهد.

    1. تا زمانی که پزشک بانداژ شما را برنداشته است، برای حمام از وان استفاده کنید و مستقیم زیر دوش نایستید.

    1. اگر مشکلی ضروری برای دندان‌تان پیش آمد، مراجعه به پزشک اشکالی ندارد. فراموش نکنید که به دندان‌پزشک خود درباره جراحی بینی‌تان اطلاع دهید. در صورت عدم ضرورت، تا چند هفته از مراجعه به دندان‌پزشکی خودداری کنید.

   در این قسمت شما با تمامی مراقبت‌های ضروری دوران بهبودی آشنا شدید. فراموش نکنید که اگر هر سؤالی در این دوره داشتید ولی دسترسی به پزشک‌تان سخت بود، مشاوران خبره دکی‌یاب کنار شما هستند.

   باید بدانید که با شناخت عوارض و پیامدهای احتمالی دوره نقاهت، گذر از آن آسان‌تر می‌شود. در ادامه برای شناخت عوارض جراحی با ما باشید.

   عوارض جراحی بینی چیست؟

   بسیاری از زیباجویان رینوپلاستی، سال‌ها آرزوی عمل بینی را داشته‌اند، در هر بار نگاه به آینه، بینی‌شان را با فرم دلخواه تصور می‌کردند! داشتن هیجان و کمی دل‌شوره در روزهای نزدیک عمل کاملاً طبیعی است!

   به‌طورکلی خطرات این عمل بسیار کم است اما بااین‌حال، دانستن عوارض دوران نقاهت عمل بینی اهمیت زیادی دارد.

   وجود درد بعد از عمل رینوپلاستی

   بروز درد بعد از عمل طبیعی است، به‌هرحال بافت‌های بینی دستخوش تغییر شده‌اند! اما نگران نباشید، این درد در دوران بهبود شما معمولاً فقط چند روز طول می‌کشد و پزشک شما برای کاهش آن مقداری دارو تجویز می‌کند.

   علاوه‌بر درد بینی، برخی زیباجویان در دوره نقاهت درگیر سردرد می‌شود، این موضوع از عوارض بیهوشی عمل بینی است! نگران نباشید و مصرف مایعات خود را افزایش دهید.

   تورم بینی بعد از عمل جراحی

   تورم صورت و بینی، یک پیامد کاملاً طبیعی جراحی بینی است. در طول این عمل، بافت‌های ظریف، غضروف‌ها و استخوان‌های بینی دست‌کاری می‌شوند و فشار نسبتاً قابل‌توجهی به آن‌ها وارد می‌شود. تلاش بدن برای التیام بافت‌ها، تورم را به‌وجود می‌آورد.

   نمونه عکس عمل بینی دکتر ونون آصفی

   بیشتر تورم‌ها بعد از یک تا دو هفته اول فروکش می‌کنند. شما می‌توانید با تجویز پزشک از کمپرس یخ یا روش‌های دیگر برای افزایش سرعت کاهش تورم استفاده کنید. اگر از طرف تیم دکی‌یاب عمل رینوپلاستی خود را انجام داده‌اید، مشاوران ما آماده ارائه نکاتی مهم برای کاهش ورم بینی شما هستند.

   بروز کبودی صورت بعد از عمل

   کبودی یا سیاهی دور چشم یکی از عوارض شایع و طبیعی رینوپلاستی است. این عارضه حدود 7 تا 10 روز طول می‌کشد و کم‌کم از بین می‌رود. البته در افراد مسن‌تر دوره نقاهت کبودی احتمالاً طولانی‌تر شود.

   احتمال خون‌ریزی در دوره نقاهت عمل بینی

   ازآنجایی‌که رگ‌های خونی در طول جراحی پاره می‌شوند، احتمال خونریزی خفیف از بینی در دوران نقاهت وجود دارد. بروز این اتفاق برای برخی زیباجویان طبیعی است. اگر خون‌ریزی بعد یک تا دو روز قطع نشد، به پزشک خود اطلاع دهید.

