دسته بندی نشده

آموزش اختصاصی نحوه چسب زدن انواع بینی ها بعد از عمل |یک راهنمای جامع و مرحله به مرحله!

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل ( چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی )، یکی از ابتدایی‌ترین ولی درعین‌حال ضروری‌ترین مراحل بعد از رینوپلاستی است. حتماً شما هم افراد زیادی را در اطراف خود دیده‌اید که تا چندین ماه پس از عمل از چسب استفاده می‌کنند.

نکات قابل توجه درخصوص نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

مطمئن هستم از خودتان می‌پرسید: «مگر استفاده از چسب بعد از عمل تا چند ماه ضروری است؟!» بگذارید بگوییم که براساس نظر پزشک‌تان شما باید حدود 2 تا 3 ماه به‌صورت مداوم از چسب استفاده کنید!

نمونه کار عمل دماغ دکتر حمید رضا کاظمی

 

البته علاوه‌بر استفاده از چسب، باید آن را به‌طور صحیح روی بینی خود بچسبانید. استفاده غلط از نوارچسب، باعث بروز عوارض زیادی می‌شود. بعضی افراد به‌دلیل هزینه‌های این کار، از استفاده از آن بعد از گذشت چند ماه سرباز می‌زنند! چه اشتباه بزرگی!

اگر کنجکاو هستید برترین جراحان بینی حال حاضر تهران چه کسانی هستند توصیه میکنم مقاله اختصاصی بهترین جراح بینی در تهران را از دست ندهید.

با دکی یاب از پشتیبانی ویژه بعد از عمل و چسب بینی رایگان بهره مند شوید!

دیگر لازم نیست نگران هزینه‌های چسب باشید، تیم دکی‌یاب به تمامی کسانی که از طرف ما اقدام به جراحی کرده‌اند، بعد از عمل چسب بینی رایگان می‌دهد! علاوه‌بر این، مشاوران ما تا چندین ماه از شما پشتیبانی می‌کنند و به سؤالات‌تان پاسخ می‌دهند.

 صبر کنید، هنوز یک سورپرایز بزرگ را نگفته‌ایم! شما می‌توانید با کمک تیم دکی‌یاب، هزینه‌ عمل بینی در شیراز را به صورت اقساطی پرداخت نمایید ، همچنین تمامی هزینه‌های جانبی برای شما به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود!

 

در این مقاله موارد زیر را به‌صورت کامل و دقیق بررسی می‌کنیم:

 • ضرورت و تأثیر چسب بینی بعد از عمل
 • آشنایی با مدت ‌زمان چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی بعد از عمل
 • مدت‌زمان ضروری تعویض چسب
 • آموزش طریقه چسب زدن بینی بعد از عمل
 • عوارض استفاده غلط از چسب روی شکل بینی شما
 • آموزش روش صحیح تعویض چسب
 • هزینه‌های چسب بینی بعد از عمل
 • پاسخ‌گویی به سؤالات متداول شما درباره آموزش روش چسب زدن بینی بعد از عمل

بدون معطلی به‌سراغ ادامه مطلب برویم.

ضرورت استفاده و تاثیر چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی بعد از عمل چیست؟

هدف از چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی پس از جراحی رینوپلاستی، کمک به کنترل تورم بینی است. در روزهای ابتدایی پس از عمل، بینی شما احتمالاً (به‌خصوص در اطراف نوک آن) کمی متورم می‌شود. چسب با واردسازی فشاری کم و متعادل، از تورم بافت نرم بینی جلوگیری می‌کند.

همچنین بخوانید: جراح بینی گوشتی در شیراز

 

علاوه‌بر این پس از جراحی، فرم زیرین بینی با دست‌کاری شکل غضروف تغییر کرده است. چسب به پوست بینی برای تطابق با این شکل جدید کمک می‌کند، بنابراین آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل اهمیت زیادی خواهد داشت.

ما پس از عمل بینی به زیباجویان توصیه می‌کنیم حداقل تا دو هفته از چسب بینی به‌صورت مداوم استفاده کنند. در طی این دو هفته این نوار چسب‌ها هم روی شکل‌گیری و تورم بینی شما اثر می‌گذارند.

