معرفی 6 مورد از مهم‌ترین آزمایش های لازم قبل از عمل بینی برای تضمین سلامت شما!

آزمایش های لازم قبل از عمل بینی را بشناسیم

انجام آزمایش های لازم قبل از عمل بینی، یکی از بخش‌های مهم و تأثیرگذار روی نتیجه نهایی عمل شماست! نمی‌شود یک‌روزه به مطب پزشک بروید و فردا بدون هیچ آزمایش و تست سلامتی، عمل بینی خود را انجام دهید!!!

درست مثل این است که بدون داشتن مواد موردنیاز برای تهیه غذا، قصد پخت آن را داشته باشید. مواد اولیه، پیش‌نیاز تهیه خوراک هستند، همان‌طور که آزمایش های موردنیاز قبل از عمل نیز پیش‌نیاز یک جراحی بی‌خطر و خوب محسوب می‌شوند!

آزمایش های قبل از جراحی بینی مشکلات سلامتی و شرایط بینی شما را به پزشک نشان می‌دهد. نگرانی بیشتر زیباجویانی که برای دریافت مشاوره به تیم دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، هزینه‌های آزمایش های لازم قبل از عمل بینی است!

اکنون می‌خواهم به شما مژده نیم‌بها شدن هزینه تمامی آزمایشات قبل از عمل بینی را بدهم! علاوه‌بر این، شما می‌توانید با کمک تیم دکی‌یاب، هزینه عمل را به‌صورت قسطی پرداخت کنید و بعد از جراحی نیز از پشتیبانی دائم تیم دکی‌یاب بهره‌مند می‌شوید!

ما در این مقاله موارد زیر درباره آزمایش های قبل از جراحی بینی را به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم:

 • چرا انجام آزمایش های قبل از عمل بینی ضروری است؟
 • آشنایی با ضروری‌ترین آزمایشات قبل از جراحی بینی
 • چه زمانی باید برای انجام این آزمایش‌ها اقدام کنید؟

اگر قصد انجام عمل بینی دارید، باید این تست‌ها را بشناسید، بنابراین بدون اتلاف وقت به‌سراغ ادامه مطلب بروید.

چرا انجام آزمایش های لازم قبل از عمل بینی ضروری است؟

تصور کنید به یک مغازه کفش‌فروشی رفته‌اید. روبه‌روی صاحب مغازه می‌ایستید و می‌گویید: «یک کفش مناسب من برایم بیاور!» عکس‌العمل صاحب مغازه چیست؟! احتمالاً درباره سایز پا، دردهای احتمالی، مشکلات مفصلی و علایق شما می‌پرسد.

اگر این موارد را برای او آشکار نکنید، آیا صاحب مغازه می‌تواند یک کفش خوب برای شما بیاورد؟! معلوم است که نه! فکر کنم با همین یک مثال ساده متوجه دلیل ضرورت انجام آزمایش های لازم قبل از عمل بینی شده‌اید!

پزشک شما اطلاعی از شرایط سلامتی، وضعیت بارداری، سطح هموگلوبین و … ندارد! به‌طورکلی او نمی‌داند در بدن شما چه خبر است! باید بدانید که عمل بینی با بیهوشی کامل انجام می‌شود، بنابراین دانستن این نکات برای پزشک جراح شما ضروری است.

برخی بیماری‌های درونی مانع انجام عمل هستند، بنابراین باید برای حفظ سلامت خود حتماً آزمایش‌های قبل از عمل را کاملاً انجام دهید. بسیاری از افراد به‌دلیل هزینه‌های این آزمایش‌ها، از انجام آن‌ها سرباز می‌زنند! چه اشتباهی!

همان‌طور که گفتیم، نگران هزینه‌ آزمایشهای قبل از عمل بینی نباشید. اگر از طرف تیم دکی‌یاب اقدام به انجام عمل رینوپلاستی کنید، هزینه‌های جانبی شامل آزمایش‌ها، عکس‌برداری‌ها و … برای شما به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود.

علاوه‌بر این موضوع، امکان اقساطی کردن هزینه‌های عمل بینی با دکی‌یاب وجود دارد! بنابراین دیگر نگران هزینه‌ها نباشید و با دقت آزمایش‌های خود را در یک مرکز معتبر انجام دهید.

حالا که متوجه ضرورت انجام آزمایش‌ها و تست‌های قبل از عمل بینی شدید، در ادامه می‌خواهیم آن‌ها را به‌طور کامل به شما معرفی کنیم.

ضروری‌ترین آزمایش قبل عمل بینی چیست؟

انجام آزمایش قبل از عمل بینی، از بروز خطرهای احتمالی برای سلامتی شما جلوگیری می‌کند. بیشتر زیباجویان رینوپلاستی با نزدیک شدن به روز عمل جراحی بینی به‌طور عجیبی استرس دارند!

ما این موضوع را درک می‌کنیم، کاملاً طبیعی است که شما با نزدیک شدن به روز جراحی، چقدر هیجان‌زده و مضطرب می‌شوید، جراحی زیبایی بینی تأثیر چشمگیری بر زیبایی صورت شما برای تمام عمرتان می‌گذارد.

اما باید بدانید اگر تمامی آزمایش‌های زیر را انجام دهید و از وضعیت بدنی خودتان مطلع باشید، استرس و اضطراب کمتری خواهید داشت. قبل از رینوپلاستی انجام تمامی آزمایش‌ها و تست‌های پایین ضروری است:

معاینه فیزیکی: مهم‌ترین آزمایش قبل عمل بینی!

اگر کسی از من بپرسد: «مهم‌ترین و ضروری‌ترین آزمایش قبل از عمل بینی چیست؟!» مطمئن باشید پاسخ من معاینه فیزیکی پزشک شماست! معاینه فیزیکی یکی از مراحل آماده‌سازی جراحی بینی است و تأثیر مستقیمی روی نتیجه نهایی جراحی دارد.

پزشک در معاینه فیزیکی دریچه‌های بینی، اختلالات استخوانی و غضروفی، ضخامت پوست و غدد چربی را بررسی می‌کند. علاوه‌بر این، روش معمول تنفس شما نیز چک می‌شود تا مشخص شود که آیا از راه دهان یا بینی نفس می‌کشید.

این معاینات قبل از عمل به پزشک در طرح یک برنامه جراحی مناسب کمک می‌کند. او با انجام این‌گونه بررسی‌ها به شرایط استخوان بینی شما پی ‌می‌برد و پس از انجام عکس‌برداری، تصمیم نهایی را می‌گیرد.

عکس‌برداری قبل از عمل جراحی بینی

پزشک، دستیار او یا مراکز تصویربرداری جراحی پلاستیک، تصاویری باکیفیت از بینی شما از زاویه‌های مختلف ثبت می‌کنند. این تصاویر به ارزیابی بعد از عمل کمک می‌کنند و همچنین برای انجام یک جراحی مطلوب ضروری هستند.  

تصاویر معمولاً از هشت زاویه مختلف گرفته می‌شوند:

 • زاویه تمام‌رخ
 • زاویه تمام‌رخ در حالت خنده
 • نیم‌رخ چپ
 • نیم‌رخ راست
 • زاویه زیر بینی
 • زاویه بالای سر
 • سه رخ راست (زاویه مایل از سمت راست)
 • سه رخ چپ (زاویه مایل از سمت چپ)

به‌یاد داشته باشید که هنگام عکس‌برداری نباید از هیچ نوع آرایش یا عینکی استفاده کنید. این کار روی تصاویر نهایی تأثیر می‌گذارد. برای پیش‌بینی نتیجه عمل، پزشک گاهی تصاویر را با کامپیوتر دست‌کاری می‌کند. شما می‌توانید در این مرحله درباره فرم دلخواه خود با پزشک صحبت کنید.

آزمایش های لازم قبل از عمل بینی چیست؟

آزمایش hiv قبل از عمل بینی

انجام آزمایش ایدز قبل از عمل بینی، اهمیت زیادی دارد. ایدز یک بیماری نقص سیستم ایمنی است و در آن عملکرد این سیستم به‌طور قابل‌توجهی ضعیف می‌شود. گاهی بیماری ایدز، توان بیماران را در برابر شک‌های ناگهانی مانند بیهوشی، جراحی و … کم می‌کند.

علاوه‌بر این موضوع، بیماری ایدز از راه خون منتقل می‌شود، بنابراین پرسنل بیمارستان و پزشک شما برای حفظ سلامتی خودشان و سایر افراد باید از این بیماری مطلع باشند. انجام این آزمایش را هرگز قبل از عمل پشت‌گوش نیندازید!

آزمایش خون CBC قبل از عمل جراحی بینی

 تست CBC خون، اصلی‌ترین آزمایش قبل جراحی بینی است. این آزمایش با هدف بررسی شرایط بدنی و بیماری‌های انعقادی خون شما انجام می‌شود. مواردی که در آزمایش خون بررسی می‌شود، شامل گزینه‌های زیر است:

·        بررسی فاکتور HBS

 این فاکتور نشان‌دهنده قند خون شما در زمان ناشتا است. بالا بودن سطح HBS در خون مشکلاتی حین جراحی بینی شما به‌وجود می‌آورد، به همین دلیل باید این فاکتور را بررسی و قبل از انجام عمل آن را کنترل کنید.

·        بررسی فاکتور PTT و PT

 این دو فاکتور نشان‌دهنده میزان انعقاد خون شما هستند. اگر قسمتی از بدن زخم شود، این فاکتورها به محل خون‌ریزی می‌روند و با ایجاد لخته‌های خون، سرعت خونریزی را کاهش می‌دهند.

کم یا زیاد بودن این دو فاکتور در خون، مشکلات انعقاد سریع و یا کند را به‌وجود می‌آورند. انجام آزمایش  PTT و PT به تشخیص زودهنگام و حل مشکلات انعقادی خون با داروهای خاص کمک می‌کند.

در زمان انجام جراحی، مویرگ‌های بینی پاره می‌شوند، اگر فاکتورهای انعقادی مشکلی داشته باشند، خونریزی بینی قطع نمی‌شود و خطرات زیادی برای شما به‌وجود می‌آید.

آزمایش های لازم قبل از عمل بینی کدام هستند؟

·        آزمایش بارداری قبل از جراحی بینی

انجام آزمایش‌های بارداری برای بانوان قبل از عمل بینی ضروری است. داروهای بیهوشی و مسکن تأثیر بدی روی جنین می‌گذارد و برای سلامت او خطرناک است. انجام عمل بینی، تصمیمی مناسب بانوان باردار نیست!

·        آزمایش گروه خون قبل از جراحی زیبایی بینی

آزمایش نوع Rh (RH-Blood type) با هدف تشخیص آنتی‌ژن مثبت یا منفی Rh انجام می‌شود. این آنتی‌ژن نوعی گیرنده ارثی است و وجود آن باعث مثبت بودن و عدم وجود آن باعث منفی شدن می‌شود.

علاوه‌‌بر این موضوع، آزمایش تشخیص گروه خونی (ABO) نیز باید حتماً انجام ‌شود. گاهی عمل بینی با خون‌ریزی همراه است، بنابراین پزشک شما باید گروه خونی‌ و نوع Rh شما را بداند.

·        آزمایش CBC قبل از عمل زیبایی بینی

آزمایش شمارش تعداد گلبول‌های خون یا همان CBC یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین آزمایش های قبل از عمل بینی است. در این تست تعداد کلی گلبول‌های سفید، قرمز، پلاکت‌ها، هموگلوبین و … اندازه‌گیری می‌شود.

پزشک با بررسی نتیجه این تست، به مشکلات عفونی، کم‌خونی و … پی می‌برد. اگر بدن شما دچار عفونت باشد، به‌دلیل کاهش سیستم ایمنی انجام عمل خطرناک است.

کم‌خونی‌های شدید نیز گاهی مشکلات جدی ایجاد می‌کنند، اما جای نگرانی نیست. در بیشتر مواقع، کم‌خونی‌های معمولی با دارو رفع می‌شوند.

پلاکت‌ها، در انعقاد خون نقش اساسی دارند. اگر تعداد آن‌ها کم باشد، خونریزی قطع نمی‌شود و همچنین بعد از عمل روند بهبود شما کند خواهد بود!

·        آزمایش هموگلوبین قبل از عمل بینی

آزمایش تشخیص سطح هموگلوبین در خون، بسیار ضروری است، می‌دانید چرا؟! این آزمایش قبل از جراحی بینی به پزشک شما مشکلات کم‌خونی یا فقط آهن را نشان می‌دهد.

هموگلوبین نوعی پروتئین در خون است و وظیفه آن انتقال اکسیژن لازم از ریه‌ها به سایر بافت‌ها و اندام‌ها بدن شماست. کاهش سطح این فاکتور در خون، می‌توانید دلایل زیادی از جمله کم‌خونی، مشکلان کبدی، ریوی یا قلبی داشته باشد.

علاوه‌بر تمامی تست‌های بالا، بررسی عملکرد کبد قبل از جراحی اهمیت زیادی دارد، برویم در قسمت بعدی با آزمایش قبل از جراحی بینی برای کبد آشنا شویم.

اهمیت آزمایش های لازم قبل از عمل بینی

 آزمایش‌ های لازم قبل از عمل بینی برای سنجش عملکرد کبد

خون در تمامی بدن می‌چرخد، مواد لازم سلول‌ها را به آن‌ها داده و مواد زائد را از آن‌ها می‌گیرد. در نهایت وارد کبد شده و تصفیه می‌شود. در واقع کبد ارگان تجزیه داروها و مواد شیمیایی در بدن است. اختلال در عملکرد کبد، مشکلات زیادی برای سایر اندام‌ها به‌وجود می‌آورد.

همان‌طور که می‌دانید، عمل جراحی بینی با بیهوشی کامل انجام می‌شود. اگر کبد شما دچار مشکل باشد، قادر به تجزیه داروی بیهوشی در بدن شما نیست! بنابراین سنجش عملکرد کبد، پراهمیت‌ترین آزمایش قبل عمل بینی است.

آزمایش‌های کبد با سنجش میزان تعداد مشخصی از فاکتورهای کبدی در خون، صحت عملکرد کبد را مشخص می‌کنند. این آزمایش‌ها شامل موارد زیر است:

·        آزمایش HBsAg قبل از جراحی بینی

آزمایش HBsAg با هدف تشخیص بیماری هپاتیت ب قبل از عمل بینی انجام می‌شود. اگر آنتی‌ژن  HBsدر خون وجود داشته باشد، آن فرد مبتلا به هپاتیت ب است. این بیماری از راه خون یا سایر مایعات بدن منتقل می‌شود.

هپاتیت ب یک بیماری عفونی کبدی جدی است و در اثر ویروس HBV به‌وجود می‌آید. در موارد شدید، این بیماری سرطان یا سیروز کبدی ایجاد می‌کند. به‌طورکلی درمانی برای آن وجود ندارد اما تزریق واکسن به پیشگیری از ابتلا به این ویروس کمک می‌کند.

با انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توان از انتقال این بیماری جلوگیری کرد. پرستاران و پزشک جراح باید از وجود ویروس هپاتیت ب در بدن زیباجو مطلع باشند تا اقدامات لازم برای حفظ سلامتی را انجام دهند.

با آزمایش های لازم قبل از عمل بینی آشنا هستید؟

·        آزمایش HCV Ab قبل از عمل بینی

آزمایش HCV Ab برای تشخیص وجود ویروس هپاتیت سی در بدن زیباجو انجام می‌شود. بیماری هپاتیت سی از راه خون منتقل و باعث مشکلاتی مانند نارسایی، سرطان یا آسیب شدید به کبد می‌شود.

انجام آزمایش به تشخیص این بیماری در زیباجو کمک می‌کند. این‌گونه سلامت شما و سایر افراد بیمارستان به خطر نمی‌افتد. علاوه‌بر کبد، کلیه‌های شما نیز باید قبل از انجام عمل بینی بررسی شوند.

سنجش عملکرد کلیه‌ها از آزمایشات قبل جراحی بینی

وظیفه کلیه‌ها، تصفیه خون و دفع موارد زائد از بدن است. بنابراین صحت عملکرد این اندام قبل از هرگونه جراحی باید بررسی شود. اگر کلیه‌ها قادر به دفع مواد بیهوشی از بدن شما نباشند، مشکلات زیادی برایتان به‌وجود می‌آید.

برای سنجش عملکرد کلیه، آزمایش خون و ادرار انجام می‌شود. فاکتورهای اندازه‌گیری شده به پزشک درباره کلیه‌تان اطلاعات زیادی می‌دهد، هر کلیه سالم تعدادی از موارد مضر را دفع و از دفع سایر موارد ضروری جلوگیری می‌کند.

در آزمایش قبل جراحی بینی برای سنجش صحت عملکرد کلیه‌ها، موارد زیر اندازه‌گیری می‌شود:

·        سنجش میزان کراتنین (Creatinine) در خون

در نتیجه سوخت‌وساز ماهیچه‌ها ماده‌ای به‌نام کراتنین (Creatinine) تولید می‌شود. کلیه‌ها وظیفه دفع این ماده را از بدن برعهده دارند. اگر در آزمایش‌های شما میزان کراتنین خون‌تان زیاد باشد، نشان‌دهنده وجود مشکل در عملکرد کلیه‌هاست.

·        آزمایش سنجش میزان اوره در خون

 آزمایش Blood Urea Nitrogen با هدف سنجش میزان اوره خون انجام می‌شود. کلیه‌ها مسئول دفع اوره از بدن هستند، بنابراین مقادیر بالای اوره نشان‌دهنده وجود مشکلی در کلیه‌‌هاست.

در این قسمت شما با تمامی آزمایشات قبل از جراحی بینی آشنا شدید. هرگز نگران هزینه‌های این آزمایش‌ها نباشید، تیم دکی‌یاب کنار شماست! اگر از طرف دکی‌یاب اقدام به انجام رینوپلاستی کنید، هزینه آزمایش های قبل از عمل بینی برای شما به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود!

علاوه‌بر این، امکان اقساطی کردن هزینه‌های عمل با دکی‌یاب نیز وجود دارد! بنابراین بدون نگرانی درباره قیمت‌ها همین‌الان عکسی از بینی خود برای مشاوران ما بفرستید، تا ما بهترین پزشک مناسب بینی شما را معرفی کنیم.

سؤالی که همه زیباجویان هنگام مشاوره با دکی‌یاب می‌پرسند این است: «زمان مناسب برای انجام آزمایش قبل عملی بینی چیست؟!» برویم در ادامه مطلب به این موضوع پاسخ دهیم.

زمان مناسب برای آزمایشات قبل از عمل بینی چیست؟

آزمایشهای قبل از عمل بینی با هدف بهبود شرایط بدنی شما و شناسایی مشکلات سلامتی‌تان انجام می‌شوند. اگر هفته آخر این آزمایش‌ها را انجام دهید، زمان کافی برای مصرف دارو و بهبود شرایط بدنیتان را ندارید.

بهترین زمان برای انجام آزمایشات قبل جراحی بینی، بین سه هفته تا یک ماه قبل از تاریخ عمل شماست. در این مدت شما می‌توانید مشکلات احتمالی درونی بدن‌تان را با مصرف داروهای لازم رفع کنید.

ضرورت بالای آزمایش های لازم قبل از عمل بینی
تصویر بدون عوارض بعد از عمل بینی

درنهایت متوجه ضرورت انجام آزمایش های قبل از عمل بینی شدید؟

قبل از جراحی بینی هرگز مشاوره عمل را لغو نکنید! در مورد نگرانی‌ها و انتظارات خود با جراح حرف بزنید. اگر بینی شما مشکلی مانند انحراف تیغه بینی یا سایر مشکلات تنفسی دارد، حتماً قبل از جراحی به پزشک خود اطلاع دهید.

انجام آزمایش های لازم قبل از عمل بینی را هرگز دست‌کم نگیرید و پشت گوش نیندازید! این تست‌ها به پزشک شما در تشخیص مشکلات سلامتی و تعیین روش عمل کمک می‌کند. هیچ نگرانی نیز درباره هزینه آزمایش های لازم قبل از عمل بینی نداشته باشید!

تیم دکی‌یاب هزینه‌های عمل را برای شما قسطی می‌کند، علاوه‌بر این تمامی هزینه‌های آزمایشات قبل از عمل بینی به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شوند. پشتیبانی 24 ساعته از شما زیباجویان، یکی دیگر از خدمات تیم دکی‌یاب است.

شما می‌توانید بعد از عمل در دوره نقاهت، سؤالات خود را از مشاوران دکی‌یاب بپرسید. همچنین چسب بینی شما بعد از عمل رایگان خواهد بود!

آیا شما تجربه‌ای از انجام آزمایش های قبل از عمل بینی دارید؟ مشتاقانه منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم. فراموش نکنید این مقاله مفید را برای تمامی کسانی که قصد انجام عمل بینی دارند، بفرستید.

مراقبت های بعد از عمل بینی چیست؟| 21 توصیه ضروری که باید بعد از عمل بدانید!

آشنایی با مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی و گوشتی یکی از مهم‌ترین بخش‌های رینوپلاستی است. حتما شما هم افراد زیادی را دیده‌اید که باوجود انتخاب یک پزشک عالی، باز هم نتیجه خوبی از جراحی خود نگرفته‌اند، می‌دانید چرا؟! به‌‌دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعدی!

دوستی داشتم که مربی حرفه‌ای فوتسال بود. چند سال پیش با تحقیق فراوان پیش یکی از بهترین پزشکان شیرازی عمل بینی انجام داد. حدود دو هفته بعد از عمل او را دیدم. خیلی تغییر کرده بود و بینی جذابی داشت! اما بعد از آن اتفاق بدی افتاد!

دوستم برخلاف توصیه‌های پزشک، زودتر از زمان معین‌شده به سر کار بازگشت؛ به زمین فوتسال! فکر کنم خودتان می‌توانید حدس بزنید چه اتفاقی رخ داد! به‌طور اتفاقی یک توپ فوتسال به بینی او برخورد کرد و…

خب از این داستان غمگین بگذاریم و به‌سرعت به‌سراغ آموزش مراقبت‌‌ بعد از عمل بینی برویم. باید بدانید که براساس آمارهای اعلام شده، درصورت انجام درست اقدامات ضروری بعد از عمل، حدود 87 درصد از افراد نتیجه عالی از عمل خود می‌‎گیرند!

ما در این مقاله تمامی نکات ضروری بعد از عمل را به شما آموزش می‌دهیم، اگر پس از آموزش این نکات باز هم سوالی در ذهن داشتید، مشاوران ما تا چندین ماه در انجام مراقبت های بعد از عمل بینی در شیراز از شما پشتیبانی می‌کنند و به سوالات‌تان پاسخ می‌دهند،  بنابراین به ادامه مطلب دقت کنید!

مراقبت های بعد از عمل بینی چیست؟

عمل بینی یک جراحی زیبایی رایج است که نه‌تنها می‌تواند زیبایی بیین شما را دوچندان کند، بلکه گاهی تنفس را نیز بهبود می‌بخشد. موفقیت این جراحی در دستان پزشک و شماست!

دوست دارید بینی جذابی داشته باشید؟! اولین قدم یافتن یک پزشک خوب است. اگر هنوز هم برای انتخاب جراح سردرگم هستید، می‌توانید عکسی از بینی خود برای مشاوران دکی‌یاب بفرستید تا ما بهترین جراح مناسب شما را معرفی کنیم.

بعد از انتخاب جراح و انجام عمل، بخش مهم کار شروع می‎شود: مراقبت‌ بعد عمل بینی! به‌جرعت می‌توانم بگویم بخش زیادی از نتیجه نهایی عمل شما به انجام کارهای ضروری بعدی بستگی دارد!

در ادامه تمامی نکات ضروری را برای شما آورده‌ایم. البته اگر سوالی داشتید، مشاوران تیم دکی‌یاب تا چندین ماه بعد از عمل از شما پشتیبانی می‌کنند و به پرسش‌هایتان پاسخ می‌دهند. به‌طورکلی انجام کارهای زیر به شما در تسریع بهبودی کمک می‌کنند و انجام آن‌ها ضروری است:

1.      وجود یک همراه برای مراقبت های بعد از عمل بینی ضروری است!

عمل بینی با بیهوشی کامل انجام می‌شود، بنابراین شما برای انجام کارهای خود به یک همراه مورد اعتماد نیاز دارید. ماندن یک فرد کنار شما برای 24 ساعت ابتدایی ضروری است. در این مدت شما فقط باید استراحت کنید.

بدن شما تحت‌تاثیر داروهای بیهوشی قرار گرفته است بنابراین فعالیت‌های خود را تا چند روز بعد از جراحی محدود کنید. شما حداقل 10 تا 14 روز برای بازگشت به حالت عادی و شروع مجدد فعالیت‌های بدنی زمان نیاز دارید.

آموزش مراقبت های بعد از عمل بینی

2.    سر خود را بالا نگه دارید

در هفته بعد از جراحی باید حتما سر خود را بالا نگه دارید. استفاده از حداقل دو عدد بالشت برای استراحت و خواب ضروری است. سعی کنید به پهلو نخوابید تا به‌طور اتفاقی بینی‌تان به جایی برخورد نکند.

اگر به‌طور ناگهانی از حالت خوابیده، بنشینید یا بایستید، ممکن است دچار سرگیجه شوید. اگر بعد از جراحی دراز کشیده‌اید، قبل از ایستادن حتما یک دقیقه بنشینید و سپس به‌آرامی بایستید.

3.   از داروهای مسکن استفاده کنید

درد پس از رینوپلاستی، زیاد و غیرقابل‌تحمل نیست اما به‌طورکلی دکتر پس از عمل برای شما داروهای مسکن تجویز می‌کند. قبل از اینکه احساس درد کنید، داروهای مسکن تجویزشده را مصرف کنید. پیشگیری از درد آسان‌تر از کنترل آن است.

4.    به تامپون، کچ و بانداژ بینی‌تان دست نزنید!

