ابرو برداشتن بعد از عمل بینی: زمان مناسب + 2 روش بی‌خطر!

بدون دسته بندی

در این مقاله زمان مناسب برای ابرو برداشتن بعد از عمل بینی و بهترین ابزار و خطرناک ترین ابزار را به‌علاوه عوارض برداشتن ابرو زودتر از زمان مناسب را برایتان شرح داده‌ایم.

Example Image
راهنمای مطالعه 8

زیبایی را فدای زیبایی نکنید! اگر عمل بینی انجام داده‌اید، برای برداشتن ابروهایتان باید کمی صبور باشید. زمان مناسب برای ابرو برداشتن بعد از عمل بینی از 2 روز بعد تا 6 هفته بعد متغیر است؛ یعنی عضی از افراد باید 2 روز صبر کنند، بعضی 1 هفته، و بعضی 6 هفته! پس این مطلب را بخوانید تا توضیح دهیم که شما جزو کدام دسته از این افراد هستید.

زمان مناسب برای ابرو برداشتن بعد عمل بینی کِی است؟

زمان مناسب برای ابرو برداشتن بعد از عمل بینی حداقل 2 هفته بعد از جراحی است. البته اگر بخواهید صرفاً قسمت خارجی ابروها را اصلاح کنید، 1 هفته بعد از عمل بینی مجاز به این کار هستید؛ اما حداقل تا 2 هفته به قسمت میانی ابرو که نزدیک به بینی است دست نزنید. (اگر عجله دارید، در ادامه ابزارهایی که با آن‌ها میتوانید زودتر ابرویتان را بردارید را معرفی می‌کنیم!)

گاهی هم ممکن است شرایط بعضی از زیباجویان خاص باشد؛ مثلاً:

 • اگر فقط نوک بینی‌تان را عمل کرده باشید، حتی 2 روز بعد از جراحی هم می‌توانید ابروهایتان را اصلاح کنید.
 • اگر پزشکتان در حین عمل بینی برای شما پیوند غضروف انجام داده باشد، باید کمی صبورتر باشید و حداقل 6 هفته برای اصلاح ابرو بعد از جراحی بینی صبر کنید.

می‌خواهید زودتر بینی‌تان بهبودی پیدا کند تا دوباره به سراغ تمام فعالیت‌های روزمره و عادی‌تان برگردید؟ رازهای بهبودی سریع را در مقاله دوره نقاهت عمل زیبایی بینی نوشته‌ایم!

 یک نکته ریز! بهترین زمان برای برداشتن ابرو پس از جراحی بینی بستگی به ابزاری که استفاده می‌کنید هم دارد. مثلاً برای بندانداختن باید مدت‌زمان بیشتری را صبر کنید؛ اما استفاده از تیغ زودتر امکان‌پذیر است. پس بیایید در جدول زیر ابزارهای مختلف برداشتن ابروها را با هم مقایسه کنیم:

ابزارزمان مناسب برای ابرو برداشتنمیزان خطر برای بینی بعد از عمل  میزان دقت در اصلاح
موچین و قیچیحداقل 2 هفته بعدپرخطر!بالا
بندانداختنحداقل 6 ماه بعدپرخطر!بالا
دستگاه اصلاح ابرو1 الی 2 هفته بعدکم‌خطر!بالا
وکس (موم)حداقل 2 هفته بعدمتوسطبالا
کرم موبر1 الی 2 هفته بعدکم‌خطرمتوسط

حالا به نظر شما از کدام ابزار برای ابرو برداشتن بعد از عمل بینی استفاده کنم؟

موچین، بندانداختن، وکس، کرم موبر یا دستگاه اصلاح ابرو؟ بهترین ابزار برای ابرو برداشتن بعد از عمل زیبایی بینی، ابزاری است که کمترین تماس را با بینی شما ایجاد کند. پس اجازه دهید بهترین و بدترین ابزارها برای اصلاح ابرو پس از رینوپلاستی را معرفی کنیم:

بهترین ابزار برای برداشتن ابروها بعد از جراحی بینی!

بهترین وسیله‌ها برای ابرو برداشتن بعد از رینوپلاستی «دستگاه اصلاح ابرو» و «تیغ» هستند. به دو دلیل:

 • این ابزارها را می‌توانید به‌راحتی کنترل کنید تا به بینی‌تان برخورد نکنند.
 • باعث درد و تحریک نمی‌شوند و در نتیجه، صورتتان را از درد درهم نخواهید کشید! (زیرا بعد از عمل بینی بهتر است تا حد امکان صورتتان را در هم نکشید.)