از هفته دوم به بعد هدف اصلی از استفاده از چسب، کاهش سریع‌تر تورم است. البته چسب زدن بینی استخوانی یا گوشتی پس از جراحی مانند یک زنگ خطر برای اطرافیان شما عمل می‌کند! این‌گونه هرکسی از کنار شما بگذرد، متوجه حساسیت بینی شما می‌شود.

چسب بینی به اطرافیان‌تان می‌گوید: «به من نزدیک نشوید! شکل بینی من هنوز ثابت نشده است!» این‌گونه همه افراد، جوانب احتیاط را رعایت می‌کنند.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر غلامرضا معین

استفاده صحیح از چسب بینی؛ از واجبات است!

استفاده ملایم از چسب روی بینی بعد از عمل به کاهش سریع‌تر تورم، تسریع بهبودی و کسب نتیجه بهتر کمک می‌کند. فشار ناشی از نوار، ساختار جدید بینی را در جای خود نگه می‌دارد.

استفاده صحیح از چسب به‌خصوص برای زیباجویانی با پوست ضخیم و بینی گوشتی ضروری است. این‌گونه بینی‌ها تورم بیشتری را تجربه می‌کنند. بنابراین آموزش چسب زدن بینی استخوانی و گوشتی برای شما ضروری است.

ما معمولاً استفاده از چسب را هنگام خواب به زیباجویان توصیه می‌کنیم. بیشتر ورم‌ها در هنگام عصر و شب رخ می‌دهند، بنابراین استفاده از چسب در شب، از تورم بینی در صبح جلوگیری می‌کند.

یکی دیگر از ضرورت‌های چسب زدن بعد از عمل، ساخت یک پل روانی بین بینی قدیمی و جدید شماست! مراحل آشنایی با بینی و چهره جدید برای بسیاری از افراد سخت و یا حتی گاهی ترسناک است!

نمونه کار جراحی بینی دکتر غلامرضا معین

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل چقدر است؟

 مدت زمان لازم برای استفاده از چسب روی بینی برای هر فرد متفاوت است. این زمان باتوجه‌به نوع پوست بینی ممکن است بین 2 هفته تا 3 ماه متغیر باشد. اگر پوست بینی شما نازک است، می‌توانید با مشورت پزشک پس از 2 هفته چسب را بردارید.

همچنین بخوانید: جراح بینی استخوانی در شیراز

اما اگر پوست بینی ضخیمی دارید، بهتر است تا دو ماه از چسب بینی استفاده کنید. بسیاری از زیباجویان هنگام مشاوره با دکی‌یاب می‌پرسند: «آیا استفاده طولانی‌تر از چسب روی بینی مشکلی ایجاد می‌کند؟» نظر شما چیست؟!

خدمات زیبایی

پاسخ این پرسش براساس پوست بینی شما متغیر است. افرادی با پوست نازک می‌توانند تا 6 ماه بدون هیچ مشکلی چسب را روی بینی خود نگه دارند و افرادی که پوست بینی ضخیم دارند، مجاز به استفاده از چسب برای مدت زمان بیشتری هستند.

علاوه‌بر استفاده از چسب، زمان تعویض آن نیز اهمیت زیادی دارد! شما نباید یک چسب را برای مدت زمان بسیار طولانی روی بینی خود نگه دارید. آیا می‌دانید هر چند وقت یک‌بار باید آن را عوض کرد؟ً!

چند وقت یکبار باید چسب بینی را عوض کنید؟

فراموش نکنید که زمان تعویض چسب نیز مهم است. معمولاً زمان تعویض هر نوار بین 3 تا 6 روز است ولی در صورت کثیف یا گم‌شدن چسب، باید آن را زودتر عوض کنید. توصیه می‌کنیم در هفته اول بعد از جراحی، خودتان اقدام به تعویض چسب نکنید.