گاهی اوقات بعضی پزشکان از تامپون داخل بینی استفاده می‌کنند. به آن‌ها دست نزنید و نگران نباشید، پزشک شما در موقع مقرر آن‌ها را خارج می‌کند. علاوه بر تامپون، گچ روی بینی و بانداژ زیر بینی نیز نباید تکان بخورند!

اگر جراحی شما به سبک باز باشد، برش پایین بینی اجازه می‌دهد تا خون به‌جای برگشت به بافت بینی، از آن خارج شود. بیشتر این تراوش‌ها تا عصر جراحی یا صبح روز بعد متوقف می‌شوند.

این بانداژ کوچک بین پایین بینی و لب بالایی قرار می‌گیرد و خون و ترشحات زخم بینی شما را به‌خود جذب می‌کند. گاهی پزشک شما اجازه تعویض آن را به خودتان می‌دهد ولی گاهی باید به او مراجعه کنید.

گچ روی بینی به حفظ موقعیت استخوان‌های تازه‌ تراشیده‌شده کمک می‌کند. پزشک معمولا بعد از یک هفته گچ را برمی‌دارد، بنابراین خودتان اصلا به آن دست نزنید. اصلا گچ را خیس نکنید وگرنه ممکن است زودتر از موعد مقرر از روی بینی شما جدا شود.

هنگام برداشتن گچ، شما می‌توانید بینی خود را برای اولین بار بینید. احتمالا از ورم آن کمی تعجب می‌کنید اما باید صبور باشید. در طی چند هفته آینده تغییرات و روند کاهش ورم آن شروع می‌شود. ‌‎

آیا مراقبت های بعد از عمل بینی مهم هستند؟

5.    به تغذیه سالم خود توجه کنید

یکی از نکات مهم مراقبت بعد عمل بینی، توجه به تغذیه سالم است. پس از بیهوشی ابتدا باید مایعات شفاف بنوشید. طی چند روز آینده مصرف غذاهای پروتئینی مانند تخم‌مرغ و گوشت بسیار مهم است. تغذیه شما باید کامل و به‌طور منظم باشد.

حتی یک وعده غذایی را از دست ندهید، هرچه تغذیه کامل‌تری داشته باشید، احساس بهتر و قدرت بیشتری دارید، درد شما کم می‌شود و سریع‌تر بهبود می‎یابید. برای جلوگیری از کم‌آبی بدن، مصرف مایعات را فراموش نکنید. هیدراته نگه داشتن بدن از حالت تهوع و استفراغ نیز جلوگیری می‌کند.

کاهش فعالیت بدن گاهی باعث ایجاد یبوست می‌شود، بنابراین مصرف میوه و سبزی‌های خام به شما کمک زیادی می‌کند. اگر دچار یبوست شدید، هنگام رفتن به دستشویی از زور زدن خودداری و برای رفع این مشکل از داروهای ملین استفاده کنید.

6.     استفاده از کمپرس یخ از ضروری‌ترین مراقبت های بعد از عمل بینی

پف یا تورم پلک‌ها همیشه در صبح روز دوم بعد از هر عمل جراحی بینی ظاهر می‌شود. یعنی اگر بینی خود را در روز دوشنبه عمل کرده باشید، بیشترین میزان ورم چهارشنبه صبح بروز می‌کند ولی معمولاً در طی روزهای آینده به‌سرعت کاهش میابد.  

تاثیرگذارترین عامل تعیین‌کننده زمان کاهش کبودی و ورم، نوع پوست است. پوست‌های ضخیم‌تر و چرب‌تر، نسبت به پوست‌های خشک، ورم و کبودی را مدت زمان بیشتری در خود نگه می‌دارند.

این اتفاقات طبیعی است و جای نگرانی ندارد. با این حال کبودی و تغییر رنگ داخل چشم برای هر فرد بسیار متغیر است. بیشتر زیباجویان کمی کبودی و تیرگی را زیر چشمان خود تجربه می‌کنند.

این کبودی معمولا تا پایان هفته اول برطرف می‌شود، البته کمپرس یخ روند بهبود کبودی و ورم را تسریع می‌بخشد. دو تا سه روز پس از جراحی، استفاده از کمپرس یخ به شما در کاهش کبودی و درد کمک می‌کند.

می‌توانید دو تا سه بار در طول روز کمپرس را روی روی گونه‌ها و چشم‌های خود بگذارید. فراموش نکنید که از کمپرس به‌صورت مستقیم روی بینی استفاده نکنید تا از بروز هرگونه ضربه احتمالی ناخودآگاه جلوگیری شود.

 کمپرس‌های یخ آماده در داروخانه‌ها موجود است اما شما می‌توانید خودتان مقداری یخ را خرد کرده و درون یک کیسه پلاستیکی زیپ‌دار بریزید. آن کیسه پلاستیکی را در یک حوله نازک نرم و سپس روی صورت‌تان بگذارید.

مهم‌ترین مراقبت های بعد از عمل بینی

7.    برای رفع گرفتگی بینی تلاش نکنید!

همیشه در طول هفته اول بعد از جراحی، مقداری گرفتگی بینی وجود دارد. تورم بیرونی به داخل بینی منعکس می‌شود و تنفس از راه آن را سخت‌تر می‌کند. اصلا برای رفع این گرفتگی، بینی خود را باد یا به آن فشاری وارد نکنید. این انسداد خفیف کم‌کم برطرف می‌شود.

8.    درصورت خونریزی مراقبت بعد عمل بینی چگونه است؟

در کمتر از یک درصد موارد در روز سوم، چهارم یا پنجم زخم بینی شما خونریزی می‌کند. کمک‌های اولیه برای رفع این اتفاق نادر به شرح زیر است:

 • دراز بکشید و سر را روی بالشت گذاشته و به‌سمت بالا بیاورید.
 • کمپرس یخ را روی صورت پایین بینی بگذارید.
 • ·         یک تکه پنبه را به‌آرامی روی قسمت خونریزی‌کننده بگذارید و صبر کنید.

9.     به نوک بینی خود دست نزنید

بسیاری از شما زیباجویان در هفته اول فکر می‌کنید که نوک بینی‌تان بیشتر از حد معمول بالا رفته اما این موضوع موقتی است! شکل نوک بینی در این زمان ارتباطی با نتیجه نهایی موقعیت آن ندارد.

نوک بینی شما طی چند روز آینده کم‌کم به موقعیت اصلی خود به‌سمت پایین‌تر برمی‌گردد، بنابراین اصلا به آن دست نزنید و صبور باشید.

10.  ورزش، در مراقبت بعد عمل بینی جایی ندارد!

 در هفته اول باید قید ورزش کردن را بزنید! می‌توانید بعد از یک هفته، بIآرامی به پیاده‌روی یا خرید (البته در مناطق خلوت!) بروید ولی ورزش‌های سنگین تا یک ماه ممنوع است! اصلا وسایل سنگین را بلند نکنید یا روی زمین نکشید. این کار احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد.

11.   از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده نکنید

تا یک هفته نباید از هرگونه داروی رقیق‌کننده خون (چه شیمایی چه گیاهی!) استفاده کنید. این کار احتمال خون‌ریزی را افزایش می‌دهد. برای مصرف هر نوع دارو، حتما با پزشک خود یا مشاوران دکی‎یاب صحبت کنید.

12. استفاده از الکل ممنوع است!

الکل یک گشادکننده قوی عروق خونی است و در شرایط پس از عمل می‌تواند تورم ناحیه جراحی و حتی خونریزی را افزایش دهد! باید حداقل دو هفته پس از جراحی از مصرف الکل خودداری کنید.

13.            از کرم‌های ترمیم‌کننده جای زخم استفاده کنید

پس از برداشتن بخیه‌ها، جای زخم به رنگ صورتی تیره ظاهر می‎شود، بنابراین باید برای رفع آن از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید. گاهی تورم زخم تا چندین روز طول می‌کشد، اما کرم‌های ترمیم‌کننده به رفع آن نیز کمک می‌کنند.

ضروری ترین مراقبت های بعد از عمل بینی

14. احتمال ضربه به بینی را کاهش دهید

مواظب باشید هیچ ضربه‌ای به بینی‌تان وارد نشود. در هفته‌های ابتدایی، بینی شما درحال جای‌گیری و محکم‌شدن سر جای خودش است، بنابراین حتی یک ضربه خفیف نیز می‌تواند باعث حرکت استخوان‌ها شود. از هر موقعیتی که احتمال ضربه به بینی شما را به‌وجود می‌آورد، دوری کنید.

15. عینک زدن در ماه اول ممنوع است!

استفاده از هرگونه عینک آفتابی یا طبی در ماه اول بعد از عمل ممنوع است. عینک‌ها با واردسازی فشار به بینی، باعث تغییر شکل استخوان آن می‌شوند. بهتر است تا سه ماه ابتدایی از عینک استفاد نکنید!

16.  از نور خورشید و سرمای زیاد دوری کنید!

برای دو ماه در معرض نور خورشید قرار نگیرید. پوست بینی شما پس از عمل حساس شده و به‌سرعت در اثر نور خورشید آفتاب‌سوخته می‌شود. آفتاب‌سوختگی تورم بینی را افزایش می‌دهد و درنتیجه سرعت بهبودی شما کاهش میابد.

راه رفتن بین آفتاب و سایه با کلاه آفتابی و ضدآفتاب قوی اشکالی ندارد. این توصیه‌ها درباره فصل زمستان نیز صدق می‌کند. هیچ‌گاه با تصور کم بودن قدرت نور خوردشید در زمستان، ریسک قرار گرفتن در برابر آفتاب را نکنید!

البته باید حواستان حسابی به سرمای زمستان نیز باشد. اصلا ضرورتی ندارد در هفته دوم بعد از عمل به پیست اسکی بروید! در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض هوای سرد در حین فعالیت‌هایی مانند اسکی، بینی‌تان می‌سوزد و یخ می‌زند!

17. تب و سوزش گلو را چگونه رفع کنیم؟

گاهی بعد از عمل شما دچار تب یا سوزش گلو می‌شوید. بروز تب طبیعی است، مایعات گرم بنوشید و استراحت کنید. سوزش گلو گاهی به‌دلیل لوله تنفس حین عمل یا داروهای بیهوشی به‌وجود می‌آید. برای رفع این سوزش، مایعات گرم مانند شیر و عسل بنوشید.

18. آرام مسواک بزنید!

هنگام مسواک زدن، مراقب بینی‌تان باشید. خیلی آرام و به‌حوصله این کار را انجام دهید تا به‌صورت ناخودآگاه فشاری به بینی‌تان وارد نکنید. این مورد یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد عمل زیبایی بینی است.

19.  بعد از عمل بینی کمتر بخندید و صحبت کنید!

بعد از عمل بینی یک ساعت با تلفن صحبت نکنید! صحبت زیاد باعت تغییر شکل بینی شما می‌شود. هرچند لبخندتان زیباست اما نباید خیلی بلند بخندید و فشار زیادی به بینی خود وارد کنید.

20.            از لباس‌های دکمه‌دار استفاده کنید

بعد از عمل بهتر است از لباس‌های دکمه‌دار استفاده کنید، تعویض این‌ گونه لباس‌ها آسان‌تر است و احتمال ضربه به بینی کاهش میابد. پوشیدن لباس‌های یقه اسکلی، پلیور و تی‌شرت را فقط دو هفته کنار بگذارید!

مراقبت های بعد از عمل بینی را بشناسیم

21. برای حمام رفتن از وان استفاده کنید

تا یک هفته بهتر است حمام نروید. اگر حتما باید این کار را انجام دهید، روی سر خود آب نریزید تا گچ بینی‌تان خیس نشود. می‌توانید از وان برای حمام رفتن استفاده کنید و از یک فرد دیگر بخواهید موهای شما را به‌آرامی بشوید.

درنهایت متوجه نکات ضروری مراقبت های بعد از عمل بینی شدید؟

مراقبت بعد از عمل بینی بخش بسیار مهمی از پروسه جراحی شماست. در صورت رعایت دقیق دستورالعمل‌های بالا، درد غیرضروری و عوارضی مانند عفونت و تورم کاهش میابد.

اگر پیش بهترین جراح روی زمین عمل خود را انجام دهید ولی به نکات ضروری بعدی توجهی نداشته باشید، نتیجه رضایت‌بخشی به‌دست نمی‌آورید! برای رسیدن به یک نتیجه عالی، شما باید تمامی مراقبت‌های بعد را عمل را به‌خوبی انجام دهید.

عوارض بعد از جراحی بسیار کم است؛ بنابراین گاهی تمام این دستورالعمل‌ها استفاده نمی‌شود، اما دانستن آن‌ها ضروری است. اگر باوجود تمامی نکات بالا، باز هم سوالی در ذهن‌تان داشتید، می‌توانید با مشاوران دکی‌یاب تماس بگیرید.

تیم دکی‌یاب با علاوه‌بر کمک به شما در یافتن یک جراح مناسب، تا چندین ماه بعد از رینوپلاستی از شما پشتیبانی می‌کند و پاسخ‌گوی سوال‌تان است. البته ما می‌توانیم به شما در اقساطی‌سازی هزینه عمل و نیم‌بها کردن سایر هزینه‌های جانبی کمک کنیم.

آیا شما تجربه‌ای از انجام عمل بینی دارید؟! به‌نظرتان مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی تا چه اندازه روی تسریع سرعت بهبودی موثر هستند؟! مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادهای شما عزیزان هستیم.

دانستن مطالب این مقاله برای تمامی زیباجویانی که قصد انجام عمل بینی دارند، ضروری است، بنابراین فراموش نکنید این مقاله مفید را برای آن‌ها بفرستید.

عمل انحراف تیغه بینی: آشنایی با 7 علامت مهم که می‌گوید شما انحراف بینی دارید!

انحراف تیغه بینی یکی از شایع‌ترین مشکلات در دنیاست! حتماً شما هم افراد زیادی را دیده‌اید که بینی خود را عمل کرده‌اند و در پاسخ به سؤال «مگر بینی‌ات چه مشکلی داشت؟!» می‌گویند: «از عوارض انحراف بینی رنج می‌بردم!»

احتمالاً در بیشتر مواقع با خود می‌گفتید: «من بینی او را قبل از عمل دیده بودم! اصلاً نشانه‌ای از انحراف تیغه در آن نبود!» اما باید بدانید که بیشتر افراد دارای این مشکل، هیچ نشانه بیرونی خاصی ندارند و حتی گاهی مواقع خودشان نیز از وجود این عارضه مطلع نیستند!

حتی ممکن است خود شما هم که اکنون در حال مطالعه این مقاله هستید، دچار این مشکل باشید، بدون اینکه بدانید! در این مقاله ما تمامی نکات درباره عمل انحراف بینی را آورده‌ایم و موارد زیر را به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم:

 • انحراف تیغه بینی چیست؟
 • آشنایی با علائم و عوارض انحراف بینی
 • آشنایی با منشأ و علت انحراف بینی
 • نحوه انجام عمل رفع انحراف سپتوم بینی
 • آشنایی با مراقبت‌های بعد از جراحی انحراف تیغه بینی

ما در این مقاله تمامی نکات ضروری بالا را به شما آموزش می‌دهیم. اگر در انتها سؤالی داشتید، می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید. ما در تمامی مراحل انجام جراحی انحراف بینی با شما هستیم.

کافی است عکسی از بینی خود برای ما بفرستید تا مشاوران خبره دکی‌یاب بهترین پزشک جراح را به شما معرفی کنند. علاوه‌بر این موضوع، امکان اقساطی‌سازی هزینه عمل انحراف تیغه بینی با دکی‌یاب وجود دارد!

تمامی هزینه‌های جانبی شامل ویزیت، عکس‌برداری، آزمایش‌ها و … برای شما به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود. چسب بینی شما بعد از عمل نیز رایگان خواهد بود! بنابراین بدون اتلاف وقت به ادامه مطلب بروید.

انحراف تیغه بینی چیست؟

در ابتدا باید بدانید انحراف تیغه بینی (سپتوم) دقیقاً چیست! تیغه بینی دیواره‌ای ساخته‌شده از غضروف و بافت همبند است که مجاری بینی را از هم جدا می‌کند. مجرای بینی در دو طرف با غشاهای مخاطی پوشیده شده است.

اگر تیغه بینی به‌شدت به یک سمت متمایل ‌شود، باعث بزرگی یک مجرا نسبت به دیگری می‌شود. عوارض انحراف بینی بسته به شدت این تفاوت، انسداد بینی، کاهش جریان هوا و مشکلات تنفسی است.

براساس آمارهای اعلام شده حدود 80 درصد از افراد این مشکل را دارند اما تعداد زیادی از وجود آن بی‌خبر هستند! انحراف بینی، مشکلی بسیار شایع است. گاهی وجود این عارضه به‌صورت خفیف، علائم کمی دارد یا حتی در برخی موارد فاقد علامت است! آیا می‌دانید نشانه‌های انحراف سپتوم بینی چیست؟

نشانه انحراف تیغه بینی چیست؟

بیشتر انحراف‌های تیغه بینی بدون علامت هستند! بااین‌حال، در برخی موارد ممکن است علائم انحراف بینی به‌صورت زیر ظاهر شوند:

·        انسداد یک یا هر دو سوراخ بینی

 این انسداد می‌تواند تنفس از راه یکی یا هر دو سوراخ بینی را سخت کند. بیشتر زیباجویان در مواقع بروز بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی یا آلرژی (که باعث تورم و باریک شدن مجرای بینی می‌شوند) متوجه انسداد بیش از حد نرمال بینی خود می‌شوند.

·        خونریزی سطح تیغه بینی شما

به دلیل تنفس بیشتر از یک سمت بینی، گاهی تیغه همان سمت خشک می‌شود و خطر خونریزی بینی را افزایش می‌دهد. این مورد یکی از سخت‌ترین عوارض انحراف تیغه بینی است!

·        وجود درد در صورت

دلایل زیادی در مورد درد بینی در صورت وجود دارد. یکی از دلایل احتمالی درد یک طرفه صورت می‌تواند انحراف شدید تیغه بینی باشد، در این عارضه سطوح داخل بینی با هم برخورد می‌کنند و باعث فشار می‌شوند.

·        تنفس پرسروصدا در هنگام خواب

تنفس پرسروصدا در هنگام خواب نیز یکی دیگر از عوارض انحراف تیغه بینی است. این اتفاق به‌دلیل تورم بافت‌های بینی رخ می‌دهد.

·        آگاهی از بروز چرخه بینی

چرخه بینی چیست؟! اگر مجاری بینی شما به‌طور متناوب دچار انسداد ‌شوند، چرخه بینی رخ می‌دهد. وجود این حالت اصلاً طبیعی نیست و می‌تواند علامت انحراف تیغه بینی باشد.

·        علاقه به خوابیدن روی فقط یکی از پهلوها

 اگر یکی از مجاری بینی باریک‌تر باشد، گاهی برخی از افراد ترجیح می‌دهند به یک سمت خاص بخوابند تا تنفس از راه بینی در شب راحت‌تر شود.

·        رابطه انحراف تیغه بینی و سینوزیت

گاهی اوقات، انحراف سپتوم در ظاهر مشخص نیست اما مشکات زیادی به‌وجود می‌آورد. انحراف تیغه بینی و سینوزیت ارتباط نزدیکی با هم دارند! سینوس‌ها از راه مجاری مخصوص به داخل بینی تخلیه می‌شوند.

اگر تیغه بینی کج باشد، در این روند اختلال ایجاد می‌کند و باگذشت زمان مشکلات سینوسی زیادی برای شما به‌وجود می‌آید.

اگر این علائم را داشتید، می‌توانید برای تشخیص دقیق‌تر به پزشک مراجعه کنید. البته مشاوران ما در دکی‌یاب نیز می‌توانند به شما برای تشخیص انحراف بینی کمک کنند.

عکسی از بینی خود برای ما بفرستید، تا پس از بررسی آن اطلاعات لازم را به شما بدهیم. اگر قصد انجام جراحی را نیز داشتید، مشاوران متخصص دکی‌یاب در یافتن و انتخاب پزشک به شما کمک می‌کنند.

گاهی روند افزایش سن بر ساختارهای بینی تأثیر می‌گذارد و به‌مرورزمان انحراف بینی را بدتر می‌کند. بنابراین هرچه زودتر به رفع آن اقدام کنید. بیشتر زیباجویان از ما می‌پرسند: «علت انحراف تیغه بینی چیست؟!»

منشأ و علت انحراف تیغه بینی چیست؟

انحراف تیغه بینی زمانی اتفاق می‌افتد که سپتوم (تیغه بینی شما یا همان دیواره نازکی که مجرای بینی راست و چپ را از هم جدا می‌کند) به یک طرف متمایل شود. به‌طورکلی انحراف سپتوم می‌تواند ناشی از 2 مورد زیر باشد:

 • ژنتیکی: همه چیز به ژنتیک ربط دارد. در برخی موارد، انحراف سپتوم در زمان رشد جنین در رحم اتفاق می‌افتد و از بدو تولد همراه او است.
 • آسیب به بینی: گاهی برخی آسیب‌ها و ضربه‌ها می‌توانند باعث تغییر شکل و جابه‌جایی سپتوم شوند. در نوزادان، آسیب‌های این‌چنینی احتمالا در زمان زایمان رخ می‌دهد. در کودکان و بزرگسالان، طیف وسیعی از حوادث مانند ورزش، بازی‌های خشن مانند کشتی یا تصادفات اتومبیل ممکن است منجر به آسیب‌دیدگی بینی و انحراف سپتوم شوند.

همان‌طور که گفتیم، برای رفع این عارضه باید هرچه زودتر به یک پزشک خوب مراجعه کنید. عمل جراحی انحراف تیغه بینی یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها بری رفع این مشکل است.  برویم در ادامه یک توضیح کلی درباره این عمل به شما بدهیم.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر غلامرضا معین

انجام جراحی انحراف تیغه بینی

انحراف تیغه، جابه‌جایی دیواره بین سوراخ‌های بینی است و اغلب باعث انسداد مجاری تنفسی می‌شود. ساختارهای استخوانی رشدیافته به‌نام شاخک نیز ممکن است قسمت‌هایی از بینی شما را مسدود کنند.

جراح‌ها، عمل بینی را با هدف رفع انحراف تیغه، درمان سینوزیت طولانی‌مدت، برداشتن پولیپ بینی و … انجام می‌دهند. درواقع شما می‌توانید عمل زیبایی را به‌همراه سایر عمل‌های درمانی به‌صورت همزمان انجام دهید.

سپتوپلاستی (عمل انحراف سپتوم بینی) یکی از رایج‌ترین عمل‌های گوش، حلق و بینی است. در ادامه به روند این جراحی می‌پردازیم.

یک پزشک خوب برای عمل انحراف تیغه بینی بیابید

در ابتدا برای انجام این کار شما باید یک پزشک خوب بیابید. اگر هنوز هم در یافتن جراح خوب سردرگم هستید، می‌توانید از مشاوران دکی‌یاب مشورت بگیرید. شما باید به یک پزشک جراح گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 پزشک در جلسه ویزیت سؤالاتی درمورد علائم شما می‌پرسد. در ادامه او با دقت وضعیت بینی‌تان را معاینه و با تاباندن نور تمامی زوایا داخلی و بیرونی را بررسی می‌کند. برای بهترین تصمیم‌گیری، او موارد زیر را ارزیابی می‌کند:

 • تیغه بینی شما (سپتوم)
 • سن
 • وضعیت سلامتی و بیماری‌های خاص
 • عوامل خطرزا
 • جراحی‌های قبلی

پس از تحلیل تمامی موارد بالا، پزشک نظر خودش را درباره انجام عمل انحراف تیغه بینی برای شما می‌گوید. البته فراموش نکنید باید در جلسه ویزیت به پاسخ تمامی سؤال‌های زیر برسید تا تصمیم‌گیری درباره انجام این عمل برای شما آسان‌تر شود:

 1. به نظر شما شدت انحراف بینی من چقدر است؟
 2. آیا عارضه دیگری می‌تواند دلیل گرفتگی بینی یا سایر علائم دیگر من باشد؟
 3. آیا جراحی را توصیه می‌کنید؟
 4. آیا من کاندید خوبی برای جراحی هستم؟
 5. در حین و بعد از جراحی چه انتظاری می‌توانم از عمل خود داشته باشم؟
 6. دوره نقاهت عمل انحراف تیغه بینی چقدر است؟
 7. به نظر شما نتیجه عمل من چگونه خواهد بود؟

اگر تصمیم به انجام عمل انحراف تیغه بینی گرفتید، وارد مرحله بعدی یعنی آزمایش‌های قبل از عمل می‌شویم!

نمونه تصویر عمل بینی دکتر غلامرضا معین

انجام آزمایش‌های ضروری قبل از عمل انحراف تیغه بینی

پزشک برای تشخیص دقیق شرایط شما قبل از عمل انحراف تیغه بینی، عکس‌ها و آزمایش‌هایی برایتان در نظر می‌گیرد. این عکس‌ها و آزمایش‌ها نحوه انجام عمل را مشخص می‌کنند.

اگر از طرف تیم دکی‌یاب اقدام به انجام عمل بینی در شیراز کنید، تمامی هزینه‌های جانبی مانند عکس‌برداری و آزمایش‌ها نیم‌بها محاسبه می‌شود! پس از انجام آزمایش‌ها باید منتظر روی جراحی باشید!

انجام عمل جراحی انحراف تیغه بینی

قبل از جراحی، یک پرستار و پزشک جزئیات جراحی و آزمایش‌ها را بررسی می‌کنند و به سؤال‌های شما پاسخ می‌دهند. آن‌ها همچنین سؤالاتی در مورد سلامت عمومی، داروهای فعلی یا آلرژی‌های احتمالی از شما می‌پرسند.

عمل انحراف بینی با بیهوشی کامل انجام می‌شود. در هنگام ورود به بیمارستان، متخصص بیهوشی با شما صحبت می‌کند تا تمامی شرایط بیهوشی را برایتان توضیح می‌دهد.

