پلاسما جت بینی چیست؟ آشنایی 0 تا 100 با مزایا، معایب و روش انجام این عمل

امروزه اکثر افراد به‌دنبال عمل پلاسما جت بینی هستند. آیا می‌دانید تکنیک پلاسما جت بيني چیست؟ پلاسما جت یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جوان‌سازی پوست است که به‌وسیله دستگاهی...

Example Image
راهنمای مطالعه 8

امروزه اکثر افراد به‌دنبال عمل پلاسما جت بینی هستند. آیا می‌دانید تکنیک پلاسما جت بيني چیست؟ پلاسما جت یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جوان‌سازی پوست است که به‌وسیله دستگاهی به همین نام انجام می‌شود. این تکنیک بافت‌های پوست را عمیقاً بازسازی می‌کند. کوچک تر کردن عمل بینی با روش پلاسماجت یک تعریف جذاب برای زیباجویان محسوب میشود.

استفاده از این روش پلاسما جت بيني به‌دلیل خطرات و عوارض جانبی کمتر نسبت به سایر انواع عمل زیبایی بینی موردتوجه بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی قرار گرفته است. از پلاسما جت می‌توان برای درمان آکنه، جای زخم، بیماری‌های پوستی مانند افتادگی پلک، چین‌وچروک دور چشم و زیبایی بینی استفاده کرد.

جراحی بینی چقدر عوارض دارد؟

پلاسما جت و کوچک کردن بینی

بسیاری از افراد که از بینی های گوشتی برخوردار هستند، به فکر انجام پلاسماجت بینی می افتند.

مزایای پلاسماجت بینی نسبت به جراحی بینی چیست؟ هزینه کمتر، عدم دغدغه از ترس جراحی، بیهوشی و...

و اما مشکل بزرگ پلاسماجت بینی نسبت به عمل بینی موقتی بودن آن است که تمام مزایای پلاسماجت را با خود میشورد و میرود.

اگر بینی گوشتی دارید و انتخاب جراح بینی مناسب برایتان سخت است، نگران نباشید!

اگر در پرداخت هزینه عمل بینی مشکل دارید، این مشکل را نیز حل شده بدانید.!

مجموعه دکی یاب در شهر های تهران، شیراز و... با جراحان بینی همکاری دارد که اگر نمونه کارهایشان را ببینید قند در دلتان آب میشود. شما میتوانید از طریق دکی یاب نزد این پزشکان با تخفیف چند میلیونی و یا با شرایط اقساط به راحتی جراحی بینی انجام دهید. به شما قول میدهم بعد از کلیک بر دکمه زیر هزینه دقیق عمل بینی را از زبان کارشناسانمان بشنوید چشمانتان از خوشحالی برق بزند.

ارتباط با کارشناسان  

جراحی بینی با این روش بدون بریدگی و خونریزی انجام می‌شود و نیازی به بخیه ندارد. از این تکنیک برای بهبود ظاهر بینی بسته به نوع مشکل و پوست بین 1 تا چند جلسه استفاده می‌شود.

عمل پلاسما جت بینی جانبی ندارد و نسبت به سایر روش‌ها به‌ویژه جراحی زیبایی نیاز به مراقبت کمتری دارد. اگر به‌دنبال بهترین پزشک‌های تخصصی برای انجام این کار هستید، مشاوران دکی‌یاب به شما کمک می‌کنند.

ما در این مقاله موارد زیر درباره تکنیک پلاسما جت را به‌طور کامل و دقیق بررسی می‌کنیم:

 • آشنایی کامل با عمل پلاسما جت بینی
 • آشنایی با مزایا و معایب این تکنیک
 • آشنایی با شرایط مناسب عمل پلاسما جت
نمونه کار جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

همچنین بخوانید؛ ارتودنسی دندان در شیراز

اگر قصد انجام این عمل را دارید، تا انتهای این مقاله با ما باشید.

پلاسما جت بینی چیست؟

پلاسما جت بيني، روشی برای اصلاح فرم بینی بدون نیاز به جراحی است. بسیاری از افراد به‌دلیل عوارض و خطرهای انجام رینوپلاستی، به‌دنبال روش‌های دیگر برای زیبایی بینی و تغییر فرم آن هستند، اینجاست که پلاسما جت بيني به کمک می‌آید!

