هزینه عمل بینی در شیراز

هزينه عمل بيني

برای هر فردی که تصمیم دارد جراحی زیبایی بینی انجام دهد، هزینه عمل بینی بسیار اهمیت دارد. هزینه عمل بینی در شیراز طبق تعرفه های مشخص شده وزارت بهداشت انجام می شود. هزینه عمل بینی در شیراز نیز تحت پوشش بیمه های درمانی نیست. چرا که هدف اصلی از انجام چنین جراحی هایی زیبایی است و هیچ یک از عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه ای درمانی قرار ندارد. از آنجایی که اهداف جراحی بینی گاهی اصلاح ساختار داخلی بینی و تنفس بهتر است می توانید با هماهنگی پزشکتان مقداری از هزینه عمل بینی را از بیمه دریافت نمایید. البته این کار نیاز به صرف زمان  متقاعد کردن کارشناسان بیمه دارد. اما همانطور که می دانید هزینه عمل بینی در شیراز برای هر فرد به میزان مختصری متفاوت است. این تفاوت ممکن است بسیار ناچیز و گاهی بسیار فاحش باشد. در ادامه تصمیم داریم عواملی که در تعیین قیمت عمل بینی تاثیر دارند را نام ببریم.

هزينه عمل بيني در شيراز

 

تخصص و مهارت پزشک

مهمترین عامل تفاوت هزینه عمل بینی در شیراز تخصص و مهارت پزشک است. جراحی بینی عمل بسیار پیچیده و گاهی حیاتی است. پزشکانی که بتوانند در حین خوش فرم کردن ظاهر بینی، ساختار آن را نیز مناسب نموده و تنفس بیمار را ایده آل نمایند بهترین پزشکان جراح بینی هستند. اصولا پیشنهاد می شود جراحی زیبایی بینی خود را به دست متخصصین گوش و حلق و بینی که تخصص جراحی پلاستیک دارند بسپارید. این افراد نسبت به ساختار داخلی بینی دانش کامل دارند و به واقع بهترین افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی هستند.

اما در صورتی که تصمیم دارید به صورت جزئی جراحی زیبایی بینی انجام دهید و تنها بخش مختصری از بینی خود را اصلاح نمایید می توانید این کار را به جراحان زیبایی بسپارید. این افراد برای جراحی های سرپایی زیبایی بینی مناسب هستند و هزینه در خواستی از شما نسبتا کمتر است.

جراحانی که در ترمیم بینی های عمل شده مهارت دارند هزینه بیشتری بابت اصلاح وضعیت شما دریافت خواهند نمود. در صورتی که در نوبت عمل جراحی بینی دچار مشکل شده اید و تنفس شما با مشکل مواجه شده است، بینی خود را نمی پسندید، عمل جراحی بینی با شکست روبرو شده است باید به دنبال بهترین پزشکان این حوزه باشید تا بتوانند مشکلات ایجاد شده را رفع نموده و شما را به روال عادی زندگی برگردانند.

تخصص و مهارت پزشک

 

نوع بینی مورد جراحی قرار گرفته

همانطور که می دانید بینی های افراد به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود. هزینه عمل بینی هر یک از انواع بینی متفاوت خواهد بود.

  • هزینه عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی تیغه ای بزرگ و مستحکم دارد و پوست بینی بسیار نازک است. این نوع بینی جراحی زیبایی آسانی در پیش رو دارد. نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی بسیار مشخص و قابل پیش بینی است. چرا که کافی است پزشک ساختار تیغه میانی بینی را به درستی فرم دهد. با این کار در زمان بسیار کوتاهی پوست بینی با وضعیت جدید مطابقت یافته و می توانید چسب بینی خود را بردارید. از این رو هزینه های عمل جراحی بینی استخوانی نسبتا کمتر است. البته یکی از مهمترین ایرادات بینی استخوانی داشتن انحراف در بیشتر این افراد است. اگر تیغه بینی شما دچار انحراف باشد، باید هزینه های مربوط به رفع انحراف بینی را نیز در نظر داشته باشید.

  • هزینه عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی اما غضروف و یا تیغه ای ضعیف دارد که توسط پوست بسیار ضخیم پوشش داده شده است. چربی بیش از اندازه زیر پوست این نوع بینی باعث شده است که تیغه نازک آن کاملا مخفی باشد. از آنجایی که پزشک برای بالا بردن نوک بینی در این افراد نیاز به غضروفی مستحکم دارد به اجبار باید اقدام به تقویت این غضروف نماید. این کار توسط پیوند غضروف انجام می شود. در انتهای کار فرم دادن به تیغه بینی پزشک باید مقداری از چربی زیر پوستی را نیز کم کند. این کار نیاز به ظرافت بسیار زیادی دارد. چرا که در طول این کار باید قرینگی حفظ شود و به ساختار رگ ها و اعصاب داخل پوست آسیبی وارد نشود. همانطور که می توان نتیجه گرفت چالش های پیش روی پزشک در جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد است. از این رو هزینه جراحی بینی گوشتی بیشتر از انواع بینی استخوانی می باشد.