نمونه کار عمل بینی دکتر مسیح طالع

در این مدت بینی شما هنوز هم بسیار شکل‌پذیر و منعطف است. در هفته‌های اول پزشک جراح شما این کار را برایتان انجام ‌می‌دهد. پس از آموزش نحوه استفاده از چسب بینی بعد از عمل می‌توانید خودتان به‌تنهایی این کار را انجام دهید.

اگر پس از اتمام عمل، هنوز هم روش چسب زدن را به‌صورت کامل نیاموخته‌اید، نگران نباشید! تیم دکی‌یاب در کنار شماست. ما علاوه‌بر ارائه مشاوره تا چندین ماه بعد از عمل، فیلم‌ نحوه چسب زدن بینی استخوانی بعد از جراحی را برای آموزش کامل شما آماده کرده‌ایم.

شما پس از دیدن فیلم نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار، می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید. در قسمت بعدی برای شما به‌صورت تئوری آموزش طریقه چسب زدن بینی بعد از عمل را آماده کرده‌ایم.، بنابراین بدون معطلی به قسمت بعدی بروید.

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

همان‌طور که پزشکان مختلف از تکنیک‌های جراحی مخصوص به خود استفاده می‌کنند، هر جراح نیز روش خاصی برای چسب زدن دارد. نوع بینی و ضخامت پوست، معمولاً تعیین‌کننده روش استفاده از چسب است.

بااین‌وجود، اصول اولیه این کار کاملاً مشابه هستند. مراحل زیر در تمامی روش‌های چسب زدن به یک صورت انجام می‌شود:

1.محل چسب زدن را تمیز کنید.

قبل از شروع، باید محل چسب زدن را تمیز کنید. می‌توانید این کار را باتوجه‌به نظر پزشک‌تان با آب و صابون یا محلول‌های ضدعفونی‌کننده خاص انجام دهید.

2. از قسمت پل بینی شروع به چسب زدن کنید

در مرحله اول باید پل بینی را چسب بزنید. البته گاهی جراح باتوجه‌به صلاح دید خود، از نوک بینی شروع می‌‌کند. به‌طورکلی در 80 درصد مواقع، این کار از پل بینی شروع می‌شود. برای چسب زدن پل بینی، باید 3 تا 5 تکه چسب (هرکدام حدوداً 5 سانتی‌متر) بردارید.

توصیه می‌کنم اولین نوار را نزدیک نوک بینی قرار دهید و سپس به‌سمت بالاتر بروید. هر نوار باید تا حدی با چسب قبلی همپوشانی داشته باشد. همچنین باید هنگام چسباندن نوار، تمامی قسمت‌ها را به‌طور مشابه فشار دهید.

همان‌طور که به‌سمت بالای بینی می‌روید، چسب‌های کوتاه‌تری بردارید تا نتیجه نهایی منظم‌تر به‌نظر برسد. به تصویر زیر برای درک بهتر آموزش روش چسب زدن بعد از عمل بینی نگاه کنید:

3.  به‌سراغ چسب‌ زدن نوک بینی بروید

حالا نوبت چسب زدن نوک بینی است. یک تکه چسب بلندتر بردارید و درحالی‌که نوک بینی را کمی به‌سمت بالا می‌کشید، یک شکل U‌مانند ایجاد کنید. بهتر است در زمان انجام این کار سوراخ‌های بینی را نپوشانید. البته نوک بینی نیز نباید چسبی داشته باشد.

می‌توانید به‌جای استفاده از یک قطعه چسب بلندتر، از دو عدد چسب کوتاه‌تر استفاده کنید. اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید، باید از سمت چت و راست نوک بینی شروع و اضافی چسب‌ها را قیچی کنید.