پلاسما، یک گاز یونیزه شده با حرارت بالا است و برای بهبود زخم‌ها، برطرف‌سازی جای زخم و چین‌وچروک استفاده می‌شود. در تکنیک پلاسماجت، گاز پلاسما به نقاط خاصی از بینی می‌تابد.

عمل بینی در شیراز

فاصله این نقاط از یکدیگر حدود ۰.۵ میلی‌متر است. مکان‌های تابش پلاسما به‌صورت نقاط قهوه‌ای ریزی تا چند روز روی پوست بینی قابل‌مشاهده هستند. در این حالت به لایه قهوه‌ای رنگ روی پوست، لایه کربن می‌گویند.

 با نفوذ گاز پلاسما به زیرپوست، لایه‌های زیرین می‌سوزد و جمع می‌شود، بنابراین فرم بینی بهبود می‌یابد. علاوه‌بر سوزاندن لایه‌های زیرین، گاز پلاسما با انقباض پوست باعث تغییر فرم بینی نیز می‌شود.

 بسیاری از افرادی که برای مشاوره به تیم دیک‌یاب مراجعه می‌کنند می‌پرسند: «روش انجام عمل بینی پلاسما چگونه است؟!»

روش انجام عمل پلاسما بینی چگونه است؟

عمل پلاسما جت به‌صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. به‌طورکلی این عمل دردی ندارد، اما پزشک شما برای جلوگیری از هرگونه احساس درد، از کرم‌های بی‌حسی روی بینی استفاده می‌کند.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسین مرادیان

پس از استفاده از کرم بی‌حسی، گاز پلاسما روی نقاط مشخص‌شده روی بینی تابانده می‌شود. محل این نقاط خاص روی بینی باتوجه‌به هدف و یا شکل بینی متفاوت است.

پزشک گاز پلاسما را با وسیله‌ای به‌نام قلم با انرژی زیاد به پوست می‌تاباند. در این زمان لایه سطحی از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود، بنابراین پوست کمی جمع شده و سایز بینی کاهش می‌یابد.

این گاز هنگام برخورد با پوست، فیبروبلاست‌ها (سلول‌های سازنده کلاژن در پوست) را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و با تحریک آن‌ها، باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود.

توجه کنید که در روش پلاسما جت بيني، سر قلم پلاسما با پوست شما برخورد نمی‌کند و فقط در فاصله‌ای نزدیک، گاز پلاسما را به‌سمت پوست تخلیه می‌کند. همان‌طور که متوجه شدید، سوراخ‌های حاصل از گاز باعث انقباض و احیا پوست و تحریک فیبروبلاست‌ها می‌شود.

نمونه عکس عمل بینی دکتر حسین مرادیان

این کار حدوداً بین 30 تا 40 دقیقه طول می‌کشد. پس از اتمام عمل، شما می‌توانید به منزل برگردید و به کارهای روزمره خود بپردازید، پلاسما جت نیازی به استراحت ندارد و انجام آن مزایای زیادی دارد.

مزایای استفاده از روش پلاسما جت بینی

تکنیک جت پلاسما یکی از روش‌های به‌روز برای بهبود فرم بینی است. این روش در چند سال اخیر به‌دلیل وجود مزایای فراوان موردتوجه بسیاری از زیباجویان قرار گرفته است. مزایای استفاده از این تکنیک شامل مورد زیر است:

 • استفاده از روش پلاسما جت بيني نسبت به سایر روش‌های جراحی، خطری ندارد.
 • پلاسما جت بيني باعث هیچ‌گونه زخم و خون‌ریزی در زمان انجام عمل نمی‌شود.
 • این تکنیک برعکس عمل‌های جراحی باعث نازکی پوست نمی‌شود.
 • این روش علاوه‌بر تغییر فرم بینی، تولید کلاژن پوست را افزایش می‌دهد.
 • انجام این عمل نسبت به سایر روش‌های تغییر فرم بینی، هزینه کمتری دارد.
 • نتیجه نهایی این عمل کاملاً طبیعی است. سایر اطرافیان متوجه زیباتر شدن چهره شما می‌شوند ولی نمی‌دانند دقیقاً چه کاری انجام داده‌اید!
 • پس از انجام عمل رینوپلاستی شما باید حدوداً سه ماه منتظر بمانید تا نتیجه نهایی را ببینید، درحالی‌که نتیجه این عمل بلافاصله بعد از اتمام قابل‌مشاهده است.
نمونه تصویر جراحی بینی دکتر رضا کبود خانی

