عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟! با چه کارهایی درصد مرگ و به هوش نیامدن بالا میرود؟

آیا عمل بینی خطر دارد؟! احتمال مرگ در عمل بینی برای چه کسانی بیشتر است؟ اگر چه چیز هایی را رعایت نکنیم باعث میشود به هوش نیاییم؟

Example Image
راهنمای مطالعه 8

آیا عمل بینی خطر دارد؟! عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ ممکن است پس از عمل بینی به هوش نیاییم؟ چند درصد احتمال مرگ در عمل بینی وجود دارد؟ این موارد جزو اولین سوالاتی است که وقتی تصمیم به عمل بینی گرفته‌ایم، ناخودآگاه به ذهنمان می‌آید. در این مقاله سعی داریم یک بار برای همیشه به این سوال‌ها جواب دهیم!

همچنین میخواهم به کسانی که از درد و نقاهت عمل بینی میترسند و میخواهند عمل بینی کم ریسک تری را تجربه نمایند؛ تکنیک و سبک عمل جدیدی را  معرفی کنم که جدید ترین تکنیک روز دنیا و آمریکاست. که البته خبر خوب این است مدتیست این سبک عمل به ایران رسیده است و توسط تعدادی از جراحان بینی متبحر درحال انجام است. پس اگر از عمل بینی میترسید، بخش سوم این مقاله را از دست ندهید!!.

احتمال مرگ در جراحی بینی چقدر است؟

یکی از بزرگ ترین ترس ها برای افرادی که قصد جراحی بینی دارند، احتمال مرگ در حین عمل است.

یک تعریف کلی که برای تمامی کارهای پزشکی وجود دارد این است که احتمال هیچ چیز صفر نیست، اما جراحی زیبایی جز کم خطر ترین عمل های پزشکی است. به طوری که سالانه 25هزار عمل بینی در کشور ایران انجام میشود و طبق آمار میزان مرگ حین عمل در هر دوسال، شاید کلا به دو نفر هم نرسد. که هرسال هم با پیشرفت علم پزشکی این آمار کمتر هم میشود. در ادامه مقاله به خدمات دکی یاب برای متقاضیان جراحی بینی میپردازیم و سپس از اقداماتی صحبت میکنیم که احتمال به هوش نیامدنتان پس از عمل بینی را افزایش میدهد!.

فهرست مطالب

اگر برای انتخاب جراح بینی مناسب خودتان، مردد هستید، توصیه شدیدمیکنم، مقاله بهترین جراح بینی در تهران را به هیچ عنوان از دست ندهید.

دکی یاب، همراه همیشگی شما در عمل بینی

هنوز هم کسانی پیدا می‌شوند که نتیجه عمل بینی را مثل هندوانه در بسته می‌دانند! یا این که تصور می‌کنند برای داشتن عملی رضایت‌بخش و بدون عارضه و بی‌خطر، فقط باید خوش‌شانس بود!! غافل از این که شانس برای مواقعی است که آگاهی نباشد. اگر به شما بگویم یک مجموعه هست که از قبل تا بعد از جراحی بینیتان درهرروز و هرساعت کنار و همراهتان است تا به تمام سوالات و ابهامات شما بصورت تخصصی جواب دهد چقدر خوشحال میشوید؟ بله درست است، همچین مجموعه ای وجود دارد که مسئله قبل کوچکترین خدمات آن ها برای شما است. نام این مجموعه چیزی نیست جز دکی یاب!!

با مجموعه دکی‌یاب، شما آگاهانه پزشک مناسب با شرایط خودتان را انتخاب می‌کنید. این مجموعه با ایجاد شرایط مشاوره رایگان و تخصصی تا پایان یک عمل رضایت‌بخش با شماست. در ادامه با این مجموعه و خدمات تسهیلگرش، بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین جراح بینی در شیراز را از دست ندهید. در آن مقاله به صورت جامع به معرفی برترین پرشکان جراحی بینی در شیراز پرداخته‌ایم.

چه اقداماتی باعث میشوند پس از عمل بینی به هوش نیایید؟!

علت بهوش نیامدن بعد عمل بینی

سیگار کشیدن و مصرف دخانیات قبل از عمل بینی، خوردن غذا بلافاصله قبل از عمل بینی ، مصرف داروهای خاص، همچنین داشتن سابقه بیماری های زمینه ای مثل دیابت شانس ایجاد مشکل در عمل بینی یا حتی به هوش نیامدن در عمل بینی را افزایش میدهند. اما نگران نباشید، شما چند روز قبل از عمل با انجام آزمایشات خاص و با تحت نظر قرار گرفتن پزشک بیهوشی، اگر کوچکترین مشکلی برای عمل بینی داشته باشید، به شما اطلاع خواهند داد و راه های جلوگیری را به شما خواهند گفت.