4. دوباره روی پل بینی چسب بزنید

حالا که نوک بینی را نیز چسب زدید، باید مرحله دوم را تکرار کنید. یعنی چه؟! دوباره از اول 3 تا 4 نوار چسب 5 سانتی‌متری جدا و روی پل بینی را چسب بزنید. درنهایت چسب بینی شما مانند تصویر زیر است:

تمامی مراحلی که تاکنون توضیح داده‌ایم در تصویر زیر خلاصه شده‌اند:

استفاده اشتباه از چسب باعث بروز مشکلات زیادی برای شما می‌شود. آیا می‌دانید این مشکلات چیست؟

عوارض استفاده غلط از چسب بینی چیست؟

معمولاً زمانی‌که برای برداشتن آتل و کشیدن بخیه بینی به پزشک خود مراجعه می‌کنید، جراح به شما روش چسب زدن بینی بعد از عمل را به‌صورت صحیح را آموزش می‌دهد. هنگامی که جراح در حال چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی شماست، می‌توانید یک ویدئو از مراحل آن بگیرید و بعداً از آن استفاده کنید.

اگر این کار را نکرده‌اید اشکالی ندارد. تیم دکی‌یاب یک فیلم خوب برای آموزش نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار برای شما تهیه کرده است، شما با تماشای آن دیگر هیچ اشتباهی هنگام استفاده از چسب نمی‌کنید.

 

علاوه‌بر این موضوع، چسب بینی رایگان نیز از طرف تیم دکی‌یاب برای شما در نظر گرفته شده است! سفت یا شل زدن چسب بینی یک اشتباه رایج است. هرکدام از این اشتباهات عواقب خودش را دارد!

قبل از هر چیز باید بدانید که روش نادرست چسب زدن بینی استخوانی در فرم طولانی‌مدت و نهایی تأثیری ندارد، اما استفاده صحیح از چسب بینی بعد از جراحی به بهبود سریع‌تر و کاهش تورم کمک می‌کند.

در دو هفته اول بعد از جراحی بینی، چسب زدن بینی به‌صورت صحیح اهمیت زیادی دارد. به‌عبارت‌دیگر، سفت یا شل زدن بیش از حد چسب بینی می‌تواند عوارض جانبی زیادی برای شما به‌همراه داشته باشد.

اگر میخواهید از هزینه دقیق جراحان بینی در تهران مطلع شوید، مقاله هزینه عمل بینی در تهران را از دست ندهید.

عوارض جانبی چسب بینی محکم

چسباندن محکم چسب باعث چروکی پره‌های بینی می‌شود و این اثر پس از باز شدن چسب کاملاً قابل‌مشاهده است. اگر چسب را محکم بزنید، بلافاصله پس از برداشتن چسب، پوست و پره‌های بینی شما نامتناسب به‌نظر می‌رسد.

نمونه تصویر عمل بینی دکتر غلامرضا معین

همچنین اگر چسب یک طرف بینی سفت‌تر از سوی دیگر باشد، ممکن است در آن طرف تورم کمتری وجود داشته باشد، بنابراین بینی شما کمی کج به‌نظر برسد.

عوارض جانبی شل زدن چسب بینی

شل بودن چسب بینی با نچسباندن آن تفاوتی ندارد! چسب شل روی کاهش تورم بینی هیچ تأثیری نمی‌گذارد. علاوه‌بر استفاده صحیح از چسب، روش برداشتن و تعویض آن نیز اهمیت زیادی دارد.

روش صحیح تعویض چسب بعد از عمل بینی چگونه است؟

اکنون که با طریقه چسب زدن بعد از جراحی بینی آشنا شدید، باید نحوه تعویض آن را نیز یاد بگیرید. برداشتن چسب از روی بینی باید بادقت زیادی انجام شود. شما نمی‌توانید به‌سادگی انتهای چسب را بگیرید و آن را از بینی جدا کنید!

چسب با قدرت زیادی به بینی شما چسبیده است، نباید آن را با قدرت و فشار بکشید! می‌توانید درحالی‌که در دوش آب نیم‌گرم هستید و چسب بینی‌تان در اثر گرمای آب خاصیت خود را از دست داده است، آن را به‌آرامی بردارید.

من توصیه می‌کنم حتماً از یک موچین (یا ابزاری مشابه) برای گرفتن لبه چسب و جداسازی آن استفاده کنید. باید چسب را به موازات سطح پوست‌تان بردارید تا احتمال بروز فشار به غضروف و بالا آمدن پوست را به حداقل برسانید.