هیچ روشی بدون عیب نیست! تکنیک پلاسما نیز مانند تمامی روش‌های زیبایی عوارض خاص خودش را دارد. در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

معایب عمل بینی پلاسما چیست؟

اولین سؤالی که زیباجویان هنگام دریافت مشاوره از مشاوران و متخصصان دکی‌یاب می‌پرسند درباره عوارض پلاسما بینی است. ما همیشه در پاسخ به این پرسش می‌گوییم: «یکی از مزایای تکنیک پلاسما جت، عوارض کم آن است!»

اگر شما در انتخاب پزشک متخصص و ماهر در زمینه پلاسما جت دقت لازم و کافی را کنید و عمل خود را در یک مرکز معتبر با دستگاه‌های پیشرفته انجام دهید، این عمل عوارضی نخواهد داشت! (یا عوارض آن بسیار کم و ناچیز است!)

به‌طورکلی عوارض روش پلاسما بسیار کم و سطحی است. پیامدهایی مانند قرمزی، تورم، سوزش و التهاب در محل انجام این عمل رخ می‌دهد اما ازآنجایی‌که این عوارض به‌سرعت در طی حدوداً 1 هفته تا 10 روز برطرف می‌شود، جای نگرانی نیست.

البته انجام این کار پیش افراد غیرمتخصص، عوارض جبران‌ناپذیری دارد. اگر این عمل را پیش کسی که روش کار با دستگاه پلاسما جت را نمی‌داند یا تجربه زیادی در این زمینه ندارد انجام دهید، باید پیامدهای آن را نیز بپذیرید!!!

گاهی پوست شما در اثر انجام پلاسما جت پیش یک فرد غیرحرفه‌ای دچار زخم‌های عمیق، عفونت، تغییر رنگ‌دانه‌ها و لک می‌شود. این آسیب‌ها در اثر مدت قرار‌گیری دستگاه روی پوست باتوجه‌به نوع آن اتفاق می‌افتد.

نمونه عکس جراحی بینی دکتر داریوش ساریخانی

حالا که به‌طور کامل متوجه روش انجام، مزایا و معایب تکنیک استفاده از پلاسما شدید، می‌خواهیم به یک پرسش دیگر شما زیباجویان پاسخ دهیم: «آیا پلاسما جت بینی می‌تواند جایگزین رینوپلاستی شود؟»

آیا پلاسما جت بینی استخوانی و گوشتی می‌تواند جایگزین رینوپلاستی شود؟

حتماً شما هم با دیدن فیلم پلاسما جت بینی استخوانی، به فکر استفاده از این روش به‌جای رینوپلاستی هستید!

 این سؤال همیشه در ذهن همه زیباجویانی که برای مشاوره به دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، وجود داشته است: «رینوپلاستی یا پلاسما جت بيني؟!» پاسخ این سؤال بستگی به شرایط مختلفی دارد!

نمونه تصویر عمل بینی دکتر داریوش ساریخانی

پلاسما جت در واقع روشی برای بهبود جای زخم‌ها و ازبین‌بردن چین‌وچروک است اما امروزه از این روش برای بهبود فرم بینی نیز استفاده می‌شود. بینی شما از پوست، استخوان و غضروف تشکیل شده است، باتوجه‌به این موضوع اگر به‌دنبال یک تغییر کلی و دائمی هستید، پیشنهاد ما رینوپلاستی است.

عمل رینوپلساتی با هدف رسیدن به فرم دلخواه باعث تغییرات ساختاری غیرقابل‌بازگشت در پوست، غضروف و استخوان بینی شما می‌شود. اگر فقط به‌دنبال تغییرات جزئی مانند کاهش سایز‌های کم هستید، پلاسما جت روش مناسبی است.

