همه چیز در رابطه با عوارض، دوران نقاهت و مراقب های کاشت مو در شیراز

کاشت مو درد دارد؟ درد کاشت مو چقدر است؟ بعد از کاشت مو چند روز باید استراحت کرد؟ کاشت مو عوارض دارد؟ دایی جان راه می‌رفت و این سوالات را پشت تلفن از مشاوران دکی‌یاب می‌پرسید. دایی در آستانه چهل و پنج سالگی به فکر کاشت مو افتاده است. اول از همه برایش مهم بود که کار را به کاردانش بسپارد. حالا که قرار بود ده سال جوان‌تر شود، دلش می‌خواست خیال خودش را از همه نظر راحت کند. هیچ چیز راجع به این که کدام روش کاشت مو در شیراز، کدام کلینیک، کدام تیم و ... برایش بهتر است، نمی‌دانست.

Example Image
راهنمای مطالعه 8

کاشت مو در شیراز درد دارد؟ درد کاشت مو چقدر است؟ بعد از کاشت مو چند روز باید استراحت کرد؟ تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا در مورد عوارض، دوران نقاهت و مراقب های کاشت مو در شیراز به صورت کامل صحبت کنیم.

دایی جان راه می‌رفت و این سوالات را پشت تلفن از مشاوران دکی‌یاب می‌پرسید. دایی در آستانه 45 سالگی به فکر کاشت مو افتاده است. اول از همه برایش مهم بود که کار را به کاردانش بسپارد. حالا که قرار بود 10 سال جوان‌تر شود، دلش می‌خواست خیال خودش را از همه نظر راحت کند. هیچ چیز راجع به این که کدام روش کاشت مو در شیراز، کدام کلینیک، کدام تیم و ... برایش بهتر است، نمی‌دانست.

 اینجوری شد که یک روز دایی از در وارد شد و گفت: می‌خوام صفر تا صد کاشت موهام را به مجموعه دکی‌یاب بسپارم و تمام!

حالا تو این مقاله سعی داریم علاوه بر این که این مجموعۀ کاردان را معرفی کنیم، جواب سوالات زیر را هم بدهیم:

کلینیک آتما یکی از برترین کلینیک‌های کاشت مو در شیراز

کلینیک آتما کاشت مو در شیراز
کلینیک آتما کاشت مو در شیراز

کلینیک آتما یکی از قدیمی‌ترین کلینیک‌های کاشت مو، ابرو و ریش در شیراز است. این کلینیک فوق تخصصی با بهره گرفتن از برترین متخصصان این حوزه توانسته است کارهای بینظیری را ارائه دهد. یکی از افراد برجسته این تیم فوق‌العاده جناب دکتر امید معمار صادقی می‌باشند. دکتر معمار صادقی دوره دکترای حرفه‌ای پزشکی خود را از دانشگاه تگزاس آمریکا کسب نموده‌اند. ایشان دوره فوق تخصص و فلوشیپ خود را در رشته جراحی زیبایی صورت گذرانده‌اند. دکتر معمار صادقی همچنین دارای phd ایمونولوژی هستند. از دیگر مواردی که کلینیک آتما را از دیگر کلینیک‌ها متمایز می‌کند، استاندارد بهداشتی بالای آن است. از هر جنبه بخواهید این کلینیک معروف کاشت مو را درنظر بگیرید به بهترین بودن آن پی خواهید برد.

نمونه کار کلینیک آتما کاشت مو در شیراز

در ادامه چهار نمونه کار بینظیر از کلینیک آتما را به شما ارائه داده‌ایم. با دیدن نمونه کارها به بهترین شکل ممکن می‌توانید مهارت این تیم تخصصی را مورد بررسی قرار دهید. 