با استفاده از این دو ابزار به‌محض برداشتن گچ بینی می‌توانید ابروهایتان را اصلاح کنید. (یعنی 1 هفته بعد از عمل) هرچند که بهتر است در صورت امکان حداقل 2 هفته صبر کنید.

نکته: حین استفاده از آن‌ها دقت کنید که صورتتان زخم نشود و تیغ یا دستگاه اصلاح به بینی‌تان نخورد.

بهترین ابزار برای برداشتن ابروها بعد از جراحی بینی دستگاه اصلاح ابرو است

خطرناک‌ترین ابزار برای برداشتن ابرو بعد از عمل بینی!

بدترین روش ابرو برداشتن بعد از عمل بینی بند انداختن است! زیرا در حین این کار ممکن است دست آرایشگر به بینی‌تان بخورد و نتیجه عمل را به‌کلی خراب کند. پس برای بند انداختن بعد از عمل بینی حداقل 6 ماه صبر کنید.

موچین هم یکی دیگر از ابزارهای خطرناک برای اصلاح ابرو پس از رینوپلاستی است! زیرا موچین نیز ممکن است در حین کار به بینی‌تان برخورد کند. پس پیشنهاد می‌کنیم این ریسک را نکنید و با این دو ابزار ابرو برندارید!

وکس و کرم موبر: از این دو ابزار استفاده کنیم یا نه؟

در یکی دو هفته اول بعد از عمل بینی بهتر است از وکس برای برداشتن ابروها استفاده نکنید؛ زیرا این روش باعث درد می‌شود و ممکن است در اثر آن، چهره‌تان را از درد در هم بکشید. (در یک الی دو هفته اول بعد از عمل بینی نباید حرکات شدید صورت داشته باشید.) اما درهرحال، این روش از روش‌هایی مثل اصلاح با موچین یا بندانداختن بهتر است.

استفاده از کرم موبر نیز 1 الی 2 هفته بعد از عمل بینی مجاز است؛ اما از آنجایی که کرم موبر دقت و قدرت کمتری در برداشتن ابرو دارد، آن را پیشنهاد نمی‌دهیم.

خطر هولناک ابرو برداشتن زودتر از موعد بعد از عمل بینی!

اگر زودتر از زمانی که در تیتر بالا گفتیم ابروهایتان را بردارید، خودتان را در معرض خطراتی از جمله عفونت و بدشکل شدن بینی قرار می‌دهید. در این قسمت 5 خطر ابرو برداشتن بعد عمل بینی را نام می‌بریم و راه حل جلوگیری از این خطرات را نیز می‌گوییم.

1.خطر عفونت در اثر ابرو برداشتن بعد از عمل بینی!

بعد از عمل بینی زخم‌ها و بخیه‌های شما همچنان باز هستند. پس اگر کوچک‌ترین آلودگی در دست یا موچین و ابزار اصلاح شما باشد، ممکن است دچار عفونت شوید.

3 راه‌حل برای جلوگیری از خطر عفونت

 • مقاله دکتر خوب واسه عمل بینی را بخوانید و پزشکتان را هوشیارانه انتخاب کنید! زیرا یک زیرا یک دکتر ناشی یا بی‌مسئولیت با رعایت‌نکردن نکات بهداشتی حین جراحی شما را دچار عفونت می‌کند!
 • برای اصلاح ابرو بعد از عمل بینی تا زمان بسته‌شدن زخم‌ها و بخیه‌ها صبر کنید.
 • دست‌ها، موچین و تمام وسایل اصلاح را به‌خوبی ضدعفونی کنید.

2.خطر بدشکل شدن بینی در اثر ابرو برداشتن!

حتی یک ضربه کوچک به بینی هم بعد از عمل می‌تواند باعث جابه‌جاشدن استخوان بینی شود. اگر استخوان بینی شما حتی کمی جابه‌جا شود، دیگر به همان صورت شکل خواهد گرفت.

البته علاوه بر ابرو برداشتن، کارهای دیگری هم هستند که انجام‌دادنشان باعث بدشکل شدن فرم بینی‌ می‌شود؛ پس پیشنهاد می‌کنیم مقاله «مراقبت های بعد از عمل بینی چیست؟» را بخوانید تا دماغتان را از دفرمه شدن نجات دهید!