   عمل بینی دکتر حمید رضا کاظمی در شیراز

   امکان بی‌حسی بعد از عمل رینوپلاستی

   مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر مثل لیفت صورت، بی‌حسی یا سوزن‌سوزن شدن بینی و اطراف آن برای زیباجویان رینوپلاستی طبیعی است. این پیامد در اثر تلاش بافت آسیب‌دیده برای بهبود اتفاق می‌افتد.

   احساس بی‌حسی گاهی در اطراف لب نیز وجود دارد ولی در طول چند هفته تا چند ماه کم‌کم برطرف می‌شود. در برخی موارد نادر، این بی‌حسی به‌صورت دائم باقی می‌ماند! اما نگران نباشید، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره درباره بی‌حسی، با مشاوران ما صحبت کنید.

   احتمال بروز عفونت در دوره نقاهت جراحی بینی

   عفونت، از عوارض رایج جراحی بینی نیست اما بروز این عارضه می‌تواند یک خطر جدی باشد. پزشک شما، برای جلوگیری از عفونت داروهای آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند. اگر متوجه بروز آن شدید، حتماً سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

   راهنمای انجام جراحی بینی اقساطی در شیراز

   بروز اسکار بعد از جراحی بینی

   اسکار یکی دیگر از عوارض رینوپلاستی است. اسکار‌ها (یا همان جای زخم) جذابیت بینی شما را کم می‌کنند ولی باید بدانید که همه جراحی‌ها کمی اسکار به‌جا می‌گذارند! اگر پس از جراحی به توصیه‌های پزشک خود توجه و از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید، خبری از اسکار نیست!

   احتمال گلودرد در دوران نقاهت جراحی بینی

   بسیاری از افراد از گلودرد بعد از رینوپلاستی گلایه دارند. یکی از دلایل بروز گلودرد، تنفس از راه دهان است. بعد از عمل راه بینی شما برای تنفس بسته می‌شود، بنابراین شما به‌اجبار مجبور به استفاده از دهان برای تنفس می‌شوید.

   گلودرد از عوارض بیهوشی عمل بینی نیز است! همچنین لوله‌ای که برای تنفس در حین عمل در گلوی شما قرار می‌دهند نیز می‌تواند دلیل این گلودرد باشد. اما نگران نباشید، برای دریافت مشاوره می‌توانید با متخصصان دکی‌یاب صحبت کنید.

   عوارض عمل بینی چیست

   بروز آلرژی به چسب بینی

   بدن بعضی افراد به موادی مانند چسب، داروها یا بانداژ‌ها واکنش آلرژیک نشان می‌دهد. اما جای نگرانی وجود ندارد. این اتفاق بسیار نادر است. راستی اگر از طرف تیم دکی‌یاب جراحی بینی خود را انجام دهید، چسب بینی شما رایگان خواهد بود!

    عوارض داروهای بیهوشی بعد از عمل بینی

   بسیاری از زیباجویان، نگران عوارض داروهای بیهوشی رینوپلاستی هستند. این داروها عوارضی مانند خارش و سوزش گلو، احساس ضعف بدنی و سرگیجه دارند. اما جای نگرانی نیست، با مصرف مواد مغذی و مایعات فراوان این عارضه‌ها در دوران نقاهت رفع می‌شوند.

   نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسین مرادیان

   امکان بروز مشکلات تنفسی بعد از رینوپلاستی

   اگر عمل بینی خود را به یک پزشک غیرمتخصص بسپارید، احتمال بروز مشکلات تنفسی وجود دارد! اما اگر یک پزشک ماهر بیابید، حتی برخی مشکلات تنفسی شما نیز رفع می‌شود.

   تیم دکی‌یاب تمامی پزشکان شیراز را می‌شناسند. کافی است عکسی از بینی خودتان برای ما بفرستید تا ما باتوجه‌به شرایط و علایق شما یک پزشک خوب و ماهر معرفی کنیم.