مانند سایر جراحی‌هایی که با بیهوشی انجام می‌شوند، شما نباید از ساعت مشخصی در شب قبل از عمل غذا بخورند، بنوشند یا حتی آدامس بجوید! در صورت لزوم، پزشک شما دستورالعمل‌های خاصی برای مصرف داروهای قبل از عمل ارائه می‌دهد.

پزشک برای کاهش ریسک خونریزی، احتمالاً شما را از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون منع می‌کند. اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از این داروها شدید، باید این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

در طی عمل انحراف بینی، پزشک با روش‌های خاصی غضروف و استخوان خم‌شده سپتوم را صاف می‌کند. او برای انجام این کار، ابتدا پوشش مخاطی را از روی غضروف و استخوان برمی‌دارد.

سپس او غضروف و استخوان را تغییر شکل می‌دهد و گاهی اوقات قسمت‌هایی از آن را برمی‌دارد. اگر شاخک‌های داخلی بزرگ و باعث انسداد شده باشند، جراح بخشی از آن‌ها را نیز تراش می‌دهد. در مرحله آخر پوست را دوباره بخیه می‌زنند!

بعد از اتمام جراحی انحراف تیغه بینی

براساس آمارهای اعلام‌شده انحراف تیغه بینی بعد از عملِ حدود 85 درصد از زیباجویان کاملاً برطرف شده است و آن‌ها از نتیجه عمل خود رضایت کامل داشته‌اند! اگر شما یک پزشک خوب بیابید و عمل خود را در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های معتبر انجام دهید، هیچ‌گاه از آن پشیمان نخواهید شد!

شما معمولاً تا چند ساعت پس از جراحی احساس خواب‌آلودگی می‌کنید، حتی گاهی حالت تهوع و درد نیز به‌وجود می‌آید. باید هرگونه عوارض بعدی را به پزشک خود گزارش دهید. او برای رفع آن‌ها، داروهای خاصی تجویز می‌کند.

اگرچه بانداژ درونی و گچ بیرونی بینی، شما را مجبور به تنفس از راه دهان می‌کند، اما وجود آن‌ها برای جلوگیری از خون‌ریزی ضروری است. حدود 7 روز پس از عمل، پزشک بانداژ درون بینی شما را برمی‌دارد.

اگر هیچ عارضه خاصی نداشته باشید، همان روز بعد از عمل از بیمارستان مرخص هستید.   البته با‌توجه‌به مراقبت‌های بعدی، باید حتماً یک فرد مورد اعتماد با شما باشد. برای رسیدن به یک نتیجه رضایت‌بخش انجام مراقبت‌های بعد از عمل انحراف تیغه بینی، اهمیت زیادی دارد.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی انحراف تیغه بینی

اگر همزمان با رفع عارضه انحراف، عمل زیبایی نیز انجام داده باشید، باید توجه ویژه‌ای به انجام مراقبت‌های بعدی کنید. این کارها در روزهای بعدی ضروری است:

 • سر خود را بالا نگه دارید، هنگام خواب از چندین بالشت استفاده کنید و اصلاً بینی خود را روی بالشت نگذارید.
 • بهتر است تا زمانی‌که گچ روی بینی شماست، حمام نروید. از خیس شدن گچ جلوگیری کنید تا زودتر از زمان مقررشده پزشک، از بینی شما جدا نشود.
 • برای کاهش ورم و کبودی، حتماً از کمپرس یخ استفاده کنید. آن را مستقیم روی بینی خود قرار ندهید، بلکه آرام روی گونه‌هایتان بگذارید.
 • تا یک ماه استفاده از عینک‌ ممنوع است.
 • به تغذیه خود توجه ویژهای داشته باشید، از مایعات فراوان، میوه، سبزی تازه و غذاهای پروتئینی استفاده کنید.
 • زیاد صحبت نکنید و نخندید.
 • از رفتن به مکان‌های شلوغ که احتمال ضربه به بینی در آنجا وجود دارد، خودداری کنید.
 • بینی خود را باد نکنید!
 • در هنگام عطسه، از دهان خود استفاده کنید تا فشاری به مجرا و تیغه بینی وارد نشود.
 • هنگام قرارگیری در معرض آفتاب، حتماً از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید. پوست بینی شما، بعد از عمل نازک، حساس و مستعد لک است.
 • برای ترمیم جای زخم‌ها و جلوگیری از بروز اسکار، حتماً از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید.

فراموش نکنید که اگر از طرف تیم دکی‌یاب اقدام به انجام عمل انحراف بینی کرده باشید، مشاوران ما تا چندین ماه بعد از عمل از شما پشتیبانی می‌کنند و به تمامی سوالات‌تان پاسخ می‌دهند.

آیا فکر می‌کنید شما هم مشکل انحراف بینی دارید؟

انحراف بینی یک بیماری شایع است. بیشتر افراد علائم خفیف دارند یا بدون علائم هستند. اگر علائم آزاردهنده‌ای مانند مشکل تنفسی، سردرد، درد صورت، خوروپف (یا علائمی که کیفیت زندگی شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد!) دارید، باید برای تشخیص عارضه انحراف سپتوم بینی به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

آن‌ها می‌توانند به‌راحتی وجود این مشکل را تشخیص دهند. علاوه‌بر تشخیص، پزشکان پس از معاینه بینی شدت انحراف را مشخص می‌کنند و پیشنهاد انجام یا عدم انجام عمل رینوپلاستی را به شما می‌دهند. اصلاً نگران نباشید، انحراف تیغه بینی بعد از عمل کاملاً رفع می‌شود!

اگر بخواهید جراحی انحراف بینی را به‌همراه زیبایی انجام دهید، مشاوران دکی‌یاب می‌توانند در انتخاب پزشک مناسب به شما کمک کنند. کافی است عکسی از بینی خود برای ما بفرستید.

با دکی‌یاب امکان اقساطی‌سازی هزینه عمل انحراف تیغه بینی وجود دارد! علاوه‌بر این تمامی هزینه‌های جانبی شامل عکس‌برداری، ویزیت و آزمایش‌ها و … به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود. البته عرضه چسب بینی رایگان برای زیباجویان سایت دکی‌یاب، یک سورپرایز ویژه دیگر است!

اگر از طرف سایت دکی‌یاب اقدام به انجام عمل انحراف تیغه بینی کنید، ما تا چندین ماه بعد از عمل از شما پشتیبانی می‌کنیم و به سوالات‌تان پاسخ می‌دهیم! دیگر چه چیزی بهتر از این؟!

آیا شما تجربه‌ای از انجام عمل انحراف بینی با سایت دکی‌یاب دارید؟! به نظرتان سخت‌ترین مرحله زندگی با این عارضه چیست؟! مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادهای شما عزیزان درباره عمل انحراف سپتوم هستیم.

همان‌طور که گفتیم تقریباً 80 درصد از افراد (بدون این‌که بدانند!) دچار مشکل انحراف سپتوم بینی هستند، بنابراین این مقاله مفید را برای تمامی دوستان و آشنایان‌ خود بفرستید و آن‌ها را با این مشکل آشنا کنید!

معرفی بهترین دکتر عمل بینی در شیراز | هزینه + نمونه کار + تخفیف!

اگر در شهر شیراز هستید می‌بایست تمام مشکلات و دغدغه‌های مربوط به عمل بینی را فراموش کنید!

‌ ‌

مجموعه‌های دکی یاب و زیباکس، دنیای جراحی‌های زیبایی را برای شیرازی‌ها تغییر داده‌اند که حال می‌توان گفت دیگر عمل بینی در شیراز  شانسی نیست.

معرفی مختصر دنیای جدید عمل‌های زیبایی توسط مجموعه زیباکس

این دو مجموعه با تحقیقات گسترده‌ای که طی چندین سال از تمامی جراحان بینی در شیراز داشته‌اند؛ مدل بینی شما را با به‌صورت ویژه و با وسواس برسی می‌کنند؛ و جراح بینی را به شما معرفی می‌کنند که اختصاصاً در عمل بینی‌های مشابه شما مهارت بیشتر دارد

نمونه عمل بینی با مجموعه زیباکس و دکی یاب

عمل بینی در شیراز ، با مشاوره دکی یاب و زیباکس
عمل بینی مراجعه‌کننده به مجموعه دکی یاب و زیباکس

کلی خدمات دیگر مثل

اقساطی کردن هزینه عمل تمامی جراحان بینی شیراز

اخذ نوبت ویزیت و عمل فوری

تخفیف در هزینه‌های جانبی،

پشتیبانی و جوابگویی همه روزه و لحظه به لحظه

و …

را دارند که دنیای عمل‌های زیبایی را برای شما آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده‌اند.

 مراجعه کننده دکی یاب و زیباکس، عمل بینی در شیراز

❌در ادامه این مقاله نکات ویژه‌ای را برای انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز به شما بیان کرده‌ایم که هرکس به شما نخواهد گفت ❌

و سپس به معرفی دقیق چندین جراح برتر در شیراز؛ به (همراه نمونه کارها، رزومه و هزینه جراحی بینی) خواهیم پرداخت.

❌ 1- به هیچ جراحی نمی‌توان لقب بهترین جراح بینی در شیراز را داد؛ چرا که هر دکتر در عمل یک مدل و یک سبک بینی از مهارت بیشتری برخوردار است؛ مثلاً پزشکی در عمل بینی گوشتی در شیراز به سبک نیمه فانتزی  یا پزشکی دیگر در عمل بینی های استخوانی به سبک طبیعی مهارت دارد. درنتیجه شما می‌بایست نوع بافت بینی خود را دریابید؛ سبک عمل و مهارت پزشکان را به‌صورت دقیق بشناسید و پزشکی را برای خود انتخاب نمایید که مهارتش در راستای این دو مورد باشد.

مراجعه کننده به دکی یاب برای جراحی بینی
مراجعه کننده دکی یاب و زیباکس، عمل بینی در شیراز

شما می‌توانید به راحتی عکس بینی خود را برای کارشناسان زیباکس ارسال نمایید؛ با برسی دقیق و ویژه بینی شما؛ بهترین پزشک را به شما معرفی خواهند کرد.

تصویر قبل از عمل بینی مراجعه کننده به مجموعه دکی یاب و زیباکس

به عنوان مثال؛ در تصویر بالا؛ کارشناسان دکی یاب و زیباکس به‌صورت دقیق چهره ایشان را مورد ارزیابی قرار دادند.

به دلیل اینکه:

🔸فاصله بین نوک بینی و لب بالا کم است ؛

🔸تناسب گونه و اجزای چهره کوچکتر از بینی است

🔸چانه کمی جلو امده است ؛

🔸 و همچنین بافت بینی غضروفی است

بهترین کاندید سبک نیمه فانتزی بودند.

قبل از عمل بینی با مشاوره دکی یاب و زیباکس در انتخاب بهترین جراح بینی

باید پزشکی به ایشان معرفی می‌شد که در تراش، شکل دهی غضروف‌ها و سبک نیمه فانتزی متبحر است.

توجه فرمایید این مدل بینی‌ها به دلیل اینکه استخوانی و غضروفی هستند معمولاً کاندیدهای مناسبی برای عمل بینی هستند؛ درنتیجه بیشترین دغدغه را برای مجموعه‌های دکی یاب و زیباکس دارند؛ چرا که نتیجه این‌جور بینی‌ها نباید معمولی شود؛ بلکه می‌بایست خیلی شگفت‌انگیز و ایده آل شوند.

این هم از نتیجه مراجعه به مجموعه دکی یاب و زیباکس. چقدر تغییر کردند؟

یکی از شاهکارهای دکی یاب و زیباکس، در معرفی بهترین جراح بینی

2- هر جراح که باتجربه‌تر است؛ لزوماً به معنای بهتر بودن آن نیست؛ چراکه عمل بینی مثل نقاشی کشیدن است؛ فقط سطح سواد و تجربه کفایت نمی‌کند بلکه جراح می‌بایست از ذوق و استعداد زیباشناسی ذاتی نیز برخوردار باشد. درنتیجه ممکن است یک پزشک جوان ذائقه زیباشناسی بیشتری نسبت به یک جراح مسن‌تر داشته باشد.

عمل بینی با مشاوره تیم دکی یاب و زیباکس در انتخاب جراح مناسب

❌ 3- برای انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز نباید فقط به نمونه کارهای فضای مجازی اکتفا کرد؛ چرا که مبحث تنفس بخش بسیار مهمی در عمل بینی است و در عکس نمی‌توان مشکلات تنفسی را تشخیص داد

❌ 4- خوب شدن نتیجه عمل یکی از اطرافیانتان نزدیک پزشک؛ به معنای اینکه قطعاً بینی شما هم نزد همان پزشک، نتیجه‌ای ایده‌آل را می‌گیرد نخواهد بود؛ ‌ چرا که همان‌طور که در قبل گفتیم ممکن است؛ نوع بینی شما در راستای مهارت پزشکی دیگر باشد.

مراجعه‌کننده به تیم دکی یاب و زیباکس، عمل بینی در شیراز

بهترین و برترین جراحان بینی در شیراز

نکته: توجه فرمایید که هر پزشک در جراحی یک نوع بینی متبحرتر است و همان‌طور که در قبل گفتیم نمی‌توانیم بگوییم کدام پزشک بهترین است. در این بخش تعدادی از پزشکان متبحر شیراز را برای شما لیست کرده‌ایم تا کمی بر اطلاعات شما افزوده شود. شما می‌توانید به‌راحتی با کارشناسان مجموعه زیباکس در رابطه با بینی خود و جراحان بینی در شیراز مشاوره شوید.

۱- دکتر حامد پوستچی

دکتر پوستچی؛ ژن خوب در میان خانواده پزشکان گوش حلق و بینی

پزشکی که همه ویژگی‌های خوب را همزمان یدک می‌کشد.

مهارت در بینی‌های: استخوانی

مهارت در سبک عمل: نیمه فانتزی

حدود هزینه عمل: حدود ۳۰ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر پوستچی در روز ویزیت تعیین می‌شود)

نمونه کارها:

عمل جراحی بینی گوشتی در شیراز
نمونه عمل بینی با دکتر حامد پوستچی
نمونه کار عمل بینی دکتر پوستچی
عمل بینی در شیراز ، با مشاوره دکی یاب و زیباکس توسط دکتر حامد پوستچی
نمونه کار عمل بینی دکتر پوستچی
نمونه عمل بینی با دکتر حامد پوستچی جراح بینی در شیراز

۲- دکتر پیام حق پناه

بی‌رقیب در سبک فانتزی شیراز

تنها پزشکی که در شیراز استاد سبک فانتزی و عروسکی هست.

مهارت در بینی‌های: استخوانی

مهارت در سبک بینی: فانتزی و عروسکی

حدود هزینه عمل: ۲۵ میلیون هزینه دقیق توسط شخص دکتر در روز ویزیت تعیین می‌شود

نمونه کارها:

نمونه کار عمل بینی دکتر حق پناه
عمل بینی در شیراز ، با مشاوره دکی یاب و زیباکس توسط دکتر پیام حق پناه
نمونه کار عمل بینی دکتر حق پناه
نمونه عمل بینی با دکتر پیام حق پناه جراح بینی در شیراز
نمونه کار عمل بینی دکتر حق پناه
نمونه عمل بینی با دکتر پیام حق پناه

۳- دکتر خسرو برخورداری

دکتر امیر خسرو برخورداری جراح بینی در شیراز

حرفه‌ای در عمل‌های ترکیبی

پزشکی که بهترین انتخاب برای عمل‌های زیبایی همزمان با عمل بینی مثل لیفت ابرو پیشانی و پلک است. معمولاً به‌سختی می‌توانید پزشکی را در شیراز بیابید که به‌صورت همزمان در جراحی بینی و لیفت صورت عملکرد بی‌نظیر داشته باشد؛ اما دکتر خسرو برخورداری با تمام وجود در خدمت شما شیرازی‌های عزیز است

مهارت در بینی‌های: نیمه گوشتی و استخوانی

مهارت در سبک عمل: نچرال استتیک و نیمه فانتزی

حدود هزینه عمل: ۲۰ میلیون هزینه دقیق توسط شخص دکتر در روز ویزیت مشخص می‌شود

نمونه کارها:

نمونه عکس جراحی بینی دکتر امیر خسرو برخورداری
نمونه عمل بینی با دکتر خسرو برخورداری
نمونه عکس جراحی بینی دکتر امیر خسرو برخورداری
نمونه جراحی بینی دکتر امیر خسرو برخورداری
نمونه عکس جراحی بینی دکتر امیر خسرو برخورداری
نمونه کار عمل بینی دکتر خسرو برخورداری در شیراز

۴-دکتر حسین مرادیان

دکتر حسین مرادیان جراح بینی در شیراز

ستاره نوظهور جراحی بینی در شیراز

دکتر حسین مرادیان پزشکی با ذائقه زیباشناسی بالا است.

اگر قصد دارید اثر هنری روی چهره شما خلق شود؛ دکتر حسین مرادیان می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد

مهارت در عمل بینی‌های: استخوانی، نیمه گوشتی

مهارت در سبک عمل؛ نیمه فانتزی، فانتزی

حدود هزینه عمل: ۲۲ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر مرادیان در روز ویزیت تعیین می‌شود)

عمل بینی با دکتر حسین مرادیان جراح بینی شیراز
عمل بینی با دکتر حسین مرادیان جراح بینی شیراز
نمونه عکس جراحی بینی دکتر حسین مرادیان
نمونه عکس جراحی بینی دکتر حسین مرادیان
نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسین مرادیان
نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسین مرادیان

۵-دکتر شهریار شاهمرادی

دکتر شهریار شاهمرادی جراح بینی در شیراز

مرد کارهای سخت

پزشکی که همیشه بینی‌های دشوار رو به بینی‌های راحت ترجیح می‌دهد و از ایشان به عنوان گوهر نایاب جراحی بینی شیراز یاد می‌شود. چون کاری رو که هرکس انجام نمی‌دهد ایشان به‌راحتی انجام می‌دهد.

مهارت در بینی‌های: گوشتی؛ فوق گوشتی

مهارت در سبک عمل: نیمه فانتزی، فانتزی

حدود هزینه عمل: ۲۷ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر شاهمرادی در روز ویزیت تعیین می‌شود)

نمونه کارها

نمونه تصویر عمل بینی دکتر شهریار شاهمرادی
نمونه عمل بینی دکتر شهریار شاهمرادی
نمونه تصویر عمل دماغ دکتر شهریار شاهمرادی
نمونه عمل دماغ دکتر شهریار شاهمرادی
نمونه عکس عمل بینی دکتر شهریار شاهمرادی
نمونه عمل بینی دکتر شهریار شاهمرادی

۶-دکتر داریوش ساریخانی

دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی در شیراز

قدیمی و باتجربه

دکتر ساریخانی در میان دیگر جراحان بینی حال حاضر شیراز؛ یکی از قدیمی‌ترین ها محسوب می‌شود.

مهارت در بینی‌های: استخوانی

مهارت در سبک: طبیعی یا نیمه فانتزی

حدود هزینه: ۳۰ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر ساریخانی در روز ویزیت تعیین می‌شود)

نمونه کارها:

عمل بینی با دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی شیراز
عمل بینی با دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی شیراز
عمل بینی با دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی شیراز
عمل بینی با دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی شیراز
عمل بینی با دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی شیراز
عمل بینی با دکتر داریوش ساریخانی جراح بینی شیراز

۷-دکتر حمیدرضا کاظمی

دکتر حمید رضا کاظمی جراح بینی در شیراز

مخترع سبک نوینی از عمل بینی در شیراز

معمولاً در عمل بینی از ۳ مدل طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی عنوان می‌شود.

اما دکتر کاظمی سبکی بین طبیعی و نیمه فانتزی را ارائه می‌دهد که علاوه بر اینکه بینی پس از عمل دستخوش تغییر می‌شود؛ از حالت طبیعی خود نیز خارج نمی‌شود.

این مدل عمل مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

مهارت در بینی‌های: نیمه گوشتی، استخوانی

مهارت در سبک عمل: نچرال استتیک، نیمه فانتزی

حدود هزینه عمل: ۲۰ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر کاظمی در روز ویزیت تعیین می‌شود)

نمونه کارها:

نمونه کار جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی (2)
نمونه کار جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی
نمونه عمل جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی
نمونه عمل جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی
نمونه عمل جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی
نمونه عمل جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی

۸-ونون آصفی

دکتر ونون آصفی جراح بینی در شیراز

کارهای راحت اما به بهترین شکل

اگر از بینی استخوانی و کم ایرادی برخوردار هستید دکتر ونون آصفی می‌تواند برایتان انتخاب خوبی باشه .

مهارت در عمل بینی‌های: استخوانی، کم ایراد

مهارت در سبک: فانتزی، نیمه فانتزی

حدود هزینه عمل: ۳۰ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر آصفی در روز ویزیت تعیین می‌شود)

نمونه کارها:

نمونه کار عمل بینی دکتر ونون آصفی
نمونه کار عمل بینی دکتر ونون آصفی
نمونه کار عمل بینی دکتر ونون آصفی
نمونه کار عمل بینی دکتر ونون آصفی
نمونه کار عمل بینی دکتر ونون آصفی
نمونه کار عمل بینی دکتر ونون آصفی

۹- دکتر غلامرضا معین

دکتر غلامرضا معین جراح بینی در شیراز

تنها تابلوی تبلیغاتی دکتر معین، مراجعین ایشان هستند

پزشکی بسیار باتجربه و کهنه کار که اعتقادی به فضای مجازی و اینستاگرام ندارد و معتقد است ارائه کار باکیفیت بهترین تابلو تبلیغاتی است.

دکتر معین از معدود پزشکانی است که  با تجربه و مهارت خود از پس دشوارترین بینی‌ها می‌تواند به نحو احسن برآید.

مهارت در بینی‌های: فوق گوشتی، ترمیمی، گوشتی

مهارت در سبک: طبیعی، نیمه فانتزی

حدود هزینه عمل: ۳۰ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر معین در روز ویزیت تعیین می‌شود)

(به دلیل عدم فعالیت ایشان در فضاهای مجازی و مسائل اعتقادی؛ نمونه کاری را در  فضای مجازی قرار نداده‌اند)

۱۰- دکتر مسیح طالع:

عکس دکتر مسیح طالع جراح بینی در شیراز

پنجه طلای این روزهای جراحی بینی شیراز

دکتر مسیح طالع با عملکرد عالی خود توجه بسیاری را به خود جلب کرده است که می‌توان گفت در روزهای اوج خود به سر می‌برد.

مهارت در بینی‌های: استخوانی، نیمه گوشتی

مهارت در سبک عمل: نچرال، نیمه فانتزی

حدود هزینه عمل: ۲۱ میلیون (هزینه دقیق توسط شخص دکتر طالع در روز ویزیت تعیین می‌شود)

نمونه کار

نمونه کار عمل بینی دکتر مسیح طالع
نمونه کار عمل بینی دکتر مسیح طالع
نمونه کار جراحی بینی دکتر مسیح طالع
نمونه کار جراحی بینی دکتر مسیح طالع
تصویر عمل بینی دکتر مسیح طالع
تصویر عمل بینی دکتر مسیح طالع

نکات پایانی درباره بهترین دکتر عمل بینی شیراز

انجام عمل زیبایی بینی، مراحل متفاوتی دارد. یکی از مهم‌ترین این مراحل انتخاب یک جراح خوب است. یک پزشک می‌تواند بینی شما را به بهترین نحو ممکن جراحی کند و یا به بدترین روش ممکن خراب کند! امیدوارم متوجه اهمیت انتخاب دکتر خوب برای انجام این عمل باشید!

قبل از برنامه‌ریزی برای عمل حتماً به سبک موردعلاقه خودتان و فرم عمل پزشک توجه کنید. اگر بینی گوشتی دارید، برای عمل پیش پزشکانی که در رینوپلاستی بینی استخوانی مهارت دارند، نروید. جراحانی که در این مقاله به شما معرفی کردیم جزو بهترین پزشکان شیراز هستند. با خیال راحت به آن‌ها مراجعه و مشورت کنید.

نظرسنجی جراحان بینی شیراز

برای دریافت مشاوره می‌توانید تصویری از بینی‌تان را برای ما ارسال کنید. مشاوران ما باتوجه‌به فرم بینی‌تان، بهترین دکتر را به شما معرفی می‌کنند. به‌نظر شما مهم‌ترین نکته قبل از اقدم به عمل بینی چیست؟ مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادهای شما دوستان عزیز هستیم. فراموش نکنید که این مقاله مفید را برای همه زیباجویان اطراف‌تان بفرستید.

فرم شرکت در قرعه کشی

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل: یک راهنمای جامع و مرحله‌به‌مرحله!

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل ( چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی )، یکی از ابتدایی‌ترین ولی درعین‌حال ضروری‌ترین مراحل بعد از رینوپلاستی است. حتماً شما هم افراد زیادی را در اطراف خود دیده‌اید که تا چندین ماه پس از عمل از چسب استفاده می‌کنند.

مطمئن هستم از خودتان می‌پرسید: «مگر استفاده از چسب بعد از عمل تا چند ماه ضروری است؟!» بگذارید بگوییم که براساس نظر پزشک‌تان شما باید حدود 2 تا 3 ماه به‌صورت مداوم از چسب استفاده کنید!

نمونه کار عمل دماغ دکتر حمید رضا کاظمی

البته علاوه‌بر استفاده از چسب، باید آن را به‌طور صحیح روی بینی خود بچسبانید. استفاده غلط از نوارچسب، باعث بروز عوارض زیادی می‌شود. بعضی افراد به‌دلیل هزینه‌های این کار، از استفاده از آن بعد از گذشت چند ماه سرباز می‌زنند! چه اشتباه بزرگی!

دیگر لازم نیست نگران هزینه‌های چسب باشید، تیم دکی‌یاب به تمامی کسانی که از طرف ما اقدام به جراحی کرده‌اند، بعد از عمل چسب بینی رایگان می‌دهد! علاوه‌بر این، مشاوران ما تا چندین ماه از شما پشتیبانی می‌کنند و به سؤالات‌تان پاسخ می‌دهند.