نمونه کاشت مو کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کاشت مو کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کار کاشت مو کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کار کاشت مو کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کاشت مو با کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کاشت مو با کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کار کاشت مو در کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو
نمونه کار کاشت مو در کلینیک آتما؛ عوارض، دوران نقاهت و مراقبت‌های کاشت مو

عوارض کاشت مو چیست؟

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو و ابرو در رشت؛ مجموعه دکی یاب
بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو و ابرو در رشت؛ مجموعه دکی یاب

با این که کاشت مو یک عمل سرپایی محسوب می‌شود، اما از عوارض جانبی و احتمالی بعد از عمل مستثنی نیست. با دقت کافی در انتخاب کلینیک معتبر و جدی گرفتن مراقبت‌های بعد از کاشت مو، می‌توانید عوارض را به حداقل برسانید. در این جا شایع‌ترین عوارض کاشت مو، که ممکن است اتفاق بیفتاد را آورده‌ایم:

عفونت:

عدم شست و‌ شوی پوست سر، عدم رعایت مسائل بهداشتی و بیماری‌های زمینه‌ای (مثل نقص سیستم ایمنی) می‌توانند باعث ایجاد عفونت شوند. عفونت معمولا در ناحیه‌ی گیرنده و ناحیه‌ی برداشت گرافت‌ها اتفاق می‌افتد.

بی حسی پوست سر:

با تراشیدن پوست سر برای برداشتن فولیکول پیوندی، بخشی از عصب‌ها قطع می‌شوند و  باعث بی‌حسی موقت می‌شود. این عارضه معمولا ظرف مدت یک هفته از بین می‌رود.

درد، خارش، تورم و قرمزی در محل جراحی:

بله کاشت مو درد دارد! میزان این درد با توجه به روش کاشت مو، متغیر است. درد کاشت مو با استفاده مسکن‌های تجویز شده و جدی گرفتن مراقبت‌ها به حداقل می‌رسد.

سکسکه:

به علت آسیبی که حین تراشیدن سر به سلول‌های عصبی وارد می‌شود، ممکن است فرد بیمار تا چند روز پس از عمل دچار سکسکه شود.

شل شدن پوست سر:

گاهی پس از چند ماه برطرف می‌شود و گاهی اوقات، زمان بیشتری می‌برد.

درد و خارش بعد از کاشت مو رد شیراز؛ مجموعه دکی یاب
درد و خارش بعد از کاشت مو رد شیراز؛ مجموعه دکی یاب

حساسیت و خارش زیاد:

نشانه بهبود زخم و خون‌رسانی به محل مربوطه است.

خونریزی:

خونریزی کاشت مو به علت تراشیدن پوست سر، به صورت محدود اتفاق می‌افتد.

رشد موهای نازک و ریزش مو

با گذشت چند ماه برطرف می‌شود.

کمررنگ شدن پوست سر یا هیپوپیگمنتاسیون:

از ماندگارترین عوارض کاشت مو می‌باشد.

سرگیجه:

علت آن استفاده از داروی بی حسی حین عمل است.

عوارض کاشت مو در شیراز؛ خونریزی
عوارض کاشت مو در شیراز؛ خونریزی

زخم و باقی ماندن جای زخم:

جای تراشیدن سر به ‌صورت زخم باقی می‌ماند که طی چند ماه بهبود می‌یابد.

واکنش به داروی بی حسی:

واکنش و حساسیت به داروی بی حسی ممکن است عواقب خطرناکی برای بیمار به همراه داشته باشد. به همین علت باید توصیه‌های پزشکی را جدی گرفت و آزمایشات قبل ازکاشت را به طور کامل انجام داد.

نکروز پوست:

یک عارضه نادر اما خطرناک است. مواقعی اتفاق می‌افتد که تعداد زیادی از گرافت‌های گیرنده برای کاشت استفاده می‌شود. وقتی گرافت‌های زیادی کاشته شود، عروق پوست سر در نتیجه شکافتن متراکم پوست گیرنده، در ناحیه بزرگی دچار زخم می‌شود.

کیست‌های زیرپوستی:

زمانی اتفاق می‌افتد که فولیکول‌ها از پوست سر خارج نشوند. دفن شدن این فولیکول‌ها باعث ایجاد کیست‌های دردناک و متورم می‌شود.