پاسخ‌گویی به سؤالات متداول شما درباره آموزش طرز چسب زدن بینی بعد از عمل رینوپلاستی

بسیاری از افراد پس از عمل رینوپلاستی برای دریافت مشاوره درباره مراقبت‌ها بعدی و آموزش روش چسب زدن بینی بعد از عمل به مشاوران دکی‌یاب مراجعه می‌کنند.

 

سؤالاتی این را سایر زیباجویان مطرح کرده‌اند. شاید این پرسش‌ها در ذهن شما نیز باشد، بنابراین بادقت آن‌ها را بخوانید.

آیا زمانی‌که از چسب استفاده می‌کنم، دوش گرفتن مشکلی ندارد؟

توصیه می‌شود حداقل تا یک هفته پس از جراحی دوش نگیرید. در صورت لزوم، می‌توانید موها و بدن خود را بدون اینکه آب روی صورت‌تان جاری شود، بشویید. در این مدت می‌توانید صورت خود را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

پس از برداشتن آتل اصلی، باید از چسب‌ استفاده کنید و حداقل 4 تا 5 روز آن‌ها را روی بینی خود نگه دارید. بعد از این مدت (4 تا 5 روز)، می‌توانید در زمان تعویض چسب‌ها برای آسان کردن جداسازی آن‌ها دوش بگیرید.

 

آیا می‌توانم برای همیشه بینی‌ام را چسب بزنم؟

این کار اصلاً درست و منطقی نیست! حتی زمانی‌که استفاده از چسب برای بینی شما ضروری است، پزشکان توصیه می‌کنند چند ساعت در طول روز برای تنفس پوست بینی، از چسب استفاده نکنید.

استفاده از چسب بیش از حد نیاز، در برخی موارد باعث افزایش تورم و حتی حساسیت‌های پوستی می‌شود. بنابراین فکر استفاده از چسب به‌صورت مداوم را از سرتان بیرون کنید!

تا چه مدت باید به‌صورت مداوم از چسب استفاده کنم؟

به‌طورکلی، شما نمی‌توانید قبل از حدود 1 تا 3 ماه با چسب خداحافظی کنید! بااین‌حال، این موضوع باتوجه‌به شرایط بینی و پوست هر فرد فرق می‌کند. بهتر است تا سه ماه به‌صورت مداوم از چسب استفاده کنید.

پس از گذشت یک ماه از جراحی، پزشکان توصیه می‌کنند در طول روز حدود 5 تا 6 ساعت بینی خود را بدون چسب رها کنید و فقط در طول شب برای کاهش تورم در روز، بینی خود را چسب بزنید.

آیا می‌توانم بینی خود را با نوار چسب کوچک‌تر کنم؟

بسیاری از زیباجویان به‌اشتباه تصور می‌کنند اگر بینی‌شان را بعد از عمل محکم‌تر چسب بزنند، فرم آن تغییر و سایز آن کوچک‌تر می‌شود، بگذارید حقیقت را بگوییم!

نمونه تصویر عمل بینی دکتر حمیدرضا کاظمی

چسب زدن فقط روی کاهش تورم سریع‌تر بینی مؤثر است ولی روی شکل و فرم بینی تأثیر نمی‌گذارد. اگر بعد از جراحی متوجه شدید که بینی شما روز‌به‌روز کوچک‌تر می‌شود، به‌دلیل کاهش تورم بینی‌تان است!

قیمت چسب بینی چقدر است؟

چسب بینی انواع و مارک‌های مختلفی دارد. هر پزشک باتوجه‌به شرایط بینی شما، یک مارک و مدل خاص را پیشنهاد می‌کند. شما می‌توانید با یک جستجوی ساده نام آن چسب بینی در اینترنت، متوجه قیمت به‌روز آن شوید. به‌طورکلی قیمت چسب‌‌های مختلف از رولی 15 تا 100 هزار تومان متغیر است.

درنهایت متوجه ضرورت آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل شده‌اید؟

چسب زدن بینی گوشتی یا استخوانی به‌صورت مداوم و صحیح، تأثیر زیادی روی سرعت بهبود شما دارد. اگر نگران غلط یا صحیح بودن روش چسب زدن بینی بعد از عمل خود هستید، می‌توانید بین دو نوبت اول ویزیت که زمان مهمی برای بهبودی بینی شماست، به مطب پزشک مراجعه کنید.