صبر کنید، هنوز یک سورپرایز بزرگ را نگفته‌ایم! شما می‌توانید با کمک تیم دکی‌یاب هزینه‌های عمل را به‌صورت قسطی پرداخت کنید، همچنین تمامی هزینه‌های جانبی برای شما به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود!

در این مقاله موارد زیر را به‌صورت کامل و دقیق بررسی می‌کنیم:

 • ضرورت و تأثیر چسب بینی بعد از عمل
 • آشنایی با مدت ‌زمان چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی بعد از عمل
 • مدت‌زمان ضروری تعویض چسب
 • آموزش طریقه چسب زدن بینی بعد از عمل
 • عوارض استفاده غلط از چسب روی شکل بینی شما
 • آموزش روش صحیح تعویض چسب
 • هزینه‌های چسب بینی بعد از عمل
 • پاسخ‌گویی به سؤالات متداول شما درباره آموزش روش چسب زدن بینی بعد از عمل

بدون معطلی به‌سراغ ادامه مطلب برویم.

ضرورت استفاده و تاثیر چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی بعد از عمل چیست؟

هدف از چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی پس از جراحی رینوپلاستی، کمک به کنترل تورم بینی است. در روزهای ابتدایی پس از عمل، بینی شما احتمالاً (به‌خصوص در اطراف نوک آن) کمی متورم می‌شود. چسب با واردسازی فشاری کم و متعادل، از تورم بافت نرم بینی جلوگیری می‌کند.

علاوه‌بر این پس از جراحی، فرم زیرین بینی با دست‌کاری شکل غضروف تغییر کرده است. چسب به پوست بینی برای تطابق با این شکل جدید کمک می‌کند، بنابراین آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل اهمیت زیادی خواهد داشت.

ما پس از عمل بینی به زیباجویان توصیه می‌کنیم حداقل تا دو هفته از چسب بینی به‌صورت مداوم استفاده کنند. در طی این دو هفته این نوار چسب‌ها هم روی شکل‌گیری و تورم بینی شما اثر می‌گذارند.

از هفته دوم به بعد هدف اصلی از استفاده از چسب، کاهش سریع‌تر تورم است. البته چسب زدن بینی استخوانی یا گوشتی پس از جراحی مانند یک زنگ خطر برای اطرافیان شما عمل می‌کند! این‌گونه هرکسی از کنار شما بگذرد، متوجه حساسیت بینی شما می‌شود.

چسب بینی به اطرافیان‌تان می‌گوید: «به من نزدیک نشوید! شکل بینی من هنوز ثابت نشده است!» این‌گونه همه افراد، جوانب احتیاط را رعایت می‌کنند.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر غلامرضا معین

استفاده ملایم از چسب روی بینی بعد از عمل به کاهش سریع‌تر تورم، تسریع بهبودی و کسب نتیجه بهتر کمک می‌کند. فشار ناشی از نوار، ساختار جدید بینی را در جای خود نگه می‌دارد.

استفاده صحیح از چسب به‌خصوص برای زیباجویانی با پوست ضخیم و بینی گوشتی ضروری است. این‌گونه بینی‌ها تورم بیشتری را تجربه می‌کنند. بنابراین آموزش چسب زدن بینی استخوانی و گوشتی برای شما ضروری است.

ما معمولاً استفاده از چسب را هنگام خواب به زیباجویان توصیه می‌کنیم. بیشتر ورم‌ها در هنگام عصر و شب رخ می‌دهند، بنابراین استفاده از چسب در شب، از تورم بینی در صبح جلوگیری می‌کند.

یکی دیگر از ضرورت‌های چسب زدن بعد از عمل، ساخت یک پل روانی بین بینی قدیمی و جدید شماست! مراحل آشنایی با بینی و چهره جدید برای بسیاری از افراد سخت و یا حتی گاهی ترسناک است!

نمونه کار جراحی بینی دکتر غلامرضا معین

استفاده از چسب علاوه‌بر تأثیرگذاری روی کنترل تورم و ثابت‌ نگه‌داشتن شکل بینی، به شما در آشنایی با چهره جدیدتان از لحاظ روحی کمک می‌کند. حالا سؤالی که پیش می‌آید درباره زمان ضروری نگه‌داری چسب روی بینی است.

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل چقدر است؟

 مدت زمان لازم برای استفاده از چسب روی بینی برای هر فرد متفاوت است. این زمان باتوجه‌به نوع پوست بینی ممکن است بین 2 هفته تا 3 ماه متغیر باشد. اگر پوست بینی شما نازک است، می‌توانید با مشورت پزشک پس از 2 هفته چسب را بردارید.

اما اگر پوست بینی ضخیمی دارید، بهتر است تا دو ماه از چسب بینی استفاده کنید. بسیاری از زیباجویان هنگام مشاوره با دکی‌یاب می‌پرسند: «آیا استفاده طولانی‌تر از چسب روی بینی مشکلی ایجاد می‌کند؟» نظر شما چیست؟!

خدمات زیبایی
خدمات زیبایی

پاسخ این پرسش براساس پوست بینی شما متغیر است. افرادی با پوست نازک می‌توانند تا 6 ماه بدون هیچ مشکلی چسب را روی بینی خود نگه دارند و افرادی که پوست بینی ضخیم دارند، مجاز به استفاده از چسب برای مدت زمان بیشتری هستند.

علاوه‌بر استفاده از چسب، زمان تعویض آن نیز اهمیت زیادی دارد! شما نباید یک چسب را برای مدت زمان بسیار طولانی روی بینی خود نگه دارید. آیا می‌دانید هر چند وقت یک‌بار باید آن را عوض کرد؟ً!

چند وقت یکبار باید چسب بینی را عوض کنید؟

فراموش نکنید که زمان تعویض چسب نیز مهم است. معمولاً زمان تعویض هر نوار بین 3 تا 6 روز است ولی در صورت کثیف یا گم‌شدن چسب، باید آن را زودتر عوض کنید. توصیه می‌کنیم در هفته اول بعد از جراحی، خودتان اقدام به تعویض چسب نکنید.

نمونه کار عمل بینی دکتر مسیح طالع

در این مدت بینی شما هنوز هم بسیار شکل‌پذیر و منعطف است. در هفته‌های اول پزشک جراح شما این کار را برایتان انجام ‌می‌دهد. پس از آموزش نحوه استفاده از چسب بینی بعد از عمل می‌توانید خودتان به‌تنهایی این کار را انجام دهید.

اگر پس از اتمام عمل، هنوز هم روش چسب زدن را به‌صورت کامل نیاموخته‌اید، نگران نباشید! تیم دکی‌یاب در کنار شماست. ما علاوه‌بر ارائه مشاوره تا چندین ماه بعد از عمل، فیلم‌ نحوه چسب زدن بینی استخوانی بعد از جراحی را برای آموزش کامل شما آماده کرده‌ایم.

شما پس از دیدن فیلم نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار، می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. در قسمت بعدی برای شما به‌صورت تئوری آموزش طریقه چسب زدن بینی بعد از عمل را آماده کرده‌ایم.، بنابراین بدون معطلی به قسمت بعدی بروید.

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

همان‌طور که پزشکان مختلف از تکنیک‌های جراحی مخصوص به خود استفاده می‌کنند، هر جراح نیز روش خاصی برای چسب زدن دارد. نوع بینی و ضخامت پوست، معمولاً تعیین‌کننده روش استفاده از چسب است.

بااین‌وجود، اصول اولیه این کار کاملاً مشابه هستند. مراحل زیر در تمامی روش‌های چسب زدن به یک صورت انجام می‌شود:

1.     محل چسب زدن را تمیز کنید.

قبل از شروع، باید محل چسب زدن را تمیز کنید. می‌توانید این کار را باتوجه‌به نظر پزشک‌تان با آب و صابون یا محلول‌های ضدعفونی‌کننده خاص انجام دهید.

2.   از قسمت پل بینی شروع به چسب زدن کنید

در مرحله اول باید پل بینی را چسب بزنید. البته گاهی جراح باتوجه‌به صلاح دید خود، از نوک بینی شروع می‌‌کند. به‌طورکلی در 80 درصد مواقع، این کار از پل بینی شروع می‌شود. برای چسب زدن پل بینی، باید 3 تا 5 تکه چسب (هرکدام حدوداً 5 سانتی‌متر) بردارید.

توصیه می‌کنم اولین نوار را نزدیک نوک بینی قرار دهید و سپس به‌سمت بالاتر بروید. هر نوار باید تا حدی با چسب قبلی همپوشانی داشته باشد. همچنین باید هنگام چسباندن نوار، تمامی قسمت‌ها را به‌طور مشابه فشار دهید.

همان‌طور که به‌سمت بالای بینی می‌روید، چسب‌های کوتاه‌تری بردارید تا نتیجه نهایی منظم‌تر به‌نظر برسد. به تصویر زیر برای درک بهتر آموزش روش چسب زدن بعد از عمل بینی نگاه کنید:

3.  به‌سراغ چسب‌ زدن نوک بینی بروید

حالا نوبت چسب زدن نوک بینی است. یک تکه چسب بلندتر بردارید و درحالی‌که نوک بینی را کمی به‌سمت بالا می‌کشید، یک شکل U‌مانند ایجاد کنید. بهتر است در زمان انجام این کار سوراخ‌های بینی را نپوشانید. البته نوک بینی نیز نباید چسبی داشته باشد.

می‌توانید به‌جای استفاده از یک قطعه چسب بلندتر، از دو عدد چسب کوتاه‌تر استفاده کنید. اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید، باید از سمت چت و راست نوک بینی شروع و اضافی چسب‌ها را قیچی کنید.

4.   دوباره روی پل بینی چسب بزنید

حالا که نوک بینی را نیز چسب زدید، باید مرحله دوم را تکرار کنید. یعنی چه؟! دوباره از اول 3 تا 4 نوار چسب 5 سانتی‌متری جدا و روی پل بینی را چسب بزنید. درنهایت چسب بینی شما مانند تصویر زیر است:

تمامی مراحلی که تاکنون توضیح داده‌ایم در تصویر زیر خلاصه شده‌اند:

استفاده اشتباه از چسب باعث بروز مشکلات زیادی برای شما می‌شود. آیا می‌دانید این مشکلات چیست؟

عوارض استفاده غلط از چسب بینی چیست؟

معمولاً زمانی‌که برای برداشتن آتل و کشیدن بخیه بینی به پزشک خود مراجعه می‌کنید، جراح به شما روش چسب زدن بینی بعد از عمل را به‌صورت صحیح را آموزش می‌دهد. هنگامی که جراح در حال چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی شماست، می‌توانید یک ویدئو از مراحل آن بگیرید و بعداً از آن استفاده کنید.

اگر این کار را نکرده‌اید اشکالی ندارد. تیم دکی‌یاب یک فیلم خوب برای آموزش نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار برای شما تهیه کرده است، شما با تماشای آن دیگر هیچ اشتباهی هنگام استفاده از چسب نمی‌کنید.

علاوه‌بر این موضوع، چسب بینی رایگان نیز از طرف تیم دکی‌یاب برای شما در نظر گرفته شده است! سفت یا شل زدن چسب بینی یک اشتباه رایج است. هرکدام از این اشتباهات عواقب خودش را دارد!

قبل از هر چیز باید بدانید که روش نادرست چسب زدن بینی استخوانی در فرم طولانی‌مدت و نهایی تأثیری ندارد، اما استفاده صحیح از چسب بینی بعد از جراحی به بهبود سریع‌تر و کاهش تورم کمک می‌کند.

در دو هفته اول بعد از جراحی بینی، چسب زدن بینی به‌صورت صحیح اهمیت زیادی دارد. به‌عبارت‌دیگر، سفت یا شل زدن بیش از حد چسب بینی می‌تواند عوارض جانبی زیادی برای شما به‌همراه داشته باشد.

عوارض جانبی چسب بینی محکم

چسباندن محکم چسب باعث چروکی پره‌های بینی می‌شود و این اثر پس از باز شدن چسب کاملاً قابل‌مشاهده است. اگر چسب را محکم بزنید، بلافاصله پس از برداشتن چسب، پوست و پره‌های بینی شما نامتناسب به‌نظر می‌رسد.

نمونه تصویر عمل بینی دکتر غلامرضا معین

همچنین اگر چسب یک طرف بینی سفت‌تر از سوی دیگر باشد، ممکن است در آن طرف تورم کمتری وجود داشته باشد، بنابراین بینی شما کمی کج به‌نظر برسد.

عوارض جانبی شل زدن چسب بینی

شل بودن چسب بینی با نچسباندن آن تفاوتی ندارد! چسب شل روی کاهش تورم بینی هیچ تأثیری نمی‌گذارد. علاوه‌بر استفاده صحیح از چسب، روش برداشتن و تعویض آن نیز اهمیت زیادی دارد.

روش صحیح تعویض چسب بعد از عمل بینی چگونه است؟

اکنون که با طریقه چسب زدن بعد از جراحی بینی آشنا شدید، باید نحوه تعویض آن را نیز یاد بگیرید. برداشتن چسب از روی بینی باید بادقت زیادی انجام شود. شما نمی‌توانید به‌سادگی انتهای چسب را بگیرید و آن را از بینی جدا کنید!

چسب با قدرت زیادی به بینی شما چسبیده است، نباید آن را با قدرت و فشار بکشید! می‌توانید درحالی‌که در دوش آب نیم‌گرم هستید و چسب بینی‌تان در اثر گرمای آب خاصیت خود را از دست داده است، آن را به‌آرامی بردارید.

من توصیه می‌کنم حتماً از یک موچین (یا ابزاری مشابه) برای گرفتن لبه چسب و جداسازی آن استفاده کنید. باید چسب را به موازات سطح پوست‌تان بردارید تا احتمال بروز فشار به غضروف و بالا آمدن پوست را به حداقل برسانید.

پاسخ‌گویی به سؤالات متداول شما درباره آموزش طرز چسب زدن بینی بعد از عمل رینوپلاستی

بسیاری از افراد پس از عمل رینوپلاستی برای دریافت مشاوره درباره مراقبت‌ها بعدی و آموزش روش چسب زدن بینی بعد از عمل به مشاوران دکی‌یاب مراجعه می‌کنند.

سؤالاتی این را سایر زیباجویان مطرح کرده‌اند. شاید این پرسش‌ها در ذهن شما نیز باشد، بنابراین بادقت آن‌ها را بخوانید.

آیا زمانی‌که از چسب استفاده می‌کنم، دوش گرفتن مشکلی ندارد؟

توصیه می‌شود حداقل تا یک هفته پس از جراحی دوش نگیرید. در صورت لزوم، می‌توانید موها و بدن خود را بدون اینکه آب روی صورت‌تان جاری شود، بشویید. در این مدت می‌توانید صورت خود را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

پس از برداشتن آتل اصلی، باید از چسب‌ استفاده کنید و حداقل 4 تا 5 روز آن‌ها را روی بینی خود نگه دارید. بعد از این مدت (4 تا 5 روز)، می‌توانید در زمان تعویض چسب‌ها برای آسان کردن جداسازی آن‌ها دوش بگیرید.

آیا می‌توانم برای همیشه بینی‌ام را چسب بزنم؟

این کار اصلاً درست و منطقی نیست! حتی زمانی‌که استفاده از چسب برای بینی شما ضروری است، پزشکان توصیه می‌کنند چند ساعت در طول روز برای تنفس پوست بینی، از چسب استفاده نکنید.

استفاده از چسب بیش از حد نیاز، در برخی موارد باعث افزایش تورم و حتی حساسیت‌های پوستی می‌شود. بنابراین فکر استفاده از چسب به‌صورت مداوم را از سرتان بیرون کنید!

تا چه مدت باید به‌صورت مداوم از چسب استفاده کنم؟

به‌طورکلی، شما نمی‌توانید قبل از حدود 1 تا 3 ماه با چسب خداحافظی کنید! بااین‌حال، این موضوع باتوجه‌به شرایط بینی و پوست هر فرد فرق می‌کند. بهتر است تا سه ماه به‌صورت مداوم از چسب استفاده کنید.

پس از گذشت یک ماه از جراحی، پزشکان توصیه می‌کنند در طول روز حدود 5 تا 6 ساعت بینی خود را بدون چسب رها کنید و فقط در طول شب برای کاهش تورم در روز، بینی خود را چسب بزنید.

آیا می‌توانم بینی خود را با نوار چسب کوچک‌تر کنم؟

بسیاری از زیباجویان به‌اشتباه تصور می‌کنند اگر بینی‌شان را بعد از عمل محکم‌تر چسب بزنند، فرم آن تغییر و سایز آن کوچک‌تر می‌شود، بگذارید حقیقت را بگوییم!

نمونه تصویر عمل بینی دکتر حمیدرضا کاظمی

چسب زدن فقط روی کاهش تورم سریع‌تر بینی مؤثر است ولی روی شکل و فرم بینی تأثیر نمی‌گذارد. اگر بعد از جراحی متوجه شدید که بینی شما روز‌به‌روز کوچک‌تر می‌شود، به‌دلیل کاهش تورم بینی‌تان است!

قیمت چسب بینی چقدر است؟

چسب بینی انواع و مارک‌های مختلفی دارد. هر پزشک باتوجه‌به شرایط بینی شما، یک مارک و مدل خاص را پیشنهاد می‌کند. شما می‌توانید با یک جستجوی ساده نام آن چسب بینی در اینترنت، متوجه قیمت به‌روز آن شوید. به‌طورکلی قیمت چسب‌‌های مختلف از رولی 15 تا 100 هزار تومان متغیر است.

درنهایت متوجه ضرورت آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل شده‌اید؟

چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی به‌صورت مداوم و صحیح، تأثیر زیادی روی سرعت بهبود شما دارد. اگر نگران غلط یا صحیح بودن روش چسب زدن بینی بعد از عمل خود هستید، می‌توانید بین دو نوبت اول ویزیت که زمان مهمی برای بهبودی بینی شماست، به مطب پزشک مراجعه کنید.

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، بسیاری از افراد پس از گذشت چند ماه از عمل به‌دلیل هزینه‌های چسب، دیگر از آن استفاده نمی‌کنند! این کار کاملاً اشتباه است! دیگر نگران این هزینه‌های جانبی نباشید.

اگر از طرف تیم دکی‌یاب اقدام به رینوپلاستی کنید، چسب بینی شما رایگان خواهد بود. همچنین ما فیلم نحوه چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل را برای شما زیباجویان آماده کرده‌ایم.

علاوه‌بر تمامی موارد بالا، امکان اقساطی کردن هزینه عمل رینوپلاستی با دکی‌یاب وجود دارد. پس از عمل متخصصان و مشاوران ما تا چندین ماه از شما پشتیبانی می‌کنند و پاسخ‌گوی سوالات‌تان هستند.

فراموش نکنید که تمامی هزینه‌های جانبی شامل ویزیت، آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های قبل از عمل برای شما نیم‌بها خواهد بود! اگر می‌خواهید خارج‌ازنوبت، عمل زیبایی بینی انجام دهید، همین‌الان با مشاوران ما تماس بگیرید.

آیا شما تجربه‌ای درباره انجام عمل بینی در شیراز با کمک تیم دکی‌یاب دارید؟! به‌نظر شما چسب زدن بینی استخوانی سخت‌تر است یا گوشتی؟! مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و تجربه‌های رینوپلاستی شما زیباجویان عزیز هستیم. فراموش نکنید که این مقاله مفید را برای تمامی دوستان و آشنایان خود بفرستید و آن‌ها را با ضرورت استفاده از چسب بعد از عمل آشنا کنید.

پلاسما جت بینی چیست؟ آشنایی 0 تا 100 با مزایا، معایب و روش انجام این عمل

امروزه همه افراد به‌دنبال عمل پلاسما جت بینی هستند. آیا می‌دانید تکنیک پلاسما جت بيني چیست؟ پلاسما جت یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جوان‌سازی پوست است که به‌وسیله دستگاهی به همین نام انجام می‌شود. این تکنیک بافت‌های پوست را عمیقاً بازسازی می‌کند.

استفاده از این روش پلاسما جت بيني به‌دلیل خطرات و عوارض جانبی کمتر نسبت به سایر انواع عمل زیبایی بینی موردتوجه بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی قرار گرفته است. از پلاسما جت می‌توان برای درمان آکنه، جای زخم، بیماری‌های پوستی مانند افتادگی پلک، چین‌وچروک دور چشم و زیبایی بینی استفاده کرد.

جراحی بینی چقدر عوارض دارد؟

جراحی بینی با این روش بدون بریدگی و خونریزی انجام می‌شود و نیازی به بخیه ندارد. از این تکنیک برای بهبود ظاهر بینی بسته به نوع مشکل و پوست بین 1 تا چند جلسه استفاده می‌شود.

عمل پلاسما جت بینی عوارض جانبی ندارد و نسبت به سایر روش‌ها به‌ویژه جراحی زیبایی نیاز به مراقبت کمتری دارد. اگر به‌دنبال بهترین پزشک‌های تخصصی برای انجام این کار هستید، مشاوران دکی‌یاب به شما کمک می‌کنند.

ما در این مقاله موارد زیر درباره تکنیک پلاسما جت را به‌طور کامل و دقیق بررسی می‌کنیم:

 • آشنایی کامل با عمل پلاسما جت بینی
 • آشنایی با مزایا و معایب این تکنیک
 • آشنایی با شرایط مناسب عمل پلاسما جت
نمونه کار جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

اگر قصد انجام این عمل را دارید، تا انتهای این مقاله با ما باشید.

عمل بینی پلاسما چیست؟

پلاسما جت بيني، روشی برای اصلاح فرم بینی بدون نیاز به جراحی است. بسیاری از افراد به‌دلیل عوارض و خطرهای انجام رینوپلاستی، به‌دنبال روش‌های دیگر برای زیبایی بینی و تغییر فرم آن هستند، اینجاست که پلاسما جت بيني به کمک می‌آید!

پلاسما، یک گاز یونیزه شده با حرارت بالا است و برای بهبود زخم‌ها، برطرف‌سازی جای زخم و چین‌وچروک استفاده می‌شود. در تکنیک پلاسماجت، گاز پلاسما به نقاط خاصی از بینی می‌تابد.

فاصله این نقاط از یکدیگر حدود ۰.۵ میلی‌متر است. مکان‌های تابش پلاسما به‌صورت نقاط قهوه‌ای ریزی تا چند روز روی پوست بینی قابل‌مشاهده هستند. در این حالت به لایه قهوه‌ای رنگ روی پوست، لایه کربن می‌گویند.

 با نفوذ گاز پلاسما به زیرپوست، لایه‌های زیرین می‌سوزد و جمع می‌شود، بنابراین فرم بینی بهبود می‌یابد. علاوه‌بر سوزاندن لایه‌های زیرین، گاز پلاسما با انقباض پوست باعث تغییر فرم بینی نیز می‌شود.

 بسیاری از افرادی که برای مشاوره به تیم دیک‌یاب مراجعه می‌کنند می‌پرسند: «روش انجام عمل بینی پلاسما چگونه است؟!»

روش انجام عمل پلاسما بینی چگونه است؟

عمل پلاسما جت به‌صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. به‌طورکلی این عمل دردی ندارد، اما پزشک شما برای جلوگیری از هرگونه احساس درد، از کرم‌های بی‌حسی روی بینی استفاده می‌کند.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

پس از استفاده از کرم بی‌حسی، گاز پلاسما روی نقاط مشخص‌شده روی بینی تابانده می‌شود. محل این نقاط خاص روی بینی باتوجه‌به هدف و یا شکل بینی متفاوت است.

پزشک گاز پلاسما را با وسیله‌ای به‌نام قلم با انرژی زیاد به پوست می‌تاباند. در این زمان لایه سطحی از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود، بنابراین پوست کمی جمع شده و سایز بینی کاهش می‌یابد.

این گاز هنگام برخورد با پوست، فیبروبلاست‌ها (سلول‌های سازنده کلاژن در پوست) را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و با تحریک آن‌ها، باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود.

توجه کنید که در روش پلاسما جت بيني، سر قلم پلاسما با پوست شما برخورد نمی‌کند و فقط در فاصله‌ای نزدیک، گاز پلاسما را به‌سمت پوست تخلیه می‌کند. همان‌طور که متوجه شدید، سوراخ‌های حاصل از گاز باعث انقباض و احیا پوست و تحریک فیبروبلاست‌ها می‌شود.

نمونه عکس عمل بینی دکتر حسین مرادیان

این کار حدوداً بین 30 تا 40 دقیقه طول می‌کشد. پس از اتمام عمل، شما می‌توانید به منزل برگردید و به کارهای روزمره خود بپردازید، پلاسما جت نیازی به استراحت ندارد و انجام آن مزایای زیادی دارد.

مزایای استفاده از روش پلاسما جت بینی

تکنیک جت پلاسما یکی از روش‌های به‌روز برای بهبود فرم بینی است. این روش در چند سال اخیر به‌دلیل وجود مزایای فراوان موردتوجه بسیاری از زیباجویان قرار گرفته است. مزایای استفاده از این تکنیک شامل مورد زیر است:

 • استفاده از روش پلاسما جت بيني نسبت به سایر روش‌های جراحی، خطری ندارد.
 • پلاسما جت بيني باعث هیچ‌گونه زخم و خون‌ریزی در زمان انجام عمل نمی‌شود.
 • این تکنیک برعکس عمل‌های جراحی باعث نازکی پوست نمی‌شود.
 • این روش علاوه‌بر تغییر فرم بینی، تولید کلاژن پوست را افزایش می‌دهد.
 • انجام این عمل نسبت به سایر روش‌های تغییر فرم بینی، هزینه کمتری دارد.
 • نتیجه نهایی این عمل کاملاً طبیعی است. سایر اطرافیان متوجه زیباتر شدن چهره شما می‌شوند ولی نمی‌دانند دقیقاً چه کاری انجام داده‌اید!
 • پس از انجام عمل رینوپلاستی شما باید حدوداً سه ماه منتظر بمانید تا نتیجه نهایی را ببینید، درحالی‌که نتیجه این عمل بلافاصله بعد از اتمام قابل‌مشاهده است.
نمونه تصویر جراحی بینی دکتر رضا کبود خانی

هیچ روشی بدون عیب نیست! تکنیک پلاسما نیز مانند تمامی روش‌های زیبایی عوارض خاص خودش را دارد. در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

معایب عمل بینی پلاسما چیست؟

اولین سؤالی که زیباجویان هنگام دریافت مشاوره از مشاوران و متخصصان دکی‌یاب می‌پرسند درباره عوارض پلاسما بینی است. ما همیشه در پاسخ به این پرسش می‌گوییم: «یکی از مزایای تکنیک پلاسما جت، عوارض کم آن است!»