تکنیک پریزرویشن، از کم عوارض ترین و کم خطر ترین تکنیک های عمل بینی در دنیا

فکر میکنم جای مطرح کردن همچین سبک عملی، دقیقا در همین مقاله، برای شمایی که دغدغه عمل بینی کم خطر و کم عوارض را دارید است.

سبک پریزرویشن نوعی تکنیک عمل بینی است که کمترین آسیب ممکن به بافت ها ، عصب و عروق بینی وارد میشود. در این روش علاوه بر ایجاد تغییرات ظاهری بسیار مناسب، خیالتان هم از تنفس ، عوارض و خطرات عمل بینی راحت تر خواهد بود. همچنین با این روش پس از عمل، کمترین درد، خونریزی، ورم و کبودی را خواهید داشت. به علاوه اینکه این روش عمل بینی، بدون تامپون است که بلافاصله پس از عمل لذت تنفس با بینی را تجربه خواهید کرد.

 اگر برایتان سوال است چه جراحانی این تکنیک عمل را انجام میدهند و هزینه عمل بینی با تکنیک پریزرویشن چقدر است؛ در بخش بعدی مقاله به این موارد پرداخته ایم.
نمونه عمل بینی به روش پریزرویشن توسط دکتر مسیح طالع

اطلاعات بیشتر درخصوص عمل بینی کم تهاجمی (پریزرویشن)

عمل بینی با تکنیک پریزرویشن نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد و جراحان کمی میتوانند از این تکنیک در عمل خود استفاده نمایند. یکی از متبحر ترین جراحان بینی در ایران که از این روش استفاده میکنند دکتر مسیح طالع است. هزینه عمل بینی به روش پریزرویشن کمی بالاتر از روش معمول جراحی بینی است؛ اما درحال حاضر هزینه عمل دکتر مسیح طالع بجای 60 میلیون تومان ، حدود 40 تومان میباشد. همچنین ایشان در شهر شیراز فعالیت دارند؛لبته اگر در شهر دیگری هستید و به دنبال عمل بینی کم خطر هستید؛ نگران نباشید. چرا که برای مسافرانی که قصد عمل بینی در شیراز دارند شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است. بدین شکل که از طریق دکی یاب میتوانید ویزیت آنلاین با جراحان شهر شیراز بگیرید و علاوه بر اخذ نوبت ویزیت و عمل پشت سر هم، از هزینه های رفت و آمد رایگان و اقامت یک روزه نیم بها نیز برخوردار شوید!!.

 

یک هفته پس از عمل بینی بدون ورم و کبودی به سبک پریزرویشن با دکتر مسیح طالع

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص خطرات و نقاهت عمل بینی، تکنیک پریزرویشن، دکتر مسیح طالع و اخذ نوبت مشاوره آنلاین تنها کافیست بر دکمه زیر کلیک نمایید و با کارشناسان ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را مطرح کنید.

ارتباط با مشاوران

عوارض جراحی بینی چیست؟

عوارض جانبی عمل بینی؛ مجموعه دکی یاب
عوارض جانبی عمل بینی؛ مجموعه دکی یاب

عمل زیبایی بینی با وجود همه‌ی خوبی‌ها و حُسن‌هایی که دارد، عوارض و خطراتی هم برای شما دارد. عوارض و خطراتی که ممکن است سلامت جسمی و روانی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

اما راه حل چیست؟ اصلا به سراغ عمل بینی نرویم و با چهره خودمان کنار بیایم؟ خیر! انتخاب پزشک متعهد و باتجربه و مرکز درمانی معتبر و جدی گرفتن مراقبت‌های قبل و بعد از عمل تا حد زیادی می‌تواند شما را از عوارض جانبی مصون نگه دارند.

در ادامه به ده تا از شایع‌ترین و مهم‌ترین عوارض جراحی بینی اشاره کرده‌ایم: 

اگر دغدغه هزینه جراحی بینی را دارید یا اگر کنجکاو هستید از هزینه های عمل بینی بصورت دقیق اطلاع یابید حتما یک سر به مقاله اختصاصی هزینه عمل بینی در تهران بزنید.

کاهش حس بویایی از عوارض عمل بینی:

این عارضه موقتی است و معمولا با گذشت زمان برطرف می‌شود. علت آن ورم و افزایش ترشحات بینی بعد از عمل می‌باشد.