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، بسیاری از افراد پس از گذشت چند ماه از عمل به‌دلیل هزینه‌های چسب، دیگر از آن استفاده نمی‌کنند! این کار کاملاً اشتباه است! دیگر نگران این هزینه‌های جانبی نباشید.

اگر از طرف تیم دکی‌یاب اقدام به رینوپلاستی کنید، چسب بینی شما رایگان خواهد بود. همچنین ما فیلم نحوه چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل را برای شما زیباجویان آماده کرده‌ایم.

علاوه‌بر تمامی موارد بالا، امکان اقساطی کردن هزینه عمل رینوپلاستی با دکی‌یاب وجود دارد. پس از عمل متخصصان و مشاوران ما تا چندین ماه از شما پشتیبانی می‌کنند و پاسخ‌گوی سوالات‌تان هستند.

فراموش نکنید که تمامی هزینه‌های جانبی شامل ویزیت، آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های قبل از عمل برای شما نیم‌بها خواهد بود! اگر می‌خواهید خارج‌ازنوبت، عمل زیبایی بینی انجام دهید، همین‌الان با مشاوران ما تماس بگیرید.

آیا شما تجربه‌ای درباره انجام عمل بینی در شیراز با کمک تیم دکی‌یاب دارید؟! به‌نظر شما چسب زدن بینی استخوانی سخت‌تر است یا گوشتی؟! مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات و تجربه‌های رینوپلاستی شما زیباجویان عزیز هستیم. فراموش نکنید که این مقاله مفید را برای تمامی دوستان و آشنایان خود بفرستید و آن‌ها را با ضرورت استفاده از چسب بعد از عمل آشنا کنید.

2 نظر در “آموزش اختصاصی نحوه چسب زدن انواع بینی ها بعد از عمل |یک راهنمای جامع و مرحله به مرحله!

 1. Amir گفت:

  سلام ، خسته نباشید
  بینی من استخوانی است و به روش بسته جراحی شده است .
  ۶ هفته اول برای چسب زدن به مطب دکتر مراجعه کردم و بعد از ۶ هفته گفتند دیگر بینی چسب نمی خواهد . روز ۴۳-۴۴ به کلینیک محل عمل رفتم و پرستار آنجا برایم چسب بینی را سفت زد که نوک بینی را اشتباه زده بود و بعد از ۲۴ ساعت ، چسب را کندم و خودم چسب زدم ( نوک بینی مقداری ورم کرده بود ) آیا آن ۱ روز چسب اشتباه می تواند خدایی نکرده باعث افتادگی نوک بینی حتی در حد0/01 درصد شود ؟‌ در روز ۴۳-۴۴ بعد از عمل
  سپاس گزارم .

  1. دکی‌یاب گفت:

   سلام دوست عزیز
   افتادگی معمولا زمانی پیش میاد که مراقبت های بعد از عمل را رعایت نکنید. برای مثال: خندیدن و حرکات شدید صورت در هفته های اول بعد از عمل، برخورد ضربه به بینی در ماه های اول پس از عمل، خم شدن های طولانی مدت و انجام فعالیت های سنگین و …
   معمولا یک سال زمان میبره تا ورم‌ بینی به طور کامل بهبود پیدا کنه و بینی شکل نهاییش مشخص بشه. اگر بینیتون هنوز ورم داره نگران نباشید، بر طرف میشه.
   در مورد چسب بینی، مدت چسب زدن با توجه به روند بهبودی شما توسط پزشک تشخیص داده میشود. اگر پزشک معالج شما تشخیص دادند که بعد از 6 هفته چسب نیاز نیست، شما دیگر احتیاجی به چسب ندارید و با توجه به اینکه حدود 44 روز از عمل شما گذشته، با یک بار اشتباه چسب زدن مشکلی برای شما پیش نمیاد و از این بابت هم نگران نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.