اگر شما در انتخاب پزشک متخصص و ماهر در زمینه پلاسما جت دقت لازم و کافی را کنید و عمل خود را در یک مرکز معتبر با دستگاه‌های پیشرفته انجام دهید، این عمل عوارضی نخواهد داشت! (یا عوارض آن بسیار کم و ناچیز است!)

به‌طورکلی عوارض روش پلاسما بسیار کم و سطحی است. پیامدهایی مانند قرمزی، تورم، سوزش و التهاب در محل انجام این عمل رخ می‌دهد اما ازآنجایی‌که این عوارض به‌سرعت در طی حدوداً 1 هفته تا 10 روز برطرف می‌شود، جای نگرانی نیست.

البته انجام این کار پیش افراد غیرمتخصص، عوارض جبران‌ناپذیری دارد. اگر این عمل را پیش کسی که روش کار با دستگاه پلاسما جت را نمی‌داند یا تجربه زیادی در این زمینه ندارد انجام دهید، باید پیامدهای آن را نیز بپذیرید!!!

گاهی پوست شما در اثر انجام پلاسما جت پیش یک فرد غیرحرفه‌ای دچار زخم‌های عمیق، عفونت، تغییر رنگ‌دانه‌ها و لک می‌شود. این آسیب‌ها در اثر مدت قرار‌گیری دستگاه روی پوست باتوجه‌به نوع آن اتفاق می‌افتد.

نمونه عکس جراحی بینی دکتر داریوش ساریخانی

حالا که به‌طور کامل متوجه روش انجام، مزایا و معایب تکنیک استفاده از پلاسما شدید، می‌خواهیم به یک پرسش دیگر شما زیباجویان پاسخ دهیم: «آیا پلاسما جت بینی می‌تواند جایگزین رینوپلاستی شود؟»

آیا پلاسما جت بینی استخوانی و گوشتی می‌تواند جایگزین رینوپلاستی شود؟

حتماً شما هم با دیدن فیلم پلاسما جت بینی استخوانی، به فکر استفاده از این روش به‌جای رینوپلاستی هستید!

 این سؤال همیشه در ذهن همه زیباجویانی که برای مشاوره به دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، وجود داشته است: «رینوپلاستی یا پلاسما جت بيني؟!» پاسخ این سؤال بستگی به شرایط مختلفی دارد!

نمونه تصویر عمل بینی دکتر داریوش ساریخانی

پلاسما جت در واقع روشی برای بهبود جای زخم‌ها و ازبین‌بردن چین‌وچروک است اما امروزه از این روش برای بهبود فرم بینی نیز استفاده می‌شود. بینی شما از پوست، استخوان و غضروف تشکیل شده است، باتوجه‌به این موضوع اگر به‌دنبال یک تغییر کلی و دائمی هستید، پیشنهاد ما رینوپلاستی است.

عمل رینوپلساتی با هدف رسیدن به فرم دلخواه باعث تغییرات ساختاری غیرقابل‌بازگشت در پوست، غضروف و استخوان بینی شما می‌شود. اگر فقط به‌دنبال تغییرات جزئی مانند کاهش سایز‌های کم هستید، پلاسما جت روش مناسبی است.

پلاسما فقط روی پوست بینی شما تأثیر می‌گذارد و با سوزاندن چربی آن باعث کاهش سایز بینی می‌شود ولی روی تغییر کلی ساختار بینی مؤثر نیست. این روش نسبت به رینوپلاستی هزینه و عوارض کمتر و دوران نقاهت کوتاه‌تری دارد.

اگر نمی‌توانید بین رینوپلاساتی یا پلاسما یکی را انتخاب کنید، به یک پزشک زیبایی یا مشاوران دکی‌یاب مراجعه کنید. ما می‌توانیم باتوجه‌به تغییرات دلخواه‌تان عمل موردنیاز را به شما بگوییم.

پزشک نیز بعد از مشاهده بینی شما، به‌راحتی درباره نوع عمل و نیازهای آن با شما صحبت می‌کند. برای دست‌یابی به یک بینی فوق‌العاده و انتخاب بهترین روش، به متخصصان زیبایی یا مشاوران خبره ما اعتماد کنید.

یک نکته مهم را هرگز فراموش نکنید! عمل پلاسما جت باید در مراکز و کلینیک‌های معتبر تحت‌نظر پزشک متخصص انجام شود. برای جلوگیری از آسیب‌رسانی به پوست، استفاده از دستگاه پلاسما جت نیازمند مهارت و دانش زیادی است.

باید کار را به کاردان بسپارید! برای انجام این عمل حتماً از مهارت و تجربه پزشک و اعتبار کلینیک مطمئن شوید. انجام این عمل در مکان‌های نامناسب باعث بروز صدمات غیرقابل‌جبران به پوست و بینی شما می‌شود.

حالا اگر تصمیم به انجام این عمل پیش یک دکتر متخصص و در یک مرکز معتبر گرفتید، باید از اقدامات قبلی و بعدی آن آگاه باشید. در قسمت بعدی این نکات را به شما می‌آموزیم.

آشنایی با اقدامات ضروری قبل و بعد از عمل بینی پلاسما

یکی از مهم‌ترین نکات برای دست‌یابی به یک نتیجه عالی پس از انجام عمل بینی پلاسما، توجه به نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از آن است.

اقدامات ضروری قبل از عمل پلاسمای بینی

قبل از مراجعه برای این عمل، باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. پرونده پزشکی و داروهایی مصرفی خود را به‌همراه داشته باشید.
 2. اگر در روزهای قبل از عمل به آنفولانزا یا سرماخوردگی مبتلا شدید، باید تا بهبود کامل صبر کنید.
 3. اگر به هر دلیلی پوست بینی‌تان دچار آفتاب‌سوختگی شده باشد، باید عمل پلاسما خود را تا حدوداً 8 هفته تا برطرف‌شدن کامل آن به تعویق بیندازید.
نمونه کار عمل بینی دکتر دنیا کرمی

حالا که با اقدامات ضروری قبل از انجام این عمل آشنا شدید، به‌سراغ آشنایی با مراقبت‌های بعد از آن برویم.

مراقبت‌های ضروری بعد از عمل پلاسما

اولین و ضروری‌ترین کار بعد از عمل توجه به دستورات و توصیه‌های پزشک است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند چسب بینی بعد از پلاسما ضروری است، اما این تصور اشتباه است! چسب زدن بینی بعد از پلاسما جت اصلاً ضرورتی ندارد!

شما باید برای گذراندن هرچه سریع‌تر این دوره باید تمامی نکات و اقدامات را بدانید:

 1. از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. پوست بینی شما بعد از پلاسما جت حساس شده است و این کار باعث آفتاب‌سوختگی آن می‌شود. اگر به‌هر دلیلی مجبور به خروج از منزل بودید، کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.
 2. مکان عمل را تمیز نگه دارید تا از بروز عفونت‌های احتمالی پیشگیری شود.
 3. از دست‌کاری و خاراندن جای زخم‌های بینی خودداری کنید.
 4. حتماً به‌موقع از داروهای تجویزی پزشک‌تان طبق دستور آن استفاده کنید.
 5. 5.    استفاده از لایه‌بردارهای فیزیکی یا شیمیایی به مدت یک هفته ممنوع است.
 6. تا جای ممکن تا یک هفته بعد از عمل به حمام نروید و روی بینی‌تان شامپو و مواد شوینده استفاده نکنید.
 7. تا 2 هفته استفاده از سونا، استخر، جکوزی و حمام با آب داغ ممنوع است.

در صورت توجه و رعایت این موارد، دوره نقاهت پس از عمل شما به‌خوبی و به‌سرعت تمام می‌‌شود. همان‌طور که متوجه شدید، یکی از دلایل جذب بسیاری از زیباجویان به‌سمت تکنیک پلاسما و جایگزینی آن با روش رینوپلاستی، هزینه‌های کمتر آن است.

همه کسانی که برای دریافت مشاوره به دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، خواهان دانستن هزینه پلاسما جت هستند. در ادامه این موضوع را بررسی و آنالیز می‌کنیم.

هزینه پلاسما بینی چقدر است؟

قیمت انجام هر کاری اهمیت زیادی دارد، دانستن این مورد می‌تواند تصمیم شما را تحت‌تأثیر قرار دهد. هزینه عمل پلاسما جت بینی نیز باتوجه‌به نکات و شرایط خاصی تعیین می‌شود.

این عمل برای همه افراد، هزینه یکسانی ندارد. عوامل زیر روی قیمت عمل پلاسمای بینی تأثیر می‌گذارند:

 • ویژگی‌ها و شرایط کلی بینی شما (مانند ضخیم یا نازکی پوست)
 • فرم بینی شما
 • حق‌الزحمه پزشک زیبایی‌تان
 • هزینه‌ها مرکز درمانی یا کلینیک
 • نوع و مدل دستگاه
 • تعداد جلسات موردنیاز برای دست‌یابی با یک نتیجه مطلوب

زمانی‌که شما برای دریافت مشاوره به پزشک خود مراجعه می‌کنید، او باتوجه‌به موارد بالا هزینه این عمل را برای شما مشخص می‌کند. اگر نمی‌خواهید پیش دکتر جراح پلاستیک بروید، می‌توانید از مشاوران دکی‌یاب کمک بگیرید.

البته باید بدانید که انجام این عمل مناسب همه افراد نیست! آیا می‌دانید پلاسما جت مناسب شماست یا نه؟!

آیا پلاسما بینی برای شما مناسب است یا نه؟!

حتماً می‌دانید زمانی‌که برای مشاوره رینوپلاستی پیش یک پزشک می‌روید، او باتوجه‌به شرایط و فرم بینی شما تشخیص می‌دهد که آیا عمل زیبایی بینی مناسب شماست یا نه! این موضوع درباره پلاسما جت نیز وجود دارد. این عمل مناسب همه افراد نیست!

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسن دستغیب

تکنیک پلاسما مناسب چه کسانی نیست؟

اگر جزو دسته افراد زیر هستید، انجام این عمل برای شما مناسب نیست:

 • افرادی با پوست‌های تیره، کیس‌های مناسبی برای این عمل نیستند.
 • افرادی با ایمپلنت‌های فلزی بهتر است از این روش برای کاهش سایز بینی استفاده نکنند.
 • انجام پلاسما جت بینی استخوانی توصیه نمی‌شود.
 • اگر بینی شما به هر دلیلی ملتهب است نباید این عمل را انجام دهید.
 • اگر مستعد زخم‌های کلوئیدی هستید، استفاده از این روش توصیه نمی‌شود.
 • اگر قبل از پلاسما جت، پوست خود را برنز کرده‌اید، نمی‌توانید این عمل را انجام دهید.
 • انجام پلاسماجت برای افراد زیر 18 سال مناسب نیست.
 • اگر مشکلاتی مانند سرطان، بیماری‌های نقص سیستم ایمنی، سرع یا دیابت دارید، باید از انجام این عمل خودداری کنید.
نمونه تصویر جراحی بینی دکتر سید محمد کاظم رشته احمدی

حالا باید به‌سراغ گروه‌هایی که این عمل برای آن‌ها مناسب است برویم.

انجام پلاسما بینی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر جزو دسته افراد زیر هستید، این عمل برای شما مناسب است:

 1. اگر به‌هیچ‌عنوان نمی‌خواهید رینوپلاستی انجام دهید، این عمل مناسب شماست.
 2. اگر فردی با بینی گوشتی هستید و قصد کاهش یک تا دو سایز از آن را دارید، پلاسما جت روش خوبی است.
 3. انجام پلاسما برای افرادی که به‌دلیل افزایش سن دچار افتادگی بینی شده‌اند، مناسب است.
 4. اگر قبلاً بینی خود را عمل کرده‌اید و حالا در محل بخیه گوشت اضافی دارید، این روش به رفع آن کمک می‌کند.
تصویر جراحی بینی دکتر رضا کبود خانی

در ادامه به تعدادی از سؤالات رایج شما درباره عمل پلاسمای بینی می‌پردازیم.

پاسخ‌گویی به تعدادی از سؤالات رایج شما درباره عمل پلاسما جت بینی

زمانی زیباجویان برای دریافت مشاوره به متخصصان دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، سؤالات زیادی می‌پرسند. در این بخش تعدادی از رایج‌ترین سؤالات را به شما می‌گوییم:

آیا عمل پلاسما بینی درد دارد؟

عمل پلاسما جت بینی بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌دهد، همین امر درد آن را بسیار کاهش می‌دهد. احتمالاً شما در دوران نقاهت درد کمی تجربه می‌کنید ولی می‌توانید با مصرف داروهای مسکن آن را کنترل کنید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر دنیا کرمی

آیا تکنیک پلاسما قادر به رفع قوز بینی است؟

خیر! پلاسما جت فقط روی پوست تأثیر می‌گذارد ولی قوز بینی مربوط به استخوان است. این دستگاه توانایی تغییر شکل استخوان را ندارد. اگر قصد این کار را دارید، باید به فکر رینوپلاستی باشید.

چرا پلاسما جت به افرادی با بینی استخوانی پیشنهاد نمی‌شود؟

ازآنجایی‌که این دستگاه روی استخوان تأثیری نمی‌گذارید، بنابراین برای بینی‌های استخوانی مناسب نیست. افرادی با بینی‌های گوشتی و چاق برای کوچک‌تر کردن نوک و سایز کلی بینی می‌توانند از این روش استفاده کنند.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر آرش سبحان منش

آیا جای زخم پلاسما جت روی بینی می‌ماند؟!

این دستگاه‌ها باعث به‌وجودآمدن لکه‌های قهوه‌ای کوچک (مانند جای سوختگی!) روی بینی شما می‌شود. فقط در دو صورت احتمال ماندن جای این زخم‌ها وجود دارد:

 1. اگر عمل خود را پیش فردی غیرمتخصص که روش کار با این دستگاه را نمی‌داند انجام دهید، شاید جای زخم‌های شما بماند!
 2. اگر پس از اتمام عمل، به‌درستی مراقبت‌های لازم را انجام ندهید و توصیه‌های پزشک متخصص خود را نادیده بگیرید، جای زخم‌های شما می‌ماند.
نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسن دستغیب

مدت‌زمان لازم بین جلسات پلاسما بینی چقدر است؟

زمانی‌که به پزشک برای انجام این عمل مراجعه می‌کنید، او باتوجه‌به شرایط بینی شما، تعداد جلسه‌های موردنیاز برای رسیدن به نتیجه مدنظرتان را به شما می‌گوید. به‌طورکلی معمولاً بین دو جلسه باید 8 هفته (2 ماه) فاصله باشد.

ماندگاری تأثیر پلاسما چقدر است؟

تأثیرات ایجادشده در اثر انجام این عمل، حدود 2 تا 3 سال ماندگاری دارد!

دوران نقاهت عمل پلاسما جت چقدر است؟

زخم‌های ایجادشده روی بینی در مدت 4 تا 10 روز کم‌کم از بین می‌روند و شما می‌توانید به کارهای عادی خود ادامه دهید.

نمونه تصویر عمل بینی دکتر دنیا کرمی

آیا احتمال بازگشت تغییرات بعد از پلاسما جت وجود دارد؟!

بله! همان‌طور که گفتیم تغییرات انجام‌شده با عمل پلاسما جت بینی حدود 2 تا 3 سال ماندگاری دارد اما این مدت در مقایسه با سایر روش‌های غیر جراحی طولانی‌تر است!

نتیجه پلاسما جت چه مدت بعد از عمل قابل‌مشاهده است؟

پس از اتمام عمل شما بلافاصله متوجه بروز تغییراتی در بینی خود می‌شوید اما به‌دلیل ورم بینی برای مشاهده نتیجه نهایی باید حدود یک ماه صبر کنید.

آیا عمل پلاسما جت محدودیت سنی خاصی دارد؟

بله، پلاسما جت بيني برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود. بینی این افراد هنوز به رشد کامل خود نرسیده است و بنابراین انجام این عمل هیچ فایده‌ای برای آن‌ها ندارد.

نمونه عکس جراحی بینی دکتر رضا کبود خانی

علاوه‌بر این، افراد بالای 80 سال نیز نمی‌توانند از پلاسما جت استفاده کنند. پوست این افراد دیگر قابلیت انعطاف‌پذیری خود را از دست داده است.

درنهایت با تکنیک عمل بینی پلاسما آشنا شدید؟

همان‌طور که گفتیم، پلاسما جت روشی نوین و عالی برای جوان‌سازی پوست، کاهش چین‌وچروک و رفع جای رخم است. دستگاه قلم‌مانند پلاسما جت، با تأثیر روی فیبروبلاست‌ها (سلول‌های سازنده کلاژن در پوست) باعث افزایش کلاژن‌سازی می‌شود.

امروزه از این دستگاه به‌منظور کاهش سایز بینی‌های گوشتی استفاده می‌شود. انجام این عمل باید حتماً زیر نظر یک پزشک متخصص و آشنا با دستگاه پلاسما انجام شود، فقط در این صورت بهترین نتیجه را خواهد داشت!

اگر به‌دنبال تغییرات کلی مانند رفع قوز بینی استخوانی هستید، تکنیک پلاسما نتیجه مطلوبی برای شما ندارد و باید از روش‌ رینوپلاستی استفاده کنید. تصمیم شما هرچه که باشد (چه رینوپلاستی و چه پلاسما جت) می‌توانید از مشاوران ما در دکی‌یاب مشورت بگیرید.

تیم دکی‌یاب تمامی پزشکان خوب شیراز را می‌شناسند و باتوجه‌به شرایط بینی شما پزشک مناسب شما را پیشنهاد می‌دهند. همین‌الان برای دریافت مشاوره عکسی از بینی خودتان برای ما بفرستید.

آیا شما تجربه‌ای در استفاده از دستگاه پلاسما جت برای کاهش سایز بینی دارید؟! مشتاقانه منتظر شنیدن تجربه‌های شما هنگام انجام این عمل هستیم. فراموش نکنید این مقاله مفید برای همه دوستان و آشنایان زیباجوی خود بفرستید.

انواع عمل بینی: آشنایی با 3 مدل و 3 تکنیک روز دنیا!

امروزه انجام انواع عمل بینی در ایران افزایش چشم‌گیری دارد. روزانه بسیاری از افراد با مراجعه به مطب‌های جراحی بینی می‌پرسند: «بهترین فرم بینی برای من کدام است؟!» حقیقتاً چه سؤال خوبی! آشنایی با انواع مدل بینی برای عمل یکی از مهم‌ترین نکات قبل از اقدام به جراحی است.

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا سالانه نزدیک به 220 هزار عمل زیبایی بینی انجام می‌شود، این عمل رایج‌ترین عمل جراحی پلاستیک صورت در دنیاست. اگر در انتخاب فرم دلخواه‌تان تردید دارید، در همه مطب‌های زیبایی و در سایت دکی‌یاب تعداد زیادی عکس انواع عمل بینی وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را مشاهده و براساس سلیقه شخصی و صلح دید پزشک‌تان یکی را انتخاب کنید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر مهدی ده بزرگی

فراموش نکنید بلوغ فیزیکی و بلوغ روانی دو شرط مهم و اساسی برای انجام عمل بینی است. توجه کنید که جراحی باید بعد از رشد کامل بینی انجام شود نه قبل از آن! شاید شما به بلوغ فیزیکی کامل رسیده باشید اما رشد اجزایی مانند بینی هنوز ادامه داشته باشد.

بلوغ روانی شرط بعدی برای انجام عمل بینی است. برخی افراد به‌دلیل سن کم، تصمیم‌های عجولانه می‌گیرند و بلافاصله از آن‌ها پشیمان می‌شوند. چنین فردی باید پس از رسیدن به حد معینی از اعتماد‌به‌نفس به انجام عمل بینی فکر کند.

در ادامه این مقاله شما را با انواع مدل عمل بینی آشنا می‌کنیم. اما در ابتدا به‌سراغ معنای جراحی بینی برویم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

عمل بینی چیست؟

عمل بینی در اصطلاح تخصصی به رینوپلاستی (Rhinoplasty) معروف است و شامل هرگونه عمل بینی درجهت اصلاح فرم، کاهش سایز، برداشتن قوز و درمان مشکلات تنفسی می‌شود. 

به‌طورکلی افراد باهدف ایجاد بینی زیباتر متناسب با ویژگی‌های صورت رینوپلاستی را انجام می‌دهند. در مواردی که شما به‌دلیل انحراف تیغه بینی یا موارد مشابه دچار مشکل تنفسی شوید، پزشک شما علاوه‌بر جراحی زیبایی به رفع مشکل تنفسی شما نیز توجه می‌کند.

اسکلت بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده؛ یعنی حدود یک‌سوم قسمت بالایی آن، استخوان و یک‌سوم پایینی آن غضروف و تمامی این اسکلت با یک لایه پوست پوشیده شده است. به دیواره غضروفی‌استخوانی که باعث تقسیم حفره بینی به دو قسمت جدا می‌شود سپتوم می‌گویند. نوع بینی باتوجه‌به اسکلت و پوست روی آن مشخص می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

آشنایی با انواع مدل بینی برای عمل

ازآنجایی‌که اسکلت غضروفی‌استخوانی با پوست پوشیده شده است، نوع ارتباط بین پوست و اسکلت زیرین تعیین‌کننده نوع بینی شما خواهد بود. وقتی پوست نازک‌تر و غضروف و استخوان بزرگ‌تر باشند، بینی شما استخوانی است. وقتی پوست ضخیم و گوشتی و غضروف بینی ضعیف و نازک باشد، بینی گوشتی به‌وجود می‌آید.

انواع مختلف بینی بین این دو حد قرار می‌گیرند و هنگام معاینه پزشک مشخص می‌شوند. در جراحی زیبایی بینی، آناتومی و ضخامت پوست به‌هیچ‌وجه قابل تغییر نیست. اگر ضخامت پوست در این عمل به اشتباه دستخوش تغییرات زیادی شود، ممکن است اسکار‌های شدید (زخم عمیق) به‌وجود آید. در ادامه به‌سراغ معرفی کامل این دو مدل بینی برای عمل می‌رویم:

بینی گوشتی: نکات مهم درباره رینوپلاستی بینی گوشتی

 ابتدا باید بینی گوشتی را بشناسید. بینی‌هایی با پوست ضخیم، غدد چربی فراوان و منافذ باز پوست را، بینی گوشتی می‌گوییم. بینی گوشتی معمولاً غضروف ضعیفی دارد و قسمت عمده بینی را پوست، گوشت و چربی زیر آن تشکیل داده است. بینی گوشتی معمولاً نوکی پایین و پره‎هایی باز و ضخیم دارد.

درگذشته برای اصلاح این نوع بینی در جراحی زیبایی قسمت‌هایی از غضروف را جدا می‌کردند. نتیجه این‌گونه عمل‌ها به‌دلیل تشکیل یک فضای خالی زیر بینی، فرورفتگی و ایجاد زخم روی پوست بود. بیشتر کسانی که بینی گوشتی دارند، به اشتباه تصور می‎کنند که برداشتن پوست باعث کاهش سایز بینی آن‌ها می‌شود و بنابراین مفید است! اما امروزه هیچ دکتری این کار را انجام و پیشنهاد نمی‌دهد.

بنا به توصیه بهترین پزشکان جراحی دنیا، برای عمل زیبایی بینی‌های گوشتی استفاده از غضروف برای تقویت نوک بینی بهترین تأثیر را دارد. جراحی باز بهترین روش برای رینوپلاستی بیماران با پوست ضخیم است (در ادامه جراحی باز و بسته را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم.) در جراحی بسته به‌دلیل این‌که نوک بینی به‌طور واضح دیده نمی‌شود و دسترسی به آن محدود است برای بینی گوشتی مناسب نیست.

یکی از سؤالات رایج زیباجویانی با بینی گوشتی این است: «آیا بینی‌های گوشتی به حالت قبل از عمل برمی‌گردند؟!» نگران نباشید! در صورت انجام عملی بی‌نقص با یک دکتر حرفه‌ای، بعد از گذشت شش ماه حالت بینی ثابت می‌شود و شکل نهایی دیگر تغییر عمده‌ای نمی‌کند.  

خب تا اینجا به‌طور کامل با بینی گوشتی آشنا شدید. در ادامه به‌سراغ مدل بعدی یعنی بینی استخوانی می‌رویم.

آشنایی با مشخصات و ویژگی‌ها بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی دارای برجستگی روی پل بینی هستند. بیشتر این‌گونه بینی‌ها ظاهری منحنی و قوزدار دارند. میزان این برجستگی در افراد مختلف متفاوت است و در همه زیباجویان دارای بینی استخوانی یکسان نیست، بنابراین روش جراحی این‌گونه بینی‌ها نیز متفاوت است و براساس معیارهای خاصی مشخص می‌شود.