پلاسما فقط روی پوست بینی شما تأثیر می‌گذارد و با سوزاندن چربی آن باعث کاهش سایز بینی می‌شود ولی روی تغییر کلی ساختار بینی مؤثر نیست. این روش نسبت به رینوپلاستی هزینه و عوارض کمتری نسبت به و دوران نقاهت عمل بینی دارد.

از کارشناسان دکی یاب کمک بگیرید!

اگر نمی‌توانید بین رینوپلاساتی یا پلاسما یکی را انتخاب کنید، به یک پزشک زیبایی یا مشاوران دکی‌یاب مراجعه کنید. ما می‌توانیم باتوجه‌به تغییرات دلخواه‌تان عمل موردنیاز را به شما بگوییم.

پزشک نیز بعد از مشاهده بینی شما، به‌راحتی درباره نوع عمل و نیازهای آن با شما صحبت می‌کند. برای دست‌یابی به یک بینی فوق‌العاده و انتخاب بهترین روش، به متخصصان زیبایی یا مشاوران خبره ما اعتماد کنید.

یک نکته مهم را هرگز فراموش نکنید! عمل پلاسما جت باید در مراکز و کلینیک‌های معتبر تحت‌نظر پزشک متخصص انجام شود. برای جلوگیری از آسیب‌رسانی به پوست، استفاده از دستگاه پلاسما جت نیازمند مهارت و دانش زیادی است.

باید کار را به کاردان بسپارید! برای انجام این عمل حتماً از مهارت و تجربه پزشک و اعتبار کلینیک مطمئن شوید. انجام این عمل در مکان‌های نامناسب باعث بروز صدمات غیرقابل‌جبران به پوست و بینی شما می‌شود.

حالا اگر تصمیم به انجام این عمل پیش یک دکتر متخصص و در یک مرکز معتبر گرفتید، باید از اقدامات قبلی و بعدی آن آگاه باشید. در قسمت بعدی این نکات را به شما می‌آموزیم.

آشنایی با اقدامات ضروری قبل و بعد از عمل بینی پلاسما

یکی از مهم‌ترین نکات برای دست‌یابی به یک نتیجه عالی پس از انجام عمل بینی پلاسما، توجه به نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از آن است.

اقدامات ضروری قبل از عمل پلاسمای بینی

قبل از مراجعه برای این عمل، باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. پرونده پزشکی و داروهایی مصرفی خود را به‌همراه داشته باشید.
 2. اگر در روزهای قبل از عمل به آنفولانزا یا سرماخوردگی مبتلا شدید، باید تا بهبود کامل صبر کنید.
 3. اگر به هر دلیلی پوست بینی‌تان دچار آفتاب‌سوختگی شده باشد، باید عمل پلاسما خود را تا حدوداً 8 هفته تا برطرف‌شدن کامل آن به تعویق بیندازید.
نمونه کار عمل بینی دکتر دنیا کرمی

حالا که با اقدامات ضروری قبل از انجام این عمل آشنا شدید، به‌سراغ آشنایی با مراقبت‌های بعد از آن برویم.

مراقبت‌های ضروری بعد از عمل پلاسما

اولین و ضروری‌ترین کار بعد از عمل توجه به دستورات و توصیه‌های پزشک است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند چسب بینی بعد از پلاسما ضروری است، اما این تصور اشتباه است! چسب زدن بینی بعد از پلاسما جت اصلاً ضرورتی ندارد!

شما باید برای گذراندن هرچه سریع‌تر این دوره باید تمامی نکات و اقدامات را بدانید:

 1. از قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. پوست بینی شما بعد از پلاسما جت حساس شده است و این کار باعث آفتاب‌سوختگی آن می‌شود. اگر به‌هر دلیلی مجبور به خروج از منزل بودید، کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.
 2. مکان عمل را تمیز نگه دارید تا از بروز عفونت‌های احتمالی پیشگیری شود.
 3. از دست‌کاری و خاراندن جای زخم‌های بینی خودداری کنید.
 4. حتماً به‌موقع از داروهای تجویزی پزشک‌تان طبق دستور آن استفاده کنید.
 5. 5.    استفاده از لایه‌بردارهای فیزیکی یا شیمیایی به مدت یک هفته ممنوع است.
 6. تا جای ممکن تا یک هفته بعد از عمل به حمام نروید و روی بینی‌تان شامپو و مواد شوینده استفاده نکنید.
 7. تا 2 هفته استفاده از سونا، استخر، جکوزی و حمام با آب داغ ممنوع است.