راه‌ جلوگیری از بدشکل شدن بینی در اثر ابرو برداشتن

 • تا حد امکان ابرو برداشتن بعد از عمل بینی را به تعویق بیندازید. (حداقل 2 هفته و ترجیحاً 6 هفته)
 • اگر مجبور هستید که زودتر ابرو بردارید، به شدت دقت کنید که دستتان به بینی نخورد.
 • قسمت میانی ابرو را تا حداقل 2 هفته برندارید؛ یا حداقل آن را با استفاده از تیغ، کرم موبر یا دستگاه اصلاح ابرو بردارید. زیرا با این ابزارها احتمال برخورد دستتان به بینی کمتر است.

3.خطر ورم بینی با ابرو برداشتن!

بینی شما بعد از عمل بسیار حساس است و باید مثل یک نوزاد تازه‌متولدشده با آن برخورد کنید. اگر هنگام ابرو برداشتن دستتان به بینی‌تان بخورد، ورم بینی‌تان بدتر خواهد شد. 

4.خطر خون‌دماغی که بند نمی‌آید!

ممکن است در اثر خوردن دست به بینی دچار خون‌دماغ شوید. اگر در یک الی دو هفته اول بعد از عمل بینی خون‌دماغ شوید، حسابی برایتان دردسرساز خواهد شد. زیرا در این مدت نباید دستمال در بینی‌تان کنید یا  آب به آن بزنید. پس چطور می‌خواهید خون‌دماغتان را بند بیاورید؟  

نکات حساس و مهم برای ابرو برداشتن

 1. حتماً دست‌هایتان را بشویید تا آلودگی به بینی‌تان منتقل نشود.
 2. موچین، دستگاه اصلاح، قیچی یا هر وسیلهٔ که استفاده می‌کنید را ضدعفونی کنید.
 3. تا چند ماه اگر به آرایشگاه می‌روید، به آرایشگر بگویید که عمل بینی انجام داده‌اید تا او بیشتر مراقب باشد.
 4. عجله نکنید و به‌آرامی موهای ابرو را بردارید؛ زیرا اگر عجله کنید ممکن است در حین کار دستتتان به بینی‌تان هم بخورد.
 5. هنگام برداشت موهای ابرو از واردکردن فشار زیاد خودداری کنید.
 6. از حرکات ناگهانی و تند خودداری کنید تا ناخواسته به بینی‌تان آسیب نزنید.
 7. بعد از اتمام کار، به‌آرامی کمی یخ را روی بینی‌تان بمالید تا تورم آن کمتر شود.
 8. در صورت مشاهده هر گونه عوارض مثل کبودی، عفونت یا خونریزی با جراحتان تماس بگیرید.

نکته حساس و پایانی در مورد ابرو برداشتن بعد از عمل بینی!

در آخر نکته مهم اینجاست که حتماً نظر پزشک خودتان را در مورد اصلاح ابرو بعد از عمل بینی جویا شوید؛ زیرا هر پزشکی تکنیک خودش را دارد و ممکن است نظرش متفاوت باشد. اگر همچنان سؤال دیگری دارید، آن را در قسمت نظرات بنویسید تا پاسخ دهیم.

سؤالات متداول در مورد اصلاح ابرو و صورت بعد از عمل بینی

علت ریزش ابرو بعد از عمل بینی چیست؟

در طی عمل شما بیهوش می‌شوید و صورتتان با بتادین شستشو داده می‌شود. بعضی از بیماران به بتادین حساسیت دارند و به همین خاطر دچار ریزش ابرو می‌شوند. البته استرس و نگرانی هم یک دلیل دیگر ریزش ابرو بعد از عمل بینی است.

آیا میکروب لندینگ ابرو بعد از عمل بینی مجاز است؟

میکروبلیدینگ باعث وارد شدن فشار به ناحیه بینی می‌شود. پس برای انجام آن حداقل 3 ماه بعد از عمل بینی صبر کنید.

آیا کاشت ابرو بعد از عمل بینی مجاز است؟

حداقل 1 ماه برای انجام کاشت ابرو پس از رینوپلاستی صبر کنید.
تیم کارشناسی دکی یاب سئو

متن باکس نویسنده

مطالب مرتبط

چگونه فرم بینی خود را بدانیم و تشخیص دهیم مناسب ترین سبک عمل برای ما چیست؟ بهترین جراح بینی در اصفهان برای هر فرم بینی کیست؟
اطلاعات بیشتر
چه کسانی به هیچ وجه نباید بینی خود را فانتزی عمل کنند؟ پاسخ همۀ سوالاتی که در مورد عمل بینی فانتزی عروسکی دارید + نوبت فوری از بهترین جراح بینی عروسکی
اطلاعات بیشتر