افراد دارای بینی قوزدار به اندازه کسانی که بینی گوشتی دارند، از مشکلات زیبایی رنج می‌برند. مشکل قوز بینی عمدتاً به‌دلیل مسائل ژنتیکی، ارثی و همچنین رشد بیش از حد استخوان و غضروف بینی به‌وجود می‌آید. گاهی اوقات ضربه شدید به بینی در سنین جوانی باعث رشد بیش از حد استخوان بینی و بروز ظاهر قوزدار آن می‌شود.

برجستگی قوز در بینی‌های استخوانی ممکن است منجر به اختلال در تقارن صورت شود که در نمای جانبی بیشتر قابل‌مشاهده است. علی‌رغم بینی‌های گوشتی که با مشکلات پوستی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، مشکل اصلی بینی‌های استخوانی مربوط به استخوان و غضروف آن است.

هدف انجام عمل زیبایی بینی استخوانی، رفع قوز و ایجاد یک قوس زیبا روی بینی است. اگر بینی استخوانی دارید، یک نتیجه عالی از عمل جراحی در انتظار شماست! عکس بینی خود را برای ما در سایت دکی‌یاب بفرستید و از مشاوران ما مشورت بگیرید.

خب تا اینجا با انواع مدل بینی برای عمل آشنا شدید. در ادامه به سراغ انواع مدل عمل بینی می‌رویم. اگر قصد انجام رینوپلاستی را دارید، قسمت بعد را به‌دقت مطالعه کنید.

انواع عمل بینی: کدام یک از انواع مدل عمل بینی مناسب شماست؟

اولین سؤالی که جراح پس از ورود شما به مطب برای مشاوره می‌پرسد، درباره اسم انواع عمل بینی موردعلاقه شماست! آیا چیزی درباره این موضوع می‌دانید؟ چند فرم عمل بینی امروزه در حال انجام است؟! خب اگر نمی‌دانید اشکالی ندارد، در ادامه به معرفی این مدل‌ها می‌پردازیم:

فرم بینی طبیعی: یکی از محبوب‌ترین انواع جراحی بینی

رینوپلاستی طبیعی بر حفظ غضروف، استخوان و بافت نرم بینی در موقعیت طبیعی و ایجاد یک بینی نرمال و بی‌عیب‌ونقص تمرکز دارد. بعد از انجام رینوپلاستی طبیعی همه با دیدن شما می‌پرسند: «بینی‌ات را عمل کرده‌ای؟!»  این جراحی باعث ایجاد یک بینی طبیعی کاملاً متناسب با صورت شما می‌شود.

یکی از بهترین جراحان بینی طبیعی در آمریکا، دکتر ریچارد زومالان (Richard zoumalan) می‌گوید: «از دلایل نارضایتی نهایی زیباجویان از عمل بینی سه مورد بیشتر از سایرین تکرار می‌شود: برداشتن بیش از حد غضروف و استخوان، قراردادن غضروف‌های نوک در یک موقعیت غیرطبیعی، استفاده از غضروف‌های نوک قابل‌مشاهده. برای رفع این سه مشکل عمل رینوپلاستی طبیعی بهترین گزینه است.» می‌دانید چرا؟!

 • جراح در رینوپلاستی طبیعی به غضروف بینی در یک موقعیت آناتومیک طبیعی شکل می‌دهد.
 • برای حفظ تقارن سوراخ بینی از غضروف کمتری استفاده می‌شود.
 • از گرافت‌های نوک بینی بسیار کم استفاده می‌شود.
 • نوک بینی به‌طور غیرطبیعی به سمت بالا حالت داده نمی‌شود.
 • یک قوس مناسب با فرم صورت برای شما ایجاد و از عروسکی شدن بیش از حد بینی جلوگیری می‌شود
نمونه کار جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی (2)

فرم بینی طبیعی مناسب همه افراد با انواع بینی‌ها (گوشتی و استخوانی) است. بسیاری از آقایان به‌دلیل شکل نهایی طبیعی این مدل رینوپلاستی، آن را انتخاب می‌کنند.

فرم فانتزی: یکی از جذاب‌ترین انواع عمل بینی

اگر می‌خواهید پس از اتمام دوره بهبودی عمل بینی، تغییر بسیار زیاد و قابل‌توجهی کنید، رینوپلاستی به فرم فانتزی مناسب شماست. در این مدل رینوپلاستی اندازه کلی بینی تا جای ممکن کوچک می‌شود. بینی شما پس از عمل:

 • دارای یک قوس شدید از نیم‌رخ می‌شود.
 • انحنای زیادی در بینی به‌وجود می‌آید.
 • ارتفاع نوک بینی از لب‌ها زیاد می‌شود و بینی حالت سربالایی پیدا می‌کند.
 • باعث باریک شدن تیغه بینی از روبه‌رو می‌شود.
 • در بالای پره‌ خطی به‌اصطلاح کریز ایجاد می‌شود.

اگر بینی شما دارای بافت قوی و مستحکم و همچنین پوست بینی‌تان نیز نازک است، رینوپلاستی فانتزی نتیجه‌ای عالی برایتان به ارمغان می‌آورد. درواقع مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل بینی فانتزی، زیباجویانی با بینی‌های استخوانی هستند.

راهنمای انجام جراحی بینی اقساطی در شیراز

همان‌طور که گفتیم، نتیجه رینوپلاستی فانتزی بینی فوق‌العاده ظریف است، بنابراین اگر اعضای صورت شما کوچک است و صورتی استخوانی دارید، این مدل رینوپلاستی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر بینی بزرگ و گوشتی دارید، نتیجه خوبی از عمل رینوپلاستی فانتزی نمی‌گیرید.

هرگز پزشک جراح خود را برای انجام این عمل تحت‌فشار نگذرید. پزشک شما بهترین مدل عمل بینی را برایتان انجام می‌دهد که با اجزا و فرم صورت شما متناسب باشد. اگر پزشک به شما انجام عمل بینی طبیعی را پیشنهاد داد، به او اعتماد کنید.

تبدیل بینی شما به یک فرم فانتزی کوچک، کاری سخت و چالش‌برانگیز است. بنابراین در انتخاب پزشک جراح‌تان دقت کنید. از انجام رینوپلاستی فانتزی زیر نظر افراد غیرمتخصص در انجام این‌گونه عمل‌ها جدا خودداری کنید.

پزشک در مرحله اول فرم و ساختار اسکلت بینی شما را بررسی می‌کند. پس از انجام معاینه‌های اولیه جراح متخصص‌تان میزان کوچکی بینی را به شما می‌گوید. اگر اصرار به کاهش سایز بینی بیشتر از حد استاندار پزشک‌تان کنید، باید عواقب آن (مانند اختلالات تنفسی) را برعهده بگیرید. 

هنگام عمل رینوپلاستی فانتزی، تمرکز جراح متخصص شما روی نوک بینی است. نوک بینی به علت وجود قوس شدید، به سمت بالا می‌رود و از لب فاصله پیدا می‌کند. در عمل بینی فانتزی نسبت به سایر فرم‌ها نوک بینی سربالایی‌تر است.

یک نکته مهم را دوباره یادآوری می‌کنم: در انجام این عمل به پیشنهاد پزشک‌تان توجه و به متناسب‌سازی اندازه بینی در با سایر اجزا نیز توجه کنید. اگر می‌خواهید با تعدادی پزشک متخصص مشورت کنید، عکس بینی خودتان را برای مشاوران ما بفرستید.

نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسین مرادیان

خب تا اینجا با دو مدل بینی فانتزی و طبیعی آشنا شدید. در ادامه به‌سراغ مدل بعدی، یکی از پرطرفدارترین انواع عمل بینی در ایران می‌رویم: رینوپلاستی نیمه فانتزی.

فرم نیمه فانتزی: یکی از پرطرفدارترین انواع عمل بینی در ایران

از بینی‌های طبیعی خوشتان نمی‌آید؟! دوست دارید بعد از عمل تغییرات زیادی کنید؟! به فرم فانتزی نیز علاقه‌ای ندارید؟! پس چاره چیست؟! چاره انجام عمل به فرم نیمه فانتزی است! به ترکیب فرم فانتزی و طبیعی، رینوپلاستی نیمه فانتزی می‌گویند.

انجام عمل رینوپلاستی نیمه فانتزی امروزه بین زیباجویان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مدل جراحی مناسب صورت‌های ظریف و استخوانی است و روی بینی‌های استخوانی نتیجه بهتری می‌دهد. البته رینوپلاسی نیمه فانتزی روی بینی‌های گوشتی نیز با صلاح دید پزشک جراح شما انجام می‌شود.

در این مدل عمل زیبایی، بینی به اندازه فرم فانتزی کوچک نمی‌شود. نوک بینی فاصله مناسب‌تری نسبت به لب‌ها دارد و قوس تیغه بینی نیز شدید و غیرطبیعی نیست. درواقع بینی نیمه فانتزی ترکیبی از ویژگی‌های فرم فانتزی و طبیعی است.

این فرم عمل معمولاً مشکلات تنفسی به‌وجود نمی‌آورد. در رینوپلاستی نیمه فانتزی، رعایت تناسب اجزای صورت بسیار مهم است، بنابراین این فرم موردتوجه همه زیباجویان (هم آقایان و هم بانوان) قرار گرفته است. برای دریافت مشاوره تخصصی عکسی کامل از بینی خودتان را برای مشاوران ما ارسال کنید.

خب تا اینجا با انواع مدل عمل بینی آشنا شدید. آموختید که بینی شما باتوجه‌به آناتومی‌اش به فرم‌های طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی قابل عمل است.

برای انجام تمامی این عمل‌ها پزشک جراح از تکنیک‌های خاصی استفاده می‌کند. در ادامه به‌سراغ بررسی کامل این تکنیک‌ها می‌رویم.

آشنایی با تکنیک‌های انواع مدل عمل بینی

تمامی فرم‌های عمل بینی با استفاده از سه روش کلی انجام می‌شود:

 1. رینوپلاستی باز
 2. رینوپلاستی بسته
 3. رینوپلاستی با لیزر
نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسن دستغیب

دکتر شما باتوجه‌به شرایط بینی شما و فرم دلخواه‌تان از یکی از این سه تکنیک استفاده می‌کند. در ادامه این سه روش را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم، بنابراین اگر قصد انجام عمل بینی را دارید، به سمت بعدی بادقت توجه کنید.

تکنیک باز: از پرکاربردترین انواع عمل بینی

رینوپلاستی باز یک عمل قدرتمند و تخصصی بینی برای زیباجویان نیازمند به تغییرات زیاد است. این عمل برای بیمارانی که نیاز شدید به کاهش سایز بینی‌شان دارند انجام می‌شود. در رینوپلاستی باز، پزشک جراح برشی بین حفره‌های بینی ایجاد می‌کند و پوست بینی را به سمت بالا می‌کشد. در این مرحله حفره بینی کاملاً قابل مشاهد است.

پزشک تغییرات لازم را انجام می‌دهد و سپس پوست بینی را بخیه می‌کند. پس از اتمام بخیه، بینی شما با استفاده از آتل و چسب در جای خودش محکم می‌شود. این نوع عمل دید بسیار خوبی به پزشک جراح شما می‌دهد و دست او را برای اعمال تغییرات لازم روی تیغه و غضروف بینی باز می‌گذارد.

نمونه عمل جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی

این عمل تحت بیهوشی کامل زیباجو انجام می‌شود. پس از اتمام رینوپلاستی باز، به‌دلیل برداشته شدن پوست بینی، شما به مدت دو تا سه هفته عوارضی مانند تورم و کبودی زیادی را تجربه می‌کنید. در طول یک ماه پس از انجام رینوپلاستی باز، باید فعالیت‌ها و رژیم غذایی خودتان را محدود و از ورزش‌های سنگین و غذاهای چرب دوری کنید.

با انجام عمل رینوپلاستی باز مشکلات زیر برایتان به‌طور کامل رفع می‌شود:

 1. شکل بینی: در جراحی بینی باز، تمامی ایرادات ظاهری بینی شما به‌طور کامل رفع می‌شود.
 2. سایز بینی: در رینوپلاستی باز می‌توان به‌راحتی بافت‌های نرم بینی را برای کاهش سایز بینی و تناسب آن با سایر اجزای صورت اصلاح کرد.
 3. زاویه بینی: برای زیباجویانی با بینی کج جراحی باز بهترین روش ممکن است.
 4. برآمدگی بینی: قوز بینی و سایر مشکلات مربوط به برآمدگی تیغه بینی را می‌توان با روش جراحی بینی باز اصلاح کرد.
 5. مشکلات تنفسی زیبایی: شکل بینی نقش مهمی در نحوه عبور هوا از سیستم تنفسی دارد. رینوپلاستی باز می‌تواند ساختار بینی را تغییر دهد تا جریان هوا راحت‌تر عبور کند.
نمونه عمل دماغ دکتر حمید رضا کاظمی

استفاده از روش باز برای عمل زیبایی بینی، مزایا و معایبی نیز دارد.

مزایای تکنیک باز برای انجام انواع عمل بینی

 از مزایای این تکنیک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • زمان عمل کوتاه‌تر: ازآنجایی‌که دید ساختارهای داخلی با جراحی بینی باز بهبود می‌یابد، پزشک جراح شما می‌تواند در مدت‌زمان کمتری فرم بینی شما را اصلاح و عمل‌تان را به پایان برساند.
 • عدم آسیب به بافت‌های بینی: در رینوپلاستی باز، به‌دلیل باز شدن بینی، بافت‌های داخلی آسیبی نمی‌بینند و غضروف‌ها به‌اندازه کافی تراش می‌خورند.
 • دید کافی پزشک شکل‌دهی را بهبود می‌بخشد: امکان مشاهده بهتر بافت‌ها به جراح شما کنترل دقیق‌تری بر شکل‌دهی آن‌ها می‌دهد.

حالا که با مزایای این روش آشنا شدید به‌سراغ معایب آن می‌رویم.

معایب تکنیک باز برای انجام انواع عمل بینی

از معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندن جای زخم: این مورد یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های جراحی بینی باز است. به‌دلیل برش کلوملا (بافت بین دو حفره بینی) امکان ایجاد اسکار وجود دارد. بااین‌حال، ازآنجایی‌که این زخم فقط هنگام بالا بودن سر زیباجو از زیر بینی قابل‌مشاهده است، بسیاری از پزشکان و زیباجویان آن را مشکلی جدی نمی‌دانند. استفاده از بخیه‌های ریز و مناسب  و کرم‌های ترمیم‌کننده از ماندن جای این زخم جلوگیری می‌کنند.
 • بروز تورم و کبودی صورت: به‌دلیل برداشته شدن پوست روی بینی، زیباجو تا چند هفته درگیر مشکلاتی مانند تورم و کبودی صورت است.

مزایای روش باز برای انجام عمل رینوپلاستی آن‌قدر زیاد است که پزشک‌های ماهر استفاده از آن را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. حالا که با رینوپلاستی باز آشنا شدید، به‌سراغ تکنیک بعدی یعنی بسته برویم.

تکنیک بسته: از کم عوارض‌ترین انواع عملی بینی

رینوپلاستی بسته (که به آن رینوپلاستی داخلی بینی نیز گفته می‌شود) با ایجاد تمام برش‌های لازم به‌صورت کاملاً پنهان در داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود. پزشک جراح تحت بیهوشی کامل، این عمل را از راه ایجاد سوراخ‌های جداگانه در هر دو سوراخ بینی انجام می‌دهد.

رینوپلاسی بسته به‌دلیل عدم ایجاد هیچ‌گونه برش خارجی، کم‌تهاجمی‌تر محسوب می‌شود، پس از اتمام عمل هیچ جای زخم بیرونی باقی نمی‌ماند و تورم صورت و بینی زیباجو نیز کمتر است.

ازآنجایی‌که در رینوپلاستی بسته پزشک دید کمتری به داخل بینی دارد، بنابراین به اندازه روش باز اجازه اعمال تغییرات گسترده را نمی‌دهد. زیباجویانی که به پیوند غضروف کمتر و کار بیشتری روی نواحی بالایی بینی (برخلاف نوک بینی) نیاز دارند، برای انجام این عمل ایده‌آل هستند.

اگر قصد انجام عمل بینی برای دومین بار را دارید، رینوپلاستی بسته روشی نامناسب برای شماست. آیا سایر مزایا و معایب این‌گونه عمل بینی را می‌دانید؟

مزایای روش بسته برای انجام انواع عمل بینی

زیباجویان به‌دلایل مختلف از جراحی بینی بسته استقبال می‌کنند:

 • ایجاد برش‌های داخلی پنهان: از مهم‌ترین مزایای این روش، ایجاد برش داخلی بینی است، بنابراین خطر بروز اسکار وجود ندارد.  
 • زمان جراحی کوتاه‌تر: در جراحی باز، نیمی از زمان عمل برای ایجاد برش‌های خارجی، و بستن آن برش‌ها صرف می‌شود، بنابراین زمان عمل بسته کوتاه‌تر از باز است.
 • تورم کمتر: به‌طورکلی، ازآنجایی‌که بافت داخلی بینی در رینوپلاستی بسته دستخوش تغییرات زیادی نمی‌شود، بیماران پس از جراحی بینی بسته ورم کمتری را تجربه می‌کنند.
 • زمان بهبودی سریع‌تر: در رینوپلاستی بسته دوره نقاهت زیباجو بسیار کمتر است.
نمونه جراحی بینی دکتر حمید رضا کاظمی

خب حالا که متوجه مزایای روش بسته شدید، به‌سراغ معایب آن می‌رویم:

معایب تکنیک بسته برای انجام انواع عمل بینی

براساس آمارهای به‌دست‌آمده از زیباجویانی که تحت عمل بسته قرار گرفته‌اند، حدود 98 درصد از نتایج راضی بودند. تنها عیب این روش، نداشتن دید کافی پزشک روی بینی شماست. در انجام این عمل به انتخاب یک دکتر جراح خوب توجه کنید.

تا اینجا شما را با دو تکنیک برای انجام انواع جراحی بینی آشنا کردیم. اما اگر شما هم به‌دنبال رینوپلاستی بوده باشید، حتماً برای یک‌بار نام لیزر را شنیده‌اید. به‌نظر شما انجام عمل رینوپلاستی با لیزر ممکن است؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

نمونه عکس جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

آیا استفاده از لیزر روشی مناسب برای انجام انواع عمل بینی است؟

اوایل سال 2021 در آمریکا روی 50 زیباجو تحقیقاتی درباره انجام عمل بینی با لیزر انجام شد. این زیبا جویان دو گروه هستند: گروه اول زیباجویانی برای جراحی بینی کلاسیک (روش بسته و باز) و گروه دوم برای جراحی بینی با کمک لیزر.

 نتایج این تحقیقات نشان داد که تغییر شکل کرورای جانبی بینی در 12 درصد از افراد تحت جراحی کلاسیک بعد از 12 ماه کاملاً مشهود بود، درحالی‌که این درصد در افراد تحت درمان با لیزر عدد صفر گزارش شد! میزان رضایت بیماران تحت عمل لیزر در مقایسه با رینوپلاستی استاندارد بیشتر بود.

نمونه کار جراحی بینی دکتر سید محمد کاظم رشته احمدی

اما انجام این عمل در حال حاضر در فاز تحقیقاتی خودش به سر می‌برد. امروزه انجام عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر فقط یک تیتر تبلیغاتی در ایران محسوب می‌شود. شاید در چندین سال آینده شاهد پیشرفت علم  انجام عمل رینوپلاستی با لیزر باشیم اما در حال حاضر فقط به‌دنبال یک دکتر خوب برای انجام انواع جراحی بینی‌تان با روش‌های کلاسیک باشید!

خب حالا وقت پاسخ به یکی از مهم‌ترین سؤالات شما می‌رسد: «هزینه عمل بینی چقدر است؟»

هزینه انجام عمل بینی چقدر است؟

هزینه انواع مدل عمل بینی باتوجه‌به موارد زیر محاسبه می‌شود:

 • حق‌الزحمه پزشک شما
 • هزینه‌های بیمارستان
 • هزینه‌های آزمایش‌های قبل و بعد از عمل
 • خرید دارو
عمل بینی دکتر حمید رضا کاظمی در شیراز

مهم‌ترین و عمده‌ترین بخش این لیست، مربوط به حق‌الزحمه پزشک شماست. در شیراز چندین دکتر خوب مانند آقای ساریخانی، آقای پوستچی، آقای آصفی و آقای دستغیب روزانه در حال انجام انواع عمل جراحی بینی هستند. می‌توانید برای دریافت قیمت دقیق با آن‌ها مشورت کنید یا با ارسال عکس بینی‌تان به ما، از مشاوران دکی‌یاب کمک بگیرید.

آنچه تاکنون درباره انواع مدل عمل بینی آموختید

مطمئنم حالا بعد از مطالعه این مقاله دید بهتری نسب به انواع فرم عمل بینی دارید. باید نکته‌ای را همیشه به‌خاطر بسپارید. برای رینوپلاستی با چندین دکتر متخصص مشورت کنید. در انتخاب فرم بینی‌تان عجله نداشته باشید و سلبریتی موردعلاقه‌تان را به‌عنوان مرجع بینی معرفی نکنید!

اگر بینی خودتان را به شکل فانتزی عمل کنید، انجام جراحی‌های ترمیمی سخت و در برخی موارد غیرممکن خواهد بود. اما تبدیل یک بینی طبیعی به فرم فانتزی با جراحی ترمیمی بسیار آسان است. نکته مهم بعدی انتخاب یک دکتر متخصص است.

مهارت پزشک شما روی نتیجه نهایی عمل‌تان تأثیر زیادی دارد. بینی شما یکی از تأثیرگذارترین اجزای صورت روی زیبایی شماست. انجام رینوپلاستی تحت‌نظر پزشک غیرمتخصص گاهی باعث بروز مشکلات ظاهری، تنفسی زیاد و دیگر عوارض عمل بینی برای شما می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر دکی‌یاب در خدمت شماست. می‌توانید با ارسال تصویری کامل از تمامی جهت‌ها از بینی خودتان، از مشاوران ما مشوت بگیرید. به‌نظر شما محبوب‌ترین تکنیک انجام عمل بینی کدام است؟ کدام یک از فر‌م‌های بینی موردپسند شماست؟

اگر تجربه‌ای در زمینه جراحی بینی دارید، با ما به اشتراک بگذارید. نظرات و پیشنهادهای خود را برای ما ارسال کنید. فراموش نکنید این مقاله مفید را برای تمامی دوستان و آشنایان‌تان نیز ارسال و آن‌ها را با اسم انواع عمل بینی آشنا کنید.

عمل بینی در شیراز: هر آنچه باید درباره عمل زیبایی بینی در شیراز بدانید!

راهنمای عمل بینی در شیراز و جراحی زیبایی دماغ
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

آیا برای عمل بینی در شیراز به‌دنبال دانستن موارد زیر هستید؟!

 1. بهترین دکتر عمل بینی شیراز کیست؟
 2. هزینه عمل بینی در شیراز چقدر است؟
 3. انواع سبک‌ها، فرم‌ها و مدل‌های بینی چیست‌؟

اگر می‌خواهید پاسخ سوالات بالا را بدانید، با ما همراه باشید.

جراحی بینی در شیراز چگونه است؟
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

سایت WebMD ادعا می‌کند: «هیچ بینی کامل، زیبا و بی‌عیب‌ونقصی وجود ندارد! زیبایی معناهای زیادی دارد و تا حدی سلیقه‌ای است، به تعداد آدم‌های موجود در دنیا تفاوت سلیقه وجود دارد!»

عمل جراحی بینی به شما در رسیدن به بینی ایده‎‌آل‌تان براساس نظر و سلیقه شخصی‌تان کمک می‌کند، اما این موضوع چندین شرط دارد! اولین و مهم‌ترین شرط، انجام تحقیقات و پرس‌وجوهای گسترده برای کسب‌ اطلاعات درباره انواع جنبه‌های عمل بینی است؛ از انتخاب دکتر گرفته تا نوع عمل!

امروزه تعداد زیادی پزشک خوب و متخصص برای انجام عمل بینی در شیراز فعالیت می‌کنند. ما در این مقاله علاوه‎بر معرفی جراحان برتر بینی شیراز و ارائه نمونه‌های عمل بینی آن‌ها، شما را با مجموعه جذاب زیباکس و خدمات آن‌ها آشنا می‌کنیم.

خدمات شگفت انگیز دکی یاب برای شما!

علاوه‎بر همه مطالب بالا، برای شمایی که به‌دنبال عمل بینی در شیراز هستید، یک خبر شگفت‌انگیز داریم! دنیای عمل‌های زیبایی برای شیرازی‌ها فرق کرده است و دیگر مثل گذشته نتیجه نهایی عمل بینی، بر شانس و اقبال متکی نیست!

با روی کار آمدن مجموعه زیباکس در شیراز، عمل بینی برای شما زیباجویان شیرازی راحت‌تر از همیشه شده است! فقط باید عکسی از بینی خودتان برای مجموعه زیباکس بفرستید و فرم موردعلاقه‌تان را به مشاورین ما بگویید.

مجموعه زیباکس باتوجه‌به فرم بینی شما، بهترین پزشک را به‌صورت رایگان معرفی می‌کند. علاوه‌بر این موضوع، آفرهای ویژه زیباکس شامل موارد زیر است:

 • اقساطی کردن هزینه عمل تمامی جراحان بینی شیراز
 • نوبت ویزیت و عمل فوری
 • نیم‌بها یا رایگان کردن هزینه‌های جانبی (مانند ویزیت، عکس‌های پزشکی، آزمایش‌ها، چسب‌های بینی و…)

ما در هر بخش مقاله برای شما یک خبر هیجان‌انگیز داریم! بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط عمل زیبایی بینی در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

بهترین دکتر عمل بینی شیراز کیست؟

اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارید، مهم‌ترین موضوع انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز است. با افزایش متقاضیان عمل بینی در سال‌های اخیر و همچنین افزایش تعداد جراحان بینی در شیراز، پاسخ پرسش «بهترین دکتر عمل بینی شیراز کیست؟!» تبدیل به یک چالش شده بود. 