   حالا که با عوارض رینوپلاستی آشنا شدید، در قسمت بعدی قصد پاسخ‌گویی به تعدادی از سؤالات رایج شما درباره دوران نقاهت عمل بینی را داریم، پس به‌سرعت به قسمت بعدی بروید.

   همچنین بخوانید: هزینه عمل بینی در تهران .

   پاسخ‌گویی به سؤالات رایج شما درباره دوره نقاهت عمل بینی

   سؤالاتی که در ادامه مطلب می‌بینید، پرسش‌های رایج و معمول زیباجویان از تیم دکی‌یاب در حین مشاوره است.

   آیا احتمال رشد و افتادگی بینی‌ام بعد از جراحی وجود دارد؟

   بینی شما بعد از جراحی رشد نمی‌کند! بسیاری از زیباجویان فکر می‌کند که بینی آن‌ها بعد از جراحی طی 7 تا 10 روز اول بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. نگران نباشید، این موضوع به‌دلیل ورم است وگرنه بینی شما رشد نمی‌کند!

   بینی‌های طبیعی باگذشت زمان به‌دلیل افزایش سن، کمی به‌سمت پایین متمایل می‌شوند ولی این اتفاق در بینی‌های عمل‌شده نمی‌افتد. پزشک شما معمولاً از غضروف‌های اضافی در نوک بینی برای جلوگیری از افتادگی استفاده می‌کند.

    تا چه زمانی باید روی بینی‌ام آتل باشد؟

   آتل محافظ بینی شما معمولاً بین 4 تا 6 روز بعد از عمل برداشته می‌شود. در این زمان برداشتن آتل دیگر فشاری به بینی شما وارد نمی‌کند.  

   نمونه کار جراحی بینی دکتر دنیا کرمی

   آیا خاراندن بینی بعد از جراحی ضرری ندارد؟

   پس از جراحی وجود کمی حس خارش طبیعی است. می‌توانید با ملایمت زیاد به‌آرامی بینی خود را بخارانید.

   چرا بعد از جراحی بینی نمی‌توانم خم شوم؟

   در 10 روز اول زمان نقاهت، خم شدن کاری اشتباه است. با این کار فشارخون در رگ‌های بینی بیشتر می‌شود و خونریزی افزایش میابد. به‌جای خم شدن، فقط زانوهایتان را خم کنید.

   آیا در دوران نقاهت جراحی، بینی دردناک می‌شود؟

   پس از جراحی بینی، زیباجویان می‌گویند: «درد بینی‌ام کمتر از حد تصورم است!» کنترل درد، کاری ساده است و داروهای زیادی برای این کار وجود دارد. پزشک جراح شما باتوجه‌به شرایط بدنی‌تان برایتان قرص مسکن تجویز می‌کند.

   نمونه تصویر جراحی بینی دکتر غلامرضا معین

   نگرانی بیشتر زیباجویان، درباره درد حساس‌ترین جای بینی یعنی نوک آن است. برعکس تصور شما، نوک بینی بعد از عمل بی‌حس است و درد کمتری نسبت به پل بینی‌تان دارد. دوستم را که جراحی بینی کرده بود به یاد دارید؟!

   او می‌گفت: «بعد از اتمام عمل در انتظار بروز یک درد شدید بودم اما این اتفاق هرگز نیفتاد! من حتی یک قرص مسکن مصرف نکردم!» بااین‌حال، افراد متفاوت هستند و برخی افراد آستانه تحمل درد بالاتر یا پایین‌تری دارند.  

   اگر در زمان نقاهت متوجه درد شدید، حتماً از قرص‌های مسکن زیر نظر پزشک استفاده کنید. درد باعث افزایش فشارخون می‌شود و این موضوع احتمال خونریزی را بیشتر می‌کند. وظیفه پزشک جلوگیری از درد شماست، بنابراین به او اعتماد کنید.