به حداقل رساندن احتمال عوارض کاشت مو، تا حدی زیادی به شما بستگی دارد. در مرحله اول با انتخاب کلینیک معتبر و تیم مجرب کاشت مو، و در مرحله دوم با جدی گرفتن مراقبت‌های بعد از کاشت مو، می‌توانید این کار را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله بهترین دکتر کاشت مو در شیراز مراجعه کنید.

مجموعه متعهد دکی‌یاب، با سال‌ها فعالیت در حوزه عمل‌های زیبایی از جمله کاشت مو، خدمات بی‌همتایی به زیباجویان ارائه می‌دهد. این خدمات از مشاوره رایگان و تخصصی برای کاشت مو در شیراز شروع می‌شود و تا اقساطی کردن هزینه ادامه دارد.

با لمس دکمه پایین و ارتباط با مشاوران این مجموعه، اولین قدم را برای یک کاشت موی موفق برمی‌دارید.

ارتباط با مشاوران

دوران نقاهت کاشت مو چقدر است؟

بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو و ابرو؛ مجموعه دکی یاب
بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو و ابرو؛ مجموعه دکی یاب

مدت دوران نقاهت، ارتباط زیادی به خودِ شما و انجام مراقبت‌های کاشت مو، توسط شما دارد. برخی از مواقع، ممکن است دوران نقاهت در افراد بعد از کاشت مو طولانی شود. این امر در مواقعی اتفاق می‌افتد که افراد به مراقبت‌های بعد از پیوند مو توجه کافی نکنند.

به طور کلی می‌توان گفت دوران نقاهت کاشت مو، حدود یک تا دو هفته ممکن است طول بکشد. این مدت زمان در افراد مختلف و با روش‌های کاشت متفاوت، متغیر است.

 برای کاهش زمان نقاهت، تا حد ممکن توصیه‌های پزشک‌تان را جدی بگیرید. در این صورت نتایج بعد از کاشت مو به سرعت قابل مشاهده خواهد بود و نیازی به نگرانی نیست.

مراقبت های کاشت مو چیست؟

مراقبت های کاشت مو؛ تیم مشاوران دکی یاب
مراقبت های کاشت مو؛ تیم مشاوران دکی یاب

از مهم‌ترین مراحل یک کاشت موی رضایت‌بخش، مراقبت‌های بعد از آن است و تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد. جدی گرفتن این مراقبت‌ها، عوارض جانبی و دوران نقاهت کاشت مو را تا جای ممکن کاهش می‌دهد. البته باید توجه داشت که که انتخاب کلینیک و تکنسین حرفه‌ای نیز از جمله مهم‌ترین فاکتورها می باشد.

دکی‌یاب با معرفی معتبرترین کلینیک‌های کاشت مو در شیراز، به شما کمک خواهد کرد با خیالی آسوده برای کاشت مو و داشتن ظاهری دلخواه‌تر آماده شوید.

این مجموعه علاوه بر مشاوره رایگان و تخصصی، تخفیف ویژه و شرایط اقساطی هزینه کاشت مو در شیراز را نیز، فراهم کرده است. برای اطلاع از این شرایط، کافی است از طریق دکمه زیر با مشاوران دکی‌یاب ارتباط برقرار کنید.

ارتباط با مشاوران

استفاده از کمپرس یخ:

جهت به حداقل رساندن ورم و قرمزی در ناحیه جراحی، از کمپرس یخ استفاده کنید. توجه داشته باشید باید آن را روی پیشانی بگذارید و از قرادادن آن روی پوست سر بپرهیزید.

استراحت کنید:

پس از کاشت لازم است به مدت یک هفته استراحت کامل داشته باشید. بعد از آن تا یک ماه از فعالیت‌های شدید و ورزش‌های سنگین مثل: کوهنوردی، وزنه برداری، کشتی، شنا و ... خودداری کنید.

مصرف داروهای تجویز شده:

داروها معمولا شامل مسکن، جهت کاهش درد و آنتی بیوتیک‌ها برای جلوگیری از عفونت تجویز می‌شوند. این داروها را طبق نظر پزشک‌تان، سر ساعت و در دوره زمانی کامل مصرف کنید.