عمل بینی در شیراز و معرفی بهترین پزشکان آن
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

در سال‌های اخیر عمل بینی شانسی تلقی می‌شد! گاهی از هر ۱۰ نفر، فقط ۵ نفر از نتیجه نهایی جراحی بینی خودشان رضایت کامل داشتند و یک عمل شگفت‌انگیز را تجربه می‌کردند!

اما امروزه با روی کار آمدن تیم زیباکس در شیراز، شما دیگر دغدغه یافتن یک جراح خوب و یا استرس نتیجه عمل را ندارید. فقط کافی است عکس بینی خودتان را به‌راحتی برای کارشناسان زیباکس بفرستید و مدلی موردعلاقه‌تان را به ما بگویید، تا مشاوران ما بهترین جراح بینی را در شیراز به شما معرفی کنند.

نمونه عمل جراحی بینی در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

برای ارتباط با کارشناسان زیباکس و دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

هر دکتر در یک سبک، تکنیک و یک نوع بینی خاص مهارت بیشتری دارد. برای مثال پزشکی در جراحی بینی‌های گوشتی به سبک نیمه فانتزی ماهر است. شما باید در ابتدا با ساختار بینی خود آشنا شوید، سبک مورد‌علاقه‌تان را بیابید و سپس پزشکی ماهر باتوجه‌به نیازهای خود انتخاب کنید.

فراموش نکنید که هر مدل بینی به هر چهره‌ای نمی‌آید! آیا مدل‌ها جراحی بینی را می‌شناسید؟

آشنایی با انواع مدل‌های عمل بینی در شیراز

بسیاری از زیباجویان بعد از مراجعه به پزشک جراح زیبایی‌شان، با نشان‌دادن عکس سلبریتی موردعلاقه‌شان می‌گویند: «بینی من را مثل این فرد عمل کنید!» این کار کاملاً اشتباه است و بسیاری از پزشکان درباره این موضوع گلایه دارند.

هر پزشک درباره شکل نهایی بینی‌تان بعد از رینوپلاستی باتوجه‌به فرم چهره شما مشاوره می‌دهد. اصرار برای این‌که شکل نهایی بینی‌تان شبیه یک فرد یا یک مدل خاص شود، اشتباه است. برای آشنایی با انواع مدل‌های عمل بینی در شیراز به ادامه مطلب توجه کنید:

فرم طبیعی: یکی از پرطرفدارترین مدل‌های عمل زیبایی بینی در شیراز بین آقایان

بینی طبیعی یک فرم همه‌پسند است. در این مدل از رینوپلاستی فقط عیب‌های بینی گرفته می‌شود و درنهایت همه با دیدن بینی شما می‌گویند: «آیا او عمل رینوپلاستی کرده یا بینی طبیعی‌اش همین‌قدر بی‌عیب‌ونقص و زیباست؟!» چه چیزی بهتر از این! این شکل بینی، فرم پیشنهادی بسیاری از جراحان به زیباجویان است.

شعار این مدل عمل، حفظ آناتومی اولیه بینی به شکلی جذاب‌تر و بی‌عیب است. بعد از اتمام عمل، سوراخ‌های بینی‌ شما بیش از حد کوچک نشده است و در بیشتر مواقع اثری از بخیه نیز روی صورت‌تان نمی‌ماند. بیشتر آقایان به‌دلیل حفظ حالت مردانه چهره به این مدل رینوپلاستی علاقه‌مند هستند.

جراحان برای دست‌یابی به فرم طبیعی به موارد زیر هنگام عمل کوچک کردن بینی در شیراز توجه می‌کنند:

 • تنظیم اندازه و شکل بینی باتوجه‌به فرم صورت زیباجو
 • اجتناب از دست‌کاری بیش از حد بافت طبیعی بینی
 • عدم تغییر شکل زیاد غضروف بینی با استفاده از گرافت‌های غضروفی
 • عدم استفاده از مواد مصنوعی مانند ایمپلنت‌های سیلیکونی برای شکل‌دهی بینی

فرم فانتزی: بهترین عمل جراحی بینی در شیراز بین باربی پسندان!

در فرم فانتزی (به‌اصطلاح عامیانه عروسکی و باربی)، تمرکز جراح روی نوک بینی زیباجو است. در این مدل رینوپلاستی، نوک بینی به سمت بالا رفته، اندازه کلی بینی بسیار کوچک می‌شود و از نیم‌رخ قوس زیادی روی استخوان بینی مشخص است.

ازآنجایی‌که فرم فانتزی به‌دلیل افزایش فاصله بین نوک بینی با لب بالا مناسب همه افراد نمی‌باشد، جراحان خبره شیرازی قبل از عمل به فاصله لب تا بینی زیباجو توجه می‌کنند. در رینوپلاستی فانتزی، به علت کوچکی بیش از حد سوراخ‌های بینی، گاهی برای زیباجویان مشکلات تنفسی ایجاد می‌شود، بنابراین حتماً این عمل حساس را به یک پزشک باتجربه بسپارید.

قبل از انجام این عمل باید بدانید:

 • نتیجه جراحی فانتزی روی بینی‌های استخوانی بهتر از گوشتی است.
 • بینی‌هایی با بافت غضروفی محکم برای این عمل مناسب‌تر هستند.
 • تناسب بین اعضای چهره در این مدل عمل بسیار مهم است. برای مثال رینوپلاستی فانتزی مناسب فردی با لب‌ها و چشم‌هایی درشت نیست.

فرم نیمه فانتزی: نه کاملاً طبیعی و نه تماماً فانتزی!

فرم نیمه فانتزی، مناسب افرادی است که نه خواهان یک بینی طبیعی هستند و نه از فرم‌های فانتزی خوششان می‌آید! رینوپلاستی نیمه فانتزی خصوصیات مدل فانتزی و طبیعی را با هم ترکیب کرده است. قوس بینی، شیبی ملایم‌تر دارد و نوک بینی نیز با یک فاصله مناسب‌تر از لب قرار می‌گیرد. 

تیغه بینی در فرم نیمه فانتزی از طبیعی نازک‌تر است. سوراخ‌های بینی با اندازه‌ای مناسب شکل می‌گیرد و مشکلات تنفسی برایتان به وجود نمی‌آورد. این فرم به‌دلیل جذابیتش هم بین آقایان و هم بانوان طرفداران زیادی دارد.

عمل ترمیمی بینی: جراحی برای بار دوم!

جراح ترمیمی بینی (یا ریویژن رینوپلاستی Revision Rhinoplasty) یکی از دشوارترین عمل‌های بینی است. این جراحی باهدف رفع ایرادات عمل بینی قبلی صورت می‌گیرد. این ایرادات می‌توانند شامل مشکلات عملکردی (مانند تنفس سخت) یا ایرادات ظاهری (مانند نارضایتی از شکل بینی یا عدم وجود توازن در صورت) باشد.

مشکلات این‌چنینی به دلیل سپردن عمل به یک دکتر غیرمتخصص، آسیب دوباره بعد از جراحی یا در دوره نقاهت به وجود می‌آید. باتوجه‌به آمارهای اعلام‌شده میزان مراجعه‌کنندگان برای انجام عمل ترمیمی بینی در شیراز به‌شدت افزایش یافته است. حدود 80 درصد از این افراد مردان و زنان زیر 35 سال بودند.

احتمال نیاز فرد به عمل ترمیمی بینی حدود 10 الی 15 درصد در هر عمل است. اگر جراح در عمل بینی مهارت خوبی داشته باشد و شما نیز از بروز آسیب‌ به بینی‌تان جلوگیری کنید، نیازی به عمل ریویژن رینوپلاستی پیدا نمی‌کنید.

حالا که با انواع فرم‌های عمل بینی آشنا شدید، باید بدانید هر فرم مناسب چه چهره‌ای است.

چه سبک بینی برای چهره شما مناسب است؟

کوچک کردن بینی در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

قبل از اقدام به عمل بینی باید با نوع و ساختار بینی و چهره خود آشنا شوید. همان‌طور که می‌دانید برای بینی‌های گوشتی، بهترین سبکی که قابل اعمال است، سبک طبیعی است. برای چهره‌های مربعی و گرد نیز سبک طبیعی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

نمونه کار عمل بینی در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

در افرادی که گونه و چانه‌هایشان نسبت به سایر اجزای صورت‌شان کوچک‌تر است، سبک نیمه فانتزی یا فانتزی نیز قابل اعمال است. اگر فاصله بین لب بالا و نوک بینی شما بیشتر از ۲ سانتی‌متر باشد، سبک فانتزی اصلاً مناسب شما نیست.

نمونه جراحی بینی در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

برای ارتباط با کارشناسان زیباکس و مشاوره رایگان عمل بینی در شیراز روی دریافت مشاوره در پایین صفحه کنید.

در مرحله بعد باید با جراحان بینی آشنایی داشته باشید. در جراحی بینی از تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. هر تکنیک مناسب شکل خاصی از بینی و یک نوع مشکل است. برای مثال تکنیک جراحی بینی فردی با مشکل افتادگی نوک بینی، با تکنیک عمل فردی دارای قوز بینی متفاوت است.

ما باید سبک موردنیاز بینی خود را بشناسیم، مشکل بینی خود را بدانیم و پزشکی را انتخاب کنیم که در تکنیک جراحی و سبک چهره ما از مهارت و تبحر بیشتری برخوردار است.

عمل بینی فانتزی مناسب چه چهره‌ای است؟

عمل بینی در شیراز و راهنمای جراحی دماغ
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

سبک فانتزی به کسانی که صورت بزرگ، بینی گوشتی و پوست ضخیم دارند توصیه نمی‌شود. بهترین کاندیدای سبک فانتزی افرادی با بینی غضروفی با قد کوتاه هستند. در این‌گونه افراد بینی آن‌ها نسبت به بقیه اجزای صورت‌شان بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

فراموش نکنید که نمی‌توان بینی عروسکی را در همه چهره‌ها پیاده کرد. در عمل جراحی بینی عروسکی، زاویه بین لب و بینی (که در حالت ایده‌آل 90 تا 100 درجه است!) باید تا 110 درجه بالا برود! این کار باعث ایجاد تغییرات زیادی در چهره زیباجو می‌شود.

عمل زیبایی بینی در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

شما می‌توانید به‌سادگی با کلیک روی دکمه زیر با کارشناسان ما در تیم دکی‌یاب ارتباط برقرار کنید و با بهترین جراح بینی شیراز مناسب شما، آشنا شوید.

تا اینجا شما با انواع فرم‌های بینی برای عمل و فرم مناسب هر چهره آشنا شدید، در ادامه شما را با روش‌های خوب و اشتباه برای انتخاب یک پزشک جراح زیبایی بینی آشنا می‌کنیم، در ابتدا به‌سراغ روش‌های اشتباه می‌رویم!

روش‌ اشتباه در انتخاب پزشک جراح بینی چیست؟

اگر از راه‌های زیر اقدام به انتخاب یک پزشک جراح کرده‌اید، راهی اشتباه در پیش دارید:

فضای مجازی سرابی برای انتخاب جراح بینی است

روش های اشتباه در انتخاب پزشک جراح بینی

قطعاً بزرگ‌ترین اشتباه ما در انتخاب جراح بینی، اعتماد به فضای مجازی است. متأسفانه بسیاری از ما برای انتخاب جراح بینی، پیج‌های اینستاگرام را ملاک قرار می‌دهیم، پیج‌هایی که برخی از پزشکان عکس‌های ادیت شده، با افکت و غیرواقعی در آن‌ها منتشر می‌کنند.

معمولاً افراد برای جلب‌توجه و ایجاد ظاهری بهتر در صفحه اینستاگرام پزشک، عکس‌های خود را با افکت و ادیت برای جراح می‌فرستند! گاهی ادمین پیج هم مقداری تغییرات در آن عکس‌ها ایجاد می‌کند!

عکس‌هایی که بلافاصله بعد از عمل گرفته می‌شوند، تقریباً همه یک‌شکل و خوب به‌نظر می‌رسند ولی به‌هیچ‌عنوان فرم بینی در آن‌ها مشخص نیست. در واقع فرم بینی پس از حداقل هفت روز مشخص می‌شود.

فراموش نکنید که هیچ دکتری تجربه ناموفق عمل خود را در پیج اینستاگرامی‌اش منتشر نمی‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم صرفاً فضای مجازی را برای انتخاب دکتر عمل بینی ملاک قرار ندهید.

شما می‌توانید با کلیک بر دکمه زیر با کارشناسان زیباکس ارتباط برقرار کنید و به‌صورت رایگان درباره عمل بینی در شیراز مشاوره بگیرید.

طراحی بینی با کامپیوتر قبل از عمل بینی، مهارت پزشک را نشان نمی‌دهد

طراحی مدل بینی با کامپیوتر در شیراز

طراحی بینی با کامپیوتر قبل از عمل، کاری بسیار جذاب به‎نظر می‌رسد. حتی گاهی زیباجو با خود فکر می‌کند نتیجه نهایی عمل او دقیقاً به همان است و دیگر خیالش از بابت نتیجه جراحی راحت می‌شود. اما آیا واقعاً همین‌طور است؟

درواقع طراحی قبل از عمل تنها دست‌کاری تصاویر با کامپیوتر است! درحالی‌که در جراحی واقعی، بافت بینی و پوست مجموعه‌ای از واکنش‌ها را از خود نشان می‌دهند و شکل نهایی بینی را رقم می‌زنند.

به همین دلیل نمی‌توانید جراح موردنظرتان را باتوجه‌به مهارت او در دست‌کاری عکس بینی‌تان در کامپیوتر انتخاب کنید!

علاوه‌بر این موضوع، جراح بیشتر تصميمات خود را هنگام عمل درمورد بینی شما می‌گیرد. برای مثال او میزان قوس یا سربالایی کردن نوک بینی شما را در حین جراحی تشخیص می‌دهد.

برای مثال اگر جراح نوک بینی را زیاد به سمت بالا برد و متوجه عدم هم‌خوانی این حالت با سایر اجزای صورت شما شد، زاویه آن را کمتر می‌کند. بنابراین به‌طورکلی نمی‌توان طراحی بینی با کامپیوتر قبل از عمل را اقدامی جذاب تلقی کرد!

عمل دماغ در شیراز
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

کمک و راهنمایی در انتخاب بهترین جراح بینی شیراز برای شما

کافی است عکس بینی خود را برای مشاوران ما بفرستید، مدل موردعلاقه‌تان را نیز به کارشناسان زیباکس بگویید، آن‌ها به‌خوبی سبک و مدل مناسب چهره و بینی شما را تشخیص می‌دهند و ماهرترین پزشک در آن سبک و مدل را به شما عزیزان معرفی می‌کنند. با این کار ریسک عمل بینی در شیراز به‌شدت کاهش ‌یافته است.

کارشناسان ما در چند سال اخیر با مشاهده نمونه‌کارهای مختلف از جراحان شیرازی، متوجه سبک‌ها و فرم‌های عمل آن‌ها شده‌اند، بنابراین کاملاً می‌دانند کدام پزشک مناسب جراحی بینی شماست و کدام یکی در جراحی دماغ‌تان ضعیف عمل می‌کند.

برای ارتباط با مجموعه زیباکس و مشاوره رایگان برای عمل بینی در شیراز کلیک کنید.

حالا برویم و روش‌های انتخاب یک جراح خوب را ببینیم.

ویژگی‌های یک پزشک خوب برای عمل بینی در شیراز

ازآنجایی‌که نتیجه جراحی بینی شما تا حد زیادی به مهارت جراح بستگی دارد، یافتن یک پزشک ماهر چالش‌برانگیز است. متأسفانه هیچ روش قابل اعتمادی برای تشخیص جراح مناسب وجود ندارد اما ویژگی‌های زیر تا حد زیادی به شما در یافتن یک جراح خوب کمک می‌کنند:

ضرورت داشتن پروانه پزشکی معتبر برای عمل بینی در شیراز

برای انجام قانونی جراحی بینی، داشتن مجوز پزشکی معتبر ضروری است. از انجام عمل جراحی بینی پیش افرادی که پروانه پزشکی و مدرک معتبر ندارند، خودداری کنید.

بسیاری از افراد بی‌تجربه با ارائه قیمت‌های پایین، زیباجویان را گول می‌زنند و صدمات غیر قابل جبرانی به چهره آن‌ها وارد می‌کنند؛ بنابراین هنگام انتخاب جراح خوب در شیراز به مدرک و پروانه پزشکی او دقت کنید.

بررسی نمونه کارهای جراح برای تشخیص کیفیت کار او

اکثر جراحان زیبایی بینی برای نشان‌دادن مهارتشان، عکس‌هایی از بیماران خود جمع‌آوری می‌کنند. یکی از مؤثرترین و بهترین راه‌ها برای ارزیابی مهارت و توانایی جراح بینی، بررسی نمونه کارهای جراحی او (عکس‌های قبل و بعد از آن) است.

بررسی عکس بیماران سابق از زاویه‌های مختلف صورت (نه فقط زاویه روبه‌رو) ارزیابی بسیار دقیق‌تری از نتیجه عمل زیبایی به شما ارائه می‌دهد.

مشاهده نتیجه عمل بیمارانی با ناهنجاری‌های بینی مشابه شما، راه خوبی برای قضاوت درباره توانایی جراح در اصلاح مشکلات‌تان است. اگر چندین فرد مختلف با بینی مشابه قبل از شما نتیجه‌ای رضایت‌بخش از عمل‌شان گرفته باشند، می‌توانید به آن دکتر اطمینان کنید.

برقراری یک ارتباط شفاف و دوستانه از ویژگی‌های ضروری جراح بینی خوب در شیراز

شما باید با پزشک‌تان احساس راحتی کنید. یک جراح بینی خوب قبل از عمل با بیمار ملاقات می‌کند و به صحبت‌های زیباجو در مورد جراحی بینی گوش و به هرگونه نگرانی در مورد درمان پاسخ می‌دهد.

یک جراح خوب باید درباره تمام جنبه‌های جراحی زیبایی بینی با زیباجو صحبت کند تا بیمار بتواند انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد مراقبت‌های بعد از عمل، زمان بهبودی و خطرات احتمالی داشته باشد.

دانش کافی درباره جدیدترین تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی در شیراز

در دنیای زیبایی هر روز یک متد و تکنیک جدید برای عمل‌های زیبایی به وجود می‌آید. یک جراح خوب باید خود را با روند پیشرفت علم همراه کند. انجام عمل با آخرین روش‌های موجود برای جراحی زیبایی، به شما در داشتن بینی جذاب‌تر بعد از عمل کمک می‌کند.

خب تا اینجا با ویژگی‌های یک دکتر خوب آشنا شدید، در ادامه شما را با چند دکتر متخصص و خوب برای رینوپلاستی در شیراز آشنا می‌کنیم. پس اگر قصد انجام عمل کوچک کردن بینی در شیراز را دارید، قسمت بعد را از دست ندهید!

جراحان بینی برتر و مطرح شیراز چه کسانی هستند؟

ازآنجایی‌که جراحی بینی یکی از چالش‌برانگیزترین عمل‎های زیبایی است، حداقل باید پزشکی باتجربه و با رزومه‌ای با نتایج مطلوب پیدا کنید. یک جراح خوب، ارتباطی مؤثر با شما برقرار می‌کند، یک شنونده صبور و یک مراقب دلسوز است.

اگرچه جراحان زیادی این معیارها را دارند اما ازآنجایی‌که رینوپلاستی یک عمل زیبایی داوطلبانه و غیراورژانسی است، از دید ما تحقیقات دقیق برای یافتن یک جراح خوب ضرورت دارد. در ادامه لیستی از بهترین و محبوب‌ترین جراحان زیبایی بینی خوب در شیراز را برایتان آورده‌ایم:

۱- دکتر حامد پوستچی

دکتر حامد پوستچی جراح بینی

دکتر حامد پوستچی دارای تخصص گوش و حلق و بینی هستند و به‌صورت تخصصی جراحی بینی انجام می‌دهند. او در سال ۹۴ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و از آن زمان تاکنون حدود 5 ‌هزار عمل جراحی زیبایی بینی موفق داشته است.

نمونه عمل بینی دکتر حامد پوستچی
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس
جراحی بینی دکتر حامد پوستچی
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

دکتر پوستچی دوران طرح پزشکی خود را در شهرستان فسا استان فارس گذراند و در همان زمان توجه متقاضیان را به‎خود جلب نمود! امروزه دکتر حامد پوستچی تبدیل به یکی از بهترین جراحان بینی شیراز شده است.

نمونه کار عمل زیبایی بینی حامد پوستچی
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

در ادامه مقاله به نمونه کارها، هزینه عمل دکتر حامد پوستچی، سبک عمل جراحی ایشان، آدرس و مشخصات دکتر پوستچی و همچنین معرفی چندین جراح برتر دیگر در شیراز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر از دکتر حامد پوستچی و دریافت مشاوره عمل بینی در شیراز و نوبت‌گیری فوری از دکتر حامد پوستچی کلیک کنید.

۲- دکتر پیام حق پناه

دکتر حق پناه جراح بینی

دکتر پیام حق پناه یکی دیگر از جراحان جوان، با ذائقه زیباشناسی بالا و ورزشکار در شیراز است. بیشتر زیباجویان او را با سبک‌های نیمه فانتزی، فانتزی یا عروسکی می‌شناسند.

نمونه کار عمل زیبایی بینی دکتر پیام حق پناه
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس
نمونه کار عمل جراحی بینی دکتر پیام حق پناه
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

دکتر پیام حق پناه به جراحی بینی استخوانی علاقه بیشتری دارند و معمولاً هر نوع بینی را برای جراحی قبول نمی‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر از دکتر پیام حق پناه جراح بینی شیراز به ادامه مطلب بروید.

نمونه جراحی بینی دکتر پیام حق پناه
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عمل بینی شیراز با دکتر پیام حق پناه کلیک کنید.

۳- دکتر رضا کبود خانی

دکتر رضا کبودخانی جراح بینی

دکتر کبود خانی از پزشکان قدیمی جراح بینی شیراز هستند و در بیمارستان‌های دولتی مل‌های جراحی بینی را انجام می‌دهند.  متأسفانه دکتر کبود خانی پیج، سایت یا نمونه‌کاری در فضای مجازی منتشر نکرده‌اند.

به‌دلیل کار در بیمارستان‌های دولتی، دسترسی به دکتر کبود خانی کمی سخت است. آقای کبود خانی بیشتر جراحی‌های خود را در سبک طبیعی انجام می‌دهد.

ادامه مطلب برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دکتر رضا کبود خانی جراح بینی شیراز (لینک)

برای آشنایی بیشتر با 10 مورد از بهترین پزشکان جراح بینی در شیراز و همچنین آقای دکتر کبود خانی شیراز، با کلیک روی دکمه زیر به‌صورت رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۴- دکتر حمیدرضا کاظمی

دکتر حمید رضا کاظمی جراح بینی

دکتر حمیدرضا کاظمی یکی دیگر از جراحان بینی محبوب در شیراز است. او علاوه‌بر هزینه عمل مناسب، کیفیت کار بسیار بالایی نیز دارد.

نمونه کار جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس
نمونه عمل جراحی دماغ دکتر حمیدرضا کاظمی
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

دکتر حمیدرضا کاظمی در بینی‌های نیمه گوشتی یا استخوانی مهارت بیشتری دارند، همچنین سبک عمل ایشان نچرال استتیک یا نیمه فانتزی است.

برای آشنایی بیشتر با بهترین پزشک‌های جراح بینی در شیراز و همچنین دکتر حمیدرضا کاظمی شیراز، با کلیک روی دکمه زیر به‌صورت رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در این قسمت با بهترین پزشک‌های شیرازی برای عمل بینی آشنا شدید، در ادامه به‌سراغ مبحث هزینه‌‌های عمل بینی می‌رویم.

هزینه عمل بینی در شیراز

با افزایش هزینه های عمل بینی در شیراز، متأسفانه برخی افراد نیازمند به انجام این عمل، زیبایی چهره خود را فدای هزینه‌های کمتر می‌کنند و قیمت نهایی پزشک را تنها مبنای انتخاب جراح بینی خود قرار می‌دهند.

هزینه های عمل بینی چگونه محاسبه می شود؟
نمونه عمل بینی با مشاوره زیباکس

اگر به شما بگوییم در مجموعه زیباکس علاوه‌بر معرفی بهترین پزشکان با قیمت مناسب و کیفیت کار عالی، امکان اقساطی سازی هزینه عمل برای تمام پزشکان شیرازی وجود دارد، حتماً ذوق‌زده می‌شوید.

اگر شما هم می‌خواهید پیش معروف‌ترین پزشکان شیرازی به‌صورت اقساطی جراحی بینی انجام دهید، زیبایی خود را فدای هزینه‌های کمتر نکنید! کافی است وارد صفحه عمل بینی اقساطی در شیراز شوید.

به‌طورکلی قیمت نهایی این عمل بستگی به پزشک انتخابی شما دارد. نرخ عمل باتوجه‌به تخصص پزشک و میزان مهارت و تجربه او متفاوت است. هزینه عمل زیبایی بینی در شیراز به موارد زیر نیز بستگی دارد:

 • هزینه‌های بیهوشی
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • آزمایش‌های پزشکی قبل و بعد از عمل
 • لباس جراحی
 • نسخه‌های دارویی
 • حق‌الزحمه جراح

هنگام انتخاب یک جراح زیبایی برای عمل بینی، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او به‌اندازه هزینه نهایی عمل مهم است. برای محاسبه میزان دقیق عمل باید به فرم بینی خودتان نیز توجه کنید.

عمل بینی یا رینوپلاستی جراحی برای تغییر شکل بینی باانگیزه بهبود ظاهر، تنفس راحت‌تر یا هر دو است. قسمت بالایی بینی ساختاری استخوانی و قسمت پایینی آن غضروف دارد. رینوپلاستی می‌تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد.