نوع بینی مورد جراحی قرار گرفته

 

فرم بینی بعد از عمل بینی

در صورتی که خواهان نوع خاصی از جراحی بینی هستید ممکن است پزشک شما هزینه بیشتری برای آن در خواست نماید. اگر علاقه دارید که بینی خود را به فرم های فانتزی و یا عروسکی جراحی نمایید باید این را بدانید که به دلیل پیچیدگی هایی که در این فرم بینی ها وجود دارد ممکن است پزشک شما در خواست هزینه بیشتر از شما نماید. توجه به این نکته خالی از لطف نیست که هر بینی را نمی توان به صورت فانتزی جراحی نمود. افرادی که بینی آنها گوشتی است بهتر است از این تصمیم خود دست بردارند؛ چرا که بعد از مدتی با افتادگی نوک بینی و مشکلات تنفسی مواجه خواهند شد. دلیل این امر می توان در غضروف ضعیف این نوع بینی و قابلیت برگشت پذیری و ترمیم پوست جستجو کنید. همانطور که اگر پوست دست شما آسیب بینند به راحتی بعد از مدتی ترمیم می شود، پوست بینی نیز این قابلیت را دارد که  مجددا ساختار خود را اصلاح نماید.

هزینه های جانبی عمل بینی

هزینه عمل بینی فقط به هزینه بیمارستان، کادر اتاق جراحی و یا دستمزد پزشک ختم نمی شود. بعد و قبل از جراحی شما باید با مراجعات متعدد به مطب وضعیت بینی خود را بسنجید. هزینه چسب زدن بعد از جراحی، آمپول های کورتون مورد نیاز برای تثبیت فرم بینی و … نیز به هزینه های جاری عمل جراحی اضافه می شود.

هزینه های جانبی عمل بینی

 

منطقه جغرافیایی

از دیگر عواملی که در هزینه عمل بینی در شیراز تاثیر دارد محل جغرافیایی مطب پزشک است. این موضع شاید چندان اهمیتی نداشته باشد. چرا که شیراز یکی از بهترین اهداف مردمان جنوب ایران برای انجام عمل بینی می باشد. شیراز روزانه شاهد ورود بسیاری از افراد از دیگر استانها است که تصمیم به جراحی بینی دارند. مجهز بودن بیمارستان های موجود در این شهر و همچنین پزشکان حاذق و کاربلد مشغول به کار این شهر آن را به یکی از بزرگترین مقاصد جراحی بینی تبدیل نموده است.

هزینه های رایج بعد و قبل از جراحی بینی

از مهمترین هزینه هایی که قبل از جراحی بینی باید انجام شود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. هزینه مشاوره عمل بینی: در این جلسات شما با پزشک خود روی فرم بینی و مشکلات و بیماری هایی که شما دارید و ممکن است در روند جراحی مشکل ایجاد کنند، به نتیجه می رسید. البته در بعضی کلینیک ها این جلسات رایگان ارائه می شود. اگر شما دارای بیماری های زمینه ای اعم از بیماری قلبی، دیابت و … باشید باید نظر پزشک متخصص بیماری خود را درباره عمل جراحی به پزشک متخصص گوش، حلق و بینی ارائه دهید. ایشان بدون مجوز پزشکی که تحت نظر ایشان قرار دارید جراحی بینی را انجام نخواهد داد.هزینه های رایج بعد و قبل از جراحی بینی
  2. هزینه آزمایش خون قبل از جراحی مشخص می کند که آیا وضعیت جسمانی شما آماده عمل جراحی است و یا اینکه نیاز به مصرف مکمل ها و یا دارو دارید. این آزمایشات ممکن است چندین بار تا زمان رسیدن به وضعیت نرمال تکرار شوند.
  3. هزینه عکس آتلیه جهت تطبیق وضعیت قبل و بعد از عمل است. البته به تازگی این عکس برداری در مطب ها انجام می شود.
  4. سی تی اسکن برای مشخص نمودن ایرادات و وضعیت ساختاری بینی انجام می شود. در این عکس مشکلات ساختاری که باید در حین عمل رفع شوند مانند انحراف بینی مشخص خواهد شد. در ضمن پزشک به کمک سی تی اسکن می تواند به وضعیت تیغه بینی اشراف پیدا می کند.