   خطرات جراحی بینی چیست؟ عمل بینی چه عوارضی دارد؟

   چگونه از خشکی بینی بعد از جراحی جلوگیری کنم؟

   پس از رینوپلاستی، غده‌های مخاطی بینی تمایل به کاهش تولید مخاط دارند. این موضوع باعث خشکی بینی می‌شود. هرچند کاهش مخاط تهدیدی برای سلامتی نیست و مشکلات دیگری ایجاد نمی‌کند، اما کمی آزاردهنده است.

   جراح بینی شما با پیش‌بینی این وضعیت موقتی، محلول‌ها یا کرم‌های مرطوب‌کننده‌ به شما پیشنهاد می‌دهد. این محصولات خشکی مجرای بینی را به حداقل می‌رسانند، پوسته‌های داخلی را نرم می‌کنند و روند بهبود را تسریع می‌بخشند.

   چرا بعد از جراحی بینی، دچار آکنه می‌شوم؟

   زیباجویانی با پوست چرب بعد از عمل بینی، معمولاً دچار آکنه می‌شوند. علت این موضوع چیست؟ در دوره نقاهت بعد از عمل بینی رسیدگی به پوست سخت است، به همین دلیل چربی صورت با پوسته‌های اضافی ترکیب می‌شوند و منافذ را مسدود می‌کنند.

   آکنه‌های صورت یک مشکل جدی نیست و برای بینی شما خطری ندارد. می‌توانید با مشورت یک پزشک یا مشاور پوست از صابون‌های آنتی‌باکتریال استفاده کنید.

   حالا متوجه مراقب‌های دوره نقاهت عمل بینی شدید؟!

   به‌طورکلی، بیشتر زیباجویان رینوپلاستی، عوارض بعد از عمل و دوره نقاهت را به‌خوبی و به‌آسانی پشت سر می‌گذارند. عوارض جانبی کم و قابل‌انتظار است.  آیا می‌دانید بهترین راه برای کاهش پیامد‌های این عمل چیست؟!

   بیشتر نارضایتی‌های در اثر بروز خطرات این عمل مربوط به انتخاب یک پزشک غیرمتخصص یا عدم توجه به مراقبت‌های بعد از عمل است.

   تیم دکی‌یاب مراقبت، ایمنی و رضایت بیمار را در رأس لیست اولویت‌های خود قرار می‌دهند و تمام تلاش خود را برای تضمین تجربه مثبت برای تک‌تک بیماران جراحی بینی می‌کنند.

   ما در دکی‌یاب تمامی پزشک‌های خوب عمل بینی شیراز را می‌شناسیم. فقط عکسی از بینی خود برای ما بفرستید و فرم دلخواه را نیز به مشاوران‌مان بگویید. آن‌ها باتوجه‌به شرایط بینی شما، بهترین پزشک را برای انواع عمل بینی پیشنهاد می‌دهند.

   علاوه‌بر ارائه مشاوره، امکان اقساطی کردن هزینه عمل نیز وجود دارد. تمامی هزینه‌‎های جانبی شامل عکس‌‌برداری، آزمایش‌ها و ویزیت برای شما به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود. راستی چسب بینی رایگان از طرف تیم دکی‌یاب را فراموش نکنید!

   ما در تمام طول دوره نقاهت از شما پشتیبانی می‌کنیم و به سؤالات احتمالی‌تان پاسخ می‌دهیم. آیا شما تجربه‌ای از استفاده از خدمات دکی‌یاب داشته‌اید؟! مشتاقانه منتظر شنیدن تجربه‌های شما هستیم.

   به‌نظر شما عوارض و دوران نقاهت عمل بینی، ارزش انجام این کار را دارد؟! نظرات خود را درباره رینوپلاستی در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید حتماً این مقاله مفید را برای تمامی دوستان و آشنایان زیباجوی خود بفرستید.

    

    

   آدرس و موقیت مکانی دقیق مرکز مشاوره دکی یاب برای آگاهی شما عزیزان و مشاورۀ حضوری. لازم به ذکر است برای مشاورۀ حضوری باید با مجموعه تماس و نوبت بگیرید.

   دیدگاهتان را بنویسید

   For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

   I agree to these terms.