در صورت توجه و رعایت این موارد، دوره نقاهت پس از عمل شما به‌خوبی و به‌سرعت تمام می‌‌شود. همان‌طور که متوجه شدید، یکی از دلایل جذب بسیاری از زیباجویان به‌سمت تکنیک پلاسما و جایگزینی آن با روش رینوپلاستی، هزینه‌های کمتر آن است.

همه کسانی که برای دریافت مشاوره به دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، خواهان دانستن هزینه پلاسما جت هستند. در ادامه این موضوع را بررسی و آنالیز می‌کنیم.

هزینه پلاسما بینی چقدر است؟

قیمت انجام هر کاری اهمیت زیادی دارد، دانستن این مورد می‌تواند تصمیم شما را تحت‌تأثیر قرار دهد. هزینه عمل پلاسما جت بینی نیز باتوجه‌به نکات و شرایط خاصی تعیین می‌شود.

این عمل برای همه افراد، هزینه یکسانی ندارد. عوامل زیر روی قیمت عمل پلاسمای بینی تأثیر می‌گذارند:

ویژگی‌ها و شرایط کلی بینی شما (مانند ضخیم یا نازکی پوست)

 • فرم بینی شما
 • حق‌الزحمه پزشک زیبایی‌تان

همچنین بخوانید: هزینه‌ عمل بینی در شیراز

 • هزینه مرکز درمانی یا کلینیک
 • نوع و مدل دستگاه

تعداد جلسات موردنیاز برای دست‌یابی با یک نتیجه مطلوب

زمانی‌که شما برای دریافت مشاوره به پزشک خود مراجعه می‌کنید، او باتوجه‌به موارد بالا هزینه این عمل را برای شما مشخص می‌کند. اگر نمی‌خواهید پیش دکتر جراح پلاستیک بروید، می‌توانید از مشاوران دکی‌یاب کمک بگیرید.

البته باید بدانید که انجام این عمل مناسب همه افراد نیست! آیا می‌دانید پلاسما جت مناسب شماست یا نه؟!

آیا پلاسما بینی برای شما مناسب است یا نه؟!

حتماً می‌دانید زمانی‌که برای مشاوره رینوپلاستی پیش یک پزشک می‌روید، او باتوجه‌به شرایط و فرم بینی شما تشخیص می‌دهد که آیا عمل زیبایی بینی مناسب شماست یا نه! این موضوع درباره پلاسما جت نیز وجود دارد. این عمل مناسب همه افراد نیست!

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر حسن دستغیب

تکنیک پلاسما مناسب چه کسانی نیست؟

اگر جزو دسته افراد زیر هستید، انجام این عمل برای شما مناسب نیست:

 • افرادی با پوست‌های تیره، کیس‌های مناسبی برای این عمل نیستند.
 • افرادی با ایمپلنت‌های فلزی بهتر است از این روش برای کاهش سایز بینی استفاده نکنند.
 • انجام پلاسما جت بینی استخوانی توصیه نمی‌شود.
 • اگر بینی شما به هر دلیلی ملتهب است نباید این عمل را انجام دهید.
 • اگر مستعد زخم‌های کلوئیدی هستید، استفاده از این روش توصیه نمی‌شود.
 • اگر قبل از پلاسما جت، پوست خود را برنز کرده‌اید، نمی‌توانید این عمل را انجام دهید.
 • انجام پلاسماجت برای افراد زیر 18 سال مناسب نیست.
 • اگر مشکلاتی مانند سرطان، بیماری‌های نقص سیستم ایمنی، سرع یا دیابت دارید، باید از انجام این عمل خودداری کنید.
نمونه تصویر جراحی بینی دکتر سید محمد کاظم رشته احمدی

حالا باید به‌سراغ گروه‌هایی که این عمل برای آن‌ها مناسب است برویم.