صدمه به مجرای اشکی بعد از عمل بینی:

در صورتی که جراح، حین عمل استخوان بینی را بیش از اندازه برش دهد، این اتفاق رخ می‌دهد.

اشکال در تنفس پس از عمل بینی:

اگر جراح شما حین عمل، فقط به بُعد زیبایی بینی توجه کند، دور از انتظار نیست که بعد از عمل دچار مشکلات تنفسی شوید. 

عدم تناسب بینی با صورت بعد از عمل بینی:

تیم دکی یاب؛ عمل بینی قسطی در تهران

یکی از عوارض بعد از عمل بینی که از نظر زیبایی شناختی و بُعد روانی مطرح است، عدم تناسب بینی با چهره فرد است. در این مورد، معمولا بینی بسیار کوچک و غیر طبیعی، چهره فرد را از تعادل خارج می‌کند.

عفونت از عوارض جراحی بینی:

عفونت عارضه احتمالی همه اعمال جراحی می‌باشد. تب، قرمزی، التهاب و ... از علائم عفونت می‌باشد که در صورت مشاهده باید پزشک را مطلع کنید.

خونریزی پس از جراحی بینی:

به علت درگیر شدن عروق بینی حین عمل، بعد از عمل به صورت طبیعی ممکن است تا حدی خونریزی وجود داشته باشد. اگر این خونریزی متوقف نشود و به میزان زیاد باشد، غیر طبیعی است. رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از عمل تاثیر مستقیمی بر این عارضه دارد.

واکنش به بیهوشی:

این عارضه خطرناک‌ترین مورد می‌باشد که می‌تواند حتی جان زیباجو را هم به خطر بیندازد. در صورت حساسیت و واکنش به داروهای بیهوشی این اتفاق رخ می‌دهد.

عدم تقارن سوراخ های بینی:

گاهی عدم تقارن سوراخ‌های بینی بعد از عمل، جزئی می‌باشد که در این مواقع باید از آن چشم‌پوشی کرد. اگر این عدم تقارن، به میزان زیاد باشد نیاز به جراحی ترمیمی بینی مطرح می‌شود.

نکروز شدن بافت بینی:

شاید بتوان گفت از بدترین عوارض احتمالی پس از عمل بینی، نکروز یا سیاه شدن پوست است. تخریب بافت بینی حین عمل، ایجاد عفونت‌های شدید بعد از عمل و ... ممکن است علت به وجود آمدن نکروز باشد.

سوراخ شدن سپتوم:

یکی دیگر از عوارض احتمالی، آسیب دیدن یا سوراخ شدن دیواره‌ی میانی بینی می‌باشد.

مجموعه دکی‌یاب تجربه سال‌ها همکاری با برترین جراحان بینی در شیراز را دارد. مشاوران این مجموعه متناسب با شرایط شما، بهترین پزشک را به شما معرفی خواهند کرد. از طریق لینک زیر می‌توانید از مشاوره رایگان دکی‌یاب بهره‌مند شوید.

تماس با کارشناسان دکی یاب

همچنین بخوانید: هزینه جراحی بینی در شیراز

نکات مهمی که برای کاهش عوارض عمل بینی باید به آن ها توجه کنید

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی؛ مجموعه دکی یاب

همان طور که اشاره کردیم، جدی گرفتن مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بینی توسط شما، می‌تواند عوارض احتمالی عمل را بسیار کم کند. ادامه مهم‌ترین مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بینی را برای شما آورده‌ایم. توجه داشته باشید که قدم اول در داشتن یک جراحی موفق و رضایت بخش، انتخاب پزشک مناسب است و قدم دوم، متعهد بودن خود شما به مراقبت‌ها می‌باشد.

مجموعه دکی‌یاب برای برداشتن قدم اول که اساسی‌ترین قسمت عمل بینی در شیراز می‌باشد، در کنار شما است. برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی جهت انتخاب پزشک مناسب برای شما، کافی است با تیم مشاوران دکی‌یاب ارتباط برقرار کنید.

ارتباط با کارشناسان دکی یاب

مراقبت های قبل از عمل بینی:

 • حداقل از دو هفته قبل از عمل بینی، از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
 • حداقل از دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهایی که بر روی رقیق شدن خون تاثیر دارند (مانند آسپرین)، خوداری کنید.
 • روزهای قبل از عمل سعی کنید به میزان بیشتری آب و مایعات مصرف کنید.
 • هشت ساعت قبل از عمل، از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. هنگام بیهوشی، معده باید کاملا خالی باشد.