عمل بینی در شیراز گاهی برای ترمیم بدشکلی‌های ناشی از آسیب، اصلاح نقص مادرزادی یا بهبود برخی مشکلات تنفسی نیز انجام می‌شود. این عمل جراحی باتوجه‌به نوع بینی شما به دو دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

آیا فرم بینی خود را می‌شناسید؟

پزشک‌های ماهر شیرازی باتوجه‌به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی برای شکل و نوع عمل بینی شما تصمیم‌گیری می‌کنند.

نکات مهم برای عمل جراحی بینی گوشتی

آیا نمی‌دانید بینی شما گوشتی است یا نه؟! خب نشانه‌هایی زیر از ویژگی‌های بارز بینی‌های گوشتی هستند:

 • پوست ضخیم در نوک بینی       
 • منافذ قابل‌مشاهده در پوست بینی
 • سوراخ‌های پهن بینی
 • نوک بزرگ (پیاز مانند)
 • پهن بودن قسمت پایینی بینی
 • وجود غضروف اسکلتی نازک و ضعیف

رینوپلاستی بینی گوشتی نیاز به مجموعه مهارت‌های خاصی دارد. براساس گفته جراحان چالش اصلی هنگام عمل جراحی بینی گوشتی، تغییر شکل و اندازه با حفظ تناسب آن با سایر اجزای صورت است.

به‌طور معمول، زیبا جویانی با بینی گوشتی علی‌رغم نوک بینی پهن، در قسمت پل بینی برجستگی خاصی ندارند، بنابراین هدف شماره یک جراحان ایجاد یک نوک جدید (از راه پیوند غضروف) و کاهش اندازه سوراخ بینی است.

 در این نوع عمل جراحی بینی به‌دلیل گوشتی بودن نوک بینی، بعد از گذشت مدتی احتمال تمایل قسمت نوک به سمت پایین وجود دارد. جراحان متخصص برای جلوگیری از این اتفاق، از غضروف در نوک بینی استفاده می‌کنند.

اگر قصد انجام عمل جراحی بینی گوشتی در شیراز را دارید، یک نکته مهم را به یاد داشته باشید. فرم بینی شما بعد از 6 ماه به شکل واقعی خودش می‌رسد و بعد از یک‌ سال ثابت می‌شود؛ بنابراین قبل از گذشت شش ماه نگران پف بینی‌تان نباشید.

تقریباً برای هر زیباجو با بینی گوشتی می‌توان تغییرات بسیار زیبایی ایجاد کرد. بااین‌حال، تنها زمانی که رینوپلاستی به‌درستی با تکنیک‌های ساختاری ایمن توسط جراحان مجرب انجام شود، باعث افزایش زیبایی بینی می‌شود. فراموش نکنید که عمل جراحی بینی در شیراز بسیار سخت است و نباید توسط جراح پلاستیک مبتدی یا بی‌تجربه انجام شود. بهترین زمان برای گرفتن بهترین نتیجه جراحی بینی گوشی در اولین عمل است.

مناسب ترین سن جراحی دماغ چه سنی است؟

سن مناسب برای عمل بینی‌های گوشتی، زمان اتمام رشد اجزای صورت است. این موضوع برای دختران در 14 سالگی و پسران در 16 سالگی اتفاق می‌افتد.

علی‌رغم این مسئله، بیشتر جراحان خبره شیرازی بهتری سن برای عمل بینی‌های گوشتی را بعد از 18 سالگی می‌دانند. عمل جراحی بینی گوشتی در شیراز حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد و زیباجو بعد از 6 الی 8 ساعت از بیمارستان مرخص می‌شود.

یک نکته را دوستانه به شما می‌گویم: اگر بینی شما گوشتی است و قصد انجام عمل جراحی بینی در شیراز را دارید، واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنید. تبدیل بینی‌های گوشتی به بینی نازک و ریز کاری سخت و چالش‌برانگیز است.

خب تا اینجا با بینی گوشتی و نکات مهم هنگام رینوپلاستی آن آشنا شدید. در ادامه به‌سراغ دومین مدل از عمل زیبایی بینی در شیراز می‌رویم: بینی استخوانی.

نکات مهم برای عمل جراحی بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی پوست نازکی دارند. این پوست نازک به جراح در داشتن بینی خوش فرم و جراحی تمیزتر کمک می‌کند. به‌طور خلاصه، بینی‌های استخوانی سه ویژگی اصلی دارند:

 • وجود قوز روی پل آن‌ها
 • پوست نازک با انعطاف‌پذیری بالا
 • بافت‌ها و غضروف‌های قوی

به‌طورکلی ساختار بینی دارای سه لایه اولیه است. اول، یک لایه عضلانی ظریف که به قسمت پایین متصل می‌شود. لایه دوم یک استخوان غضروفی است و لایه سوم مخاطی که قسمت داخلی بینی را می‌پوشاند.

غضروف بینی استخوانی از گوشتی مقاوم‌تر است. بینی‌های استخوانی اغلب دارای انحنا و قوز بیشتری در قسمت پل خود هستند. رشد بیش از حد غضروف بینی ممکن است به دلیل عوامل ارثی یا شکستگی استخوان ناشی از تصادف باشد. این رشد ناهماهنگ غضروف بینی، علت تشکیل بینی استخوانی است.

گاهی اوقات به دلیل آسیب‌های دوران کودکی، پس از رشد، فرم بینی کودک تغییر می‌کند. مهم‌ترین وظیفه جراحان هنگام تغییر شکل بینی استخوانی، برداشتن قوز است. یک جراح ماهر ساختار بینی را به بهترین شکل ممکن تبدیل و چهره را جذاب‌تر می‌کند.

نتایج جراحی بینی استخوانی به‌دلیل پیچیدگی کمتر بهتر از عمل جراحی بینی گوشتی است. هرچه پوست نازک‌تر و غضروف محکم‌تر باشد، نتایج عمل جراحی بینی در شیراز بهتر می‌شود.

در رینوپلاستی بینی استخوانی قسمت‌هایی از استخوان‌ها و غضروف‌ها برداشته و ابعاد سوراخ بینی با سایر اجزای صورت متناسب می‌شود. مهارت و تجربه جراح برای این کار حساس، بسیار ضروری است.

خب تا اینجا با انواع مدل‌های بینی برای عمل آشنا شدید، سؤالی که در ادامه قصد پاسخ‌گویی به آن را داریم، این است: «خطرات احتمالی عمل بینی در شیراز چیست؟»

خطرات احتمالی عمل بینی در شیراز چیست؟

عمل بینی نیز مانند هر جراحی دیگری، خطرات و عوارض جانبی مخصوص به خودش را دارد، اما جای نگرانی نیست! امروزه با پیشرفت علم پزشکی احتمال وقوع این‌گونه عوارض جانبی کمتر شده اما آشنایی با این موارد و مشورت با جراحتان درباره آن‌ها ضروری است:

 • احتمال خون‌ریزی از بینی
 • احتمال وقوع عفونت
 • واکنش به مواد بی‌هوشی
 • مشکل در تنفس از بینی
 • بی‌حسی دائمی در داخل و اطراف بینی
 • احتمال ناهمواری بینی
 • درد، تغییر رنگ یا تورم صورت
 • ماندن جای زخم
 • احتمال نیاز به جراحی ترمیمی
 • احتمال سوراخ شدن سپتوم بینی

در این قسمت با عوارض جراحی بینی آشنا شدید. در ادامه به سراغ مبحث تکنیک‌های مختلف عمل بینی می‌رویم:

آشنایی به انواع تکنیک‌های عمل بینی در شیراز

جراحان شیرازی به‌طورکلی از دو تکنیک باز و بسته برای عمل رینوپلاستی استفاده می‌کنند. این روش‌ها، هر دو خوب و کارآمد هستند و پزشک باتوجه‌به فرم بینی شما، یکی از این دو روش را انتخاب می‌کند:

تکنیک باز برای عمل بینی در شیراز

در این روش، پزشک حراج با ایجاد یک شکاف روی قسمت نوک و برداشتن پوست، داخل سوراخ‌ها و اسکلت (غضروف و استخوان‌های بینی) را کاملاً می‌بیند و عمل جراحی را انجام می‌دهد. به‌دلیل مشاهده مستقیم بینی، انجام این عمل بسیار دقیق‌تر و برای پزشک نیز آسان‌تر است.

انجام عمل به روش باز نیازمند مهارت بالایی است. تصور کنید دکتر پوست روی بینی را برداشته و غضروف را به اندازه دلخواه تراش می‌دهد. به‌دلیل عدم وجود پوست روی بینی، تشخیص کافی بودن غضروف تراشیده شده کمی سخت است و کاملاً به مهارت جراح بستگی دارد.

این نوع عمل برای زیباجویانی با انحرافات شدید و عمل‌های ترمیمی به‌دلیل تسلط بیشتر جراح روی بینی بهتر است. البته به‌دلیل بلند شدن پوست بینی در این مدل رینوپلاستی، زمان نقاهت و رسیدن به فرم نهایی بینی زیاد است؛ بنابراین تا ماه‌ها بعد از عمل و قبل از التیام کامل، منتظر مشاهده شکل نهایی بینی خودتان نباشد!

این عمل علاوه‌بر نکات مثبت گفته شده، معایبی نیز دارد:

 • مدت‌زمان انجام این عمل طولانی است و معمولاً بیشتر از سه ساعت طول می‌کشد.
 • به‌دلیل جداشدن پوست از بینی، زیباجو بعد از اتمام عمل درد و ورم بیشتری را تجربه می‌کند.
 • در بیشتر موارد یک جای بریدگی کوچک روی لبه بیرونی بینی برای همیشه باقی می‌ماند.
 • به‌دلیل دست‌کاری زیاد غضروف بینی در عمل رینوپلاستی باز، این قسمت سست می‌شود.

خب تا اینجا با روش جراحی باز آشنا شدید. در ادامه به‌سراغ تکنیک بسته رینوپلاستی می‌رویم.

تکنیک بسته برای جراحی بینی در شیراز

جراح در این روش بعد از ایجاد یک برش کوچک در سوراخ‌های بینی، از پوست داخلی عبور و به غضروف و استخوان می‌رسد. تمام تغییرات و دست‌کاری‌های لازم زیر پوست زیباجو انجام می‌شود و پوست به‌هیچ‌عنوان جدا نخواهد شد. پزشک در حین عمل جراحی، تغییرات انجام شده را به‌طور کامل روی بینی شما مشاهده و ارزیابی می‌کند.

از سایر مزیت‌های این تکنیک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این عمل با پوست بیرونی بینی کاری ندارد و بنابراین هیچ جای زخمی نیز نمی‌ماند.
 • به‌دلیل عدم برداشت پوست، میزان ورم و زمان نقاهت زیباجو کمتر است.
 • قیمت جراحی‌های بسته معمولاً کمتر از باز است.
 • مدت‌زمان انجام این عمل کمتر از روش باز است.

این روش علی‌رغم مزیت‌های زیاد، معایبی نیز دارد:

 • دید و تسلط جراح به ساختار بینی کمتر از روش باز است.
 • به‌دلیل راحتی انجام عمل باز، یافتن جراحان متخصص به تکنیک بسته کمی سخت است.

به‌طورکلی برای یک پزشک ماهر، روش باز و بسته تفاوتی ندارد. برای هر بینی باتوجه‌به شرایط اولیه آن، یکی از این دو روش پیشنهاد می‌شود؛ بنابراین به پزشک خودتان اعتماد کنید و کار را به دست کاردان بسپارید! در تصویر زیر تفاوت این دو مدل کاملاً مشخص است:

خب در این قسمت مبحث تکنیک‌های عمل زیبایی بینی در شیراز تمام می‌شود. یکی دیگر از سؤالات متداول زیباجویان درباره مراقبت‌ها و اقدامات لازم قبل و بعد از عمل رینوپلاستی است. پس با من به قسمت بعد بیایید.

اقدامات و مراقبت‌های لازم قبل و بعد از عمل جراحی بینی در شیراز

آشنایی با کارهای لازم قبل و بعد از رینوپلاستی به شما در کاهش دوره نقاهت کمک زیادی می‌کند.

اقدامات لازم قبل از عمل زیبایی بینی در شیراز

رعایت موارد زیر به شما در داشتن رینوپلاستی راحت‌تر کمک می‌کند:

 1. ازآنجایی‌که جراحی شما با بیهوشی کامل است، باید هشت ساعت قبل از عمل ناشتا باشید و نباید در این مدت آب و سایر مایعات بنوشید.
 2. حتماً شب قبل از جراحی حمام کنید.
 3. شب قبل از عمل از مصرف شیر، تخم‌مرغ و غذاهای سنگین یا چرب خودداری کنید.
 4. بانوان باید در روز عمل کاملاً بدون آرایش و جواهرات به بیمارستان مراجعه و آقایان حتماً ریش خود را اصلاح کنند.
 5. از سه روز قبل از عمل رینوپلاستی از کشیدن قلیان و مصرف الکل خودداری کنید.
 6. بردن یک نفر همراه مورد اعتماد با خودتان را در روز عمل فراموش نکنید.

خب علاوه‌بر انجام این موارد، مراقبت‌های بعد از عمل جراحی نیز یکی از واجب‌ترین نکات قابل‌ذکر برای عمل رینوپلاستی است.

مراقبت های لازم برای بعد از عمل جراحی بینی در شیراز

اگر بتوانید تا چند ساعت بعد از عمل از رختخواب بلند شوید، قدم بزنید، به دستشویی بروید و مقداری مایعات بنوشید، آماده ترخیص از بیمارستان هستید. یکی از مهم‌ترین کارها بعد از جراحی، استراحت در رختخواب و نگه‌داشتن سر بالاتر از قفسه سینه است. این کار به کاهش خون‌ریزی و تورم کمک می‌کند.

 1. بعد از بازگشت به خانه همیشه حالت نیمه نشسته‌تان را حفظ کنید (به‌جز در هنگام خواب)
 2. هر 2 تا 3 ساعت یکبار بایستید و چند قدم راه بروید.
 3. هنگام خواب دو عدد بالشت زیر سر خود قرار دهید.
 4. حتماً مایعات زیادی بنوشید و سوپ بخورید. علاوه‌بر این، می‌توانید از غذاهای نرم (که احتیاج به جویدن زیادی ندارند) استفاده کنید.
 5. از خوردن نوشیدنی‌هایی که باعث افت فشارخون می‌شوند خودداری کنید.
 6. به مدت 48 ساعت از کمپرس آب سرد استفاده کنید. استفاده از کمپرس گرم ممنوع است. نباید کمپرس سرد را مستقیماً روی بینی‌تان قرار دهید. در عوض، آن را روی گونه‌های خود بمالید تا به‌طور تصادفی هیچ استخوان یا غضروفی جابه‌جا نشود.
 7. یک هفته بعد از عمل فقط به پشت بخوابید. بعد از یک هفته بدون گذاشتن بینی‌تان روی بالشت می‌توانید به پهلو بخوابید.
 8. وقوع یک تب خفیف بعد از جراحی طبیعی است و می‌توانید با نوشیدن مایعات آن را کاهش دهید.
 9. سوزش گلو بعد از رینوپلاستی طبیعی است و در عرض چند روز برطرف می‌شود. اگر حالت تهوع ندارید، مایعات خنک و همچنین شیر گرم با عسل بنوشید.
 10. ازآنجایی‌که کپسول ژلوفن خونریزی را تشدید می‌کند، در هفته اول بعد از عمل از مصرف آن خودداری کنید.

در صورت تمایل می‌توانید وارد صفحه مراقبت‌های قبل و بعد از عمل رینوپلاستی شوید و اطلاعات کاملی دریافت کنید. ولی عمل جراحی بینی یک تصمیم ساده نیست؛ باید برای این کار یک برنامه‌ریزی دقیق کنید.

مراحل برنامه‌ریزی برای عمل زیبایی بینی در شیراز

قبل از برنامه‌ریزی برای جراحی بینی، باید با جراح خود ملاقات و درمورد علائم مهم تعیین‌کننده کیفیت عملتان صحبت کنید. مهم‌ترین سؤالی که پزشک از شما می‌پرسد درمورد انگیزه‌تان از جراحی و اهداف شماست.

 صحبت درباره سابقه پزشکی‌تان قبل از عمل جراحی بینی:

همه پزشکان شیرازی سؤالاتی درمورد سابقه پزشکی شما (از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی‌ها و نام هر دارویی که مصرف می‌کنید) می‌پرسد. صحبت درمورد سابقه پزشکی بسیار مهم است. برای مثال عمل جراحی برای فردی با اختلال خونریزی مانند هموفیلی مناسب نیست.

انجام معاینه و آزمایش خون کامل:

دکتر از شما یک آزمایش خون کامل انجام می‌دهد و همچنین ویژگی‌های صورت و شرایط داخلی و خارجی بینی‌تان را بررسی می‌کند. این معاینه فیزیکی به تشخیص مواردی مثل ضخامت پوست، استحکام غضروف انتهای بینی و  تعیین تأثیر جراحی بر تنفس شما کمک می‌کند.

عکس‌برداری قبل از عمل زیبایی بینی در شیراز:

در مطب دکتر از زوایای مختلف از بینی شما عکس می‌گیرند. بسیاری از جراحان با نرم‌افزارهای کامپیوتری عکس‌های شما را دست‌کاری می‌کنند و نتیجه نهایی عمل بینی‌تان را به شما نشان می‌دهند.

صحبت درمورد انتظارات شما با پزشک‌تان:

شما باید با پزشک‌تان درمورد انتظارات خود صحبت کنید. دکتر نیز باید برایتان توضیح دهد که باتوجه‌به شرایط بینی شما، نتیجه نهایی چگونه خواهد بود و شما باید چه انتظاراتی از او داشته باشید.

انجام عمل بزرگ‌سازی چانه:

ازآنجایی‌که چانه کوچک باعث ایجاد توهم بزرگ‌تر شدن بینی می‌شود، بیشتر جراحان به افرادی با چانه‌های کوچک درمورد عمل بزرگ‌سازی چانه صحبت می‌کنند. این عمل ضروری نیست ولی باعث تعادل بهتر صورت‌تان می‌شود.

با یک فرد مطمئن برای کمک به شما بعد از جراحی هماهنگ کنید:

در چند روز اول پس از بیهوشی، احتمالاً دچار نقص حافظه و کاهش زمان واکنش شوید؛ بنابراین با یکی از اعضای خانواده یا دوستان برای ماندن در کنارتان و کمک در انجام کارهای مراقبت شخصی‌تان هماهنگ کنید.

خب تا اینجا متوجه برنامه‌ریزی‌های لازم قبل از رینوپلاستی شدید، حال برویم به مهم‌ترین سؤال شما زیباجویان پاسخ دهیم: «دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟! بعد از چه مدتی می‌توانم به زندگی عادی‌ام بازگردم؟»

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

میانگین زمان بهبودی جراحی بینی یک سال است. این زمان در دید بسیاری از افراد طولانی به‌نظر می‌رسد اما زمانی که به‌صورت یک جدول زمانی تقسیم‌بندی شود، بسیار قابل‌کنترل‌تر می‌شود. نقاط عطف بهبود زیر ممکن است از فرد به فردی دیگر متفاوت باشد، اما به‌طورکلی، این‌گونه است:

یک هفته: پس از یک هفته بعد از رینوپلاستی می‌توانید آتل را از روی بینی بردارید و بدون اینکه علائم قابل‌توجهی از عمل جراحی ظاهر شود (اگر کبودی در صورت‌تان ندارید)، در مکان‌های عمومی ظاهر شوید.

2 هفته: پس از این مدت بیشتر تورم صورت فروکش کرده و بیشتر کبودی‌ها برطرف شده است.

3-4 هفته: حال می‌توانید با خیال راحت به فعالیت‌های قلبی عروقی ساده سابق‌تان مانند دویدن، شنا و دوچرخه‌سواری بازگردید.

6 هفته: بعدازاین زمان استخوان‌ها دیگر ثابت شده‌اند و می‌توانید عینک زدن را از سر بگیرید.

3-6 ماه: پس از گذشت این مدت‌زمان باید بی‌حسی و احساسات غیر‌طبیعی بینی و پوست اطراف آن بینی برطرف شود.

1 سال: حال بینی شما شکل نهایی خودش را یافته، روند بهبود کامل و تورم بینی کاملاً فروکش کرده است.

آنچه تا اینجا درباره عمل جراحی بینی در شیراز خواندید

خب تا اینجا با نکات مهم و انواع عمل دماغ در شیراز آشنا شدید. مهم‌ترین نکته قبل از هر کاری مشخص‌سازی انگیزه‌تان از رینوپلاستی است. اگر دکتر شما به هر دلیلی پیشنهاد لغو این عمل را داد، به او اعتماد کنید!

اگر بینی‌تان از دید افراد صادق و مورد اعتماد اطراف‌تان مشکلی ندارد و فقط برای افزایش اعتمادبه‌نفس تصمیم به عمل زیبایی بینی در شیراز گرفته‌اید، پیشنهاد ما مشورت با یک مشاور خوب است.

فراموش نکنید که فرم انتخابی شما تا آخر عمرتان همراه‌تان خواهد بود، بنابراین برای انتخاب آن عجله نکنید و با چندین دکتر متخصص مشورت کنید. می‌توانید عکسی از بینی خودتان برای مشاوران خبره ما بفرستید و با آن‌ها مشورت کنید.

فراموش نکنید اگر بینی خود را به‌ فرم طبیعی عمل کنید، عمل ترمیمی آن برای تبدیل به سایر شکل‌ها (فانتزی و نیمه فانتزی) آسان است. اما اگر تصمیم به جراحی بینی به شکل فانتزی را دارید، باید از دشواری‌های عمل ترمیمی آن مطلع شوید.

برای شما مهم‌ترین نکته هنگام انتخاب یک دکتر خوب برای عمل جراحی بینی‌تان چیست؟ به‌نظر شما علاوه‌بر پزشک‌های بالا، چه دکترهای دیگری تجربه و مهارت خوبی در زمینه رینوپلاستی دارند؟

مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و تجربه‌های شما در زمینه جراحی بینی هستیم. فراموش نکنید این مقاله مفید را برای هرکسی که به‌دنبال جراحی بینی در شیراز است بفرستید.

چگونه پزشک مناسب خود را انتخاب کنیم؟

چگونه پزشک مناسب خود را انتخاب کنیم؟

اگر میخواهید بینی خود را عمل کنید ، برای انتخاب یک دکتر خوب باید وسواس شدیدی به خرج دهید .
چرا که اگر شما جراحی موفقی را پشت سر بگذارید؛ اعتماد به نفس شگفت انگیزی را تجربه خواهید کرد. این حس به قدری ارزشمند است که تنها کسانی که به این امر رسیده اند توانایی درک آن را دارند . تیم ما تمامی دغدغه خود را مبنی بر این میداند که این حس زیبا را برای تمامی مراجعه کننده گان خود به ارمغان آورد
در مرحله بعد باید با جراحان بینی آشنایی داشته باشید ، در جراحی بینی از تکنیک ها و روش های مختلفی استفاده میشود که هر تکنیک مناسب یکجور بینی و یکجور مشکل در بینی است ، مثلا تکنیک در جراحی فردی که مشکل افتادگی نوک بینی دارد با فردی که قوز بینی دارد متفاوت است ، ما باید سبک مورد نیاز بینی خود را بشناسیم ، مشکل بینی خود را بشناسیم و جراحی را انتخاب کنیم که در تکنیک جراحی و سبک چهره ما از مهارت و تبحر بیشتری برخوردار است
قبل از آشنا شدن با جراح میبایست با نوع و ساختار بینی و چهره خود آشنا شویم ، همانطور که میدانید برای بینی های گوشتی ، بهترین سبکی که قابل اعمال است سبک طبیعی است ، چهره های مربعی گرد سبک طبیعی میتواند انتخاب مناسب تری برای آن ها باشد . در افرادی که گونه و چانه هایشان به نسبت دیگر اجزای صورت کوچکتر میباشد سبک نیمه فانتزی یا فانتزی نیز قابل اعمال است . فاصله بین لب بالایی و نوک بینی اگر بیشتر از ۲ سانتیمتر باشد ، به هیچ عنوان سبک فانتزی توصیه نمیشود

بینی فانتزی ، نیمه فانتزی یا طبیعی مناسب ما است؟

سبک فانتزی به کسانی که صورت بزرگ ، بینی گوشتی و پوست ضخیم دارند توصیه نمیشود ، بهترین کاندیدای سبک فانتزی کسانی هستن که بینی غضروفی دارند و بینی آن ها نسبت به بقیه اجزای صورتشان بزرگتر نشان میدهد ، باید به این نکته توجه کرد که نمیتوان بینی عروسکی را بر همه چهره ها پیاده کرد ، مثلا برای اینکه یک بینی عروسکی ایجاد شود، زاویه بین لب و بینی که در حالت ایده آل ۹۰ تا ۱۰۰ درجه است را باید تا ۱۱۰ درجه بالا برد ، که اینکار باعث میشود ظاهر فرد دستخوش تغییرات زیادی شود
که تیم دکتریاب میتواند راهنمای خوبی در جهت اینکه آیا این تغییر در چهره شما مثبت یا منفی خواهد بود ، باشد

بازگشت به صفحه اصلی و مطالعه ادامه مطالب

شرایط اقساطی کردن هزینه درمان در شیراز

اقساطی کردن تمامی هزینه های پزشکی برای اولین بار در شیراز

طبق قراردادی که ما با تمامی پزشکان شهر شیراز بستیم هرکس از جانب ما به پزشک معرفی شود مشمول امتیازاتی میشود که همانطور در سایت مشاهده نمودید اقساطی یکی از آن هاست.

شرایط اقساطی کردن هزینه ها
 • دریافت چک یا طلا جهت ضمانت
 • تعداد اقساط به دلخواه شما
 • پول پیش به مقدار دلخواه شما
 • سود ۲٫۵ درصد

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اقساطی با مشاورین ما در تماس باشید.

مطلب مرتبط:

عوارض عمل بینی در شیراز

بهترین جراح بینی در شیراز

عمل بینی اقساطی در شیراز