از مهمترین هزینه هایی که بعد از جراحی بینی باید انجام شد نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. هزینه ویزیت بعد از جراحی بینی یکی از مهمترین این هزینه ها است. پزشک ممکن است تا چند ماه آینده وضعیت بینی شما را تحت نظر قرار دهد.
  2. هزینه تعویض چسب نیز باید در نظر گرفته شود. تا زمانی که پزشک تجویز می کند باید از چسب بینی استفاده نمایید. چندین جلسه اول که بینی حساس است چسب زدن توسط پزشک و دستیار او انجام می شود. اما بعد از تثبیت شدن وضعیت بینی این کار به شما آموزش داده می شد تا خودتان چسب ها را تعویض نمایید.
  3. هزینه تزریق کورتون نیز در بینی های گوشتی تا زمان پایان ورم بینی ادامه دارد. کورتون برای از بین بردن بافت های زیر پوستی تزریق می شود. این کار تا زمانی که بینی فرم اصلی خود را به دست نیاورد ادامه دارد. البته در تزریق آن باید احتیاط داشته باشید.هزینه های رایج بعد و قبل از جراحی بینی

 

آیا می توان به تبلیغات عمل بینی ارزان در شیراز اعتماد کرد؟

در جواب این سوال باید گفت به قول معروف هیچ ارزانی بی حکمت نیست. اصولا افرادی که چنین تبلیغاتی انجام می دهند پزشکانی هستند که در کار خود مهارت کافی ندارند. البته نباید این تصور ایجاد شود که پزشکانی که هزینه جراحی بینی آنها بیش از حد نرمال است در کار خود موفق تر هستند. یکی از نشانه های پزشکان متعهد و ماهر منصفانه بودن هزینه های عمل جراحی آنها می باشد. بهتر است قبل از اینکه به هزینه های عمل بینی خود فکر کنید به میزان تجربه و مهارت پزشکتان توجه نمایید. اگر پزشک شما بتواند بینی شما را به درستی جراحی نماید می توانید سال ها با اعتماد به نفس بالا زندگی کنید. این در حالی است که اگر این کار با موفقیت انجام نشود ممکن است زیبایی چهره شما را خدشه دار نموده و یا حتی در تنفس شما اختلال ایجاد شود. به نظر می رسد مهمترین عاملی که در عمل بینی باید به آن توجه داشت میزان مهارت و تجربه پزشک جراح می باشد. در انتها اگر توانستید به پزشکتان اعتماد کنید باید هزینه های جراحی او را با دیگر پزشکان مقایسه نمایید. اگر هزینه درخواست شده منصفانه به نظرتان رسید بهتر است این کار را به او بسپارید.

آیا می توان به تبلیغات عمل بینی ارزان در شیراز اعتماد کرد؟

 

هزینه جراحی ترمیم بینی

در صورتی که به هر دلیلی تصمیم دارید بینی خود را بعد از انجام عمل جراحی ترمیم نمایید باید به این نکته توجه نمایید که گاه هزینه ترمیم بینی از هزینه جراحی اولیه بیشتر خواهد شد. در جراحی بینی در نوبت اول پزشک می تواند از ساختار داخلی بینی کمک گرفته و فرم آن را اصلاح نماید. این در حالی است که اگر تیغه بینی بیش از اندازه باریک شود، پره ها بیش از اندازه کوچک شوند و یا اینکه حفره های بینی کوچک شده باشند پزشک باید تلاش زیادی جهت بازسازی آن انجام دهد. چنین اشتباهاتی گاهی چنان در زندگی فرد تاثیر می گذارد که داشتن چنین بینی برای او غیر قابل تحمل شده و تصمیم به ترمیم بینی خود می گیرند. گاه این اندازه کوچک بودن بینی برای صورت فرد اصلا مناسب نیست و او نه تنها زیبا نمی شود بلکه کوچک کردن بیش از اندازه بینی باعث می شود که فرد هنگام تنفس صدای مانند سوت زدن بشوند.

این اشتباهات همیشه بر عهده پزشک نیست و  در بیشتر مواقع این بیماران هستند که به داشتن چنین فرم بینی اصرار دارند و البته در میان پزشکان جراح هستند افرادی که به هیچ عنوان زیر بار جراحی نامناسب نخواهند رفت. اما در صورتی که چنین اشتباهاتی رخ دهد پزشکان خبره می توانند به میزان هر چند کمی وضعیت بیمار را بهبود بخشند. آنها با کمک پویند غضروف و دیگر تکنیک های جراحی عمل ترمیم بینی را انجام خواهند داد. هزینه چنین جراحی هایی بسیار بیشتر از هزینه جراح بینی خواهد بود. چرا که به ظرافت  دقت بیشتری نیاز دارد.

هزینه جراحی ترمیم بینی

 

کلام آخر

در آخر باید گفت که بهترین کار قبل از انجام جراحی بینی گرفتن مشاوره از پزشکان با انصاف و خبره در زمینه جراحی زیبایی است. هزینه را باید فراموش کنید و تمام دقت خود را به بهتر انجام شدن جراحی منعطف نمایید. اگر بتوانید پزشکی حاذق برای جراحی خود انتخاب نمایید که بتواند فرم بینی شما را مطابق با فرم صورتتان اصلاح کند در واقع در هزینه عمل بینی در شیراز صرفه جویی نموده اید. بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که هم زیبایی شما را چندین برابر نماید و هم مشکلات تنفسی شما را رفع کند.