مراقبت های بعد از عمل بینی :

 • تا 24 ساعت پس از عمل، برای کاهش ورم و کبودی در ناحیه صورت، از کمپرس سرد زیر چشم و اطراف بینی استفاده کنید.
 • روزهای اول پس از عمل، رژیم غدایی مایعات و غذاهای نرم که نیاز به جویدن ندارند داشته باشید.
 • از انجام هرکاری که باعث ایجاد فشار به بینی می‌شود مانند فین کردن، بلند کردن اجسام سنگین و ... خودداری کنید.
 • هفته‌های اول پس از عمل، با پوزیشن مناسب بخوابید. حالتی که چند بالش زیر سر است و سر بالاتر از بدن قرار می‌گیرد مناسب‌ترین حالت است.
 • از خمیازه کشیدن، خندیدن و صحبت کردن زیاد در ماه اول بپرهیزید.
 • در صورت عطسه و سرفه، سعی کنید با دهان باز باشید تا از ایجاد فشار بر روی بینی جلوگیری شود.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

جراحی بینی در شیراز؛ مجموعه دکی یاب

معمولا یکی از اولین سوالات کسانی که سن زیر 18 سال دارند یا والدینشان این است که: حداقل سن عمل بینی چه سنی است؟

در این مورد نظر اکثر جراحان این است که حداقل سن برای انجام عمل بینی، زمانی است که فرد به بلوغ جسمی و ذهنی رسیده باشد. این سن در افراد مختلف (دختر و پسر) متفاوت است و از معمولا از 16 تا 18 سالگی متغیر است. بُعد جسمی بلوغ از این بابت اهمیت دارد که استخوان‌ها و غضروف‌های فرد به طور کامل رشد کرده است و بعد از عمل دستخوش تغییر نمی‌شود.

اهمیت بُعد روانی بلوغ نیز از این بابت است که فرد تحت تاثیر هیجانات دست به تصمیم‌گیری نزده باشد و بتواند مسئولیت تصمیم خود را بپذیرد. تشخیص بلوغ روانی بر عهده پزشک جراح و در روز معاینه می‌باشد.

جراحی بینی برای چه کسانی ممنوع است؟

برترین دکتر عمل بینی در مشهد، تیم دکی یاب

آیا همه افراد می‌توانند عمل بینی انجام دهند؟ پاسخ این سوال قطعا خیر است. گروهی از افراد علی رغم میل باطنی‌شان، بهتر است عمل بینی را انجام ندهند. این گروه به شرح زیر می‌باشد:

 • افرادی که بیماری‌ها و مشکلات تنفسی دارند.
 • بیماران قلبی و عروقی
 • افراد مبتلا به انواع دیابت (قند خون)
 • افرادی که استعمال دخانیات و الکل دارند.
 • کسانی که دچار انواع کم‌خونی‌ها هستند.
 • کسانی که از نظر روحی و روانی آمادگی لازم را ندارند.

مجموعه دکی‌یاب برای زیباجویان عمل زیبایی بینی در تهران و شیراز، شرایط ویژه‌ای را تدوین کرده‌ است که به این صورت می‌باشند:

 

 • شرایط پرداخت اقساطی هزینه عمل بینی در شیراز
 • تخفیف ویژه چند میلیون تومانی در تهران
 • نوبت گیری در سریع ترین زمان و به صورت وی آی پی
 • تعرفه دولتی ویزیت پزشک متخصص
 • پشتیبانی و پاسخ گویی هر روزه و رایگان
 • نیم بها شدن هزینه های جانبی مثل آزمایشات، عکس‌برداری‌ها و ...

اگر هنوز سوال بی‌پاسخی برای شما باقی مانده است، می‌توانید در قسمت کامنت‌ها از کارشناسان دکی‌یاب بپرسید. از همراهی شما تا پایان این مقاله، متشکریم.

آدرس دکی یاب

حمیدرضا مجرد

متن باکس نویسنده

مطالب مرتبط

چگونه فرم بینی خود را بدانیم و تشخیص دهیم مناسب ترین سبک عمل برای ما چیست؟ بهترین جراح بینی در اصفهان برای هر فرم بینی کیست؟
اطلاعات بیشتر
چه کسانی به هیچ وجه نباید بینی خود را فانتزی عمل کنند؟ پاسخ همۀ سوالاتی که در مورد عمل بینی فانتزی عروسکی دارید + نوبت فوری از بهترین جراح بینی عروسکی
اطلاعات بیشتر