انجام پلاسما بینی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر جزو دسته افراد زیر هستید، این عمل برای شما مناسب است:

 1. اگر به‌هیچ‌عنوان نمی‌خواهید رینوپلاستی انجام دهید، این عمل مناسب شماست.
 2. اگر فردی با بینی گوشتی هستید و قصد کاهش یک تا دو سایز از آن را دارید، پلاسما جت روش خوبی است.
 3. انجام پلاسما برای افرادی که به‌دلیل افزایش سن دچار افتادگی بینی شده‌اند، مناسب است.
 4. اگر قبلاً بینی خود را عمل کرده‌اید و حالا در محل بخیه گوشت اضافی دارید، این روش به رفع آن کمک می‌کند.
تصویر جراحی بینی دکتر رضا کبود خانی

در ادامه به تعدادی از سؤالات رایج شما درباره عمل پلاسمای بینی می‌پردازیم.

پاسخ‌گویی به تعدادی از سؤالات رایج شما درباره عمل پلاسما جت بینی

زمانی زیباجویان برای دریافت مشاوره به متخصصان دکی‌یاب مراجعه می‌کنند، سؤالات زیادی می‌پرسند. در این بخش تعدادی از رایج‌ترین سؤالات را به شما می‌گوییم:

آیا عمل پلاسما بینی درد دارد؟

عمل پلاسما جت بینی بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌دهد، همین امر درد آن را بسیار کاهش می‌دهد. احتمالاً شما در دوران نقاهت درد کمی تجربه می‌کنید ولی می‌توانید با مصرف داروهای مسکن آن را کنترل کنید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر دنیا کرمی

آیا تکنیک پلاسما قادر به رفع قوز بینی است؟

خیر! پلاسما جت فقط روی پوست تأثیر می‌گذارد ولی قوز بینی مربوط به استخوان است. این دستگاه توانایی تغییر شکل استخوان را ندارد. اگر قصد این کار را دارید، باید به فکر رینوپلاستی باشید.

چرا پلاسما جت به افرادی با بینی استخوانی پیشنهاد نمی‌شود؟

ازآنجایی‌که این دستگاه روی استخوان تأثیری نمی‌گذارید، بنابراین برای بینی های استخوانی مناسب نیست.

همچنین بخوانید: بهترین دکتر بینی‌های استخوانی در شیراز

افرادی با بینی‌های گوشتی و چاق برای کوچک‌تر کردن نوک و سایز کلی بینی می‌توانند از این روش استفاده کنند.

نمونه تصویر جراحی بینی دکتر آرش سبحان منش

آیا جای زخم پلاسما جت روی بینی می‌ماند؟!

این دستگاه‌ها باعث به‌وجودآمدن لکه‌های قهوه‌ای کوچک (مانند جای سوختگی!) روی بینی شما می‌شود. فقط در دو صورت احتمال ماندن جای این زخم‌ها وجود دارد:

 1. اگر عمل خود را پیش فردی غیرمتخصص که روش کار با این دستگاه را نمی‌داند انجام دهید، شاید جای زخم‌های شما بماند!
 2. اگر پس از اتمام عمل، به‌درستی مراقبت‌های لازم را انجام ندهید و توصیه‌های پزشک متخصص خود را نادیده بگیرید، جای زخم‌های شما می‌ماند.
نمونه تصویر عمل بینی دکتر حسن دستغیب

مدت‌زمان لازم بین جلسات پلاسما بینی چقدر است؟

زمانی‌که به پزشک برای انجام این عمل مراجعه می‌کنید، او باتوجه‌به شرایط بینی شما، تعداد جلسه‌های موردنیاز برای رسیدن به نتیجه مدنظرتان را به شما می‌گوید. به‌طورکلی معمولاً بین دو جلسه باید 8 هفته (2 ماه) فاصله باشد.

ماندگاری تأثیر پلاسما چقدر است؟

تأثیرات ایجادشده در اثر انجام این عمل، حدود 2 تا 3 سال ماندگاری دارد!