دست نزنید (!):

هیچ گونه تماس فیزیکی مثل خاراندن، ماساژ دادن یا دست زدن با ناحیه عمل جراحی نداشته باشید.

نحوه خوابیدن:

برای جلوگیری از فشار به بخیه‌ها و پانسمان سر، زیر سر خود از دو بالش استفاده کنید. طوری که سر و گردن شما زاویه 30 درجه با بدنتان ایجاد کند. بهترین حالت خوابیدن بعد از کاشت مو، خوابیدن به پشت (طاقباز) یا به پهلو می‌باشد.

مجموعه دکی یاب؛ تغذیه کاشت مو
مجموعه دکی یاب؛ تغذیه کاشت مو

تغذیه مناسب:

برای تسریع در روند بهبودی از خوراکی‌های با ارزش غذایی بالا و سرشار از ویتامین سی ( مثل پرتقال و آناناس و ...) و همینطور مایعات فراوان استفاده کنید.

الکل و دخانیات

تا یک ماه پس از عمل از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید.

باز کردن پانسمان:

حدودا 10 روز پس از عمل (بسته به نظر پزشک) برای باز کردن پانسمان به کلینیک مربوطه مراجعه کنید.

شست و شوی سر:

توجه داشته باشید برای استحمام به هیچ وجه نباید از دوش با فشار آب زیاد یا آب داغ استفاده شود. سه روز اول موها را نشویید. پس از سه روز، برای شستشو به آرامی با نوک انگشتان، شامپو را روی سطح سر بزنید. مراقب باشید ناخن ها به گرافت‌ها گیر نکند و باعث کنده شدن آن‌ها نشود. برای خشک کردن سر به هیچ عنوان استفاده از سشوار یا حوله استفاده نکنید و بگذارید موها در معرض هوا خشک شوند.

تا دو هفته اول با استفاده از شامپو بچه (ممکن است پزشک شما، شامپوی دیگری را تجویز کند)، سر خود را بشویید. پس از آن می‌توانید از شامپوی متناسب با موهای خودتان استفاده کنید.

بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو و ابرو در شیراز؛ دکی یاب
بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو و ابرو در شیراز؛ دکی یاب

دکی‌یاب به عنوان یک مجموعه فعال در حوزه عمل‌هایی زیبایی از شروع تا پایان کاشت مو، همراه شما خواهد بود.

خدماتی که این مجموعه برای زیباجویان کاشت مو، فراهم کرده است شامل موارد زیر می‌شود:

  • مشاوره تخصصی و رایگان برای شروع کاشت مو
  • تخفیف ویژه در هزینه کلی کاشت مو
  • کاشت مو اقساطی 
  • نوبت گیری فوری و وی آی پی
  • پشتیبانی همه روزه توسط مشاوران متعهد مجموعه

دکی‌یاب در مورد سایر عمل‌های زیبایی مثل: جراحی زیبایی بینی، پیکرتراشی، ارتودنسی، لیفت صورت، کاشت ابرو، پروتز سینه، لیپوماتیک و ... هم خدمات شگفت‌انگیزی برای شما در نظر گرفته است.

تماس با دکی یاب

آدرس دکی یاب

در این مقاله سعی کردیم از 0 تا 100 عوارض، دوران نقاهت و مراقب های کاشت مو در شیراز را بررسی کنیم. امیدواریم خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده باشد. پیشاپیش ممنونیم از این که نظرات و تجربیات خود از عمل‌های زیبایی را با ما به اشتراک می‌گذارید.

حمیدرضا مجرد

متن باکس نویسنده

مطالب مرتبط

چگونه فرم بینی خود را بدانیم و تشخیص دهیم مناسب ترین سبک عمل برای ما چیست؟ بهترین جراح بینی در اصفهان برای هر فرم بینی کیست؟
اطلاعات بیشتر
چه کسانی به هیچ وجه نباید بینی خود را فانتزی عمل کنند؟ پاسخ همۀ سوالاتی که در مورد عمل بینی فانتزی عروسکی دارید + نوبت فوری از بهترین جراح بینی عروسکی
اطلاعات بیشتر