دوران نقاهت عمل پلاسما جت چقدر است؟

زخم‌های ایجادشده روی بینی در مدت 4 تا 10 روز کم‌کم از بین می‌روند و شما می‌توانید به کارهای عادی خود ادامه دهید.

نمونه تصویر عمل بینی دکتر دنیا کرمی

آیا احتمال بازگشت تغییرات بعد از پلاسما جت وجود دارد؟!

بله! همان‌طور که گفتیم تغییرات انجام‌شده با عمل پلاسما جت بینی حدود 2 تا 3 سال ماندگاری دارد اما این مدت در مقایسه با سایر روش‌های غیر جراحی طولانی‌تر است!

نتیجه پلاسما جت چه مدت بعد از عمل قابل‌مشاهده است؟

پس از اتمام عمل شما بلافاصله متوجه بروز تغییراتی در بینی خود می‌شوید اما به‌دلیل ورم بینی برای مشاهده نتیجه نهایی باید حدود یک ماه صبر کنید.

آیا عمل پلاسما جت محدودیت سنی خاصی دارد؟

بله، پلاسما جت بيني برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود. بینی این افراد هنوز به رشد کامل خود نرسیده است و بنابراین انجام این عمل هیچ فایده‌ای برای آن‌ها ندارد.

نمونه عکس جراحی بینی دکتر رضا کبود خانی

علاوه‌بر این، افراد بالای 80 سال نیز نمی‌توانند از پلاسما جت استفاده کنند. پوست این افراد دیگر قابلیت انعطاف‌پذیری خود را از دست داده است.

درنهایت با تکنیک عمل بینی پلاسما آشنا شدید؟

همان‌طور که گفتیم، پلاسما جت روشی نوین و عالی برای جوان‌سازی پوست، کاهش چین‌وچروک و رفع جای رخم است. دستگاه قلم‌مانند پلاسما جت، با تأثیر روی فیبروبلاست‌ها (سلول‌های سازنده کلاژن در پوست) باعث افزایش کلاژن‌سازی می‌شود.

امروزه از این دستگاه به‌منظور کاهش سایز بینی های گوشتی استفاده میشود.

همچنین بخوانید: عمل بینی‌های گوشتی در شیراز

انجام این عمل باید حتماً زیر نظر یک پزشک متخصص و آشنا با دستگاه پلاسما انجام شود، فقط در این صورت بهترین نتیجه را خواهد داشت!

اگر به‌دنبال تغییرات کلی مانند رفع قوز بینی استخوانی هستید، تکنیک پلاسما نتیجه مطلوبی برای شما ندارد و باید از روش‌ رینوپلاستی استفاده کنید. تصمیم شما هرچه که باشد (چه رینوپلاستی و چه پلاسما جت) می‌توانید از مشاوران ما در دکی‌یاب مشورت بگیرید.

تیم دکی‌یاب تمامی پزشکان خوب شیراز را می‌شناسند و باتوجه‌به شرایط بینی شما پزشک مناسب برای عمل بینی شما را پیشنهاد می‌دهند. همین‌الان برای دریافت مشاوره عکسی از بینی خودتان برای ما بفرستید.

آیا شما تجربه‌ای در استفاده از دستگاه پلاسما جت برای کاهش سایز بینی دارید؟! مشتاقانه منتظر شنیدن تجربه‌های شما هنگام انجام این عمل هستیم. فراموش نکنید این مقاله مفید برای همه دوستان و آشنایان زیباجوی خود بفرستید.

 

پل ارتباطی با مجموعه دکی یاب

 

آدرس و موقعیت مکانی مجموعه دکی یاب

حمیدرضا مجرد

متن باکس نویسنده

مطالب مرتبط

چگونه فرم بینی خود را بدانیم و تشخیص دهیم مناسب ترین سبک عمل برای ما چیست؟ بهترین جراح بینی در اصفهان برای هر فرم بینی کیست؟
اطلاعات بیشتر
چه کسانی به هیچ وجه نباید بینی خود را فانتزی عمل کنند؟ پاسخ همۀ سوالاتی که در مورد عمل بینی فانتزی عروسکی دارید + نوبت فوری از بهترین جراح بینی عروسکی
اطلاعات بیشتر